Wersja ortograficzna: Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018
2017 2019
Data 1–10 listopada 2018
Gospodarz Aszchabad
Organizator IWF
Liczba konkurencji 20
Liczba zawodników 604
Liczba reprezentacji 88

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018 – 84. edycja mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się między 1 a 10 listopada 2018 roku w stolicy Turkmenistanu Aszchabadzie.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
55 kg [1] rwanie Korea Północna Om Yun-chol 120 Kazachstan Arli Czontiej 120 Hiszpania Josué Brachi 115
podrzut Korea Północna Om Yun-chol 162 Wietnam Lại Gia Thành 142 Bułgaria Angel Rusev 140
dwubój Korea Północna Om Yun-chol 282 Kazachstan Arli Czontiej 258 Włochy Mirco Scarantino 252
61 kg rwanie Indonezja Eko Yuli Irawan 143 Li Fabin 142 Qin Fulin 139
podrzut Indonezja Eko Yuli Irawan 174 Qin Fulin 169 Kolumbia Francisco Mosquera 142
dwubój Indonezja Eko Yuli Irawan 317 Li Fabin 310 Qin Fulin 308
67 kg rwanie Huang Minhao 152 Chen Lijun 150 Wenezuela Julio Mayora 147
podrzut Chen Lijun 182 Uzbekistan Doston Yoqubov 169 Kolumbia Óscar Figueroa 142
dwubój Chen Lijun 332 Huang Minhao 323 Wenezuela Julio Mayora 322
73 kg rwanie Shi Zhiyong 164 Białoruś Wadzim Licharad 156 Feng Lüdong 155
podrzut Shi Zhiyong 196 Korea Południowa Won Jeong-sik 195 Kazachstan Nicat Rəhimov 190
dwubój Shi Zhiyong 360 Korea Południowa Won Jeong-sik 344 Białoruś Wadzim Licharad 343
81 kg rwanie Egipt Mohamed Ihab 173 Lü Xiaojun 172 Li Dayin 168
podrzut Li Dayin 204 Lü Xiaojun 202 Egipt Mohamed Ihab 200
dwubój Lü Xiaojun 374 Egipt Mohamed Ihab 373 Li Dayin 372
89 kg rwanie Chile Arley Méndez 169 Białoruś Pawieł Chadasiewicz 169 Kolumbia Jhor Moreno 168
podrzut Rosja Artiom Okułow 206 Armenia Hakop Mykyrtczian 205 Wenezuela Keydomar Vallenilla 204
dwubój Rosja Artiom Okułow 372 Białoruś Pawieł Chadasiewicz 371 Gruzja Rewaz Dawitadze 371
96 kg rwanie Sohrab Moradi 186 Tian Tao 181 Białoruś Jauhienij Cichancou 180
podrzut Sohrab Moradi 230 Tian Tao 226 Katar Faris Ibrahim 217
dwubój Sohrab Moradi 416 Tian Tao 407 Rumunia Nicolae Onică 391
102 kg rwanie Uzbekistan Akbar Djurayev 180 Ali Haszemi 179 Ukraina Dmytro Czumak 176
podrzut Reza Bejralwand 218 Ukraina Dmytro Czumak 217 Ali Haszemi 217
dwubój Ali Haszemi 396 Ukraina Dmytro Czumak 393 Reza Bejralwand 393
109 kg rwanie Yang Zhe 196 Armenia Simon Martirosjan 195 Rosja Rodion Boczkow 190
podrzut Armenia Simon Martirosjan 240 Polska Arkadiusz Michalski 228 Uzbekistan Ruslan Nurudinov 227
dwubój Armenia Simon Martirosjan 435 Yang Zhe 419 Polska Arkadiusz Michalski 403
+109 kg [2] rwanie Gruzja Lasza Talachadze 217 Armenia Gorr Minasjan 205 Gruzja Irakli Turmanidze 203
podrzut Gruzja Lasza Talachadze 257 Armenia Gorr Minasjan 245 Turkmenistan Hojamuhammet Toýçyýew 240
dwubój Gruzja Lasza Talachadze 474 Armenia Gorr Minasjan 450 Brazylia Fernando Reis 436

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
45 kg [3] rwanie Tajlandia Chiraphan Nanthawong 76 Turkmenistan Ýulduz Jumabaýewa 75 Włochy Alessandra Pagliaro 70
podrzut Turkmenistan Ýulduz Jumabaýewa 104 Tajlandia Chiraphan Nanthawong 95 Wenezuela Katherin Echandía 90
dwubój Turkmenistan Ýulduz Jumabaýewa 179 Tajlandia Chiraphan Nanthawong 171 Wenezuela Katherin Echandía 157
49 kg [4] rwanie Hou Zhihui 93 Jiang Huihua 92 Dominikana Beatriz Pirón 84
podrzut Hou Zhihui 115 Jiang Huihua 114 Rumunia Elena Andrieș 105
dwubój Hou Zhihui 208 Jiang Huihua 206 Rumunia Elena Andrieș 188
55 kg [5] rwanie Li Yajun 102 Zhang Wanqiong 101 Uzbekistan Muattar Nabieva 98
podrzut Zhang Wanqiong 124 Li Yajun 123 Kazachstan Zulfiya Chinshanlo 120
dwubój Li Yajun 225 Zhang Wanqiong 225 Kazachstan Zulfiya Chinshanlo 213
59 kg rwanie Kuo Hsing-chun 105 Wietnam Hoàng Thị Duyên 103 Łotwa Rebeka Koha 103
podrzut Chen Guiming 133 Kuo Hsing-chun 132 Japonia Mikiko Andō 131
dwubój Kuo Hsing-chun 237 Chen Guiming 231 Łotwa Rebeka Koha 227
64 kg [6] rwanie Deng Wei 112 Rumunia Loredana Toma 110 Kazachstan Karina Goriczewa 107
podrzut Deng Wei 140 Korea Północna Rim Un-sim 134 Kolumbia Mercedes Pérez 127
dwubój Deng Wei 252 Korea Północna Rim Un-sim 239 Rumunia Loredana Toma 234
71 kg rwanie Zhang Wangli 115 Kazachstan Nadieżda Lichaczowa 112 Egipt Sara Ahmed 111
podrzut Zhang Wangli 152 Egipt Sara Ahmed 141 Stany Zjednoczone Mattie Rogers 133
dwubój Zhang Wangli 267 Egipt Sara Ahmed 252 Kazachstan Nadieżda Lichaczowa 242
76 kg rwanie Korea Północna Rim Jong-sim 119 Wang Zhouyu 118 Ekwador Neisi Dajomes 117
podrzut Zhang Wangli 152 Korea Północna Rim Jong-sim 150 Kolumbia Leydi Solís 146
dwubój Wang Zhouyu 270 Korea Północna Rim Jong-sim 269 Ekwador Neisi Dajomes 259
81 kg rwanie Hiszpania Lidia Valentín 113 Kazachstan Rauszan Mieszytchanowa 108 Białoruś Darja Naumawa 108
podrzut Białoruś Darja Naumawa 137 Ekwador Tamara Salazar 137 Hiszpania Lidia Valentín 136
dwubój Hiszpania Lidia Valentín 249 Białoruś Darja Naumawa 245 Ekwador Tamara Salazar 242
87 kg rwanie Ao Hui 117 Dominikana Crismery Santana 116 Korea Północna Kim Un-ju 111
podrzut Korea Północna Kim Un-ju 152 Ao Hui 151 Chile María Fernanda Valdés 140
dwubój Ao Hui 268 Korea Północna Kim Un-ju 263 Dominikana Crismery Santana 254
+87 kg [7] rwanie Rosja Tatjana Kaszyrina 145 Meng Suping 143 Korea Północna Kim Kuk-hyang 130
podrzut Rosja Tatjana Kaszyrina 185 Meng Suping 184 Korea Północna Kim Kuk-hyang 165
dwubój Rosja Tatjana Kaszyrina 330 Meng Suping 327 Korea Północna Kim Kuk-hyang 295

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Początkowo brązowy medal w podrzucie zdobył reprezentant Tajlandii Teerapat Chomchuen, który później został zdyskwalifikowany.
  2. Początkowo brązowy medal w podrzucie i dwuboju zdobył Uzbek Rustam Djangabayev, który później został zdyskwalifikowany.
  3. Początkowo złoty medal w rwaniu, podrzucie i dwuboju zdobyła Tajka Thunya Sukcharoen, która później została zdyskwalifikowana.
  4. Początkowa złoty medal w rwaniu zdobyła Tajka Sopita Tanasan, a w podrzucie i dwuboju Tajka Chayuttra Pramongkhol, które później zostały zdyskwalifikowane.
  5. Początkowo złoty medal w rwaniu, podrzucie i dwuboju zdobyła Tajka Sukanya Srisurat, a brązowy medal w podrzucie Rumunka Cristina Iovu, które później zostały zdyskwalifikowane.
  6. Początkowo srebrny medal w podrzucie i brązowy medal w dwuboju zdobył Tajka Rattanawan Wamalun, która później została zdyskwalifikowana.
  7. Początkowa brązowy medal w podrzucie i dwuboju zdobyła Tajka Duangaksorn Chaidee, która później została zdyskwalifikowana.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]