Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 (eliminacje strefy CONCACAF)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2006 w strefie CONCACAF były podzielone na trzy etapy (rundy). W rundzie preeliminacyjnej 34 zespoły były podzielone na 10 grup po 3 zespoły oraz na 2 grupy po 2 zespoły. Grupy trzydrużynowe miały dwie fazy, w której najlepsza według FIFA drużyna zagrała ze zwycięzcą meczu między pozostałą dwójką. W grupach dwudrużynowych była tylko jedna faza. Zespoły grały systemem mecz i rewanż.

Dwunastu zwycięzców rundy preeliminacyjnej awansowało do półfinału, w którym drużyny podzielono na 3 grupy po 4 zespoły w każdej. Każda z drużyn zagrała mecz u siebie i na wyjeździe, a zespoły mające na koniec rundy najwięcej punktów były promowane do rundy finałowej.

W finale sześć ekip zagrało w jednej grupie ze sobą także systemem mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata, czwarta rozegrała dodatkowy baraż ze zwycięzca dodatkowego meczu między drużynami z Azji.

Runda preeliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

28 lutego 2004 Grenada Grenada 5:0 Gujana Gujana
14 marca 2004 Gujana Gujana 1:3 Grenada Grenada
  • Grenada wygrała 8:1 i awansowała do fazy drugiej.

Faza 2

13 czerwca 2004 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 3:0 Grenada Grenada
20 czerwca 2004 Grenada Grenada 2:3 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
  • Stany Zjednoczone wygrały 6:2 i awansowały do rundy półfinałowej.

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

29 lutego 2004 Bermudy Bermudy 13:0 Montserrat (wyspa) Montserrat
21 marca 2004 Montserrat Montserrat (wyspa) 0:7 Bermudy Bermudy
  • Bermudy wygrały 20:0 i awansowały do fazy drugiej.

Faza 2

13 czerwca 2004 Salwador Salwador 2:1 Bermudy Bermudy
20 czerwca 2004 Bermudy Bermudy 2:2 Salwador Salwador
  • Salwador wygrał 4:3 i awansował do rundy półfinałowej.

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

18 lutego 2004 Haiti Haiti 5:0 Turks i Caicos Turks i Caicos
21 lutego 2004 Turks i Caicos Turks i Caicos 0:2 Haiti Haiti
  • Haiti wygrało 7:0 i awansowało do drugiej fazy.

Faza 2

12 czerwca 2004 Haiti Haiti 1:1 Jamajka Jamajka
20 czerwca 2004 Jamajka Jamajka 3:0 Haiti Haiti
  • Jamajka wygrała 4:1 i awansowała do rundy półfinałowej.

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

22 lutego 2004 Brytyjskie Wyspy Dziewicze Brytyjskie Wyspy Dziewicze 0:1 Saint Lucia Saint Lucia
28 lutego 2004 Saint Lucia Saint Lucia 9:0 Brytyjskie Wyspy Dziewicze Brytyjskie Wyspy Dziewicze
  • Saint Lucia wygrała 10:0 i awansowała do fazy drugiej.

Faza 2

13 czerwca 2004 Panama Panama 4:0 Saint Lucia Saint Lucia
20 czerwca 2004 Saint Lucia Saint Lucia 0:3 Panama Panama
  • Panama wygrała 7:0 i awansowała do rundy półfinałowej.

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

22 lutego 2004 Kajmany Kajmany (wyspy) 1:2 Kuba Kuba
27 lutego 2004 Kuba Kuba 3:0 Kajmany (wyspy) Kajmany
  • Kuba wygrała 5:1 i awansowała do fazy drugiej.

Faza 2

12 czerwca 2004 Kuba Kuba 2:2 Kostaryka Kostaryka
20 czerwca 2004 Kostaryka Kostaryka 1:1 Kuba Kuba
  • Kostaryka awansowała do rundy półfinałowej dzięki przewadze goli strzelonych na wyjeździe.

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

28 lutego 2004 Aruba Aruba 1:2 Surinam Surinam
27 marca 2004 Surinam Surinam 8:1 Aruba Aruba
  • Surinam 10:2 i awansował do fazy drugiej.

Faza 2

12 czerwca 2004 Surinam Surinam 1:1 Gwatemala Gwatemala
20 czerwca 2004 Gwatemala Gwatemala 3:1 Surinam Surinam
  • Gwatemala wygrała 4:2 i awansowała do rundy półfinałowej.

Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

18 lutego 2004 Antigua i Barbuda Antigua i Barbuda 2:0 Antyle Holenderskie Antyle Holenderskie
31 marca 2004 Antyle Holenderskie Antyle Holenderskie 3:0 Antigua i Barbuda Antigua i Barbuda
  • Antyle Holenderskie wygrały 3:2 i awansowały do fazy drugiej.

Faza 2

12 czerwca 2004 Antyle Holenderskie Antyle Holenderskie 1:2 Honduras Honduras
19 czerwca 2004 Honduras Honduras 4:0 Antyle Holenderskie Antyle Holenderskie
  • Honduras wygrał 6:1 i awansował do rundy półfinałowej.

Grupa 8[edytuj | edytuj kod]

  •  Portoryko zostało odrzucone przez FIFA w pierwszej fazie.
13 czerwca 2004 Kanada Kanada 4:0 Belize Belize
16 czerwca 2004 Belize Belize 0:4 Kanada Kanada
  • Kanada wygrała 8:0 i awansowała do fazy półfinałowej.

Grupa 9[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

26 marca 2004 Dominika Dominika 1:1 Bahamy Bahamy
28 marca 2004 Bahamy Bahamy 1:3 Dominika Dominika
  • Dominika wygrała 4:2 i awansowała do fazy drugiej.

Faza 2

19 czerwca 2004 Dominika Dominika 0:10 Meksyk Meksyk
27 czerwca 2004 Meksyk Meksyk 8:0 Dominika Dominika
  • Meksyk wygrał 18:0 i awansował do rundy półfinałowej.

Grupa 10[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

18 lutego 2004 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych 0:4 Saint Kitts i Nevis Saint Kitts i Nevis
31 marca 2004 Saint Kitts i Nevis Saint Kitts i Nevis 7:0 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
  • Saint Kitts i Nevis wygrał 9:0 i przechodzi do fazy drugiej.

Faza 2

13 czerwca 2004 Barbados Barbados 0:2 Saint Kitts i Nevis Saint Kitts i Nevis
19 czerwca 2004 Saint Kitts i Nevis Saint Kitts i Nevis 3:2 Barbados Barbados
  • Saint Kitts i Nevis wygrało 5:2 i awansowało do rundy półfinałowej.

Grupa 11[edytuj | edytuj kod]

Faza 1

19 marca 2004 Dominikana Dominikana 0:0 Anguilla Anguilla
21 marca 2004 Anguilla Anguilla 0:6 Dominikana Dominikana
  • Dominikana wygrała 6:0 i awansowała do fazy drugiej.

Faza 2

13 czerwca 2004 Dominikana Dominikana 0:2 Trynidad i Tobago Trynidad i Tobago
20 czerwca 2004 Trynidad i Tobago Trynidad i Tobago 4:0 Dominikana Dominikana
  • Trynidad i Tobago wygrał 6:0 i awansował do rundy półfinałowej.

Grupa 12[edytuj | edytuj kod]

13 czerwca 2004 Nikaragua Nikaragua 2:2 Saint Vincent i Grenadyny Saint Vincent i Grenadyny
20 czerwca 2004 Saint Vincent i Grenadyny Saint Vincent i Grenadyny 4:1 Nikaragua Nikaragua
  • Saint Vincent i Grenadyny wygrały 6:3 i awansowały do rundy półfinałowej.

Runda półfinałowa[edytuj | edytuj kod]

Legenda:

  • Poz. – pozycja
  • Pkt – liczba punktów
  • M – liczba rozegranych meczów
  • Z – zwycięstwa
  • R – remisy
  • P – porażki
  • Br+ – bramki zdobyte
  • Br- – bramki stracone
  • +/- – różnica bramek

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Stany Zjednoczone 12 6 3 3 0 13 3 10
 Panama 8 6 2 2 2 8 11 -3
 Jamajka 7 6 1 4 1 7 5 2
 Salwador 4 6 1 1 4 2 11 -9

Wyniki:


18 sierpnia 2004 Jamajka  1:1  Stany Zjednoczone Independence Park, Kingston
18 sierpnia 2004 Salwador  2:1  Panama Estadio Cuscatlan, San Salvador

4 września 2004 Stany Zjednoczone  2:0  Salwador Gillette Stadium, Boston
4 września 2004 Jamajka  1:2  Panama Independence Park, Kingston

8 września 2004 Salwador  0:3  Jamajka Estadio Cuscatlan, San Salvador
8 września 2004 Panama  1:1  Stany Zjednoczone Estadio Rommel Fernández, Panama

9 października 2004 Salwador  0:2  Stany Zjednoczone Estadio Cuscatlan, San Salvador
9 października 2004 Panama  1:1  Jamajka Estadio Rommel Fernández, Panama

13 października 2004 Jamajka  0:0  Salwador Independence Park, Kingston
13 października 2004 Stany Zjednoczone  6:0  Panama RFK Stadium, Waszyngton

17 listopada 2004 Panama  3:0  Salwador Estadio Rommel Fernández, Panama
17 listopada 2004 Stany Zjednoczone  1:1  Jamajka Columbus Crew Stadium, Columbus

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Kostaryka 10 6 3 1 2 12 8 4
 Gwatemala 10 6 3 1 2 7 9 -2
 Honduras 7 6 1 4 1 9 7 2
 Kanada 5 6 1 2 3 4 8 -4

Wyniki:


18 sierpnia 2004 Kanada  0:2  Gwatemala Swangard Stadium, Burnaby
18 sierpnia 2004 Kostaryka  2:5  Honduras Estadio Alejandro Morera Soto, Alajuela

4 września 2004 Kanada  1:1  Honduras Commonwealth Stadium, Edmonton
5 września 2004 Gwatemala  2:1  Kostaryka Estadio Mateo Flores, Gwatemala

8 września 2004 Kostaryka  1:0  Kanada Estadio Ricardo Saprissa Aymá, San José
8 września 2004 Honduras  2:2  Gwatemala Estadio Olimpico Metropolitano, San Pedro Sula

9 października 2004 Honduras  1:1  Kanada Estadio Olimpico Metropolitano, San Pedro Sula
9 października 2004 Kostaryka  5:0  Gwatemala Estadio Ricardo Saprissa Aymá, San José

13 października 2004 Kanada  1:3  Kostaryka Swangard Stadium, Burnaby
13 października 2004 Gwatemala  1:0  Honduras Estadio Mateo Flores, Gwatemala

17 listopada 2004 Honduras  0:0  Kostaryka Estadio Francisco Morazán, San Pedro Sula
17 listopada 2004 Gwatemala  0:1  Kanada Estadio Mateo Flores, Gwatemala

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Meksyk 18 6 6 0 0 27 1 26
 Trynidad i Tobago 12 6 4 0 2 12 9 3
 Saint Vincent i Grenadyny 6 6 2 0 4 5 12 -7
 Saint Kitts i Nevis 0 6 0 0 6 2 24 -22

Wyniki:


18 sierpnia 2004 Saint Vincent i Grenadyny  0:2  Trynidad i Tobago Arnos Vale Stadium, Kingstown
4 września 2004 Saint Kitts i Nevis  1:2  Trynidad i Tobago Warner Park, Basseterre
8 września 2004 Trynidad i Tobago  1:3  Meksyk Hasely Crawford Stadium, Port-of-Spain

10 września 2004 Saint Vincent i Grenadyny  1:0  Saint Kitts i Nevis Arnos Vale Stadium, Kingstown
6 października 2004 Meksyk  7:0  Saint Vincent i Grenadyny Estadio Hidalgo, Pachuca

10 października 2004 Trynidad i Tobago  5:1  Saint Kitts i Nevis Manny Ramjohn Stadium, Marabella
10 października 2004 Saint Vincent i Grenadyny  0:1  Meksyk Arnos Vale Stadium, Kingstown

13 października 2004 Saint Kitts i Nevis  0:3  Saint Vincent i Grenadyny Warner Park, Basseterre
13 października 2004 Meksyk  3:0  Trynidad i Tobago Estadio Cuauhtémoc, Puebla

13 listopada 2004 Saint Kitts i Nevis  0:5  Meksyk Orange Bowl, Miami (Stany Zjednoczone)

17 listopada 2004 Trynidad i Tobago  2:1  Saint Vincent i Grenadyny Hasely Crawford Stadium, Port-of-Spain
17 listopada 2004 Meksyk  8:0  Saint Kitts i Nevis Estadio Tecnológico, Monterrey

Runda finałowa[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Stany Zjednoczone 22 10 7 1 2 16 6 10
 Meksyk 22 10 7 1 2 22 9 13
 Kostaryka 16 10 5 1 4 15 14 1
 Trynidad i Tobago 13 10 4 1 5 10 15 -5
 Gwatemala 11 10 3 2 5 16 18 -3
 Panama 2 10 0 2 8 4 21 -17

Wyniki:


9 lutego 2005 Trynidad i Tobago  1:2  Stany Zjednoczone Queen's Park Oval, Port-of-Spain
9 lutego 2005 Panama  0:0  Gwatemala Estadio Rommel Fernández, Panama
9 lutego 2005 Kostaryka  1:2  Meksyk Estadio Ricardo Saprissa Aymá, San José

26 marca 2005 Kostaryka  2:1  Panama Estadio Ricardo Saprissa Aymá, San José
26 marca 2005 Gwatemala  5:1  Trynidad i Tobago Estadio Mateo Flores, Gwatemala
27 marca 2005 Meksyk  2:1  Stany Zjednoczone Estadio Azteca, Meksyk

30 marca 2005 Trynidad i Tobago  0:0  Kostaryka Hasely Crawford Stadium, Port-of-Spain
30 marca 2005 Stany Zjednoczone  2:0  Gwatemala Legion Field, Birmingham
30 marca 2005 Panama  1:1  Meksyk Estadio Rommel Fernández, Panama

4 czerwca 2005 Stany Zjednoczone  3:0  Kostaryka Rice-Eccles Stadium, Salt Lake City
4 czerwca 2005 Trynidad i Tobago  2:0  Panama Hasely Crawford Stadium, Port-of-Spain
4 czerwca 2005 Gwatemala  0:2  Meksyk Estadio Mateo Flores, Gwatemala

8 czerwca 2005 Meksyk  2:0  Trynidad i Tobago Estadio Universitario, San Nicolás de los Garza
8 czerwca 2005 Kostaryka  3:2  Gwatemala Estadio Ricardo Saprissa Aymá, San José
8 czerwca 2005 Panama  0:3  Stany Zjednoczone Estadio Rommel Fernández, Panama

17 sierpnia 2005 Gwatemala  2:1  Panama Estadio Mateo Flores, Gwatemala
17 sierpnia 2005 Stany Zjednoczone  1:0  Trynidad i Tobago Rentschler Field, East Hartford
17 sierpnia 2005 Meksyk  2:0  Kostaryka Estadio Azteca, Meksyk

3 września 2005 Trynidad i Tobago  3:2  Gwatemala Hasely Crawford Stadium, Port-of-Spain
3 września 2005 Stany Zjednoczone  2:0  Meksyk Columbus Crew Stadium, Columbus
3 września 2005 Panama  1:3  Kostaryka Estadio Rommel Fernández, Panama

7 września 2005 Gwatemala  0:0  Stany Zjednoczone Estadio Mateo Flores, Gwatemala
7 września 2005 Kostaryka  2:0  Trynidad i Tobago Estadio Ricardo Saprissa Aymá, San José
7 września 2005 Meksyk  5:0  Panama Estadio Azteca, Meksyk

8 października 2005 Kostaryka  3:0  Stany Zjednoczone Estadio Ricardo Saprissa Aymá, San José
8 października 2005 Meksyk  5:2  Gwatemala Estadio Alfonso Lastras, San Luis Potosí
8 października 2005 Panama  0:1  Trynidad i Tobago Estadio Rommel Fernández, Panama

12 października 2005 Gwatemala  3:1  Kostaryka Estadio Mateo Flores, Gwatemala
12 października 2005 Trynidad i Tobago  2:1  Meksyk Hasely Crawford Stadium, Port-of-Spain
12 października 2005 Stany Zjednoczone  2:0  Panama Gillette Stadium, Boston

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]