Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1998 (składy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Składy finalistów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1998 we Francji.

Anglia Anglia

Trener: Glenn Hoddle

David Seaman, Sol Campbell, Graeme Le Saux, Paul Ince, Tony Adams, Gareth Southgate, David Beckham, David Batty, Alan Shearer, Teddy Sheringham, Steve McManaman, Gary Neville, Nigel Martyn, Darren Anderton, Paul Merson, Paul Scholes, Rob Lee, Martin Keown, Les Ferdinand, Michael Owen, Rio Ferdinand, Tim Flowers

Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska

Trener: Carlos Alberto Parreira

Mohammed Al-Deayea, Mohammed Al-Jahani, Mohammed Al-Khilaiwi, Abdullah Zubromawi, Ahmad Madani, Fuad Amin, Ibrahim Al-Shahrani, Obeid Al-Dosari, Sami Al-Jaber, Sa’id al-Uwajran, Fahad Al-Mehallel, Ibrahim Al-Harbi, Hussein Sulaimani, Khalid Al-Muwallid, Jusuf ath-Thunajan, Khamis Al-Owairan, Ahmad Duchi, Nawaf Al-Temyat, Abdulaziz Al-Janoubi, Hamzah Saleh, Hussein Al-Sadiq, Tisir Al-Antaif

Argentyna Argentyna

Trener: Daniel Passarella

Carlos Roa, Roberto Ayala, José Chamot, Héctor Pineda, Matías Almeyda, Claudio López, Diego Simeone, Gabriel Batistuta, Ariel Ortega, Juan Sebastián Verón, Germán Burgos, Pablo Paz, Nelson Vivas, Leonardo Astrada, Néstor Sensini, Sergio Berti, Pablo Cavallero, Abel Balbo, Hernán Crespo, Marcelo Gallardo, Marcelo Delgado, Javier Zanetti

Austria Austria

Trener: Herbert Prohaska

Michael Konsel, Markus Schopp, Peter Schöttel, Anton Pfeffer, Wolfgang Feiersinger, Walter Kogler, Mario Haas, Heimo Pfeifenberger, Ivica Vastić, Andreas Herzog, Martin Amerhauser, Martin Hiden, Harald Cerny, Hannes Reinmayr, Arnold Wetl, Franz Wohlfahrt, Roman Mählich, Peter Stöger, Toni Polster, Andreas Heraf, Wolfgang Knaller, Dietmar Kühbauer

Belgia Belgia

Trener: Georges Leekens

Filip De Wilde, Bertrand Crasson, Lorenzo Staelens, Gordan Vidović, Vital Borkelmans, Franky Van der Elst, Marc Wilmots, Luis Oliveira, Mbo Mpenza, Luc Nilis, Nico Van Kerckhoven, Philippe Vande Walle, Dany Verlinden, Enzo Scifo, Philippe Clement, Glen De Boeck, Mike Verstraeten, Gert Verheyen, Eric Van Meir, Émile Mpenza, Danny Boffin, Eric Deflandre

Brazylia Brazylia

Trener: Mário Zagallo

Cláudio Taffarel, Cafu, Aldair, Júnior Baiano, César Sampaio, Roberto Carlos, Giovanni, Dunga, Ronaldo, Rivaldo, Emerson, Carlos Germano, Zé Carlos, Gonçalves, André Cruz, Zé Roberto, Doriva, Leonardo, Denílson, Bebeto, Edmundo, Dida

Bułgaria Bułgaria

Trener: Christo Bonew

Zdrawko Zdrawkow, Radostin Kisziszew, Trifon Iwanow, Iwajło Petkow, Iwajło Jordanow, Złatko Jankow, Emił Kostadinow, Christo Stoiczkow, Ljubosław Penew, Krasimir Bałykow, Ilian Iliew, Borisław Michajłow, Goszo Ginczew, Marijan Christow, Adałbert Zafirow, Anatoli Nankow, Stojczo Stoiłow, Danieł Borimirow, Georgi Baczew, Georgi Iwanow, Rosen Kiriłow, Milen Petkow

Chile Chile

Trener: Nelson Acosta

Nelson Tapia, Cristián Castañeda, Ronald Fuentes, Francisco Rojas, Javier Margas, Pedro Reyes, Nelson Parraguez, Clarence Acuña, Iván Zamorano, José Luis Sierra, Marcelo Salas, Marcelo Ramírez, Manuel Neira, Miguel Ramírez, Moisés Villarroel, Mauricio Aros, Marcelo Vega, Luis Musrri, Fernando Cornejo, Fabián Estay, Rodrigo Barrera, Carlos Tejas

Chorwacja Chorwacja

Trener: Miroslav Blažević

Dražen Ladić, Petar Krpan, Anthony Šerić, Igor Štimac, Goran Jurić, Slaven Bilić, Aljoša Asanović, Robert Prosinečki, Davor Šuker, Zvonimir Boban, Silvio Marić, Marijan Mrmić, Mario Stanić, Zvonimir Soldo, Igor Tudor, Ardian Kozniku, Robert Jarni, Zoran Mamić, Goran Vlaović, Dario Šimić, Krunoslav Jurčić, Vladimir Vasilj

Dania Dania

Trener: Bo Johansson

Peter Schmeichel, Michael Schjønberg, Marc Rieper, Jes Høgh, Jan Heintze, Thomas Helveg, Allan Nielsen, Per Frandsen, Miklos Molnar, Michael Laudrup, Brian Laudrup, Søren Colding, Jacob Laursen, Morten Wieghorst, Stig Tøfting, Mogens Krogh, Bjarne Goldbæk, Peter Møller, Ebbe Sand, René Henriksen, Martin Jørgensen, Peter Kjær

Francja Francja

Trener: Aimé Jacquet

Bernard Lama, Vincent Candela, Bixente Lizarazu, Patrick Vieira, Laurent Blanc, Youri Djorkaeff, Didier Deschamps, Marcel Desailly, Stéphane Guivarc’h, Zinédine Zidane, Robert Pirès, Thierry Henry, Bernard Diomède, Alain Boghossian, Lilian Thuram, Fabien Barthez, Emmanuel Petit, Frank Lebœuf, Christian Karembeu, David Trezeguet, Christophe Dugarry, Lionel Charbonnier

Hiszpania Hiszpania

Trener: Javier Clemente

Andoni Zubizarreta, Albert Ferrer, Agustín Aranzábal, Rafael Alkorta, Abelardo, Fernando Hierro, Fernando Morientes, Julen Guerrero, Juan Antonio Pizzi, Raúl, Alfonso, Sergi, Santiago Cañizares, Iván Campo, Carlos Aguilera, Albert Celades, Joseba Etxeberria, Guillermo Amor, Kiko, Miguel Ángel Nadal, Luis Enrique, José Francisco Molina

Holandia Holandia

Trener: Guus Hiddink

Edwin van der Sar, Michael Reiziger, Jaap Stam, Frank de Boer, Arthur Numan, Wim Jonk, Ronald de Boer, Dennis Bergkamp, Patrick Kluivert, Clarence Seedorf, Phillip Cocu, Boudewijn Zenden, André Ooijer, Marc Overmars, Winston Bogarde, Edgar Davids, Pierre van Hooijdonk, Ed de Goey, Giovanni van Bronckhorst, Aron Winter, Jimmy Floyd Hasselbaink, Ruud Hesp

Iran Iran

Trener: Dżalal Talebi

Ahmad Reza Abedzadeh, Mehdi Mahdawikia, Naim Saadawi, Mohammad Chakpour, Afszin Pejrowani, Karim Bageri, Ali Reza Mansourian, Sirus Dinmohammadi, Hamid Estili, Ali Daei, Chodadad Azizi, Nima Nakisa, Ali Latifi, Nader Mohammadchani, Ali Akbar Ostad-Asadi, Reza Szahroudi, Dżawad Zarinczeh, Sattar Hamedani, Behnam Seradż, Mehdi Paszazadeh, Mehrdad Minawand, Parwiz Borumand

Jamajka Jamajka

Trener: René Simões

Warren Barrett, Stephen Malcolm, Christopher Dawes, Linval Dixon, Ian Goodison, Fitzroy Simpson, Peter Cargill, Marcus Gayle, Andy Williams, Walter Boyd, Theodore Whitmore, Dean Sewell, Aaron Lawrence, Donovan Ricketts, Ricardo Gardner, Robbie Earle, Onandi Lowe, Deon Burton, Frank Sinclair, Darryl Powell, Durrant Brown, Paul Hall

Japonia Japonia

Trener: Takeshi Okada

Nobuyuki Kojima, Akira Narahashi, Naoki Soma, Masami Ihara, Norio Omura, Motohiro Yamaguchi, Teruyoshi Itō, Hidetoshi Nakata, Masashi Nakayama, Hiroshi Nanami, Shinji Ono, Wagner Lopes, Toshihiro Hattori, Masayuki Okano, Hiroaki Morishima, Toshihide Saitō, Yutaka Akita, Shōji Jō, Eisuke Nakanishi, Yoshikatsu Kawaguchi, Seigō Narazaki, Takashi Hirano

Federalna Republika Jugosławii Jugosławia

Trener: Slobodan Santrač

Ivica Kralj, Zoran Mirković, Goran Đorović, Slaviša Jokanović, Miroslav Đukić, Branko Brnović, Vladimir Jugović, Dejan Savićević, Predrag Mijatović, Dragan Stojković, Siniša Mihajlović, Dragoje Leković, Slobodan Komljenović, Niša Saveljić, Ljubinko Drulović, Željko Petrović, Savo Milošević, Dejan Govedarica, Miroslav Stević, Dejan Stanković, Perica Ognjenović, Darko Kovačević

Kamerun Kamerun

Trener: Claude Le Roy

Jacques Songo’o, Joseph Elanga, Pierre Wome, Rigobert Song, Raymond Kalla, Pierre Njanka, François Omam-Biyik, Didier Angibeaud, Alphonse Tchami, Patrick M’Boma, Samuel Eto’o, Lauren Etame Mayer, Patrice Abanda, Augustine Simo, Joseph Ndo, Bassey William Andem, Michel Pensée, Samuel Ipoua, Marcel Mahouvé, Salomon Olembé, Joseph-Désiré Job, Alioum Boukar

Kolumbia Kolumbia

Trener: Hernán Darío Gómez

Óscar Córdoba, Iván Córdoba, Everth Palacios, José Santa, Jorge Bermúdez, Mauricio Serna, Antony de Ávila, Harold Lozano, Adolfo Valencia, Carlos Valderrama, Faustino Asprilla, Miguel Calero, Wilmer Cabrera, Jorge Bolaño, Víctor Aristizábal, Luis Antonio Moreno, Andrés Estrada, John Wilmar Pérez, Freddy Rincón, Hamilton Ricard, Léider Preciado, Faryd Mondragón

Korea Południowa Korea Pd.

Trener: Cha Bum-kun

Kim Byung-ji, Choi Sung-yong, Lee Lim-saeng, Choi Young-il, Lee Min-sung, Yoo Sang-chul, Kim Do-keun, Noh Jung-yoon, Kim Do-hoon, Choi Yong-soo, Seo Jung-won, Lee Sang-hun, Kim Tae-young, Ko Jong-soo, Lee Sang-yoon, Jang Hyung-seok, Ha Seok-ju, Hwang Sun-hong, Jang Dae-il, Hong Myung-bo, Lee Dong-gook, Seo Dong-myung

Maroko Maroko

Trener: Henri Michel

Abdelkader El Brazi, Abdelilah Saber, Abdelkrim El Hadrioui, Youssef Rossi, Ismaël Triki, Noureddine Naybet, Mustapha Hadji, Saïd Chiba, Abdeljalil Hadda, Abderrahim Ouakili, Ali El Khattabi, Driss Benzekri, Rachid Neqrouz, Salaheddine Bassir, Lahcen Abrami, Rachid Azzouzi, Gharib Amzine, Youssef Chippo, Jamal Sellami, Tahar El Khalej, Rachid Rokki, Mustapha Chadili

Meksyk Meksyk

Trener: Manuel Lapuente

Jorge Campos, Claudio Suárez, Joel Sánchez, Germán Villa, Duilio Davino, Marcelino Bernal, Ramón Ramírez, Alberto García Aspe, Ricardo Peláez, Luis García Postigo, Cuauhtémoc Blanco, Oswaldo Sánchez, Pável Pardo, Raúl Lara, Luis Hernández, Isaac Terrazas, Francisco Palencia, Salvador Carmona, Braulio Luna, Jaime Ordiales, Jesús Arellano, Óscar Pérez

Niemcy Niemcy

Trener: Berti Vogts

Andreas Köpke, Christian Wörns, Jörg Heinrich, Jürgen Kohler, Thomas Helmer, Olaf Thon, Andreas Möller, Lothar Matthäus, Ulf Kirsten, Thomas Häßler, Olaf Marschall, Oliver Kahn, Jens Jeremies, Markus Babbel, Steffen Freund, Dietmar Hamann, Christian Ziege, Jürgen Klinsmann, Stefan Reuter, Oliver Bierhoff, Michael Tarnat, Jens Lehmann

Nigeria Nigeria

Trener: Bora Milutinović

Peter Rufai, Mobi Oparaku, Celestine Babayaro, Nwankwo Kanu, Uche Okechukwu, Taribo West, Finidi George, Mutiu Adepoju, Rashidi Yekini, Augustine Okocha, Garba Lawal, William Okpara, Tijjani Babangida, Daniel Amokachi, Sunday Oliseh, Uche Okafor, Augustine Eguavoen, Wilson Oruma, Benedict Iroha, Victor Ikpeba, Godwin Okpara, Abiodun Baruwa

Norwegia Norwegia

Trener: Egil Olsen

Frode Grodås, Gunnar Halle, Ronny Johnsen, Henning Berg, Stig Inge Bjørnebye, Ståle Solbakken, Erik Mykland, Øyvind Leonhardsen, Tore André Flo, Kjetil Rekdal, Mini Jakobsen, Thomas Myhre, Espen Baardsen, Vegard Heggem, Dan Eggen, Jostein Flo, Håvard Flo, Egil Østenstad, Erik Hoftun, Ole Gunnar Solskjær, Vidar Riseth, Roar Strand

Paragwaj Paragwaj

Trener: Paulo César Carpegiani

José Luis Chilavert, Francisco Arce, Catalino Rivarola, Carlos Gamarra, Celso Ayala, Edgar Aguilera, Julio César Yegros, Arístides Rojas, José Cardozo, Roberto Acuña, Pedro Sarabia, Danilo Aceval, Carlos Humberto Paredes, Ricardo Rojas, Miguel Ángel Benítez, Julio César Enciso, Hugo Brizuela, César Augusto Ramírez, Carlos Morales Santos, Denis Caniza, Jorge Luis Campos, Rubén Ruiz Díaz

Południowa Afryka RPA

Trener: Philippe Troussier

Hans Vonk, Themba Mnguni, David Nyathi, Willem Jackson, Mark Fish, Philemon Masinga, Quinton Fortune, Alfred Phiri, Shaun Bartlett, John Moshoeu, Helman Mkhalele, Brendan Augustine, Delron Buckley, Jerry Sikhosana, Doctor Khumalo, Brian Baloyi, Benny McCarthy, Lebohang Morula, Lucas Radebe, Naughty Mokoena, Pierre Issa, Simon Gopane

Rumunia Rumunia

Trener: Anghel Iordănescu

Dumitru Stângaciu, Dan Petrescu, Cristian Dulca |Anton Doboș, Constantin Gâlcă, Gheorghe Popescu, Marius Lăcătuș, Dorinel Munteanu, Viorel Moldovan, Gheorghe Hagi, Adrian Ilie, Bogdan Stelea, Liviu Ciobotariu, Radu Niculescu, Lucian Marinescu, Gabriel Popescu, Ilie Dumitrescu, Iulian Filipescu, Ovidiu Stîngă, Tibor Selymes, Gheorghe Craioveanu, Florin Prunea

Szkocja Szkocja

Trener: Craig Brown

Jim Leighton, Jackie McNamara, Tommy Boyd, Colin Calderwood, Colin Hendry, Tosh McKinlay, Kevin Gallacher, Craig Burley, Gordon Durie, Darren Jackson, John Collins, Neil Sullivan, Simon Donnelly, Paul Lambert, Scot Gemmill, David Weir, Billy McKinlay, Matt Elliott, Derek Whyte, Scott Booth, Jonathan Gould, Christian Dailly

Tunezja Tunezja

Trener: Henryk Kasperczak

Chokri El Ouaer, Imed Ben Younes, Sami Trabelsi, Mounir Boukadida, Hatem Trabelsi, Ferid Chouchane, Tarek Thabet, Zoubeir Baya, Riadh Jelassi, Kaies Ghodhbane, Adel Sellimi, Mourad Melki, Riadh Bouazizi, Sirajeddine Chihi, Skander Souayah, Radhouane Salhi, José Clayton, Mehdi Ben Slimane, Faysal Ben Ahmed, Sabri Jaballah, Khaled Badra, Ali Boumnijel

Stany Zjednoczone USA

Trener: Steve Sampson

Brad Friedel, Frankie Hejduk, Eddie Pope, Mike Burns, Thomas Dooley, David Regis, Roy Wegerle, Earnie Stewart, Joe-Max Moore, Tab Ramos, Eric Wynalda, Jeff Agoos, Cobi Jones, Preki, Chad Deering, Juergen Sommer, Marcelo Balboa, Kasey Keller, Brian Maisonneuve, Brian McBride, Claudio Reyna, Alexi Lalas

Włochy Włochy

Trener: Cesare Maldini

Francesco Toldo, Giuseppe Bergomi, Paolo Maldini, Fabio Cannavaro, Alessandro Costacurta, Alessandro Nesta, Gianluca Pessotto, Moreno Torricelli, Demetrio Albertini, Alessandro Del Piero, Dino Baggio, Gianluca Pagliuca, Sandro Cois, Luigi Di Biagio, Angelo Di Livio, Roberto Di Matteo, Francesco Moriero, Roberto Baggio, Filippo Inzaghi, Enrico Chiesa, Christian Vieri, Gianluigi Buffon