Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2005
2005 World Women's Handball Championship
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2003 2007 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka ręczna
Organizator IHF
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Rosja
Otwarcie 5 grudnia 2005
Zamknięcie (finał) 18 grudnia 2005
Liczba drużyn 24 (z 5 konfederacji)
Liczba hal 3 (w 1 mieście)
I miejsce  Rosja
II miejsce  Rumunia
III miejsce  Węgry
Statystyki turnieju
Król strzelców Niemcy Nadine Krause, Austria Tatjana Logwin (po 60)
Najlepszy zawodnik (MVP) Rosja Ludmiła Bodnijewa

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2005 – siedemnaste mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet, zawody sportowe rangi mistrzowskiej organizowane przez IHF, które odbywały się w Rosji w dniach 5–18 grudnia 2005 roku. W turnieju brały udział dwadzieścia cztery zespoły, automatycznie do mistrzostw awansowały Francuzki jako obrończynie tytułu oraz Rosjanki jako gospodynie imprezy. O pozostałe miejsca odbywały się kontynentalne kwalifikacje.

Ramowe daty rozegrania mistrzostw zostały opublikowane w listopadzie 2001 roku, jednocześnie ogłoszono, że przyjmowanie zgłoszeń krajów chętnych do organizacji zawodów będą przyjmowane do końca tego roku[1]. Aplikację złożyły Chiny, Wybrzeże Kości Słoniowej i Norwegia[2], do których dołączyła następnie Rumunia[3], zaś prawa do organizacji mistrzostw zostały przyznane Rosji podczas Kongresu IHF w listopadzie 2002 roku[4].

Mistrzem świata została Rosja, pokonując w finale reprezentację Rumunii. Brązowy medal zdobyły Węgry. Po zakończonym turnieju IHF opublikowała statystyki indywidualne[5] i drużynowe[6].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Rosja 5 5 0 0 176 110 +66 10 Mecze o miejsca 1–12
2.  Holandia 5 4 0 1 145 123 +22 8 Mecze o miejsca 1–12
3.  Chorwacja 5 3 0 2 165 126 +39 6 Mecze o miejsca 1–12
4.  Chiny 5 2 0 3 154 146 +8 4
5.  Japonia 5 1 0 4 152 155 −3 2
6.  Urugwaj 5 0 0 5 73 205 −132 0
5 grudnia 2005
16:00

Holandia 

29:27

 Chorwacja

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Dania Olesen, Pedersen
Widzów: 500
(17:11)
raport
5 grudnia 2005
19:00

Rosja 

43:16

 Urugwaj

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 1 000
(25:8)
raport
5 grudnia 2005
21:00

Japonia 

27:33

 Chiny

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Francja Bord, Buy
Widzów: 300
(18:14)
raport
6 grudnia 2005
17:00

Urugwaj 

8:29

 Holandia

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Ukraina Ljudovik, Vakula
Widzów: 250
(4:17)
raport
6 grudnia 2005
19:00

Chiny 

20:36

 Rosja

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Dania Olesen, Pedersen
Widzów: 500
(9:16)
raport
6 grudnia 2005
21:00

Chorwacja 

31:30

 Japonia

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Hiszpania Muro, Rodríguez
Widzów: 200
(11:14)
raport
7 grudnia 2005
17:00

Japonia 

44:22

 Urugwaj

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Łotwa Līcis, Stoļarovs
Widzów: 200
(24:10)
raport
7 grudnia 2005
19:00

Rosja 

34:22

 Holandia

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Serbia i Czarnogóra Gardinovački, Marić
Widzów: 500
(16:10)
raport
7 grudnia 2005
21:00

Chiny 

29:35

 Chorwacja

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Ukraina Ljudovik, Vakula
Widzów: 200
(16:18)
raport
9 grudnia 2005
17:00

Holandia 

35:27

 Japonia

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Brazylia Souza, Pereira
Widzów: 200
(19:13)
raport
9 grudnia 2005
19:00

Rosja 

29:28

 Chorwacja

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Francja Bord, Buy
Widzów: 1 500
(18:16)
raport
9 grudnia 2005
21:00

Urugwaj 

18:45

 Chiny

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Wybrzeże Kości Słoniowej Doumbia, Gbela
Widzów: 200
(7:24)
raport
10 grudnia 2005
17:00

Holandia 

30:27

 Chiny

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 300
(14:16)
raport
10 grudnia 2005
19:00

Japonia 

24:34

 Rosja

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Karbaschi, Kohladouzan
Widzów: 2 500
(8:17)
raport
10 grudnia 2005
21:00

Chorwacja 

44:9

 Urugwaj

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Brazylia Souza, Pereira
Widzów: 400
(20:3)
raport

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Węgry 5 4 1 0 180 113 +67 9 Mecze o miejsca 1–12
2.  Korea Południowa 5 3 0 2 173 155 +18 6 Mecze o miejsca 1–12
3.  Norwegia 5 3 0 2 155 112 +43 6 Mecze o miejsca 1–12
4.  Słowenia 5 2 1 2 159 132 +27 5
5.  Angola 5 2 0 3 167 140 +27 4
6.  Australia 5 0 0 5 54 236 −182 0
5 grudnia 2005
17:00

Węgry 

57:9

 Australia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Wybrzeże Kości Słoniowej Doumbia, Gbela
Widzów: 100
(27:5)
raport
5 grudnia 2005
19:00

Słowenia 

42:35

 Korea Południowa

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Ukraina Ljudovik, Vakula
Widzów: 100
(20:18)
raport
5 grudnia 2005
21:10

Norwegia 

36:30

 Angola

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Brazylia Souza, Pereira
Widzów: 100
(19:16)
raport
6 grudnia 2005
17:00

Australia 

13:41

 Słowenia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Brazylia Souza, Pereira
Widzów: 100
(4:19)
raport
6 grudnia 2005
19:00

Angola 

30:34

 Węgry

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Serbia i Czarnogóra Gardinovački, Marić
Widzów: 100
(17:14)
raport
6 grudnia 2005
21:00

Korea Południowa 

30:25

 Norwegia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Francja Bord, Buy
Widzów: 250
(11:13)
raport
7 grudnia 2005
17:00

Węgry 

27:27

 Słowenia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Dania Olesen, Pedersen
Widzów: 100
(11:14)
raport
7 grudnia 2005
19:00

Angola 

32:35

 Korea Południowa

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Karbaschi, Kohladouzan
Widzów: 100
(16:13)
raport
7 grudnia 2005
21:10

Norwegia 

47:10

 Australia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Litwa Liachovičius, Paškevičius
Widzów: 100
(22:4)
raport
9 grudnia 2005
17:00

Australia 

8:47

 Angola

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Dania Olesen, Pedersen
Widzów: 100
(5:26)
raport
9 grudnia 2005
19:00

Węgry 

42:29

 Korea Południowa

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Szwecja Håkansson, Nilsson
Widzów: 300
(22:13)
raport
9 grudnia 2005
21:10

Słowenia 

22:29

 Norwegia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Hiszpania Muro, Rodríguez
Widzów: 300
(10:16)
raport
10 grudnia 2005
17:00

Korea Południowa 

44:14

 Australia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Wybrzeże Kości Słoniowej Doumbia, Gbela
Widzów: 100
(21:7)
raport
10 grudnia 2005
19:00

Słowenia 

27:28

 Angola

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Litwa Liachovičius, Paškevičius
Widzów: 200
(12:12)
raport
10 grudnia 2005
21:10

Norwegia 

18:20

 Węgry

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Ukraina Ljudovik, Vakula
Widzów: 500
(9:6)
raport

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Dania 5 4 0 1 168 139 +29 8 Mecze o miejsca 1–12
2.  Niemcy 5 4 0 1 165 123 +42 8 Mecze o miejsca 1–12
3.  Brazylia 5 3 0 2 146 149 −3 6 Mecze o miejsca 1–12
4.  Austria 5 3 0 2 158 147 +11 6
5.  Polska 5 1 0 4 136 154 −18 2
6.  Wybrzeże Kości Słoniowej 5 0 0 5 118 179 −61 0
5 grudnia 2005
17:00

Austria 

32:21

 Wybrzeże Kości Słoniowej

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Łotwa Līcis, Stoļarovs
Widzów: 100
(18:7)
raport
5 grudnia 2005
19:00

Polska 

21:33

 Niemcy

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 400
(12:16)
raport
5 grudnia 2005
21:00

Dania 

31:22

 Brazylia

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Litwa Liachovičius, Paškevičius
Widzów: 400
(12:13)
raport
6 grudnia 2005
17:00

Brazylia 

34:31

 Polska

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Szwecja Håkansson, Nilsson
Widzów: 300
(17:13)
raport
6 grudnia 2005
19:00

Niemcy 

34:27

 Austria

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Rosja Poladenko, Chernega
Widzów: 500
(17:14)
raport
6 grudnia 2005
21:00

Wybrzeże Kości Słoniowej 

21:42

 Dania

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 400
(9:22)
raport
7 grudnia 2005
17:00

Polska 

25:28

 Austria

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 200
(14:13)
raport
7 grudnia 2005
19:00

Brazylia 

34:26

 Wybrzeże Kości Słoniowej

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 300
(17:14)
raport
7 grudnia 2005
21:00

Dania 

27:26

 Niemcy

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Hiszpania Muro, Rodríguez
Widzów: 600
(12:14)
raport
9 grudnia 2005
17:00

Polska 

31:26

 Wybrzeże Kości Słoniowej

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Litwa Liachovičius, Paškevičius
Widzów: 250
(13:17)
raport
9 grudnia 2005
19:00

Niemcy 

32:24

 Brazylia

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Serbia i Czarnogóra Gardinovački, Marić
Widzów: 400
(17:9)
raport
9 grudnia 2005
21:00

Austria 

42:35

 Dania

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Węgry Herczeg, Südi
(23:17)
raport
10 grudnia 2005
17:00

Austria 

29:32

 Brazylia

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Hiszpania Muro, Rodríguez
Widzów: 250
(16:13)
raport
10 grudnia 2005
19:00

Wybrzeże Kości Słoniowej 

24:40

 Niemcy

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Rosja Guseva, Vartanian
Widzów: 350
(10:19)
raport
10 grudnia 2005
21:00

Dania 

33:28

 Polska

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Rosja Poladenko, Chernega
Widzów: 500
(16:11)
raport

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Rumunia 5 5 0 0 168 109 +59 10 Mecze o miejsca 1–12
2.  Ukraina 5 3 1 1 156 126 +30 7 Mecze o miejsca 1–12
3.  Francja 5 3 0 2 144 110 +34 6 Mecze o miejsca 1–12
4.  Macedonia Północna 5 2 1 2 149 122 +27 5
5.  Argentyna 5 1 0 4 79 150 −71 2
6.  Kamerun 5 0 0 5 103 182 −79 0
5 grudnia 2005
16:30

Ukraina 

34:23

 Kamerun

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Karbaschi, Kohladouzan
Widzów: 200
(18:10)
raport
5 grudnia 2005
18:30

Rumunia 

31:15

 Argentyna

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Rosja Poladenko, Chernega
Widzów: 250
(17:7)
raport
5 grudnia 2005
20:30

Francja 

25:22

 Macedonia Północna

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Węgry Herczeg, Südi
Widzów: 250
(9:13)
raport
6 grudnia 2005
16:30

Kamerun 

19:50

 Rumunia

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Łotwa Līcis, Stoļarovs
Widzów: 250
(8:26)
raport
6 grudnia 2005
18:30

Macedonia Północna 

29:29

 Ukraina

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 250
(12:17)
raport
6 grudnia 2005
20:30

Argentyna 

11:33

 Francja

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Wybrzeże Kości Słoniowej Doumbia, Gbela
Widzów: 250
(4:13)
raport
7 grudnia 2005
16:30

Ukraina 

27:30

 Rumunia

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Węgry Herczeg, Südi
Widzów: 300
(10:17)
raport
7 grudnia 2005
18:30

Macedonia Północna 

32:15

 Argentyna

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Szwecja Håkansson, Nilsson
Widzów: 300
(16:9)
raport
7 grudnia 2005
20:30

Francja 

33:17

 Kamerun

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Rosja Poladenko, Chernega
Widzów: 150
(14:9)
raport
9 grudnia 2005
16:30

Kamerun 

24:44

 Macedonia Północna

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 200
(9:22)
raport
9 grudnia 2005
18:30

Ukraina 

34:17

 Argentyna

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Karbaschi, Kohladouzan
Widzów: 100
(15:11)
raport
9 grudnia 2005
20:30

Rumunia 

28:26

 Francja

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 150
(16:11)
raport
10 grudnia 2005
16:30

Argentyna 

21:20

 Kamerun

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Serbia i Czarnogóra Gardinovački, Marić
Widzów: 150
(10:10)
raport
10 grudnia 2005
18:30

Rumunia 

29:22

 Macedonia Północna

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Łotwa Līcis, Stoļarovs
Widzów: 300
(18:8)
raport
10 grudnia 2005
20:30

Francja 

27:32

 Ukraina

Jubilejnyj, Petersburg
Sędziowie: Szwecja Håkansson, Nilsson
Widzów: 300
(14:14)
raport


Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Rosja 5 5 0 0 156 132 +24 10 Mecze o miejsca 1–4
2.  Węgry 5 4 0 1 159 138 +21 8 Mecze o miejsca 1–4
3.  Holandia 5 2 1 2 140 154 −14 5 Mecz o miejsca 5–6
4.  Korea Południowa 5 2 0 3 150 162 −12 4 Mecz o miejsca 7–8
5.  Norwegia 5 1 1 3 132 131 +1 3
6.  Chorwacja 5 0 0 5 140 160 −20 0
12 grudnia 2005
17:00

Chorwacja 

26:27

 Węgry

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Dania Olesen, Pedersen
Widzów: 300
(13:16)
raport
12 grudnia 2005
19:00

Rosja 

32:27

 Korea Południowa

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Ukraina Ljudovik, Vakula
Widzów: 1 500
(17:13)
raport
12 grudnia 2005
21:10

Holandia 

30:30

 Norwegia

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Serbia i Czarnogóra Gardinovački, Marić
Widzów: 1 000
(16:12)
raport
13 grudnia 2005
17:00

Korea Południowa 

38:34

 Chorwacja

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Brazylia Souza, Pereira
Widzów: 300
(20:19)
raport
13 grudnia 2005
19:00

Węgry 

37:30

 Holandia

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Ukraina Ljudovik, Vakula
Widzów: 800
(21:16)
raport
13 grudnia 2005
21:10

Norwegia 

22:26

 Rosja

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Francja Bord, Buy
Widzów: 2 500
(11:12)
raport
15 grudnia 2005
17:00

Holandia 

29:26

 Korea Południowa

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Dania Olesen, Pedersen
Widzów: 800
(16:14)
raport
15 grudnia 2005
19:00

Rosja 

35:33

 Węgry

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 3 500
(15:17)
raport
15 grudnia 2005
21:10

Chorwacja 

25:37

 Norwegia

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Węgry Herczeg, Südi
Widzów: 1 000
(12:18)
raport

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Rumunia 5 5 0 0 163 141 +22 10 Mecze o miejsca 1–4
2.  Dania 5 3 1 1 137 128 +9 7 Mecze o miejsca 1–4
3.  Niemcy 5 3 0 2 145 140 +5 6 Mecz o miejsca 5–6
4.  Brazylia 5 2 0 3 147 153 −6 4 Mecz o miejsca 7–8
5.  Ukraina 5 1 1 3 145 147 −2 3
6.  Francja 5 0 0 5 121 149 −28 0
12 grudnia 2005
17:00

Niemcy 

32:26

 Francja

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 200
(18:13)
raport
12 grudnia 2005
19:00

Brazylia 

33:35

 Rumunia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Rosja Poladenko, Chernega
Widzów: 250
(15:17)
raport
12 grudnia 2005
21:00

Dania 

28:28

 Ukraina

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Węgry Herczeg, Südi
Widzów: 250
(13:17)
raport
13 grudnia 2005
17:00

Rumunia 

37:26

 Niemcy

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Szwecja Håkansson, Nilsson
Widzów: 200
(20:14)
raport
13 grudnia 2005
19:00

Ukraina 

32:33

 Brazylia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 250
(16:17)
raport
13 grudnia 2005
21:00

Francja 

19:22

 Dania

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Rosja Poladenko, Chernega
Widzów: 350
(10:11)
raport
15 grudnia 2005
17:00

Brazylia 

35:23

 Francja

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Szwecja Håkansson, Nilsson
Widzów: 300
(19:14)
raport
15 grudnia 2005
19:00

Niemcy 

29:26

 Ukraina

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Francja Bord, Buy
Widzów: 400
(16:15)
raport
15 grudnia 2005
21:00

Dania 

29:33

 Rumunia

Kompleks Sportowo-Koncertowy, Petersburg
Sędziowie: Serbia i Czarnogóra Gardinovački, Marić
Widzów: 500
(13:16)
raport


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecz o 7. miejsce[edytuj | edytuj kod]

17 grudnia 2005
13:00

Korea Południowa 

28:29

 Brazylia

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 300
(14:15)
raport

Mecz o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

18 grudnia 2005
12:00

Holandia 

28:26

 Niemcy

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Serbia i Czarnogóra Gardinovački, Marić
Widzów: 1 000
(17:12)
raport

Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
17 grudnia 2005
  Rosja 31  
  Dania 24  
 
18 grudnia 2005
      Rosja 28
    Rumunia 23
 
 
Mecz o 3. miejsce
17 grudnia 2005 18 grudnia 2005
  Rumunia 26   Dania  24
  Węgry 24     Węgry  27
17 grudnia 2005
15:30

Rumunia 

26:24

 Węgry

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Szwecja Håkansson, Nilsson
Widzów: 4 000
(15:14)
raport
17 grudnia 2005
18:00

Rosja 

31:24

 Dania

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Ukraina Ljudovik, Vakula
Widzów: 7 000
(16:9)
raport

18 grudnia 2005
14:30

Dania 

24:27

 Węgry

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Rosja Poladenko, Chernega
Widzów: 4 500
(15:14)
raport

18 grudnia 2005
17:00

Rosja 

28:23

 Rumunia

Pałac Lodowy, Petersburg
Sędziowie: Francja Bord, Buy
Widzów: 10 500
(17:12)
raport


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Składy
Gold medal world centered-2.svg  Rosja [1]
Silver medal world centered-2.svg  Rumunia [2]
Bronze medal world centered-2.svg  Węgry [3]
4  Dania [4]
5  Holandia [5]
6  Niemcy [6]
7  Brazylia [7]
8  Korea Południowa [8]
9  Norwegia [9]
10  Ukraina [10]
11  Chorwacja [11]
12  Francja [12]
13  Austria [13]
14  Macedonia Północna [14]
15  Słowenia [15]
16  Angola [16]
17  Chiny [17]
18  Japonia [18]
19  Polska [19]
20  Argentyna [20]
21  Wybrzeże Kości Słoniowej [21]
22  Kamerun [22]
23  Urugwaj [23]
24  Australia [24]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza
bramkarka
Najlepsza
lewoskrzydłowa
Najlepsza
lewa
rozgrywająca
Najlepsza
środkowa
rozgrywająca
Najlepsza
prawa
rozgrywająca
Najlepsza
prawoskrzydłowa
Najlepsza
obrotowa
MVP
Rumunia Luminiţa Dinu-Huţupan Rumunia Valentina Ardean-Elisei Holandia Pearl van der Wissel Węgry Anita Görbicz Niemcy Grit Jurack Korea Południowa Woo Sun-hee Rosja Ludmiła Bodnijewa Rosja Ludmiła Bodnijewa

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 2005 WORLD CHAMPIONSHIPS HAVE BEEN ANNOUNCED (ang.). ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2021-04-12].
  2. 2005 WORLD CHAMPIONSHIPS APPLICATIONS FROM THREE CONTINENTS (ang.). ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2021-04-12].
  3. XXIXth ORDINARY CONGRESS IN ST PETERSBURG (ang.). ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2021-04-12].
  4. XXIXth ORDINARY CONGRESS IN ST PETERSBURG (ang.). ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2021-04-12].
  5. Individual Statistics (ang.). ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2021-04-12].
  6. Overall Team Statistics (ang.). ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2021-04-12].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]