Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2019 (tory naturalne)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie na Torach Naturalnych 2019
2017 2021
Data 31 stycznia - 3 lutego 2019
Gospodarz Włochy Latzfons
Organizator FIL

22. Mistrzostwa świata w saneczkarstwie na torach naturalnych 2019 odbyły się w dniach 31 stycznia - 3 lutego we włoskim Latzfons. Rozegrane zostały cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. W jedynkach mężczyzn i kobiet do końcowego rezultatu liczyła się suma czasów z trzech zjazdów, zaś w konkurencji dwójek męskich z dwóch zjazdów.

Wszystkie złote medale przypadły reprezentantom Włoch, w jedynkach wygrali Evelin Lanthaler i Alex Gruber, w dwójkach Patrick Pigneter i Florian Clara, a drużyna wystąpiła w składzie Evelin Lanthaler, Patrick Pigneter i Alex Gruber. Jeden z faworytów gospodarzy Patrick Pigneter nie ukończył rywalizacji w konkurencji jedynek.

We wszystkich konkurencjach startowali także reprezentanci Polski, w jedynkach Julia Płowy była 13, Adam Jędrzejko był 17, w dwójkach Adam Jędrzejko i Kacper Adamski byli 9, a drużyna w składzie Julia Płowy, Szymon Majdak, Adam Jędrzejko zajęła 6 miejsce.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
3 lutego 2019 Włochy Latzfons Jedynki mężczyzn Włochy Alex Gruber Austria Thomas Kammerlander Austria Michael Scheikl
2 lutego 2019 Włochy Latzfons Dwójki mężczyzn  Włochy
Patrick Pigneter
Florian Clara
 Rosja
Paweł Porszniew
Iwan Łazariew
 Włochy
Patrick Lambacher
Matthias Lambacher
3 lutego 2019 Włochy Latzfons Jedynki kobiet Włochy Evelin Lanthaler Włochy Greta Pinggera Austria Tina Unterberger
3 lutego 2019 Włochy Latzfons Drużynowe  Włochy
Evelin Lanthaler
Patrick Pigneter
Alex Gruber
 Austria
Tina Unterberger
Michael Scheikl
Thomas Kammerlander
 Rosja
Jekatierina Ławrientjewa
Stanisław Kowszik
Jurij Tałych

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 2-3 lutego 2019
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd 3. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Evelin Lanthaler  Włochy 3:08,64 -
Silver medal with cup.svg Greta Pinggera  Włochy +1,80
Bronze medal with cup.svg Tina Unterberger  Austria +3,22
4. Jekatierina Ławrientjewa  Rosja +3,23
5. Alexandra Pfattner  Włochy +3,79
6. Daniela Mittermair  Włochy +3,95
7. Michelle Diepold  Austria +4,63
8. Lisa Walch  Niemcy +6,02
9. Christa Unterholzner  Włochy +6,44
10. Daria Malejewa  Rosja +8,36
. . .
13. Julia Płowy  Polska +13,35

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 2-3 lutego 2019
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd 3. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Alex Gruber  Włochy 3:06,23 -
Silver medal with cup.svg Thomas Kammerlander  Austria +1,56
Bronze medal with cup.svg Michael Scheikl  Austria +2,17
4. Florian Glatzl  Austria +2,38
5. Jurij Tałych  Rosja +2,72
6. Florian Clara  Włochy +2,73
7. Stefan Federer  Włochy +2,95
8. Stanisław Kowszik  Rosja +3,02
9. Aleksandr Jegorow  Rosja +3,67
10. Fabian Achenrainer  Austria +3,71
. . .
17. Adam Jędrzejko  Polska +10,46
- Patrick Pigneter  Włochy dnf

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 2 lutego 2019
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Patrick Pigneter
Florian Clara
 Włochy 2:13,22 -
Silver medal with cup.svg Paweł Porszniew
Iwan Łazariew
 Rosja +1,30
Bronze medal with cup.svg Patrick Lambacher
Matthias Lambacher
 Włochy +1,34
4. Rupert Brüggler
Tobias Angerer
 Austria +1,86
5. Stanisław Kowszik
Ilja Tarasow
 Rosja +3,27
6. Aleksandr Jegorow
Piotr Popow
 Rosja +3,85
7. Fabian Achenrainer
Miguel Brugger
 Austria +5,06
8. Myrosław Lenko
Andrij Hirniak
 Ukraina +8,91
9. Adam Jędrzejko
Kacper Adamski
 Polska 10,39
10. Oliver Schiller
Simon Dietz
 Niemcy +10,85
11. Bogdan Morosan
Maria Cristina Ciubotaru
 Rumunia +25,20

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 3 lutego 2019
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Evelin Lanthaler/Patrick Pigneter/Alex Gruber  Austria 3:11,95
Silver medal with cup.svg Tina Unterberger/Michael Scheikl/Thomas Kammerlander  Włochy 3:14,73
Bronze medal with cup.svg Jekatierina Ławrientjewa/Stanisław Kowszik/Jurij Tałych  Rosja 3:15,12
4. Lisa Walch/Marius Schmelzer/Oliver Schiller  Niemcy 3:19,31
5. Anastasia Slyusar/Ivan Lenko/Myrosław Lenko  Ukraina 3:25,30
6. Julia Płowy/Szymon Majdak/Adam Jędrzejko  Polska 3:32,11
7. Tamara Fissore/Renzo Mariano Atance Conde/Ramiro Barrios  Argentyna 3:43,19
8. Maria Cristina Cibotaru/Bogdan Morosan/Ioana Magdalena Ismana  Rumunia 3:47,75
9. Patricija Urbanc/Vedran Boban/Nikola Boban  Chorwacja 3:47,98
10. Nina Stanic/Nikola Ignjatov/Luka Novakovic  Serbia 4:00,72
11. Kelly Gwilliam/Sam Budd/Josua Reeves  Wielka Brytania 4:06,72

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Włochy 4 1 1 6
2.  Austria - 2 2 4
3.  Rosja - 1 1 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]