Wersja ortograficzna: Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2011

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2011
2010 2013
Data 5 – 13 listopada 2011
Gospodarz Francja Paryż
Organizator IWF
Liczba konkurencji 15
Liczba zawodników 550
Strona internetowa

79 Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarówmistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów które odbyły się od 5 do 13 listopada 2011 w Dome Disney Village w Paryżu. Kobiety startowały w mistrzostwach po raz 22.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data Złoto Wyniki Srebro Wyniki Brąz Wyniki
56 kg
szczegóły
5 listopada 2011 rwanie Wu Jingbiao 133 kg Zhao Chaojun 128 kg Tunezja Khalil El-Maaoui 127 kg
podrzut Wu Jingbiao 159 kg Zhao Chaojun 156 kg Azerbejdżan Walentin Christow 154 kg
dwubój Wu Jingbiao 292 kg Zhao Chaojun 284 kg Azerbejdżan Walentin Christow 276 kg
62 kg
szczegóły
6 listopada 2011 rwanie Korea Północna Kim Un-guk 150 kg Zhang Jie 145 kg Turcja Bünyamin Sezer 141 kg
podrzut Zhang Jie 176 kg Indonezja Eko Yuli Irawan 171 kg Korea Północna Kim Un-guk 170 kg
dwubój Zhang Jie 321 kg Korea Północna Kim Un-guk 320 kg Indonezja Eko Yuli Irawan 310 kg
69 kg
szczegóły
8 listopada 2011 rwanie Turcja Mete Binay 157 kg Rosja Oleg Czen 156 kg Tang Deshang 155 kg
podrzut Tang Deshang 186 kg Wu Chao 185 kg Korea Południowa Won Jeong-sik 182 kg
dwubój Tang Deshang 341 kg Rosja Oleg Czen 336 kg Wu Chao 335 kg
77 kg
szczegóły
10 listopada 2011 rwanie Lü Xiaojun 170 kg Su Dajin 166 kg Armenia Tigran G. Martirosjan 166 kg
podrzut Su Dajin 206 kg Lü Xiaojun 205 kg Korea Południowa Sa Jae-hyouk 203 kg
dwubój Lü Xiaojun 375 kg Su Dajin 372 kg Korea Południowa Sa Jae-hyouk 360 kg
85 kg
szczegóły
11 listopada 2011 rwanie Białoruś Andrej Rybakou 178 kg Polska Adrian Zieliński 174 kg Kianoush Rostami 173 kg
podrzut Kianoush Rostami 209 kg Francja Benjamin Hennequin 208 kg Kuba Yoelmis Hernández 205 kg
dwubój Kianoush Rostami 382 kg Francja Benjamin Hennequin 378 kg Polska Adrian Zieliński 376 kg
94 kg
szczegóły
12 listopada 2011 rwanie Rosja Aleksandr Iwanow 186 kg Ukraina Artem Iwanow 186 kg Korea Południowa Kim Min-jae 182 kg
podrzut Kazachstan Ilja Iljin 226 kg Uzbekistan Rusłan Nurudinow 221 kg Saeid Mohammadpourkarkaragh 221 kg
dwubój Kazachstan Ilja Iljin 407 kg Ukraina Artem Iwanow 407 kg Saeid Mohammadpourkarkaragh 402 kg
105 kg
szczegóły
12 listopada 2011 rwanie Rosja Chadżimurat Akkajew 198 kg Rosja Dmitrij Kłokow 196 kg Gruzja Gia Maczawariani 187 kg
podrzut Rosja Chadżimurat Akkajew 232 kg Rosja Dmitrij Kłokow 232 kg Ukraina Ołeksij Torochtij 229 kg
dwubój Rosja Chadżimurat Akkajew 430 kg Rosja Dmitrij Kłokow 428 kg Ukraina Ołeksij Torochtij 410 kg
+ 105 kg
szczegóły
13 listopada 2011 rwanie Behdad Salimi 214 kg WR Ukraina Ihor Szymeczko 200 kg Sajjad Anoushiravani 198 kg
podrzut Behdad Salimi 250 kg Sajjad Anoushiravani 241 kg Korea Południowa Jeon Sang-guen 241 kg
dwubój Behdad Salimi 464 kg Sajjad Anoushiravani 439 kg Korea Południowa Jeon Sang-guen 433 kg

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data Złoto Wyniki Srebro Wyniki Brąz Wyniki
48 kg
szczegóły
5 listopada 2011 rwanie Tian Yuan 90 kg Włochy Genny Caterina Pagliaro 83 kg Polska Marzena Karpińska 82 kg
podrzut Tian Yuan 117 kg Tajlandia Panida Khamsri 107 kg Turcja Nurdan Karagöz 103 kg
dwubój Tian Yuan 207 kg Tajlandia Panida Khamsri 187 kg Turcja Nurdan Karagöz 183 kg
53 kg
szczegóły
6 listopada 2011 rwanie Kazachstan Zülfija Czinszanło 97 kg Dominikana Yuderqui Contreras 95 kg Hsu Shu-ching 93 kg
podrzut Kazachstan Zülfija Czinszanło 130 kg WR Turcja Aylin Daşdelen 126 kg Ji Jing 121 kg
dwubój Kazachstan Zülfija Czinszanło 227 kg Turcja Aylin Daşdelen 219 kg Ji Jing 214 kg
58 kg
szczegóły
7 listopada 2011 rwanie Li Xueying 103 kg Białoruś Nastassia Nowikawa 101 kg Albania Romela Begaj 100 kg
podrzut Białoruś Nastassia Nowikawa 136 kg Li Xueying 133 kg Tajlandia Pimsiri Sirikaew 131 kg
dwubój Białoruś Nastassia Nowikawa 237 kg Li Xueying 236 kg Tajlandia Pimsiri Sirikaew 230 kg
63 kg
szczegóły
8 listopada 2011 rwanie Rosja Swietłana Carukajewa 117 kg WR Ouyang Xiaofang 113 kg Kazachstan Majia Maneza 109 kg
podrzut Kazachstan Majia Maneza 139 kg Rosja Swietłana Carukajewa 138 kg Rumunia Roxana Cocoş 136 kg
dwubój Rosja Swietłana Carukajewa 255 kg Kazachstan Majia Maneza 248 kg Ouyang Xiaofang 246 kg
69 kg
szczegóły
9 listopada 2011 rwanie Rosja Oksana Sliwienko 118 kg Xiang Yanmei 116 kg Huang Shih-hsu 116 kg
podrzut Rosja Oksana Sliwienko 148 kg Xiang Yanmei 148 kg Rosja Tatjana Matwiejewa 143 kg
dwubój Rosja Oksana Sliwienko 266 kg Xiang Yanmei 264 kg Rosja Tatjana Matwiejewa 253 kg
75 kg
szczegóły
10 listopada 2011 rwanie Kazachstan Swietłana Podobiedowa 131 kg Rosja Nadieżda Jewstiuchina 130 kg Białoruś Iryna Kulesza 121 kg
podrzut Rosja Nadieżda Jewstiuchina 163 kg WR Kazachstan Swietłana Podobiedowa 156 kg Korea Północna Kim Un-ju 151 kg
dwubój Rosja Nadieżda Jewstiuchina 293 kg Kazachstan Swietłana Podobiedowa 287 kg Korea Północna Kim Un-ju 265 kg
+ 75 kg
szczegóły
13 listopada 2011 rwanie Rosja Tatjana Kaszyrina 147 kg WR Zhou Lulu 146 kg Armenia Hrripsime Churszudian 125 kg
podrzut Zhou Lulu 182 kg Rosja Tatjana Kaszyrina 175 kg Nigeria Mariam Usman 156 kg
dwubój Zhou Lulu 328 kg WR Rosja Tatjana Kaszyrina 322 kg Nigeria Mariam Usman 273 kg

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Medale[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Chiny 16 15 5 36
2  Rosja 12 9 2 23
3  Kazachstan 7 3 1 11
4  Iran 5 2 4 11
5  Białoruś 3 1 1 5
6  Turcja 1 2 3 6
7  Korea Północna 1 1 3 5
8  Ukraina 0 3 2 5
9  Tajlandia 0 2 2 4
10  Francja 0 2 0 2
11  Polska 0 1 2 3
12  Indonezja 0 1 1 2
13  Dominikana 0 1 0 1
 Uzbekistan 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
16  Korea Południowa 0 0 6 6
17  Azerbejdżan 0 0 2 2
 Armenia 0 0 2 2
 Chińskie Tajpej 0 0 2 2
 Nigeria 0 0 2 2
21  Albania 0 0 1 1
 Gruzja 0 0 1 1
 Kuba 0 0 1 1
 Rumunia 0 0 1 1
 Tunezja 0 0 1 1
Total 45 45 45 135

Dwubój[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Chiny 6 4 3 13
2  Rosja 4 3 1 8
3  Kazachstan 2 2 0 4
4  Iran 2 1 1 4
5  Białoruś 1 0 0 1
6  Korea Północna 0 1 1 2
 Tajlandia 0 1 1 2
 Turcja 0 1 1 2
 Ukraina 0 1 1 2
10  Francja 0 1 0 1
11  Korea Południowa 0 0 2 2
12  Azerbejdżan 0 0 1 1
 Indonezja 0 0 1 1
 Nigeria 0 0 1 1
 Polska 0 0 1 1
Total 15 15 15 45

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

W zawodach brało udział 550 zawodników z 93 krajów[1].

Drużyny niemogące uczestniczyć w zawodach[edytuj | edytuj kod]

Z powodu niezłożenia informacji dotyczących miejsca pobytu zawodników, zgodnie z polityką antydopingową IWFu nie mogą brać udziału w tegorocznej edycji: Bułgaria, Cypr, Arabia Saudyjska, Oman, Katar, Sierra Leone i Sri Lanka.

Skład reprezentacji Polski[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]