Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1986 (składy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Składy finalistów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1986 rozgrywanych w Meksyku.

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Argentyna[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Napastnik Sergio Omar Almirón 1958-11-18 Newell’s Old Boys Argentyna
2 Obrońca Sergio Batista 1962-11-09 Argentinos Juniors Argentyna
3 Pomocnik Ricardo Bochini 1954-01-25 Independiente Argentyna
4 Pomocnik Claudio Borghi 1964-09-28 Argentinos Juniors Argentyna
5 Obrońca José Luis Brown 1956-11-10 Atlético Nacional Medellín Kolumbia
6 Obrońca Daniel Passarella 1953-05-25 AC Fiorentina Włochy
7 Pomocnik Jorge Burruchaga 1962-10-09 FC Nantes Francja
8 Obrońca Néstor Clausen 1962-09-29 Independiente Argentyna
9 Obrońca José Luis Cuciuffo 1961-02-01 Vélez Sársfield Argentyna
10 Pomocnik Diego Maradona 1960-10-30 SSC Napoli Włochy
11 Napastnik Jorge Valdano 1955-10-04 Real Madryt Hiszpania
12 Pomocnik Héctor Enrique 1962-04-26 River Plate Argentyna
13 Pomocnik Oscar Garré 1965-09-09 Ferro Carril Oeste Argentyna
14 Pomocnik Ricardo Giusti 1956-12-11 Independiente Argentyna
15 Bramkarz Luis Islas 1965-12-22 Estudiantes La Plata Argentyna
16 Obrońca Julio Olarticoechea 1958-10-18 Boca Juniors Argentyna
17 Napastnik Pedro Pasculli 1960-05-17 US Lecce Włochy
18 Bramkarz Nery Pumpido 1957-07-30 River Plate Argentyna
19 Obrońca Oscar Ruggeri 1962-01-26 River Plate Argentyna
20 Pomocnik Carlos Tapia 1962-08-20 Boca Juniors Argentyna
21 Pomocnik Marcelo Trobbiani 1955-02-17 Elche CF Hiszpania
22 Bramkarz Héctor Zelada 1957-04-30 Club América Meksyk
Trener Carlos Bilardo

Bułgaria[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Borisław Michajłow 1962-02-12 Witosza Sofia Bułgaria
2 Pomocnik Nasko Sirakow 1962-04-16 Witosza Sofia Bułgaria
3 Obrońca Nikołaj Arabow 1953-02-21 FK Sliwen Bułgaria
4 Obrońca Petyr Petrow 1961-02-20 Witosza Sofia Bułgaria
5 Obrońca Georgi Dimitrow 1959-01-14 CFKA Sredec Sofia Bułgaria
6 Pomocnik Andrej Żelazkow 1952-07-09 RC Strasbourg Francja
7 Napastnik Bożidar Iskrenow 1962-08-01 Witosza Sofia Bułgaria
8 Pomocnik Ajan Sadykow 1961-09-28 Lokomotiw Płowdiw Bułgaria
9 Napastnik Stojczo Mładenow 1957-04-24 CFKA Sredec Sofia Bułgaria
10 Pomocnik Żiwko Gospodinow 1957-09-06 Spartak Warna Bułgaria
11 Pomocnik Płamen Getow 1959-03-04 Spartak Plewen Bułgaria
12 Obrońca Radosław Zdrawkow 1956-07-30 CFKA Sredec Sofia Bułgaria
13 Obrońca Aleksandyr Markow 1961-08-17 Spartak Plewen Bułgaria
14 Napastnik Płamen Markow 1957-09-11 FC Metz Francja
15 Pomocnik Georgi Jordanow 1963-07-21 Witosza Sofia Bułgaria
16 Napastnik Wasił Dragołow 1962-08-17 Beroe Stara Zagora Bułgaria
17 Pomocnik Christo Kolew 1964-09-21 Lokomotiw Płowdiw Bułgaria
18 Napastnik Bojczo Weliczkow 1958-08-13 Lokomotiw Sofia Bułgaria
19 Pomocnik Atanas Paszew 1963-11-21 Trakia Płowdiw Bułgaria
20 Napastnik Kostadin Kostadinow 1959-06-25 Trakia Płowdiw Bułgaria
21 Obrońca Ilija Djakow 1963-09-28 Dobrudża Tołbuchin Bułgaria
22 Bramkarz Ilija Wyłow 1961-12-29 Botew Wraca Bułgaria
Trener Iwan Wucow

Korea Południowa[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Cho Byung-deouk 1958-05-26 Hallelujah FC Korea Południowa
2 Obrońca Park Kyung-hoon 1961-01-19 Posco Atoms Korea Południowa
3 Obrońca Chung Jong-soo 1961-03-27 Yukong Elephants Korea Południowa
4 Obrońca Cho Kwang-rae 1954-03-19 Daewoo Royals Korea Południowa
5 Obrońca Chung Yong-hwan 1960-02-10 Daewoo Royals Korea Południowa
6 Pomocnik Lee Tae-ho 1961-01-29 Daewoo Royals Korea Południowa
7 Obrońca Kim Jong-boo 1965-03-11 Korea University Korea Południowa
8 Pomocnik Cho Young-jeung 1959-07-01 Lucky-Goldstar Hwangso Korea Południowa
9 Pomocnik Choi Soon-ho 1961-01-10 Posco Atoms Korea Południowa
10 Pomocnik Park Chang-sun 1954-02-02 Daewoo Royals Korea Południowa
11 Napastnik Cha Bum-kun 1953-05-21 Bayer 04 Leverkusen Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
12 Pomocnik Kim Pyung-seok 1958-09-22 Hyundai Horang-i Korea Południowa
13 Obrońca Noh Soo-jin 1962-02-10 Yukong Elephants Korea Południowa
14 Obrońca Cho Min-kook 1963-07-05 Lucky-Goldstar Hwangso Korea Południowa
15 Obrońca Yoo Byung-ok 1964-03-02 Hanyang University Korea Południowa
16 Pomocnik Kim Joo-sung 1966-01-17 Chosun University Korea Południowa
17 Pomocnik Huh Jung-moo 1955-01-13 Hyundai Horang-i Korea Południowa
18 Pomocnik Kim Sam-soo 1963-02-08 Hyundai Horang-i Korea Południowa
19 Napastnik Byun Byung-joo 1961-04-26 Daewoo Royals Korea Południowa
20 Napastnik Kim Yong-se 1960-04-21 Yukong Elephants Korea Południowa
21 Bramkarz Oh Yun-kyo 1960-05-25 Yukong Elephants Korea Południowa
22 Napastnik Kang Deouk-soo 1961-08-16 Lucky-Goldstar Hwangso Korea Południowa
Trener Kim Jung-nam

Włochy[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Giovanni Galli 1958-04-29 AC Fiorentina Włochy
2 Obrońca Giuseppe Bergomi 1963-12-22 Inter Mediolan Włochy
3 Obrońca Antonio Cabrini 1957-10-08 Juventus F.C. Włochy
4 Obrońca Fulvio Collovati 1957-05-09 Inter Mediolan Włochy
5 Obrońca Sebastiano Nela 1961-03-13 AS Roma Włochy
6 Obrońca Gaetano Scirea 1953-05-25 Juventus F.C. Włochy
7 Obrońca Roberto Tricella 1959-03-18 Hellas Werona Włochy
8 Obrońca Pietro Vierchowod 1959-04-06 UC Sampdoria Włochy
9 Pomocnik Carlo Ancelotti 1959-04-10 AS Roma Włochy
10 Pomocnik Salvatore Bagni 1956-09-25 SSC Napoli Włochy
11 Pomocnik Giuseppe Baresi 1964-04-15 Inter Mediolan Włochy
12 Bramkarz Franco Tancredi 1955-01-10 AS Roma Włochy
13 Napastnik Fernando De Napoli 1964-04-15 U.S. Avellino Włochy
14 Pomocnik Antonio Di Gennaro 1958-10-05 Hellas Werona Włochy
15 Pomocnik Marco Tardelli 1954-09-24 Inter Mediolan Włochy
16 Pomocnik Bruno Conti 1955-03-13 AS Roma Włochy
17 Napastnik Gianluca Vialli 1964-07-09 UC Sampdoria Włochy
18 Napastnik Alessandro Altobelli 1955-11-28 Inter Mediolan Włochy
19 Napastnik Giuseppe Galderisi 1963-03-22 Hellas Werona Włochy
20 Napastnik Paolo Rossi 1956-09-23 A.C. Milan Włochy
21 Napastnik Aldo Serena 1960-06-25 Juventus F.C. Włochy
22 Bramkarz Walter Zenga 1960-04-28 Inter Mediolan Włochy
Trener Enzo Bearzot

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Belgia[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Jean-Marie Pfaff 1953-12-04 Bayern Monachium Niemcy
2 Obrońca Eric Gerets 1954-05-18 PSV Eindhoven Holandia
3 Pomocnik Franky Van der Elst 1961-04-30 Club Brugge Belgia
4 Obrońca Michel De Wolf 1958-01-19 KAA Gent Belgia
5 Obrońca Michel Renquin 1955-11-03 Standard Liège Belgia
6 Pomocnik Franky Vercauteren 1956-10-28 RSC Anderlecht Belgia
7 Pomocnik René Vandereycken 1953-07-22 RSC Anderlecht Belgia
8 Pomocnik Enzo Scifo 1966-02-19 RSC Anderlecht Belgia
9 Napastnik Erwin Vandenbergh 1959-01-26 RSC Anderlecht Belgia
10 Pomocnik Philippe Desmet 1958-11-29 KSV Waregem Belgia
11 Napastnik Jan Ceulemans 1957-02-28 Club Brugge Belgia
12 Bramkarz Jacky Munaron 1956-09-08 RSC Anderlecht Belgia
13 Obrońca Georges Grün 1962-01-25 RSC Anderlecht Belgia
14 Obrońca Leo Clijsters 1956-11-06 Waterschei Thor Genk Belgia
15 Obrońca Leo Van der Elst 1962-01-07 Club Brugge Belgia
16 Napastnik Nico Claesen 1962-10-07 Standard Liège Belgia
17 Pomocnik Raymond Mommens 1958-12-27 KSC Lokeren Belgia
18 Napastnik Daniel Veyt 1956-12-09 KSV Waregem Belgia
19 Obrońca Hugo Broos 1952-04-10 Club Brugge Belgia
20 Bramkarz Gilbert Bodart 1962-09-02 Standard Liège Belgia
21 Pomocnik Stéphane Demol 1966-03-11 RSC Anderlecht Belgia
22 Pomocnik Patrick Vervoort 1965-01-17 Beerschot Antwerpia Belgia
Trener Guy Thys

Irak[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Raad Hammoudi 1958-04-20 Al-Shorta Irak
2 Obrońca Maad Ibrahim 1960-06-30 Al-Rasheed Irak
3 Obrońca Khalil Mohammed 1958-09-06 Al-Rasheed Irak
4 Obrońca Nadhim Shaker 1958-04-13 Al-Tayaran Irak
5 Obrońca Samir Shaker 1958-02-29 Al-Rasheed Irak
6 Pomocnik Ali Hussein 1961-05-05 Al-Talaba Irak
7 Pomocnik Haris Mohammed 1958-03-03 Al-Rasheed Irak
8 Napastnik Ahmad Radhi 1964-03-27 Al-Rasheed Irak
9 Napastnik Karim Saddam 1960-05-26 Al-Jaish Irak
10 Napastnik Husajn Said 1958-01-21 Al-Talaba Irak
11 Napastnik Abdul-Rahim Hamed 1963-05-23 Al-Jaish Irak
12 Pomocnik Jamal Ali 1956-02-02 Al-Talaba Irak
13 Pomocnik Karim Mohammed 1960-06-01 Al-Rasheed Irak
14 Pomocnik Basil Gorgis 1961-09-06 Al-Shabab Irak
15 Obrońca Natiq Hashim 1960-01-15 Al-Tayaran Irak
16 Pomocnik Shaker Mahmoud 1960-05-05 Al-Shabab Irak
17 Pomocnik Anad Abid 1954-08-03 Al-Rasheed Irak
18 Pomocnik Ismail Mohammed 1962-04-17 Al-Shabab Irak
19 Pomocnik Basim Qasim 1959-03-22 Al-Shurta Irak
20 Bramkarz Abdul-Fatah Nasif 1951-02-02 Al-Jaish Irak
21 Bramkarz Ahmad Jassim 1960-05-04 Al-Rasheed Irak
22 Obrońca Ghanim Oraibi 1961-08-16 Al-Shabab Irak
Trener Brazylia Evaristo de Macedo

Meksyk[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Pablo Larios 1960-07-31 Cruz Azul Meksyk
2 Obrońca Mario Trejo 1961-09-18 Club América Meksyk
3 Obrońca Fernando Quirarte 1956-05-17 CD Guadalajara Meksyk
4 Obrońca Armando Manzo 1958-10-16 Club América Meksyk
5 Obrońca Francisco Javier Cruz 1966-05-24 CF Monterrey Meksyk
6 Pomocnik Carlos de los Cobos 1958-12-10 Club América Meksyk
7 Pomocnik Miguel España 1961-04-04 UNAM Pumas Meksyk
8 Pomocnik Alejandro Domínguez 1961-02-09 Club América Meksyk
9 Napastnik Hugo Sánchez 1958-07-11 Real Madryt Hiszpania
10 Pomocnik Tomas Boy 1953-07-05 Tigres UANL Meksyk
11 Napastnik Carlos Hermosillo 1964-08-24 Club América Meksyk
12 Bramkarz Ignacio Rodríguez 1959-08-13 Atlante Cancún Meksyk
13 Pomocnik Javier Aguirre 1958-12-01 Club América Meksyk
14 Obrońca Felix Cruz 1961-04-04 UNAM Pumas Meksyk
15 Napastnik Luis Flores 1962-08-08 UNAM Pumas Meksyk
16 Pomocnik Carlos Muñoz 1962-09-08 Tigres UANL Meksyk
17 Obrońca Raúl Servín 1963-04-29 UNAM Pumas Meksyk
18 Obrońca Rafael Amador 1967-11-16 UNAM Pumas Meksyk
19 Napastnik Javier Hernández 1961-08-01 Tecos UAG Guadalajara Meksyk
20 Bramkarz Olaf Heredia 1957-10-19 Tigres UANL Meksyk
21 Napastnik Cristóbal Ortega 1956-07-25 Club América Meksyk
22 Napastnik Manuel Negrete 1959-05-15 UNAM Pumas Meksyk
Trener Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Bora Milutinović

Paragwaj[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Roberto Eladio Fernández 1954-07-09 Deportivo Cali Kolumbia
2 Obrońca Juan Torales 1956-05-09 Libertad Asunción Paragwaj
3 Obrońca César Zabala 1961-06-03 Cerro Porteño Paragwaj
4 Obrońca Vladimiro Schettina 1955-10-08 Guaraní Asunción Paragwaj
5 Obrońca Rogelio Delgado 1959-10-12 Olimpia Asunción Paragwaj
6 Pomocnik Jorge Amadó Núñez 1961-10-18 Deportivo Cali Kolumbia
7 Napastnik Buenaventura Ferreira 1960-07-04 Deportivo Cali Kolumbia
8 Pomocnik Julio César Romero 1960-08-28 Fluminense FC Brazylia
9 Napastnik Roberto Cabañas 1961-04-11 América Cali Kolumbia
10 Pomocnik Adolfino Cañete 1956-09-13 Cruz Azul Meksyk
11 Napastnik Alfredo Mendoza 1963-12-31 Independiente Medellín Kolumbia
12 Bramkarz Jorge Battaglia 1960-05-12 Sol de América Asunción Paragwaj
13 Obrońca Virginio Cáceres 1962-05-21 Guaraní Asunción Paragwaj
14 Obrońca Luis Caballero 1962-09-17 Guaraní Asunción Paragwaj
15 Pomocnik Eufemio Cabral 1955-03-21 Guaraní Asunción Paragwaj
16 Pomocnik Jorge Guasch 1961-01-17 Olimpia Asunción Paragwaj
17 Napastnik Francisco Alcaraz 1960-10-04 Nacional Asunción Paragwaj
18 Napastnik Evaristo Isasi 1955-10-26 Olimpia Asunción Paragwaj
19 Pomocnik Rolando Chilavert 1961-05-22 Guaraní Asunción Paragwaj
20 Napastnik Ramón Hicks 1959-05-30 Libertad Asunción Paragwaj
21 Napastnik Faustino Alonso 1961-02-15 Sol de América Asunción Paragwaj
22 Bramkarz Julián Coronel 1958-10-23 Guaraní Asunción Paragwaj
Trener Cayetano Ré

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Francja[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Joël Bats 1957-01-04 Paris Saint-Germain Francja
2 Obrońca Manuel Amoros 1962-02-01 AS Monaco Francja
3 Obrońca William Ayache 1961-01-10 FC Nantes Francja
4 Obrońca Patrick Battiston 1957-03-12 Girondins Bordeaux Francja
5 Obrońca Michel Bibard 1958-11-30 Paris Saint-Germain Francja
6 Obrońca Maxime Bossis 1955-06-26 Racing Paryż Francja
7 Obrońca Yvon Le Roux 1960-04-19 FC Nantes Francja
8 Obrońca Thierry Tusseau 1958-01-19 Girondins Bordeaux Francja
9 Pomocnik Luis Fernández 1959-10-02 Paris Saint-Germain Francja
10 Pomocnik Michel Platini 1955-06-21 Juventus F.C. Włochy
11 Pomocnik Jean-Marc Ferreri 1962-12-26 AJ Auxerre Francja
12 Pomocnik Alain Giresse 1952-09-02 Girondins Bordeaux Francja
13 Pomocnik Bernard Genghini 1958-01-18 AS Monaco Francja
14 Pomocnik Jean Tigana 1955-06-23 Girondins Bordeaux Francja
15 Pomocnik Philippe Vercruysse 1962-01-28 RC Lens Francja
16 Napastnik Bruno Bellone 1962-03-14 AS Monaco Francja
17 Napastnik Jean-Pierre Papin 1963-11-05 Club Brugge Belgia
18 Napastnik Dominique Rocheteau 1955-01-14 Paris Saint-Germain Francja
19 Napastnik Yannick Stopyra 1961-01-09 Toulouse FC Francja
20 Napastnik Daniel Xuereb 1959-06-22 RC Lens Francja
21 Bramkarz Philippe Bergeroo 1954-01-13 Toulouse FC Francja
22 Bramkarz Albert Rust 1963-10-10 FC Sochaux-Montbéliard Francja
Trener Henri Michel

Kanada[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Tino Lettieri 1957-09-27 Minnesota Strikers Stany Zjednoczone
2 Obrońca Bob Lenarduzzi 1955-05-01 Tacoma Stars Stany Zjednoczone
3 Obrońca Bruce Wilson 1951-06-20 bez klubu
4 Pomocnik Randy Ragan 1959-06-07 bez klubu
5 Obrońca Terry Moore 1958-06-02 Glentoran Belfast Irlandia Północna
6 Obrońca Ian Bridge 1959-09-18 FC La Chaux-de-Fonds Szwajcaria
7 Napastnik Carl Valentine 1958-07-04 Cleveland Force Stany Zjednoczone
8 Pomocnik Gerry Gray 1961-01-20 Chicago Sting Stany Zjednoczone
9 Napastnik Branko Segota 1961-06-08 San Diego Sockers Stany Zjednoczone
10 Napastnik Igor Vrablic 1965-07-19 RFC Seraing Belgia
11 Pomocnik Mike Sweeney 1959-12-25 Cleveland Force Stany Zjednoczone
12 Obrońca Randy Samuel 1963-12-23 PSV Eindhoven Holandia
13 Pomocnik George Pakos 1952-08-14 Victoria Athletic Association Kanada
14 Napastnik Dale Mitchell 1958-04-21 Tacoma Stars Stany Zjednoczone
15 Pomocnik Paul James 1963-11-11 CF Monterrey Meksyk
16 Pomocnik Greg Ion 1963-03-12 Los Angeles Lazers Stany Zjednoczone
17 Pomocnik David Norman 1962-05-06 Tacoma Stars Stany Zjednoczone
18 Pomocnik Jamie Lowery 1961-01-15 bez klubu
19 Pomocnik Pasquale De Luca 1962-05-26 Cleveland Force Stany Zjednoczone
20 Obrońca Colin Miller 1964-10-04 Rangers F.C. Szkocja
21 Bramkarz Sven Habermann 1961-11-03 bez klubu
22 Bramkarz Paul Dolan 1966-04-16 Edmonton Brickmen Kanada
Trener Tony Waiters

Węgry[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Péter Disztl 1960-03-30 Videoton FC Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
2 Obrońca Sándor Sallai 1960-03-26 Budapest Honvéd Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
3 Obrońca Antal Róth 1960-09-14 Pécsi Munkás FC Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
4 Obrońca József Varga 1954-10-09 Denizlispor Turcja
5 Obrońca József Kardos 1960-03-22 Újpest FC Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
6 Obrońca Imre Garaba 1958-07-29 Budapest Honvéd Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
7 Napastnik József Kiprich 1963-09-06 Tatabányai Bányász Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
8 Pomocnik Antal Nagy 1957-10-17 Budapest Honvéd Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
9 Pomocnik László Dajka 1959-04-29 Budapest Honvéd Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
10 Pomocnik Lajos Détári 1963-04-24 Budapest Honvéd Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
11 Napastnik Márton Esterházy 1956-04-09 AEK Ateny Grecja
12 Obrońca József Csuhay 1957-07-12 Videoton FC Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
13 Obrońca László Disztl 1962-06-04 Videoton FC Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
14 Obrońca Zoltán Péter 1958-03-23 Zalaegerszegi TE Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
15 Pomocnik Péter Hannich 1957-03-30 Rába ETO Győr Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
16 Obrońca József Nagy 1960-10-20 Szombathelyi Haladás Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
17 Pomocnik Győző Burcsa 1954-03-13 AJ Auxerre Francja
18 Bramkarz József Szendrei 1954-04-25 Újpest FC Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
19 Napastnik György Bognár 1961-11-05 MTK Hungária Budapeszt Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
20 Napastnik Kálmán Kovács 1965-09-11 Budapest Honvéd Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
21 Pomocnik Gyula Hajszán 1961-10-09 Rába ETO Győr Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
22 Bramkarz József Andrusch 1956-03-31 Budapest Honvéd Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)
Trener György Mezey

Związek Radziecki[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Rinat Dasajew 1957-06-13 Spartak Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
2 Obrońca Wołodymyr Bezsonow 1958-03-05 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
3 Obrońca Aleksandre Cziwadze 1955-04-08 Dinamo Tbilisi Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
4 Obrońca Giennadij Morozow 1962-12-30 Spartak Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
5 Obrońca Anatolij Demjanenko 1959-02-19 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
6 Obrońca Aleksandr Bubnow 1955-10-10 Spartak Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
7 Pomocnik Iwan Jaremczuk 1962-03-19 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
8 Pomocnik Pawło Jakowenko 1964-12-19 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
9 Pomocnik Ołeksandr Zawarow 1961-04-20 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
10 Obrońca Ołeh Kuzniecow 1963-03-22 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
11 Napastnik Ołeh Błochin 1952-11-05 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
12 Pomocnik Andrij Bal 1958-02-16 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
13 Pomocnik Hennadij Łytowczenko 1963-09-11 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
14 Napastnik Siergiej Rodionow 1962-09-03 Spartak Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
15 Obrońca Nikołaj Łarionow 1957-01-19 Zenit Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
16 Bramkarz Wiktor Czanow 1959-07-21 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
17 Pomocnik Wadym Jewtuszenko 1958-01-01 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
18 Napastnik Ołeh Protasow 1964-02-04 Dnipro Dniepropetrowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
19 Napastnik Ihor Biełanow 1960-09-25 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
20 Pomocnik Siarhiej Alejnikau 1961-11-07 Dynama Mińsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
21 Pomocnik Wasyl Rac 1961-04-25 Dynamo Kijów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
22 Bramkarz Serhij Krakowski 1960-08-11 Dnipro Dniepropetrowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
Trener Walery Łobanowski

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Algieria[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Nasser Edine Drid 1957-01-22 MC Oran Algieria
2 Obrońca Mahmoud Guendouz 1953-02-24 JS El Biar Algieria
3 Obrońca Fathi Chebal 1956-08-19 FC Rouen Francja
4 Obrońca Nourredine Kourichi 1954-04-12 Lille OSC Francja
5 Obrońca Abdellah Liegeon 1957-12-01 AS Monaco Francja
6 Pomocnik Mohammed Kaci Said 1958-05-02 RC Kouba Algieria
7 Napastnik Salah Assad 1958-08-30 FC Mulhouse Francja
8 Pomocnik Karim Maroc 1958-03-05 Montpellier HSC Francja
9 Napastnik Djamel Menad 1960-07-22 JE Tizi-Ouzou Algieria
10 Pomocnik Lakhdar Belloumi 1958-12-29 JE Tizi-Ouzou Algieria
11 Napastnik Rabah Madjer 1958-02-15 FC Porto Portugalia
12 Napastnik Tedj Bensaoula 1954-12-01 Le Havre AC Francja
13 Napastnik Rachid Harkouk 1956-05-16 Notts County Anglia
14 Pomocnik Djamel Zidane 1955-04-28 Waterschei Thor Genk Belgia
15 Obrońca Abdelhamid Sadmi 1961-01-01 JE Tizi-Ouzou Algieria
16 Obrońca Faouzi Mansouri 1956-01-17 Montpellier HSC Francja
17 Napastnik Faouzi Ben Khalidi 1963-02-03 WOB Boufarik Algieria
18 Pomocnik Halim Benmabrouk 1960-06-25 Racing Paryż Francja
19 Obrońca Mohammed Chaib 1957-05-20 RS Kouba Algieria
20 Obrońca Fodil Megharia 1961-05-23 ASO Chlef Algieria
21 Bramkarz Larbi El Hadi 1961-05-27 WOB Boufarik Algieria
22 Bramkarz Mourad Amara 1959-02-19 JE Tizi-Ouzou Algieria
Trener Rabah Saadane

Brazylia[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Carlos 1956-03-04 Corinthians Paulista Brazylia
2 Obrońca Édson 1959-07-03 Corinthians Paulista Brazylia
3 Obrońca Oscar 1954-06-20 São Paulo FC Brazylia
4 Obrońca Edinho 1955-06-05 Udinese Calcio Włochy
5 Pomocnik Falcão 1956-10-16 São Paulo FC Brazylia
6 Pomocnik Júnior 1954-06-29 Torino Calcio Włochy
7 Napastnik Müller 1966-01-31 São Paulo FC Brazylia
8 Napastnik Casagrande 1963-04-15 Corinthians Paulista Brazylia
9 Napastnik Careca 1960-10-05 São Paulo FC Brazylia
10 Pomocnik Zico 1953-03-03 CR Flamengo Brazylia
11 Napastnik Edivaldo 1962-04-13 Atlético Mineiro Brazylia
12 Bramkarz Paulo Vitor 1957-06-07 Fluminense FC Brazylia
13 Obrońca Josimar 1961-09-19 Botafogo Brazylia
14 Obrońca Júlio César 1963-03-08 Guarani FC Brazylia
15 Pomocnik Alemão 1961-11-02 Botafogo Brazylia
16 Obrońca Mauro Galvão 1961-12-19 SC Internacional Brazylia
17 Obrońca Branco 1964-04-04 Fluminense FC Brazylia
18 Pomocnik Sócrates 1954-02-19 CR Flamengo Brazylia
19 Pomocnik Elzo 1961-01-22 Atlético Mineiro Brazylia
20 Pomocnik Silas 1965-08-27 São Paulo FC Brazylia
21 Pomocnik Valdo 1964-01-12 Grêmio Brazylia
22 Bramkarz Leão 1949-07-11 SE Palmeiras Brazylia
Trener Telê Santana

Hiszpania[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Andoni Zubizarreta 1961-10-23 Athletic Bilbao Hiszpania
2 Obrońca Tomás 1960-08-09 Atlético Madryt Hiszpania
3 Obrońca José Antonio Camacho 1955-06-08 Real Madryt Hiszpania
4 Obrońca Antonio Maceda 1957-05-16 Real Madryt Hiszpania
5 Obrońca Víctor Muñoz 1957-03-15 FC Barcelona Hiszpania
6 Pomocnik Rafael Gordillo 1957-02-24 Real Madryt Hiszpania
7 Napastnik Juan Antonio Señor 1958-08-26 Real Saragossa Hiszpania
8 Obrońca Andoni Goikoetxea 1956-08-23 Athletic Bilbao Hiszpania
9 Napastnik Emilio Butragueño 1963-07-22 Real Madryt Hiszpania
10 Pomocnik Francisco José Carrasco 1959-03-06 FC Barcelona Hiszpania
11 Pomocnik Julio Alberto 1958-10-07 FC Barcelona Hiszpania
12 Napastnik Quique Setién 1958-09-27 Atlético Madryt Hiszpania
13 Bramkarz Urruti 1952-11-17 FC Barcelona Hiszpania
14 Pomocnik Ricardo Gallego 1959-02-08 Real Madryt Hiszpania
15 Obrońca Chendo 1961-10-12 Real Madryt Hiszpania
16 Napastnik Hipólito Rincón 1957-04-28 Real Betis Hiszpania
17 Pomocnik Francisco 1962-11-01 Sevilla FC Hiszpania
18 Pomocnik Ramón María Calderé 1959-01-16 FC Barcelona Hiszpania
19 Napastnik Julio Salinas 1962-09-11 Atlético Madryt Hiszpania
20 Napastnik Eloy 1964-07-10 Sporting Gijón Hiszpania
21 Pomocnik Míchel 1963-03-23 Real Madryt Hiszpania
22 Bramkarz Juan Carlos Ablanedo 1963-09-02 Sporting Gijón Hiszpania
Trener Miguel Muñoz

Irlandia Północna[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Pat Jennings 1945-06-12 Tottenham Hotspur Anglia
2 Obrońca Jimmy Nicholl 1956-12-28 West Bromwich Albion Anglia
3 Obrońca Mal Donaghy 1957-09-13 Luton Town Anglia
4 Obrońca John O’Neill 1958-03-11 Leicester City Anglia
5 Obrońca Alan McDonald 1963-10-12 Queens Park Rangers Anglia
6 Pomocnik David McCreery 1957-09-16 Newcastle United Anglia
7 Pomocnik Steve Penney 1964-01-16 Brighton & Hove Albion Anglia
8 Pomocnik Sammy McIlroy 1954-08-02 Manchester City Anglia
9 Napastnik Jimmy Quinn 1959-11-18 Blackburn Rovers Anglia
10 Pomocnik Norman Whiteside 1965-05-07 Manchester United Anglia
11 Napastnik Ian Stewart 1961-09-10 Newcastle United Anglia
12 Bramkarz Jim Platt 1951-01-26 Coleraine FC Irlandia Północna
13 Bramkarz Philip Hughes 1964-11-19 Bury F.C. Anglia
14 Napastnik Gerry Armstrong 1954-05-23 Newcastle United Anglia
15 Pomocnik Nigel Worthington 1961-11-04 Sheffield Wednesday Anglia
16 Pomocnik Paul Ramsey 1962-09-03 Leicester City Anglia
17 Napastnik Colin Clarke 1962-10-30 A.F.C. Bournemouth Anglia
18 Obrońca John McClelland 1965-12-07 Watford F.C. Anglia
19 Napastnik Billy Hamilton 1957-05-09 Oxford United Anglia
20 Obrońca Bernard McNally 1963-02-17 Shrewsbury Town Anglia
21 Obrońca David Campbell 1965-06-02 Nottingham Forest Anglia
22 Napastnik Mark Caughey 1960-08-27 Linfield Belfast Irlandia Północna
Trener Billy Bingham

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Dania[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Troels Rasmussen 1961-07-04 Aarhus GF Dania
2 Obrońca John Sivebæk 1961-10-25 Manchester United Anglia
3 Obrońca Søren Busk 1953-04-10 MVV Maastricht Holandia
4 Obrońca Morten Olsen 1949-08-14 RSC Anderlecht Belgia
5 Obrońca Ivan Nielsen 1956-10-09 Feyenoord Holandia
6 Pomocnik Søren Lerby 1956-02-01 Bayern Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
7 Pomocnik Jan Mølby 1963-07-04 Liverpool F.C. Anglia
8 Pomocnik Jesper Olsen 1961-03-20 Manchester United Anglia
9 Napastnik Klaus Berggreen 1958-02-03 Pisa Calcio Włochy
10 Napastnik Preben Elkjær Larsen 1957-09-11 Hellas Werona Włochy
11 Pomocnik Michael Laudrup 1964-06-15 Juventus F.C. Włochy
12 Obrońca Jens Jørn Bertelsen 1952-02-15 FC Aarau Szwajcaria
13 Pomocnik Per Frimann 1962-06-04 RSC Anderlecht Belgia
14 Napastnik Allan Simonsen 1952-12-15 Vejle BK Dania
15 Pomocnik Frank Arnesen 1956-12-30 PSV Eindhoven Holandia
16 Bramkarz Ole Qvist 1950-02-25 KB Kopenhaga Dania
17 Obrońca Kent Nielsen 1961-12-28 Brøndby IF Dania
18 Pomocnik Flemming Christensen 1958-04-10 Lyngby BK Dania
19 Napastnik John Eriksen 1957-11-20 Feyenoord Holandia
20 Pomocnik Jan Bartram 1962-03-06 Aarhus GF Dania
21 Napastnik Henrik Andersen 1965-05-07 RSC Anderlecht Belgia
22 Bramkarz Lars Høgh 1959-01-14 Odense BK Dania
Trener Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Sepp Piontek

Republika Federalna Niemiec[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Harald Schumacher 1954-03-06 1. FC Köln Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
2 Obrońca Hans-Peter Briegel 1955-10-11 Hellas Werona Włochy
3 Obrońca Andreas Brehme 1960-11-09 1. FC Kaiserslautern Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
4 Obrońca Karlheinz Förster 1958-07-25 VfB Stuttgart Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
5 Obrońca Matthias Herget 1955-11-14 Bayer Uerdingen Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
6 Obrońca Norbert Eder 1955-11-07 Bayern Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
7 Pomocnik Pierre Littbarski 1960-04-16 1. FC Köln Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
8 Pomocnik Lothar Matthäus 1961-03-21 Bayern Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
9 Napastnik Rudi Völler 1960-04-13 Werder Brema Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
10 Pomocnik Felix Magath 1953-07-26 Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
11 Napastnik Karl-Heinz Rummenigge 1955-09-25 Inter Mediolan Włochy
12 Bramkarz Uli Stein 1954-10-23 Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
13 Pomocnik Karl Allgöwer 1957-01-05 VfB Stuttgart Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
14 Obrońca Thomas Berthold 1964-11-12 Eintracht Frankfurt Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
15 Obrońca Klaus Augenthaler 1957-09-26 Bayern Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
16 Pomocnik Olaf Thon 1966-05-01 Schalke 04 Gelsenkirchen Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
17 Obrońca Ditmar Jakobs 1953-08-28 Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
18 Pomocnik Uwe Rahn 1962-05-21 Borussia Mönchengladbach Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
19 Napastnik Klaus Allofs 1956-12-05 1. FC Köln Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
20 Napastnik Dieter Hoeneß 1953-01-07 Bayern Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
21 Pomocnik Wolfgang Rolff 1959-12-26 Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
22 Bramkarz Eike Immel 1960-11-27 Borussia Dortmund Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
Trener Franz Beckenbauer

Szkocja[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Jim Leighton 1958-07-24 Aberdeen F.C. Szkocja
2 Obrońca Richard Gough 1962-04-05 Dundee United Szkocja
3 Obrońca Maurice Malpas 1962-08-03 Dundee United Szkocja
4 Obrońca Graeme Souness 1953-05-06 UC Sampdoria Włochy
5 Obrońca Alex McLeish 1959-01-21 Aberdeen F.C. Szkocja
6 Obrońca Willie Miller 1955-05-02 Aberdeen F.C. Szkocja
7 Pomocnik Gordon Strachan 1957-02-09 Manchester United Anglia
8 Pomocnik Roy Aitken 1958-11-24 Celtic F.C. Szkocja
9 Napastnik Eamonn Bannon 1958-04-18 Dundee United Szkocja
10 Pomocnik Jim Bett 1959-11-25 Aberdeen F.C. Szkocja
11 Pomocnik Paul McStay 1964-10-22 Celtic F.C. Szkocja
12 Bramkarz Andy Goram 1964-10-13 Oldham Athletic Anglia
13 Obrońca Steve Nicol 1961-12-11 Liverpool F.C. Anglia
14 Obrońca David Narey 1956-06-12 Dundee United Szkocja
15 Obrońca Arthur Albiston 1957-07-14 Manchester United Anglia
16 Pomocnik Frank McAvennie 1959-11-22 West Ham United Anglia
17 Napastnik Steve Archibald 1965-09-27 FC Barcelona Hiszpania
18 Napastnik Graeme Sharp 1960-10-16 Everton F.C. Anglia
19 Napastnik Charlie Nicholas 1961-12-30 Arsenal F.C. Anglia
20 Napastnik Paul Sturrock 1956-10-10 Dundee United Szkocja
21 Pomocnik Davie Cooper 1956-02-25 Rangers F.C. Szkocja
22 Bramkarz Alan Rough 1951-11-25 Hibernian F.C. Szkocja
Trener Alex Ferguson

Urugwaj[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Rodolfo Rodríguez 1956-01-20 Santos FC Brazylia
2 Obrońca Nelson Gutiérrez 1962-04-13 River Plate Argentyna
3 Obrońca Eduardo Acevedo 1959-09-25 Defensor Sporting Urugwaj
4 Obrońca Víctor Diogo 1958-04-08 CA Peñarol Urugwaj
5 Pomocnik Miguel Bossio 1960-02-10 Genoa 1893 Włochy
6 Obrońca José Batista 1962-03-06 Deportivo Español Argentyna
7 Napastnik Antonio Alzamendi 1956-06-07 River Plate Argentyna
8 Pomocnik Jorge Barrios 1961-01-24 Olympiakos SFP Grecja
9 Napastnik Jorge da Silva 1961-12-11 Atlético Madryt Hiszpania
10 Pomocnik Enzo Francescoli 1961-11-12 River Plate Argentyna
11 Pomocnik Sergio Santín 1956-11-06 Atlético Nacional Medellín Kolumbia
12 Bramkarz Fernando Álvez 1959-09-04 CA Peñarol Urugwaj
13 Obrońca César Vega 1959-09-02 Danubio Urugwaj
14 Obrońca Darío Pereyra 1956-10-19 São Paulo FC Brazylia
15 Obrońca Eliséo Rivero 1957-12-27 CA Peñarol Urugwaj
16 Pomocnik Mario Saralegui 1959-04-24 Elche CF Hiszpania
17 Pomocnik José Zalazar 1963-10-26 CA Peñarol Urugwaj
18 Pomocnik Rubén Paz 1959-08-08 SC Internacional Brazylia
19 Napastnik Venancio Ramos 1959-06-20 RC Lens Francja
20 Pomocnik Carlos Alberto Aguilera 1964-09-21 Nacional Urugwaj
21 Pomocnik Wilmar Cabrera 1959-07-31 Valencia CF Hiszpania
22 Bramkarz Celso Otero 1958-02-01 Wanderers Urugwaj
Trener Omar Borrás

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Anglia[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Peter Shilton 1949-09-18 Southampton F.C. Anglia
2 Obrońca Gary Stevens 1963-03-27 Everton F.C. Anglia
3 Obrońca Kenny Sansom 1958-09-26 Arsenal F.C. Anglia
4 Pomocnik Glenn Hoddle 1957-10-27 Tottenham Hotspur Anglia
5 Obrońca Alvin Martin 1958-07-29 West Ham United Anglia
6 Obrońca Terry Butcher 1958-12-28 Ipswich Town Anglia
7 Pomocnik Bryan Robson 1957-01-11 Manchester United Anglia
8 Pomocnik Ray Wilkins 1956-09-14 A.C. Milan Włochy
9 Napastnik Mark Hateley 1961-11-07 A.C. Milan Włochy
10 Napastnik Gary Lineker 1960-11-30 Everton F.C. Anglia
11 Pomocnik Chris Waddle 1960-12-14 Tottenham Hotspur Anglia
12 Obrońca Viv Anderson 1956-08-29 Arsenal F.C. Anglia
13 Bramkarz Chris Woods 1959-11-14 Norwich City Anglia
14 Obrońca Terry Fenwick 1959-11-17 Queens Park Rangers Anglia
15 Obrońca Gary A. Stevens 1962-03-30 Tottenham Hotspur Anglia
16 Pomocnik Peter Reid 1956-06-20 Everton F.C. Anglia
17 Pomocnik Trevor Steven 1963-09-21 Everton F.C. Anglia
18 Pomocnik Steve Hodge 1962-10-25 Aston Villa F.C. Anglia
19 Pomocnik John Barnes 1963-11-07 Watford F.C. Anglia
20 Napastnik Peter Beardsley 1961-01-18 Newcastle United Anglia
21 Napastnik Kerry Dixon 1961-07-24 Chelsea F.C. Anglia
22 Bramkarz Gary Bailey 1958-08-09 Manchester United Anglia
Trener Bobby Robson

Maroko[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Badou Ezzaki 1959-04-02 Wydad Casablanca Maroko
2 Obrońca Labid Khalifa 1955 KAC Kénitra Maroko
3 Obrońca Abdelmajid Lamriss 1959-02-12 FAR Rabat Maroko
4 Obrońca Mustafa El Biyaz 1960-12-12 KAC Marrakech Maroko
5 Obrońca Norredine Bouyahyaoui 1955-01-07 KAC Kénitra Maroko
6 Pomocnik Abdelmajid Dolmy 1953-04-19 Raja Casablanca Maroko
7 Pomocnik Mustafa El Haddaoui 1961-07-28 Lausanne Sports Szwajcaria
8 Pomocnik Aziz Bouderbala 1960-12-26 FC Sion Szwajcaria
9 Napastnik Mustafa Merry 1955-01-13 Le Havre AC Francja
10 Pomocnik Mohammed Timoumi 1960-01-15 FAR Rabat Maroko
11 Napastnik Mustafa Merry 1958-04-21 Valenciennes FC Francja
12 Bramkarz Salahdine Hmied 1961-09-01 FAR Rabat Maroko
13 Napastnik Abdelfettah Rhiati 1963-02-25 Maghreb Fez Maroko
14 Obrońca Lahcen Ouadani 1963-01-19 Al-Ahly Kair Maroko
15 Pomocnik Mouncif El Haddaoui 1962 AS Salé Maroko
16 Napastnik Azzedine Amanallah 1956-04-07 Besançon RC Francja
17 Napastnik Abderrazak Khairi 1962-11-20 FAR Rabat Maroko
18 Pomocnik Mohammed Sahil 1963-10-11 KAC Marrakech Maroko
19 Pomocnik Fadel Jilal 1964-03-04 Wydad Casablanca Maroko
20 Obrońca Abdellah Bidane 1965-09-10 CODM Meknès Maroko
21 Pomocnik Abdelaziz Souleimani 1958-04-30 Maghreb Fez Maroko
22 Bramkarz Abdelfettah Mouddani 1956-07-30 KAC Kénitra Maroko
Trener Brazylia José Faria

Polska[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Józef Młynarczyk 1953-09-20 FC Porto Portugalia
2 Obrońca Kazimierz Przybyś 1960-07-11 Widzew Łódź Polska
3 Obrońca Władysław Żmuda 1954-06-06 US Cremonese Włochy
4 Obrońca Marek Ostrowski 1959-11-22 Pogoń Szczecin Polska
5 Obrońca Roman Wójcicki 1958-01-08 Widzew Łódź Polska
6 Pomocnik Waldemar Matysik 1961-09-27 Górnik Zabrze Polska
7 Pomocnik Ryszard Tarasiewicz 1962-04-27 Śląsk Wrocław Polska
8 Napastnik Jan Urban 1962-05-14 Górnik Zabrze Polska
9 Napastnik Jan Karaś 1959-05-17 Legia Warszawa Polska
10 Obrońca Stefan Majewski 1956-01-31 1. FC Kaiserslautern Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
11 Napastnik Włodzimierz Smolarek 1957-07-16 Widzew Łódź Polska
12 Bramkarz Jacek Kazimierski 1959-08-17 Legia Warszawa Polska
13 Pomocnik Ryszard Komornicki 1959-08-14 Górnik Zabrze Polska
14 Obrońca Dariusz Kubicki 1963-06-06 Legia Warszawa Polska
15 Pomocnik Andrzej Buncol 1959-09-21 Legia Warszawa Polska
16 Napastnik Andrzej Pałasz 1960-07-22 Górnik Zabrze Polska
17 Napastnik Andrzej Zgutczyński 1958-01-01 Górnik Zabrze Polska
18 Obrońca Krzysztof Pawlak 1958-02-12 Lech Poznań Polska
19 Bramkarz Józef Wandzik 1963-08-13 Górnik Zabrze Polska
20 Pomocnik Zbigniew Boniek 1956-03-03 AS Roma Włochy
21 Napastnik Dariusz Dziekanowski 1962-09-30 Legia Warszawa Polska
22 Napastnik Jan Furtok 1962-03-09 GKS Katowice Polska
Trener Antoni Piechniczek

Portugalia[edytuj | edytuj kod]

# Pozycja Imię i nazwisko Data urodzenia Klub
1 Bramkarz Manuel Bento 1948-06-25 SL Benfica Portugalia
2 Obrońca João Pinto 1961-11-21 FC Porto Portugalia
3 Pomocnik António Sousa 1957-04-28 Sporting CP Portugalia
4 Obrońca José Ribeiro 1957-11-02 Boavista Porto Portugalia
5 Obrońca Álvaro 1961-01-03 SL Benfica Portugalia
6 Pomocnik Carlos Manuel 1958-01-15 SL Benfica Portugalia
7 Pomocnik Jaime Pacheco 1958-07-22 Sporting CP Portugalia
8 Pomocnik Frederico 1957-04-06 Boavista Porto Portugalia
9 Napastnik Fernando Gomes 1956-11-22 FC Porto Portugalia
10 Napastnik Paulo Futre 1966-02-28 FC Porto Portugalia
11 Pomocnik Fernando Óscar Bandeirinha 1962-11-26 Académica Coimbra Portugalia
12 Bramkarz Jorge Martins 1954-08-22 CF Os Belenenses Portugalia
13 Obrońca António Morato 1964-11-06 Sporting CP Portugalia
14 Pomocnik Jaime Magalhães 1962-07-10 FC Porto Portugalia
15 Napastnik António Oliveira 1958-06-08 SL Benfica Portugalia
16 Obrońca José António 1957-10-29 CF Os Belenenses Portugalia
17 Napastnik Diamantino 1959-08-03 SL Benfica Portugalia
18 Pomocnik Luís Sobrinho 1961-05-05 CF Os Belenenses Portugalia
19 Napastnik Rui Águas 1960-04-28 SL Benfica Portugalia
20 Obrońca Augusto Inácio 1955-02-01 FC Porto Portugalia
21 Pomocnik António André 1957-12-24 FC Porto Portugalia
22 Bramkarz Vítor Damas 1947-10-08 Sporting CP Portugalia
Trener José Torres