Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2015
2014 2017
Data 19 – 28 listopada 2015
Gospodarz Houston
Organizator IWF
Liczba konkurencji 15
Liczba zawodników 585
Strona internetowa

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2015 – 82. edycja mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się między 19 a 28 listopada 2015 w Houston.

Zawody te były jedną z kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro (2016)[1].

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
56 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Wu Jingbiao 139 WR Kazachstan Arli Czontej 132 Korea Północna Om Yun-chol 131
podrzut Korea Północna Om Yun-chol 171 WR Chińska Republika Ludowa Wu Jingbiao 163 Filipiny Nestor Colonia 158
dwubój Korea Północna Om Yun-chol 302 Chińska Republika Ludowa Wu Jingbiao 302 Wietnam Thạch Kim Tuấn 287
62 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Chen Lijun 150 Kolumbia Francisco Mosquera 140 Kolumbia Óscar Figueroa 140
podrzut Chińska Republika Ludowa Chen Lijun 183 WR Kolumbia Francisco Mosquera 175 Kolumbia Óscar Figueroa 175
dwubój Chińska Republika Ludowa Chen Lijun 333 WR Kolumbia Francisco Mosquera 315 Kolumbia Óscar Figueroa 315
69 kg
(szczegóły)
rwanie Turcja Daniýar Ismailow 160 Rosja Oleg Czen 160 Chińska Republika Ludowa Shi Zhiyong 158
podrzut Chińska Republika Ludowa Shi Zhiyong 190 Korea Północna Kim Myong-hyok 187 Meksyk Bredni Roque 186
dwubój Chińska Republika Ludowa Shi Zhiyong 348 Rosja Oleg Czen 344 Turcja Daniýar Ismailow 343
77 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Lü Xiaojun 175 Armenia Andranik Karapetian 167 Kazachstan Nidżat Rachimow 165
podrzut Kazachstan Nidżat Rachimow 207 Egipt Mohammed Ihab 201 Armenia Andranik Karapetian 196
dwubój Kazachstan Nidżat Rachimow 372 Egipt Mohammed Ihab 363 Armenia Andranik Karapetian 363
85 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Tian Tao 178 Rosja Artiom Okułow 176 Iran Kianoush Rostami 173
podrzut Rosja Artiom Okułow 215 Iran Kianoush Rostami 214 Rosja Apti Auchadow 212
dwubój Rosja Artiom Okułow 391 Iran Kianoush Rostami 387 Rosja Apti Auchadow 380
94 kg
(szczegóły)
rwanie Litwa Aurimas Didžbalis 180 Polska Adrian Zieliński 177 Białoruś Wadzim Stralcou 175
podrzut Białoruś Wadzim Stralcou 230 Chińska Republika Ludowa Liu Hao 219 Polska Adrian Zieliński 214
dwubój Białoruś Wadzim Stralcou 405 Polska Adrian Zieliński 391 Ukraina Dmytro Czumak 386
105 kg
(szczegóły)
rwanie Uzbekistan Ivan Efremov 192 Kazachstan Aleksandr Zajczikow 191 Armenia Simon Martirosjan 186
podrzut Rosja Dawid Bedżanian 231 Kazachstan Aleksandr Zajczikow 230 Uzbekistan Sardorbek Dusmurotov 228
dwubój Kazachstan Aleksandr Zajczikow 421 Rosja Dawid Bedżanian 411 Łotwa Artūrs Plēsnieks 405
+105 kg
(szczegóły)
rwanie Gruzja Lasza Talachadze 207 Armenia Gorr Minasjan 203 Gruzja Irakli Turmanidze 202
podrzut Estonia Mart Seim 248 Gruzja Lasza Talachadze 247 Egipt Ahmed Mohamed 241
dwubój Gruzja Lasza Talachadze 454 Estonia Mart Seim 438 Armenia Gorr Minasjan 437

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
48 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Jiang Huihua 88 Wietnam Vương Thị Huyền 85 Japonia Hiromi Miyake 85
podrzut Korea Północna Ri Song-gum 110 Chińska Republika Ludowa Jiang Huihua 110 Wietnam Vương Thị Huyền 109
dwubój Chińska Republika Ludowa Jiang Huihua 198 Wietnam Vương Thị Huyền 194 Japonia Hiromi Miyake 193
53 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Chen Xiaoting 101 Chińskie Tajpej Hsu Shu-ching 96 Filipiny Hidilyn Diaz 96
podrzut Chińskie Tajpej Hsu Shu-ching 125 Chińska Republika Ludowa Chen Xiaoting 120 Filipiny Hidilyn Diaz 117
dwubój Chińskie Tajpej Hsu Shu-ching 221 Chińska Republika Ludowa Chen Xiaoting 221 Filipiny Hidilyn Diaz 213
58 kg
(szczegóły)
rwanie Azerbejdżan Bojanka Kostowa 112 WR Chińska Republika Ludowa Deng Mengrong 108 Tajlandia Sukanya Srisurat 106
podrzut Azerbejdżan Bojanka Kostowa 140 Chińska Republika Ludowa Deng Mengrong 137 Chińskie Tajpej Kuo Hsing-chun 133
dwubój Azerbejdżan Bojanka Kostowa 252 WR Chińska Republika Ludowa Deng Mengrong 245 Chińskie Tajpej Kuo Hsing-chun 237
63 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Deng Wei 113 Rosja Tima Turijewa 112 Kazachstan Karina Goriczewa 112
podrzut Chińska Republika Ludowa Deng Wei 146 WR Korea Północna Choe Hyo-sim 139 Rosja Tima Turijewa 136
dwubój Chińska Republika Ludowa Deng Wei 259 Rosja Tima Turijewa 248 Korea Północna Choe Hyo-sim 243
69 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Xiang Yanmei 120 Rosja Anastasija Romanowa 116 Kazachstan Żazira Żaparkul 116
podrzut Chińska Republika Ludowa Xiang Yanmei 143 Kazachstan Żazira Żaparkul 140 Rosja Anastasija Romanowa 137
dwubój Chińska Republika Ludowa Xiang Yanmei 263 Kazachstan Żazira Żaparkul 256 Rosja Anastasija Romanowa 253
75 kg
(szczegóły)
rwanie Chińska Republika Ludowa Kang Yue 127 Korea Północna Rim Jong-sim 125 Kazachstan Swietłana Podobiedowa 121
podrzut Korea Północna Rim Jong-sim 155 Chińska Republika Ludowa Kang Yue 155 Kazachstan Swietłana Podobiedowa 155
dwubój Chińska Republika Ludowa Kang Yue 282 Korea Północna Rim Jong-sim 280 Kazachstan Swietłana Podobiedowa 276
+75 kg
(szczegóły)
rwanie Rosja Tatjana Kaszyrina 148 Chińska Republika Ludowa Meng Suping 145 Tajlandia Chitchanok Pulsabsakul 136
podrzut Rosja Tatjana Kaszyrina 185 Chińska Republika Ludowa Meng Suping 180 Korea Północna Kim Kuk-hyang 168
dwubój Rosja Tatjana Kaszyrina 333 Chińska Republika Ludowa Meng Suping 325 Korea Północna Kim Kuk-hyang 298

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Medale[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Chiny 6 4 0 10
2  Rosja 2 3 2 7
3  Kazachstan 2 1 1 4
4  Korea Północna 1 1 2 4
5  Chińskie Tajpej 1 0 1 2
6  Azerbejdżan 1 0 0 1
 Białoruś 1 0 0 1
 Gruzja 1 0 0 1
9  Kolumbia 0 1 1 2
 Wietnam 0 1 1 2
11  Egipt 0 1 0 1
 Estonia 0 1 0 1
 Iran 0 1 0 1
 Polska 0 1 0 1
15  Armenia 0 0 2 2
16  Japonia 0 0 1 1
 Łotwa 0 0 1 1
 Filipiny 0 0 1 1
 Turcja 0 0 1 1
 Ukraina 0 0 1 1
Total 15 15 15 45

Dwubój[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Chiny 19 13 1 33
2  Rosja 6 7 5 18
3  Korea Północna 4 4 4 12
4  Kazachstan 3 5 6 14
5  Azerbejdżan 3 0 0 3
6  Chińskie Tajpej 2 1 2 5
7  Gruzja 2 1 1 4
8  Białoruś 2 0 1 3
9  Estonia 1 1 0 2
10  Turcja 1 0 1 2
 Uzbekistan 1 0 1 2
12  Litwa 1 0 0 1
13  Kolumbia 0 3 3 6
14  Armenia 0 2 4 6
15  Wietnam 0 2 2 4
16  Egipt 0 2 1 3
 Iran 0 2 1 3
 Polska 0 2 1 3
19  Filipiny 0 0 4 4
20  Japonia 0 0 2 2
 Tajlandia 0 0 2 2
22  Łotwa 0 0 1 1
 Meksyk 0 0 1 1
 Ukraina 0 0 1 1
Total 45 45 45 135

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

W zawodach w sumie brało udział 585 zawodników z 94 krajów.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]