Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2010 (eliminacje strefy CEV)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eliminacje strefy CEV do Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2010 odbywających się we Włoszech rozegrane zostały pomiędzy 2 stycznia a 16 sierpnia 2009 roku. Składały się one z trzech rund. Na mistrzostwa awansowało 8 reprezentacji narodowych.

Ze strefy CEV bezpośredni awans jako organizator uzyskała reprezentacja Włoch.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

PUNKTACJA:
zwycięstwo - 2 pkt
porażka - 1 pkt
LEGENDA:
Poz. - pozycja, Pkt - liczba punktów, M - liczba meczów, Z - mecze wygrane, P - mecze przegrane, zdob. - małe punkty zdobyte, str. - małe punkty stracone, wyg. - sety wygrane, prz. - sety przegrane

W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej reprezentacje zajmujące najniższe pozycje w rankingu FIVB lub w nim nieklasyfikowane podzielone zostały na cztery grupy (A i B - 3-drużynowe, C i D - 4-drużynowe), z których awans uzyskały drużyny z pierwszych miejsc.

Z drugiej rundy kwalifikacyjnej awans uzyskało 10 reprezentacji (z grup E i F - po dwie drużyny, z grup G i H - po trzy drużyny).

Dołączyły one do sześciu zespołów.

Na mistrzostwa awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup I, J, K i L.

Pierwsza runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

awans do drugiej rundy kwalifikacyjnej

Grupa A – Sheffield[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Białoruś 71 3,5
 Izrael 81 3,0
 Wielka Brytania 0,0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Białoruś 4 2 2 0 195 190 1,026 6 3 2,000
2  Izrael 3 2 1 1 199 182 1,093 5 4 1,250
3  Wielka Brytania 2 2 0 2 162 184 0,880 2 6 0,333

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

2 stycznia 2009
Wielka Brytania  1:3 (14:25, 25:21, 22:25, 14:25)  Izrael
3 stycznia 2009
Izrael  2:3 (26:24, 19:25, 25:18, 22:25, 11:15)  Białoruś
4 stycznia 2009
Białoruś  3:1 (25:23, 13:25, 25:22, 25:17)  Wielka Brytania

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
broniący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Białoruś Aleh Achrem Wielka Brytania Danny Weemes Białoruś Dzmitry Zhehzdryn Izrael Ariel Hilman Wielka Brytania Matthew Howe Białoruś Artsiom Haramikin Wielka Brytania Matthew Howe

Grupa B – Ryga[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Łotwa 55 5,0
 Norwegia 92 2,5
 Szwecja 0,0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Łotwa 3 2 1 1 185 158 1,171 5 3 1,667
2  Szwecja 3 2 1 1 177 186 0,952 3 5 0,600
3  Norwegia 3 2 1 1 125 143 0,874 3 3 1,000

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

2 stycznia 2009
Norwegia  3:0 (26:24, 25:21, 25:23)  Szwecja
3 stycznia 2009
Łotwa  3:0 (25:12, 25:19, 25:18)  Norwegia
4 stycznia 2009
Szwecja  3:2 (20:25, 20:25, 29:27, 25:21, 15:12)  Łotwa

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
broniący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Szwecja Marcus Nilsson Norwegia Øivind Hordvik Norwegia Øivind Hordvik Łotwa Deniss Petrovs Łotwa Mārtiņš Pļaviņš Łotwa Deniss Petrovs Łotwa Mārtiņš Pļaviņš

Grupa C – Wiedeń[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Rumunia 55 5,0
 Austria 61 4,5
 Węgry 71 3,5
 Bośnia i Hercegowina 92 2,5

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Rumunia 6 3 3 0 261 231 1,130 9 2 4,500
2  Austria 5 3 2 1 218 200 1,090 6 3 2,000
3  Bośnia i Hercegowina 4 3 1 2 230 248 0,927 3 8 0,375
4  Węgry 3 3 0 3 263 293 0,898 4 9 0,444

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

3 stycznia 2009
Rumunia  3:2 (20:25, 25:21, 25:17, 25:27, 16:14)  Węgry
Austria  3:0 (25:21, 25:21, 25:22)  Bośnia i Hercegowina
4 stycznia 2009
Węgry  2:3 (25:21, 25:18, 21:25, 16:25, 11:15)  Bośnia i Hercegowina
Rumunia  3:0 (25:23, 25:22, 25:20)  Austria
5 stycznia 2009
Bośnia i Hercegowina  0:3 (21:25, 20:25, 21:25)  Rumunia
Austria  3:0 (25:15, 28:26, 25:20)  Węgry

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
broniący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Rumunia Adriana Radu Gontariu Rumunia Adriana Radu Gontariu Austria Gerald Reiser Bośnia i Hercegowina Dalibor Micić Austria Philipp Kroiss Rumunia Marius Lucian Dascalu Węgry Dávid Molnár

Grupa D – Quba[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Albania 71 3,5
 Azerbejdżan 81 3,0
 Mołdawia 92 2,5
 Czarnogóra 0,0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Czarnogóra 6 3 3 0 225 134 1,679 9 0 MAX
2  Albania 5 3 2 1 216 227 0,952 6 4 1,500
3  Mołdawia 4 3 1 2 243 262 0,927 4 8 0,500
4  Azerbejdżan 3 3 0 3 204 265 0,770 2 9 0,222

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

9 stycznia 2009
Mołdawia  0:3 (15:25, 14:25, 16:25)  Czarnogóra
Azerbejdżan  0:3 (17:25, 13:25, 31:33)  Albania
10 stycznia 2009
Albania  0:3 (17:25, 12:25, 13:25)  Czarnogóra
Mołdawia  3:2 (25:14, 22:25, 25:16, 17:25, 18:16)  Azerbejdżan
11 stycznia 2009
Albania  3:1 (25:22, 25:21, 16:25, 25:23)  Mołdawia
Czarnogóra  3:0 (25:14, 25:15, 25:18)  Azerbejdżan

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
broniący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Albania Gazmend Husaj Czarnogóra Miloš Ćulafić Albania Emiliano Ndoni Albania Gazmend Husaj Azerbejdżan Aleksiej Czerwjakow Azerbejdżan Aleksiej Czerwjakow Azerbejdżan Rusłan Motorin

Druga runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

awans do trzeciej rundy kwalifikacyjnej

Grupa E – Poprad[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Niemcy 13 42,0
 Słowacja 46 6,0
 Chorwacja 52 5,5
 Białoruś 71 3,5

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Słowacja 6 3 3 0 312 293 1,065 9 5 1,800
2  Niemcy 5 3 2 1 259 217 1,194 8 3 2,667
3  Białoruś 4 3 1 2 263 282 0,933 5 7 0,714
4  Chorwacja 3 3 0 3 223 265 0,842 2 9 0,222

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

29 maja 2009
Chorwacja  0:3 (13:25, 23:25, 12:25)  Niemcy
Słowacja  3:2 (25:18, 29:27, 22:25, 19:25, 15:11)  Białoruś
30 maja 2009
Białoruś  0:3 (25:27, 21:25, 18:25)  Niemcy
Słowacja  3:1 (22:25, 25:14, 25:21, 25:20)  Chorwacja
31 maja 2009
Chorwacja  1:3 (22:25, 26:28, 25:15, 22:25)  Białoruś
Niemcy  2:3 (23:25, 25:21, 25:19, 22:25, 12:15)  Słowacja

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
broniący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Słowacja Martin Němec Słowacja Lukáš Diviš Białoruś Anatoli Klyszełski Niemcy Björn Andrae Słowacja Martin Pipa Słowacja Michal Masný Chorwacja Josip Fehir

Grupa F – Rotterdam[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Holandia 28 11,5
 Turcja 38 8,0
 Estonia 46 6,0
 Łotwa 55 5,0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Holandia 6 3 3 0 275 241 1,141 9 3 3,000
2  Estonia 4 3 1 2 249 246 1,012 5 6 0,833
3  Turcja 4 3 1 2 295 307 0,961 6 8 0,750
4  Łotwa 4 3 1 2 235 260 0,904 4 7 0,571

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

30 maja 2009
Holandia  3:1 (25:16, 25:21, 18:25, 25:21)  Łotwa
Turcja  3:2 (25:20, 14:25, 22:25, 28:26, 18:16)  Estonia
31 maja 2009
Estonia  0:3 (24:26, 19:25, 19:25)  Holandia
Łotwa  3:1 (13:25, 25:21, 26:24, 25:22)  Turcja
1 czerwca 2009
Estonia  3:0 (25:23, 25:21, 25:19)  Łotwa
Holandia  3:2 (19:25, 25:16, 22:25, 25:17, 15:13)  Turcja

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
broniący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Łotwa Gundars Celitāns Turcja Emre Batur Holandia Rob Bontje Łotwa Gundars Celitāns Holandia Jeroen Trommel Turcja Hüseyin Koç Łotwa Austris Štāls

Grupa G – Póvoa de Varzim[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Grecja 28 11,5
 Portugalia 30 10,5
 Słowenia 46 6,0
 Dania 55 5,0
 Rumunia 55 5,0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Portugalia 7 4 3 1 329 290 1,134 9 5 1,800
2  Rumunia 7 4 3 1 362 329 1,100 11 5 2,200
3  Słowenia 6 4 2 2 351 342 1,026 9 7 1,286
4  Grecja 6 4 2 2 363 366 0,992 8 8 1,000
5  Dania 4 4 0 4 223 301 0,741 0 12 0,000

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

27 maja 2009
Grecja  1:3 (22:25, 25:23, 18:25, 19:25)  Słowenia
Portugalia  3:0 (25:18, 25:13, 25:13)  Dania
28 maja 2009
Słowenia  2:3 (25:22, 20:25, 13:25, 25:13, 12:15)  Rumunia
Portugalia  3:1 (25:21, 18:25, 25:20, 25:22)  Grecja
29 maja 2009
Dania  0:3 (24:26, 19:25, 20:25)  Grecja
Portugalia  0:3 (22:25, 21:25, 23:25)  Rumunia
30 maja 2009
Słowenia  3:0 (25:19, 25:22, 25:22)  Dania
Grecja  3:2 (19:25, 25:18, 32:30, 24:26, 15:13)  Rumunia
31 maja 2009
Rumunia  3:0 (25:12, 25:23, 25:18)  Dania
Słowenia  1:3 (21:25, 25:20, 16:25, 21:25)  Portugalia

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
broniący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Portugalia Valdir Sequeira
Rumunia Adrian Radu Gontariu
Grecja Theoklitos Karipidis Słowenia Alen Pajenk Portugalia Andre Lopes Słowenia Sebastijan Škorc Portugalia Tiago Violas Portugalia Carlos Teixeira

Grupa H – Liberec[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Finlandia 22 20,0
 Czechy 26 13,5
 Ukraina 44 6,5
 Belgia 61 4,5
 Czarnogóra 0,0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Finlandia 7 4 3 1 325 292 1,113 10 3 3,333
2  Czechy 7 4 3 1 427 414 1,031 11 7 1,571
3  Belgia 6 4 2 2 340 337 1,009 8 6 1,333
4  Ukraina 5 4 1 3 326 340 0,959 4 11 0,364
5  Czarnogóra 5 4 1 3 314 349 0,900 4 10 0,400

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

27 maja 2009
Ukraina  0:3 (19:25, 23:25, 20:25)  Belgia
Czarnogóra  1:3 (25:23, 22:25, 15:25, 24:26)  Czechy
28 maja 2009
Finlandia  3:0 (25:16, 25:20, 27:25)  Czarnogóra
Czechy  2:3 (25:23, 20:25, 25:21, 19:25, 10:15)  Ukraina
29 maja 2009
Ukraina  0:3 (23:25, 22:25, 20:25)  Finlandia
Belgia  2:3 (29:27, 26:28, 26:28, 25:20, 17:19)  Czechy
30 maja 2009
Finlandia  3:0 (27:25, 25:18, 25:16)  Belgia
Czarnogóra  3:1 (25:22, 25:23, 16:25, 25:20)  Ukraina
31 maja 2009
Belgia  3:0 (33:31, 25:23, 25:22)  Czarnogóra
Czechy  3:1 (32:34, 25:23, 25:22, 25:17)  Finlandia

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
broniący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Czechy David Konečný Finlandia Olli Kunnari Finlandia Matti Oivanen Czechy David Konečný Finlandia Pasi Hyvärinen Belgia Yves Kruyner Belgia Bert Derkoningen

Trzecia runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

awans do Mistrzostw Świata 2010

Grupa I – Tampere[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Rosja 3 185,0
 Niemcy 13 42,0
 Finlandia 22 20,0
 Belgia 61 4,5

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Rosja 6 3 3 0 244 200 1,220 9 1 9,000
2  Niemcy 5 3 2 1 257 245 1,049 7 4 1,750
3  Finlandia 4 3 1 2 271 281 0,964 4 8 0,500
4  Belgia 3 3 0 3 219 265 0,826 2 9 0,222

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

7 sierpnia 2009
Belgia  2:3 (20:25, 30:28, 20:25, 25:22, 11:15)  Finlandia
Niemcy  1:3 (20:25, 25:19, 18:25, 19:25)  Rosja
8 sierpnia 2009
Finlandia  1:3 (21:25, 25:27, 25:23, 23:25)  Niemcy
Rosja  3:0 (25:18, 25:22, 25:16)  Belgia
9 sierpnia 2009
Belgia  0:3 (17:25, 19:25, 21:25)  Niemcy
Finlandia  0:3 (23:25, 17:25, 22:25)  Rosja

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
libero
Najlepszy
rozgrywający
Belgia Gert van Walle Niemcy Max Günthör Finlandia Matti Oivanen Niemcy Björn Andrae Finlandia Pasi Hyvärinen Finlandia Mikko Esko

Grupa J – Warna[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Bułgaria 4 132,5
 Czechy 26 13,5
 Holandia 28 11,5
 Portugalia 30 10,5

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Bułgaria 6 3 3 0 249 195 1,277 9 1 9,000
2  Czechy 5 3 2 1 249 243 1,025 6 6 1,000
3  Holandia 4 3 1 2 240 264 0,909 5 6 0,833
4  Portugalia 3 3 0 3 216 252 0,857 2 9 0,222

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

14 sierpnia 2009
Bułgaria  3:0 (25:22, 25:16, 26:24)  Portugalia
Czechy  3:1 (23:25, 25:13, 25:23, 25:21)  Holandia
15 sierpnia 2009
Bułgaria  3:0 (25:15, 25:22, 25:14)  Czechy
Portugalia  0:3 (21:25, 23:25, 24:26)  Holandia
16 sierpnia 2009
Czechy  3:2 (25:16, 22:25, 25:12, 13:25, 15:8)  Portugalia
Holandia  1:3 (25:23, 16:25, 18:25, 23:25)  Bułgaria

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
libero
Najlepszy
rozgrywający
Czechy David Konečný Bułgaria Christo Cwetanow Bułgaria Matej Kazijski Bułgaria Matej Kazijski Czechy Martin Kryštof Bułgaria Andrej Żekow

Grupa K – Gdynia[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Polska 7 105,5
 Francja 17 32,5
 Słowacja 46 6,0
 Słowenia 46 6,0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Polska 6 3 3 0 251 192 1,307 9 1 9,000
2  Francja 5 3 2 1 251 241 1,041 6 5 1,200
3  Słowacja 4 3 1 2 273 304 0,898 5 8 0,625
4  Słowenia 3 3 0 3 243 281 0,865 3 9 0,333

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

14 sierpnia 2009
Słowacja  1:3 (20:25, 18:25, 25:22, 20:25)  Francja
Polska  3:0 (25:16, 25:23, 25:15)  Słowenia
15 sierpnia 2009
Francja  3:1 (27:25, 25:18, 20:25, 25:15)  Słowenia
Polska  3:1 (25:19, 26:28, 25:15, 25:19)  Słowacja
16 sierpnia 2009
Słowenia  2:3 (23:25, 25:23, 21:25, 25:21, 12:15)  Słowacja
Polska  3:0 (25:17, 25:19, 25:21)  Francja

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
libero
Najlepszy
rozgrywający
Słowacja Martin Němec Francja Jean-Philippe Sol Słowenia Matija Pleško Francja Guillaume Samica Francja Hubert Henno Słowacja Michal Masný

Grupa L – Kragujevac[edytuj | edytuj kod]

Sytuacja w rankingu FIVB[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Miejsce w rankingu[1] Liczba punktów
 Serbia 5 117,0
 Hiszpania 10 51,0
 Estonia 46 6,0
 Rumunia 55 5,0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1  Serbia 6 3 3 0 269 217 1,240 9 2 4,500
2  Hiszpania 5 3 2 1 290 279 1,039 7 6 1,167
3  Rumunia 4 3 1 2 287 298 0,963 6 7 0,857
4  Estonia 3 3 0 3 227 279 0,814 2 9 0,222

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

14 sierpnia 2009
Estonia  1:3 (25:22, 21:25, 17:25, 14:25)  Hiszpania
Serbia  3:1 (25:17, 25:15, 22:25, 25:18)  Rumunia
15 sierpnia 2009
Hiszpania  3:2 (25:17, 23:25, 21:25, 27:25, 15:13)  Rumunia
Estonia  0:3 (15:25, 23:25, 22:25)  Serbia
16 sierpnia 2009
Rumunia  3:1 (26:28, 25:13, 31:29, 25:20)  Estonia
Serbia  3:1 (22:25, 25:18, 25:19, 25:20)  Hiszpania

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
libero
Najlepszy
rozgrywający
Rumunia Adrian Radu Gontariu Serbia Marko Podraščanin Rumunia Bogdan Alexandru Olteanu Hiszpania Israel Rodríguez Hiszpania Alexis Valido Hiszpania Miguel Ángel Falasca

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i j k l Ostatni ranking FIVB przed rozpoczęciem eliminacji opublikowany został 15 stycznia 2009 roku i obejmował 5 turniejów (turniej olimpijski 2008, Ligę Światową 2008, Puchar Świata 2007, mistrzostwa kontynentalne 2007 oraz Mistrzostwa Świata 2006)
    Ranking FIVB z 15 stycznia 2009 roku (ang.). [dostęp 22 czerwca 2009].