Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2014
2013 2015
Data 8 – 16 listopada 2014
Gospodarz Kazachstan Ałmaty
Organizator IWF
Liczba konkurencji 15
Liczba zawodników 538
Strona internetowa

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2014 – 81. edycja mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się między 8 a 16 listopada 2014 w Ałmaty.

Zawody (które początkowo planowano rozgrywać w Astanie) były jedną z kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro (2016)[1].

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
56 kg
(szczegóły)
rwanie Wietnam Thạch Kim Tuấn 135 Chińska Republika Ludowa Li Fabin 134 Chińska Republika Ludowa Long Qingquan 133
podrzut Korea Północna Om Yun-chol 168 Wietnam Thạch Kim Tuấn 161 Chińska Republika Ludowa Long Qingquan 160
dwubój Korea Północna Om Yun-chol 296 Wietnam Thạch Kim Tuấn 296 Chińska Republika Ludowa Long Qingquan 293
62 kg
(szczegóły)
rwanie Korea Północna Kim Un-guk 150 Chińska Republika Ludowa Ding Jianjun 142 Kolumbia Luis Javier Mosquera 141
podrzut Korea Północna Kim Un-guk 175 Indonezja Eko Yuli Irawan 175 Indonezja Muhamad Hasbi 171
dwubój Korea Północna Kim Un-guk 325 Indonezja Eko Yuli Irawan 316 Chińska Republika Ludowa Ding Jianjun 312
69 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Liao Hui 166 WR Rosja Oleg Czen 154 Egipt Mohamed Ihab 152
podrzut Chińska Republika Ludowa Liao Hui 193 Egipt Mohamed Ihab 182 Korea Północna Kim Myong-hyok 182
dwubój Chińska Republika Ludowa Liao Hui 359 WR Egipt Mohamed Ihab 334 Korea Północna Kim Myong-hyok 334
77 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Zhong Guoshun 171 Korea Północna Kim Kwang-song 163 Białoruś Piotr Asajonak 159
podrzut Korea Północna Kim Kwang-song 200 Chińska Republika Ludowa Zhong Guoshun 196 Kazachstan Kiriłł Pawłow 195
dwubój Chińska Republika Ludowa Zhong Guoshun 367 Korea Północna Kim Kwang-song 363 Kazachstan Kiriłł Pawłow 352
85 kg
(szczegóły)
rwanie Bułgaria Iwan Markow 179 Iran Kianoush Rostami 178 Białoruś Andrej Rybakou 175
podrzut Iran Kianoush Rostami 213 Uzbekistan Ulugʻbek Alimov 213 Rosja Artiom Okułow 211
dwubój Iran Kianoush Rostami 391 Bułgaria Iwan Markow 390 Rosja Artiom Okułow 385
94 kg
(szczegóły)
rwanie Kazachstan Władimir Siedow 188 Litwa Aurimas Didžbalis 185 Kazachstan Żasułan Kydyrbajew 179
podrzut Kazachstan Żasułan Kydyrbajew 229 Chińska Republika Ludowa Liu Hao 221 Kazachstan Władimir Siedow 219
dwubój Kazachstan Żasułan Kydyrbajew 408 Kazachstan Władimir Siedow 407 Litwa Aurimas Didžbalis 399
105 kg
(szczegóły)
rwanie Uzbekistan Ruslan Nurudinov 193 Chińska Republika Ludowa Yang Zhe 191 Kazachstan Ilja Iljin 190
podrzut Kazachstan Ilja Iljin 242 WR Rosja Dawid Bedżanian 240 Uzbekistan Ruslan Nurudinov 239
dwubój Kazachstan Ilja Iljin 432 Uzbekistan Ruslan Nurudinov 432 Rosja Dawid Bedżanian 427
+105 kg
(szczegóły)
rwanie Rosja Rusłan Ałbiegow 210 Iran Behdad Salimi 206 Białoruś Jauhien Żarnasiek 199
podrzut Rosja Aleksiej Łowczew 257 Rosja Rusłan Ałbiegow 252 Iran Behdad Salimi 251
dwubój Rosja Rusłan Ałbiegow 462 Iran Behdad Salimi 457 Egipt Mohamed Masoud 436

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
48 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Tan Yayun 85 Turcja Sibel Özkan 84 Tajlandia Panida Khamsri 81
podrzut Chińska Republika Ludowa Tan Yayun 109 Tajlandia Panida Khamsri 108 Indonezja Sri Wahyuni Agustiani 106
dwubój Chińska Republika Ludowa Tan Yayun 194 Turcja Sibel Özkan 189 Tajlandia Panida Khamsri 189
53 kg
(szczegóły)
rwanie Chińskie Tajpej Hsu Shu-ching 99 Kazachstan Zülfija Czinszanło 98 Chińska Republika Ludowa Li Yajun 96
podrzut Kazachstan Zülfija Czinszanło 134 WR Chińskie Tajpej Hsu Shu-ching 119 Chińska Republika Ludowa Li Yajun 118
dwubój Kazachstan Zülfija Czinszanło 232 Chińskie Tajpej Hsu Shu-ching 218 Chińska Republika Ludowa Li Yajun 214
58 kg
(szczegóły)
rwanie Tajlandia Sukanya Srisurat 106 Chińska Republika Ludowa Deng Mengrong 105 Kolumbia Yenny Álvarez 100
podrzut Korea Północna Ri Jong-hwa 133 Tajlandia Rattikan Gulnoi 131 Chińska Republika Ludowa Deng Mengrong 130
dwubój Chińska Republika Ludowa Deng Mengrong 235 Korea Północna Ri Jong-hwa 232 Tajlandia Sukanya Srisurat 231
63 kg
(szczegóły)
rwanie Albania Romela Begaj 113 Kazachstan Karina Goricheva 113 Rosja Tima Turijewa 112
podrzut Chińska Republika Ludowa Deng Wei 142 Korea Północna Choe Hyo-sim 140 Rosja Tima Turijewa 140
dwubój Chińska Republika Ludowa Deng Wei 252 Rosja Tima Turijewa 252 Korea Północna Choe Hyo-sim 248
69 kg
(szczegóły)
rwanie Korea Północna Ryo Un-hui 120 Chińska Republika Ludowa Chen Youjuan 118 Kazachstan Żazira Żaparkul 118
podrzut Korea Północna Ryo Un-hui 145 Kazachstan Żazira Żaparkul 144 Białoruś Dzina Sazanawiec 143
dwubój Korea Północna Ryo Un-hui 265 Kazachstan Żazira Żaparkul 262 Chińska Republika Ludowa Chen Youjuan 261
75 kg
(szczegóły)
rwanie Rosja Nadieżda Jewstiuchina 126 Chińska Republika Ludowa Kang Yue 126 Korea Północna Kim Un-ju 126
podrzut Korea Północna Kim Un-ju 157 Korea Północna Rim Jong-sim 153 Rosja Nadieżda Jewstiuchina 153
dwubój Korea Północna Kim Un-ju 283 Rosja Nadieżda Jewstiuchina 279 Chińska Republika Ludowa Kang Yue 277
+75 kg
(szczegóły)
rwanie Rosja Tatjana Kaszyrina 155 WR Chińska Republika Ludowa Meng Suping 140 Tajlandia Chitchanok Pulsabsakul 132
podrzut Rosja Tatjana Kaszyrina 193 WR Chińska Republika Ludowa Meng Suping 180 Tajlandia Praeonapa Khenjantuek 163
dwubój Rosja Tatjana Kaszyrina 348 WR Chińska Republika Ludowa Meng Suping 320 Tajlandia Chitchanok Pulsabsakul 294

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Medale[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Korea Północna 12 3 6 21
2.  Chiny 9 12 11 32
3.  Rosja 7 5 6 18
4.  Kazachstan 7 5 4 16
5.  Iran 2 3 1 6
6.  Tajlandia 1 2 6 9
7.  Uzbekistan 1 2 1 4
8.  Chińskie Tajpej 1 2 0 3
 Wietnam 1 2 0 3
10.  Bułgaria 1 1 0 2
11.  Albania 1 0 0 1
12.  Indonezja 0 2 2 4
 Egipt 0 2 2 4
14.  Turcja 0 2 0 2
15.  Litwa 0 1 1 2
16.  Białoruś 0 0 3 3
17.  Kolumbia 0 0 2 2
Razem 45 45 45 135

Dwubój[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Chiny 4 2 5 11
2.  Korea Północna 4 1 3 8
3.  Kazachstan 3 2 0 5
4.  Rosja 2 2 2 6
5.  Iran 1 1 0 2
6.  Egipt 0 1 1 2
7.  Bułgaria 0 1 0 1
 Chińskie Tajpej 0 1 0 1
 Indonezja 0 1 0 1
 Turcja 0 1 0 1
 Uzbekistan 0 1 0 1
 Wietnam 0 1 0 1
13.  Tajlandia 0 0 3 3
14.  Litwa 0 0 1 1
Razem 15 15 15 45

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

W zawodach w sumie brało udział 538 zawodników z 72 krajów.

Występy reprezentantów Polski[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. MŚ 2014 w Ałma-Acie w Kazachstanie, przegladsportowy.pl [dostęp 2014-11-18] (pol.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]