Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2005
2003 2006
Data 9 – 17 listopada 2005
Gospodarz Doha
Organizator IWF

74. Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów odbyły się od 9 do 17 listopada 2005 roku w stolicy Kataru, Dosze. Kobiety wystąpiły w mistrzostwach po raz siedemnasty.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data Złoto Wyniki Srebro Wyniki Brąz Wyniki
56 kg 8 listopada 2005 rwanie Li Zheng 127 kg Wietnam Hoàng Anh Tuấn 126 kg Wang Shin-yuan 125 kg
podrzut Wang Shin-yuan 156 kg Wu Meijin 156 kg Yang Chin-yi 155 kg
dwubój Wang Shin-yuan 281 kg Korea Południowa Lee Jong-hoon 280 kg Wietnam Hoàng Anh Tuấn 279 kg
62 kg 9 listopada 2005 rwanie Zhang Ping 145 kg Qiu Le 144 kg Rumunia Adrian Jigău 133 kg
podrzut Qiu Le 178 kg Zhang Ping 170 kg Kuba Adán Rosales 166 kg
dwubój Qiu Le 322 kg Zhang Ping 315 kg Rumunia Adrian Jigău 292 kg
69 kg 10 listopada 2005 rwanie Shi Zhiyong 160 kg Korea Południowa Lee Bae-young 152 kg Francja Vencelas Dabaya 145 kg
podrzut Shi Zhiyong 190 kg Korea Południowa Lee Bae-young 185 kg Francja Vencelas Dabaya 179 kg
dwubój Shi Zhiyong 350 kg Korea Południowa Lee Bae-young 337 kg Francja Vencelas Dabaya 324 kg
77 kg 11 listopada 2005 rwanie Li Hongli 165 kg Rumunia Sebastian Dogariu 163 kg Katar Nader Sufyan Abbas 160 kg
podrzut Li Hongli 196 kg Nauru Yukio Peter 193 kg Niemcy Rene Hoch 192 kg
dwubój Li Hongli 361 kg Rumunia Sebastian Dogariu 353 kg Katar Nader Sufyan Abbas 351 kg
85 kg 13 listopada 2005 rwanie Białoruś Andrej Rybakou 185 kg WR Rosja Oleg Pieriepieczenow 175 kg Kazachstan Wjaczesław Jerszow 175 kg
podrzut Kazachstan Ilja Iljin 216 kg Rosja Asłambiek Edijew 211 kg Lu Yong 210 kg
dwubój Kazachstan Ilja Iljin 386 kg Lu Yong 385 kg Rosja Asłambiek Edijew 381 kg
94 kg 14 listopada 2005 rwanie Azerbejdżan Nizami Paşayev 185 kg Białoruś Mikałaj Patocki 184 kg Kazachstan Bachyt Achmietow 182 kg
podrzut Rosja Muchamat Sozajew 221 kg Kuba Yoandry Hernández 220 kg Bułgaria Milen Dobrew 218 kg
dwubój Azerbejdżan Nizami Paşayev 401 kg Rosja Muchamat Sozajew 398 kg Bułgaria Milen Dobrew 398 kg
105 kg 15 listopada 2005 rwanie Rosja Dmitrij Kłokow 192 kg Mołdawia Alexandru Bratan 190 kg Słowacja Martin Tešovič 187 kg
podrzut Rosja Dmitrij Kłokow 227 kg Litwa Ramūnas Vyšniauskas 225 kg Słowacja Martin Tešovič 225 kg
dwubój Rosja Dmitrij Kłokow 419 kg Mołdawia Alexandru Bratan 413 kg Słowacja Martin Tešovič 412 kg
+105 kg 15 listopada 2005 rwanie Rosja Jewgienij Czigiszew 211 kg Hosejn Rezazade 210 kg Katar Jaber Saeed Salem 201 kg
podrzut Hosejn Rezazade 251 kg Rosja Jewgienij Czigiszew 246 kg Katar Jaber Saeed Salem 245 kg
dwubój Hosejn Rezazade 461 kg Rosja Jewgienij Czigiszew 457 kg Katar Jaber Saeed Salem 446 kg

kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data Złoto Wyniki Srebro Wyniki Brąz Wyniki
48 kg 9 listopada 2005 rwanie Wang Mingjuan 95 kg Tajlandia Pensiri Saelaw 88 kg WR Tajlandia Aree Wiratthaworn 85 kg WR
podrzut Wang Mingjuan 118 kg WR Tajlandia Pensiri Saelaw 110 kg Japonia Hiromi Miyake 110 kg
dwubój Wang Mingjuan 213 kg WR Tajlandia Pensiri Saelaw 198 kg Tajlandia Aree Wiratthaworn 193 kg
53 kg 10 listopada 2005 rwanie Tajlandia Junpim Kuntatean 98 kg Li Ping 98 kg Dominikana Yuderqui Contreras 95 kg
podrzut Li Ping 126 kg Tajlandia Junpim Kuntatean 125 kg Tajlandia Suda Chaleephay 116 kg
dwubój Li Ping 224 kg Tajlandia Junpim Kuntatean 223 kg Dominikana Yuderqui Contreras 211 kg
58 kg 11 listopada 2005 rwanie Gu Wei 102 kg Tajlandia Wandee Kameaim 101 kg Rosja Marina Szainowa 101 kg
podrzut Gu Wei 139 kg WR Tajlandia Wandee Kameaim 135 kg Rosja Marina Szainowa 132 kg
dwubój Gu Wei 241 kg WR Tajlandia Wandee Kameaim 236 kg Rosja Marina Szainowa 233 kg
63 kg 12 listopada 2005 rwanie Tajlandia Pawina Thongsuk 116 kg WR Rosja Swietłana Szimkowa 108 kg Liu Xia 105 kg
podrzut Tajlandia Pawina Thongsuk 140 kg WR Rosja Swietłana Szimkowa 139 kg Liu Xia 133 kg
dwubój Tajlandia Pawina Thongsuk 256 kg WR Rosja Swietłana Szimkowa 247 kg Liu Xia 238 kg
69 kg 12 listopada 2005 rwanie Liu Haixia 120 kg Rosja Zariema Kasajewa 118 kg Rosja Olga Kisielewa 110 kg
podrzut Rosja Zariema Kasajewa 157 kg WR Liu Haixia 154 kg Rosja Olga Kisielewa 140 kg
dwubój Rosja Zariema Kasajewa 275 kg Liu Haixia 274 kg Rosja Olga Kisielewa 250 kg
75 kg 13 listopada 2005 rwanie Rosja Natalja Zabołotna 130 kg WR Liu Chunhong 126 kg Rosja Swietłana Podobiedowa 124 kg
podrzut Liu Chunhong 159 kg WR Rosja Swietłana Podobiedowa 155 kg Rosja Natalja Zabołotna 155 kg
dwubój Liu Chunhong 285 kg Rosja Natalja Zabołotna 285 kg WR Rosja Swietłana Podobiedowa 279 kg
+ 75 kg 15 listopada 2005 rwanie Mu Shuangshuang 130 kg Korea Południowa Jang Mi-ran 128 kg Ukraina Olha Korobka 127 kg
podrzut Korea Południowa Jang Mi-ran 172 kg Mu Shuangshuang 170 kg Stany Zjednoczone Cheryl Haworth 161 kg
dwubój Korea Południowa Jang Mi-ran 300 kg Mu Shuangshuang 300 kg Stany Zjednoczone Cheryl Haworth 287 kg

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Chiny 7 4 1 12
2  Rosja 2 4 4 10
3  Tajlandia 1 3 1 5
4  Korea Południowa 1 2 0 3
5  Azerbejdżan 1 0 0 1
 Chińskie Tajpej 1 0 0 1
 Iran 1 0 0 1
 Kazachstan 1 0 0 1
9  Rumunia 0 1 1 2
10  Mołdawia 0 1 0 1
11  Katar 0 0 2 2
12  Bułgaria 0 0 1 1
 Dominikana 0 0 1 1
 Francja 0 0 1 1
 Słowacja 0 0 1 1
 Stany Zjednoczone 0 0 1 1
 Wietnam 0 0 1 1
Razem 15 15 15 45

Tabela medalowa dwuboju [1][edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Chiny 22 11 4 37
2  Rosja 8 11 10 29
3  Tajlandia 4 8 3 15
4  Korea Południowa 2 5 0 7
5  Iran 2 1 0 3
6  Chińskie Tajpej 2 0 2 4
 Kazachstan 2 0 2 4
8  Azerbejdżan 2 0 0 2
9  Białoruś 1 1 0 2
10  Rumunia 0 2 2 4
11  Mołdawia 0 2 0 2
12  Kuba 0 1 1 2
 Wietnam 0 1 1 2
14  Litwa 0 1 0 1
 Nauru 0 1 0 1
16  Katar 0 0 5 5
17  Francja 0 0 3 3
 Słowacja 0 0 3 3
19  Bułgaria 0 0 2 2
 Dominikana 0 0 2 2
 Stany Zjednoczone 0 0 2 2
22  Japonia 0 0 1 1
 Niemcy 0 0 1 1
 Ukraina 0 0 1 1
Razem 45 45 45 135

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. klasyfikacja medalowa uwzględnia dwubój, rwanie i podrzut.