Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 2011 – half-pipe mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Half-Pipe mężczyzn na MŚ 2011
Złoty medal Złoty medal Australia Nathan Johnstone
Srebrny medal Srebrny medal Szwajcaria Jurij Podładczykow
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Markus Malin

Mężczyźni w konkurencji half-pipe walczyli o mistrzostwo świata 20 stycznia w La Molina - Alabaus. Mistrzostwa świata z południowokoreańskiego Gangwon nie obronił Japończyk Ryō Aono który uplasował się dopiero na ósmej pozycji. Nowym mistrzem świata został Australijczyk Nathan Johnstone był to drugi złoty medal dla Australii wywalczony w ten sam dzień i w tej samej konkurencji, kilkadziesiąt minut wcześniej złoto mistrzowskie zdobyła jego rodaczka Holly Crawford.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Grupa Nr Zawodnik Kraj Zjazd 1 Zjazd 2 Najlepszy
wynik
Uwagi
1 1 3 Ryō Aono  Japonia 25.6 26.3 26.3 QF
2 1 9 Nathan Johnstone  Australia 25.7 241 25.7 QF
3 1 4 Jurij Podładczykow  Szwajcaria 22.8 24.6 24.6 Q PF
4 1 1 Taku Hiroaka  Japonia 21.2 21.5 21.5 Q PF
5 1 10 Kosuke Hosokawa  Japonia 12.0 21.2 21.2 Q PF
6 1 8 Mitchell Brown  Nowa Zelandia 21.0 10.5 21.0 Q PF
7 1 6 Aluan Ricciardi  Francja 19.6 20.5 20.5
8 1 5 Arthur Longo  Francja 18.7 17.9 18.7
9 1 11 Derek Livingstone  Kanada 17.2 13.7 17.2
10 1 15 Shi Wancheng  Chiny 16.2 4.3 16.2
11 1 12 Filip Kavcic  Słowenia 12.8 15.3 15.3
12 1 13 Taylor Gold Stany Zjednoczone USA 9.7 10.3 10.3
13 1 18 Jan Kralj  Słowenia 9.9 8.9 9.9
14 1 16 Lee Kwang-ki  Korea Południowa 5.2 9.7 9.7
15 1 14 Clemens Schattschneider  Austria 9.0 6.3 9.0
16 1 19 Petr Horak  Czechy 44 8.0 8.0
17 1 7 Siergiej Tarasow  Rosja 6.0 3.4 6.0
18 1 17 Bjorn Simons  Belgia 2.6 5.3 5.3
19 1 2 Peetu Piiroinen  Finlandia DNS DNS
20 2 24 Mathieu Crepel  Francja 24.7 26.2 26.2 QF
21 2 26 Christian Haller  Szwajcaria 23.9 25.6 25.6 QF
22 2 20 Antti Autti  Finlandia 11.5 23.2 23.2 Q PF
23 2 21 Brad Martin  Kanada 23.0 21.9 23.0 Q PF
24 2 28 Markus Malin  Finlandia 22.8 21.9 22.8 Q PF
25 2 25 Justin Lamoureux  Kanada 21.6 3.0 21.6 Q PF
26 2 27 Isaac Verges  Hiszpania 19.9 19.6 19.9
27 2 33 Giorgio Ciancaleoni  Włochy 19.2 10.3 19.2
28 2 22 Manuel Pietropoli  Włochy 18.7 10.6 18.7
29 2 32 Tim Kevin Ravnjak  Słowenia 16.0 18.4 18.4
30 2 29 Rubén Vergés Fruitos  Hiszpania 17.9 1.6 17.9
31 2 30 Jan Necas  Czechy 9.0 15.8 15.8
32 2 31 Paul Brichta Stany Zjednoczone USA 10.1 13.0 13.0
33 2 35 Rocco van Straten  Holandia 12.5 10.7 12.5
34 2 37 Lorenzo Buzzoni  Włochy 11.0 5.9 11.0
35 2 34 Steve Krijbolder  Holandia 3.0 10.2 10.2
36 2 23 Dimi de Jong  Holandia 5.0 5.4 5.4
37 2 36 Regino Hernández Martín  Hiszpania DNS DNS
38 3 43 Patrick Burgener  Szwajcaria 24.0 26.3 26.3 QF
39 3 42 Ilkka-Eemeli Laari  Finlandia 14.7 25.7 25.7 QF
40 3 47 Benjamin Farrow Stany Zjednoczone USA 23.6 22.3 23.6 Q PF
41 3 45 Dolf van der Wal  Holandia 21.8 6.8 21.8 Q PF
42 3 39 Johann Baisamy  Francja 21.2 21.4 21.4 Q PF
43 3 48 Ben Stewart  Nowa Zelandia 21.2 9.3 21.2 Q PF
44 3 41 Kim Ho-jun  Korea Południowa 21.0 20.1 21.0
45 3 40 Seppe Smits  Belgia 18.0 7.2 18.0
46 3 38 Michal Ligocki  Polska 10.7 17.9 17.9
47 3 49 James Hamilton  Nowa Zelandia 17.0 17.7 17.7
48 3 53 Huang Shiying  Chiny 17.5 14.9 17.5
49 3 46 Jan Scherrer  Szwajcaria 15.0 8.8 15.0
50 3 51 Nikolay Bilanin  Rosja 14.3 9.5 14.3
51 3 54 Xu Dechao  Chiny 4.2 13.4 13.4
52 3 44 Zhang Yiwei  Chiny 12.9 3.3 12.9
53 3 50 Oriol Fargas  Hiszpania 12.6 3.0 12.6
54 3 55 Filiberto Piller Cottrer  Włochy 3.7 8.4 8.4
55 3 52 Dmitry Mindrul  Rosja 7.5 7.3 7.5

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Zjazd 1 Zjazd 2 Najlepszy
wynik
Uwagi
1 28 Markus Malin  Finlandia 25.7 12.8 25.7 QF
2 4 Jurij Podładczykow  Szwajcaria 24.6 20.7 24.6 QF
3 1 Taku Hiraoka  Japonia 24.1 23.2 24.1 QF
4 21 Brad Martin  Kanada 22.8 1.8 22.8 QF
5 20 Antti Autti  Finlandia 18.0 22.6 22.6 QF
6 47 Benjamin Farrow Stany Zjednoczone USA 22.4 8.2 22.4 QF
7 8 Mitchell Brown  Nowa Zelandia 22.0 4.5 22.0
8 10 Kosuke Hosokawa  Japonia 20.3 21.8 21.8
9 39 Johann Baisamy  Francja 20.1 8.0 20.1
10 45 Dolf van der Wal  Holandia 19.1 12.5 19.1
11 48 Ben Stewart  Nowa Zelandia 18.2 18.9 18.9
12 25 Justin Lamoreux  Kanada 17.8 17.4 17.8

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Zjazd 1 Zjazd 2 Najlepszy
wynik
Gold medal icon.svg 9 Nathan Johnstone  Australia 26.8 14.5 26.8
Silver medal icon.svg 4 Jurij Podładczykow  Szwajcaria 26.2 8.5 26.2
Bronze medal icon.svg 28 Markus Malin  Finlandia 22.4 24.3 24.3
4 26 Christian Haller  Szwajcaria 23.9 6.1 23.9
5 42 Ilkka-Eemeli Laari  Finlandia 23.7 21.8 23.7
6 43 Patrick Burgener  Szwajcaria 22.8 6.7 22.8
7 24 Mathieu Crepel  Francja 20.9 22.2 22.2
8 3 Ryō Aono  Japonia 21.4 10.7 21.4
9 1 Taku Hiroaka  Japonia 11.5 20.3 20.3
10 20 Antti Autti  Finlandia 13.5 19.9 19.9
11 21 Brad Martin  Kanada 19.6 9.5 19.6
12 47 Benjamin Farrow Stany Zjednoczone USA 7.7 19.1 19.1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]