Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 100 m stylem klasycznym mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
100 m stylem klasycznym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016
2014 2018
Miejsce  Kanada
Windsor
Termin 6 grudnia
(eliminacje i półfinały)
7 grudnia
(finał)
Liczba sportowców 100
Złoty medal Złoty medal Marco Koch
 Niemcy
Srebrny medal Srebrny medal Władimir Morozow
 Rosja
Brązowy medal Brązowy medal Fabio Scozzoli
 Włochy
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
na krótkim basenie

Windsor 2016
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m kobiety
1500 m mężczyźni
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 50 m mężczyźni kobiety
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 50 m mężczyźni kobiety
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 50 m styl dowolny styl zmienny

100 m stylem klasycznym mężczyzn – jedna z konkurencji, które odbyły się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016. Eliminacje i półfinały miały miejsce 6 grudnia, a finał 7 grudnia.

Mistrzem świata został Niemiec Marco Koch, który uzyskał czas 56,77. Srebrny medal zdobył Władimir Morozow z Rosji (57,00). Brąz wywalczył reprezentant Włoch Fabio Scozzoli (57,04).

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:

Rekord Zawodnik Czas Miejsce Data
Rekord świata Południowa Afryka Cameron van der Burgh 55,61 Niemcy Berlin 15 listopada 2009
Rekord mistrzostw świata Brazylia Felipe França Silva 56,29 Katar Doha 4 grudnia 2014

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje rozpoczęły się o 12:10 czasu lokalnego[2].

Miejsce Wyścig Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 10 5 Marco Koch  Niemcy 57,01 Q
2. 10 6 Ilja Szymanowicz  Białoruś 57,39 Q
3. 8 4 Cody Miller  Stany Zjednoczone 57,41 Q
4. 8 2 Yan Zibei  Chiny 57,47 Q
5. 8 5 Felipe Lima  Brazylia 57,68 Q
9 5 Felipe França Silva  Brazylia Q
7. 8 3 Fabio Scozzoli  Włochy 57,70 Q
8. 10 4 Władimir Morozow  Rosja 57,73 Q
9. 9 4 Cameron van der Burgh  Południowa Afryka 57,78 Q
10. 6 0 Carlos Claverie  Wenezuela 57,81 Q, NR
11. 9 3 Oleg Kostin  Rosja 57,93 Q
12. 9 7 Nic Fink  Stany Zjednoczone 57,97 Q
13. 9 6 Ross Murdoch  Wielka Brytania 58,03 Q
14. 8 1 Andrew Willis  Wielka Brytania 58,04 Q
15. 10 2 Yoshiki Yamanaka  Japonia 58,10 Q
16. 10 3 Giedrius Titenis  Litwa 58,18 Q
17. 10 1 Kazuki Kohinata  Japonia 58,30
18. 1 9 Peter Stevens  Słowenia 58,35
7 6 Richard Funk  Kanada
20. 10 0 Andrius Šidlauskas  Litwa 58,51
21. 9 2 Tommy Sucipto  Australia 58,52
22. 10 9 Erik Persson  Szwecja 58,55
23. 6 8 Jason Block  Kanada 58,62
24. 8 7 Johannes Skagius  Szwecja 58,64
25. 7 1 Petr Bartůněk  Czechy 58,73
26. 9 8 Martin Allikvee  Estonia 58,80
27. 10 7 Roman Trussov  Kazachstan 58,84
28. 10 8 Martin Liivamägi  Estonia 58,94
29. 9 1 Li Xiang  Chiny 59,03
30. 8 0 Jean Dencausse  Francja 59,13
31. 7 4 Jonas Coreelman  Belgia 59,15
32. 8 9 Andrei Tuomola  Finlandia 59,25
33. 6 5 Chao Man Hou  Makau 59,30
34. 6 6 Renato Prono  Paragwaj 59,36
35. 9 9 Marek Botik  Słowacja 59,40
36. 7 0 Christopher Rothbauer  Austria 59,54
37. 6 4 Azad Al-Barazi  Syria 59,55
38. 9 0 Ari-Pekka Liukkonen  Finlandia 59,60
39. 8 8 Giulio Zorzi  Południowa Afryka 59,67
40. 7 2 Kristijan Tomić  Chorwacja 59,74
41. 6 1 Youssef Elkamash  Egipt 59,82
42. 7 5 Nikolajs Maskaļenko  Łotwa 59,87
43. 6 9 Jordy Groters  Aruba 1:00,06
44. 6 7 Khoo Chien Yin Lionel  Singapur 1:00,22
45. 6 3 Radomyos Matjiur  Tajlandia 1:00,29
7 3 Martin Schweizer  Szwajcaria
47. 7 9 Saša Gerbec  Chorwacja 1:00,30
48. 7 8 Tsui Hoi Tung Ronald  Hongkong 1:00,32
49. 8 6 Jorge Murillo Valdes  Kolumbia 1:00,47
50. 6 2 Daniils Bobrovs  Łotwa 1:00,82
51. 5 6 James Deiparine  Filipiny 1:01,09
52. 5 8 Lee Hsuan-Yen  Chińskie Tajpej 1:01,35
53. 5 7 Marko Błażewski  Macedonia Północna 1:01,38
54. 5 3 Gregory Penny  Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych 1:01,51
55. 5 4 Julian Fletcher  Bermudy 1:01,56
56. 5 5 Viktor Vilbergsson  Islandia 1:01,63
57. 5 9 Ljubomir Agow  Bułgaria 1:01,69
58. 4 3 Sultan Bukeev  Kirgistan 1:01,77
59. 5 1 James Lawson  Zimbabwe 1:01,93
60. 5 0 Santiago Cavanagh  Boliwia 1:01,99
61. 3 4 Rafael Alfaro  Salwador 1:02,02
62. 3 6 Marc Rojas  Dominikana 1:02,18
63. 5 2 Arya Nasimi Shad  Iran 1:02,21
64. 4 4 Wong Chun Yan  Hongkong 1:02,35
65. 4 1 Arnoldo Herrera  Kostaryka 1:02,39
66. 4 6 Denis Petrashov  Kirgistan 1:02,66
67. 4 8 Darren Chan Chin Wah  Mauritius 1:02,93
68. 4 2 Fausto Huerta  Dominikana 1:03,08
69. 4 9 Ryan Maskelyne  Papua-Nowa Gwinea 1:03,20
70. 4 7 Alex Axiotis  Zambia 1:03,50
71. 3 5 Pedro Pinotes  Angola 1:03,65
72. 2 6 Alberto Batungbacal  Filipiny 1:03,76
73. 3 2 Christopher Cheong  Singapur 1:04,03
74. 3 3 Jose Solis Rosales  Kostaryka 1:04,54
75. 3 7 Ashley Seeto  Papua-Nowa Gwinea 1:04,84
76. 1 0 Muis Ahmad  Brunei 1:04,86
77. 3 1 Zandanbal Gunsennorov  Mongolia 1:05,12
78. 2 3 Adrian Hoek  Curaçao 1:05,39
79. 3 8 Deni Baholli  Albania 1:05,50
80. 4 0 Michael Stafrace  Malta 1:05,56
81. 4 5 Damjan Petrovski  Macedonia Północna 1:06,14
82. 2 4 Markos Kalopsidiotis  Cypr 1:06,21
83. 2 2 Marco Flores  Honduras 1:06,40
84. 2 7 Samuele Rossi  Seszele 1:06,44
85. 3 0 Miguel Mena  Nikaragua 1:06,54
86. 2 5 Rainier Rafaela  Curaçao 1:07,21
87. 2 0 Meriton Veliu  Kosowo 1:10,67
88. 1 4 Shuvam Shrestha  Nepal 1:11,59
89. 2 1 John Llanelo  Gibraltar 1:11,84
90. 1 5 Josue Portillo  Honduras 1:12,38
91. 1 6 Adil Bharmal  Tanzania 1:13,84
92. 2 8 Devin Boodha  Saint Lucia 1:15,73
93. 1 3 Christian Villacrusis  Mariany Północne 1:16,11
94. 1 2 Alassane Seydou Lancina  Niger 1:16,30
95. 1 7 Salofi Welch  Mariany Północne 1:16,55
96. 1 1 Michael Swift  Malawi 1:22,18
97. 1 8 Jegan Jobe  Gambia 1:26,02 NR
2 9 Joshua Tibatemwa  Uganda DNS
3 9 Omiros Zagkas  Cypr DSQ
7 7 Johannes Dietrich  Austria DSQ

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinały rozpoczęły się o 19:34 czasu lokalnego[3].

Półfinał 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 3 Felipe França Silva  Brazylia 56,99 Q
2. 6 Władimir Morozow  Rosja 57,00 Q
3. 7 Nic Fink  Stany Zjednoczone 57,10 Q
4. 4 Ilja Szymanowicz  Białoruś 57,65 Q
5. 1 Andrew Willis  Wielka Brytania 57,84
6. 5 Yan Zibei  Chiny 58,01
7. 2 Carlos Claverie  Wenezuela 58,22
8. 8 Giedrius Titenis  Litwa 58,36

Półfinał 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 4 Marco Koch  Niemcy 56,86 Q
2. 5 Cody Miller  Stany Zjednoczone 57,14 Q
3. 6 Fabio Scozzoli  Włochy 57,22 Q
4. 7 Oleg Kostin  Rosja 57,52 Q
5. 2 Cameron van der Burgh  Południowa Afryka 57,67
6. 3 Felipe Lima  Brazylia 57,71
7. 1 Ross Murdoch  Wielka Brytania 57,77
8. 8 Yoshiki Yamanaka  Japonia 58,17

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał odbył się o 18:58 czasu lokalnego[4].

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg 4 Marco Koch  Niemcy 56,77
Silver medal icon.svg 3 Władimir Morozow  Rosja 57,00
Bronze medal icon.svg 7 Fabio Scozzoli  Włochy 57,04
4. 5 Felipe França Silva  Brazylia 57,05
5. 1 Oleg Kostin  Rosja 57,07
6. 2 Cody Miller  Stany Zjednoczone 57,08
7. 6 Nic Fink  Stany Zjednoczone 57,22
8. 8 Ilja Szymanowicz  Białoruś 57,28

Przypisy[edytuj | edytuj kod]