Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 2013 - half-pipe mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Halfpipe mężczyzn na MŚ 2013
Złoty medal Złoty medal Szwajcaria Iouri Podladtchikov
Srebrny medal Srebrny medal Japonia Taku Hiraoka
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Markus Malin

Mężczyźni w konkurencji - halfpipe, walczyli o medale mistrzostw świata 20 stycznia w Stoneham w rynnie zwanej tak samo jak miasto organizujące czyli Stoneham. Tytułu sprzed dwóch lat nie obronił Australijczyk Nathan Johnstone który zajął tylko 7 miejsce. Nowym mistrzem świata w tej konkurencji został reprezentant Szwajcarii pochodzenia rosyjskiego Iouri Podladtchikov. Natomiast wicemistrzem świata został zawodnik z Japonii Taku Hiraoka, zaś brązowy krążek zdobył Finn Markus Malin, który dwa lata temu również zdobył brąz.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Grupa Nr Zawodnik Państwo Zjazd 1 Zjazd 2 Najlepszy Uwagi
1 1 6 Nathan Johnstone  Australia 87.00 13.33 87.00 QF
2 1 1 Taku Hiraoka  Japonia 82.66 82.00 82.66 QF
3 1 5 Janne Korpi  Finlandia 8.66 77.33 77.33 QF
4 1 16 Peetu Piiroinen  Finlandia 74.66 75.66 75.66 QS
5 1 2 Kosuke Hosokawa  Japonia 75.00 63.66 75.00 QS
6 1 4 Dimi de Jong  Holandia 70.66 74.33 74.33 QS
7 1 8 Ilkka-Eemeli Laari  Finlandia 70.33 73.33 73.33 QS
8 1 13 Spencer Shaw Stany Zjednoczone USA 69.33 12.66 69.33 QS
9 1 27 Brad Martin  Kanada 69.00 14.66 69.00 QS
10 1 19 Seamus O’Connor  Irlandia 54.33 68.66 68.66
11 1 12 Taylor Gold Stany Zjednoczone USA 64.00 62.33 64.00
12 1 21 Lee Kwang-ki  Korea Południowa 54.33 60.66 60.66
13 1 18 Shi Wancheng  Chiny 60.33 41.00 60.33
14 1 9 Jan Kralj  Słowenia 56.33 60.00 60.00
15 1 14 Michał Ligocki  Polska 37.33 59.00 59.00
16 1 20 Brett Esser Stany Zjednoczone USA 58.33 58.66 58.66
17 1 11 Kim Ho-jun  Korea Południowa 15.33 58.00 58.00
18 1 17 Brennen Swanson Stany Zjednoczone USA 19.66 57.66 57.66
19 1 7 Steve Krijbolder  Holandia 56.00 26.33 56.00
20 1 15 David Hablützel  Szwajcaria 54.66 14.66 54.66
21 1 25 Filip Kavčič  Słowenia 22.66 53.66 53.66
22 1 22 Kevin Bronckaers  Belgia 53.00 45.00 53.00
23 1 10 Jan Nečas  Czechy 52.33 16.66 52.33
24 1 24 Xu Dechao  Chiny 48.00 24.66 48.00
25 1 23 Martin Mikyska  Czechy 43.33 17.33 43.33
26 1 26 Woo Jae-won  Korea Południowa 18.66 18.66 18.66
1 3 Zhang Yiwei  Chiny DNS
1 2 39 Iouri Podladtchikov  Szwajcaria 89.66 14.66 89.66 QF
2 2 40 Christian Haller  Szwajcaria 81.33 87.66 87.66 QF
3 2 28 Markus Malin  Finlandia 86.00 59.66 86.00 QF
4 2 31 Ryō Aono  Japonia 45.00 83.66 83.66 QS
5 2 29 Scott James  Australia 66.33 72.33 72.33 QS
6 2 33 Kent Callister  Australia 67.66 71.66 71.66 QS
7 2 37 Lars Bachmann  Szwajcaria 36.00 65.00 65.00 QS
8 2 30 Shuhei Sato  Japonia 11.66 64.66 64.66 QS
9 2 43 Ben Kilner  Wielka Brytania 64.33 59.33 64.33 QS
10 2 48 Johann Baisamy  Francja 26.66 63.00 63.00
11 2 35 Tim-Kevin Ravnjak  Słowenia 62.66 30.66 62.66
12 2 34 Arthur Longo  Francja 60.66 58.66 60.66
13 2 41 Justin Lamoureux  Kanada 53.66 55.33 55.33
14 2 47 Hu Yi  Chiny 52.66 16.66 52.66
15 2 45 Sebbe de Buck  Belgia 50.00 40.66 50.00
16 2 49 Dominic Harington  Wielka Brytania 48.00 23.00 48.00
17 2 36 Manuel Pietropoli  Włochy 12.00 47.33 47.33
18 2 38 Ruben Verges  Hiszpania 44.66 46.00 46.00
19 2 50 Park Sung-jin  Korea Południowa 26.33 43.33 43.33
20 2 51 Dmitrji Mindrul  Rosja 42.33 20.00 42.33
21 2 53 Kory Wright  Bahamy 41.66 26.66 41.66
22 2 46 Sergej Tarasow  Rosja 38.33 18.00 38.33
23 2 32 Nikita Awtaneew  Rosja 28.00 38.00 38.00
24 2 42 Dolf van der Wal  Holandia 29.00 16.66 29.00
25 2 52 Derek Livingston  Kanada 9.66 8.00 9.66
26 2 44 Harrison Gray  Kanada 7.66 DNS 7.66
DNF - nie ukończył      DNS - nie wystartował      DSQ - zdyskwalifikowany      QF – awans do finału      QS – awans do półfinału

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Państwo Zjazd 1 Zjazd 2 Najlepszy Uwagi
1 31 Ryō Aono  Japonia 88.50 88.25 88.50 Q
2 29 Scott James  Australia 44.50 81.75 81.75 Q
3 16 Peetu Piiroinen  Finlandia 44.25 78.75 78.75 Q
4 8 Ilkka-Eemeli Laari  Finlandia 78.25 44.00 78.25 Q
5 13 Spencer Shaw Stany Zjednoczone USA 25.50 76.00 76.00 Q
6 27 Brad Martin Stany Zjednoczone USA 72.50 51.00 72.50 Q
7 4 Dimi de Jong  Holandia 72.00 72.25 72.25
8 30 Shuhei Sato  Japonia 66.25 56.00 66.25
9 33 Kent Callister  Australia 60.25 65.00 65.00
10 43 Ben Kilner  Wielka Brytania 59.00 63.50 63.50
11 2 Kosuke Hosokawa  Japonia 6.50 60.50 60.50
12 37 Lars Bachmann  Szwajcaria 52.50 14.75 52.50
DNF – nie ukończył      DNS – nie wystartował      DSQ – zdyskwalifikowany      Q – awans do finału

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Państwo Zjazd 1 Zjazd 2 Najlepszy
Gold medal icon.svg 39 Iouri Podladtchikov  Szwajcaria 64.50 94.25 94.25
Silver medal icon.svg 1 Taku Hiraoka  Japonia 89.50 93.75 93.75
Bronze medal icon.svg 28 Markus Malin  Finlandia 75.25 86.75 86.75
4 40 Christian Haller  Szwajcaria 83.25 85.75 85.75
5 31 Ryō Aono  Japonia 85.50 34.00 85.50
6 29 Scott James  Australia 79.00 30.00 79.00
7 6 Nathan Johnstone  Australia 22.25 76.75 76.75
8 16 Peetu Piiroinen  Finlandia 75.00 71.25 75.00
9 8 Ilkka-Eemeli Laari  Finlandia 17.75 61.25 61.25
10 27 Brad Martin Stany Zjednoczone USA 46.50 59.50 59.50
11 5 Janne Korpi  Finlandia 18.25 38.75 38.75
12 13 Spencer Shaw Stany Zjednoczone USA 19.00 21.50 21.50

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]