Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 2013 - slalom równoległy kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom równoległy kobiet na MŚ 2013
Złoty medal Złoty medal Rosja Jekatierina Tudiegieszewa
Srebrny medal Srebrny medal Szwajcaria Patrizia Kummer
Brązowy medal Brązowy medal Niemcy Amelie Kober

Kobiety w ostatniej konkurencji na tych mistrzostwach rywalizowały o mistrzostwo świata 27 stycznia 2013 w Stoneham. Mistrzostwa Świata z 2011 roku nie obroniła Norweżka Hilde-Katrine Engeli która uplasowała się na czwartym miejscu. Nową mistrzynią świata została Rosjanka Jekatierina Tudiegieszewa, srebrny medal wywalczyła reprezentantka Szwajcarii Patrizia Kummer. Natomiast medal z brązowego kruszcu zdobyła Niemka Amelie Kober, to był jej drugi brązowy medal na tych mistrzostwach wcześniej brązowy krążek wywalczyła w gigancie równoległym.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Para. Kwali Zjazd 1 Zjazd 2 Łącznie Uwagi
1 1 Amelie Kober  Niemcy 1 39.52 37.04 1:16.56 Q
2 5 Patrizia Kummer  Szwajcaria 3 39.10 38.45 1:17.55 Q
3 7 Hilde-Katrine Engeli  Norwegia 4 39.45 38.65 1:18.10 Q
4 6 Alona Zawarzina  Rosja 3 37.37 40.74 1:18.11 Q
5 9 Jekatierina Tudiegieszewa  Rosja 5 39.83 38.28 1:18.11 Q
6 11 Marion Kreiner  Austria 6 39.82 38.35 1:18.17 Q
7 2 Julia Dujmovits  Austria 1 38.09 40.14 1:18.23 Q
8 4 Stefanie Müller  Szwajcaria 2 38.22 40.35 1:18.57 Q
9 10 Isabella Laböck  Niemcy 5 37.95 41.05 1:19.00 Q
10 15 Natalia Sobolewa  Rosja 8 40.15 39.03 1:19.18 Q
11 17 Sabine Schöffmann  Austria 9 38.92 40.31 1:19.23 Q
12 12 Swietłana Bołdykowa  Rosja 6 38.78 40.50 1:19.28 Q
13 14 Tomoka Takeuchi  Japonia 7 39.31 39.97 1:19.28 Q
14 29 Nadya Ochner  Włochy 15 40.02 39.42 1:19.44 Q
15 16 Claudia Riegler  Austria 8 38.77 41.19 1:19.96 Q
16 27 Nicolien Sauerbreij  Holandia 14 40.38 39.71 1:20.09 Q
17 13 Selina Jörg  Niemcy 7 41.11 39.14 1:20.25
18 25 Ester Ledecká  Czechy 13 40.24 40.01 1:20.25
19 3 Caroline Calvé  Kanada 2 39.46 40.84 1:20.30
20 19 Madeline Wiencke Stany Zjednoczone USA 10 40.33 39.97 1:20.30
21 26 Yvonne Schüetz  Szwajcaria 13 39.39 40.98 1:20.37
22 36 Gloria Kotnik  Słowenia 18 39.49 41.36 1:20.85
23 30 Eri Yanetani  Japonia 15 39.31 41.79 1:21.10
24 28 Ariane Lavigne  Kanada 14 39.04 42.35 1:21.39
25 20 Corinna Boccacini  Włochy 10 39.57 42.26 1:21.83
26 32 Waleria Tsoj  Kazachstan 16 40.12 41.71 1:21.83
27 24 Andrea Christine Tribus  Włochy 12 40.42 41.52 1:21.94
28 34 Ekaterina Zavialova  Kanada 17 40.11 41.88 1:21.99
29 22 Aleksandra Król  Polska 11 40.71 41.98 1:22.69
30 33 Weronika Biela  Polska 17 41.66 41.60 1:23.26
31 21 Annamari Chundak  Ukraina 11 44.10 39.29 1:23.39
32 31 Nathalie Desmares  Francja 16 43.25 41.11 1:24.36
33 18 Jeong Hae­-rim  Korea Południowa 9 40.84 40.84
34 43 Li Xiaotong  Chiny 22 43.53 43.53
35 38 Oksana Dmitriw  Ukraina 19 43.55 43.55
36 42 Xu Xiaoxiao  Chiny 21 44.64 44.64
37 45 Lu Wenping  Chiny 23 45.62 45.62
38 40 Marieke Sauerbreij  Holandia 20 46.01 46.01
39 44 Vanda Viszlay  Węgry 22 47.31 47.31
40 41 Niu Jiaqi  Chiny 21 47.39 47.39
41 37 Lynn Ott Stany Zjednoczone USA 19 DNF
42 35 Karolina Sztokfisz  Polska 18 DNF
43 39 Shin Da-hae  Korea Południowa 20 DSQ
44 23 Marianne Leeson  Kanada 12 DSQ
45 8 Anke Karstens  Niemcy 4 DSQ
DNF - nie ukończyła      DNS - nie wystartowała      DSQ - zdyskwalifikowana      Q – awans do 1/8 finału

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2 Uwagi
1 1 Amelie Kober  Niemcy 1 ... wygrana Q 1/4
2 27 Nicolien Sauerbreij  Holandia 1 + 1.26s DSQ
3 4 Stefanie Müller  Szwajcaria 2 + 1.04s + 0.40s
4 10 Isabella Laböck  Niemcy 2 ... wygrana Q 1/4
5 9 Jekatierina Tudiegieszewa  Rosja 3 ... wygrana Q 1/4
6 12 Swietłana Bołdykowa  Rosja 3 + 0.72s + 1.74s
7 6 Alona Zawarzina  Rosja 4 + 1.48s DSQ
8 14 Tomoka Takeuchi  Japonia 4 ... wygrana Q 1/4
9 7 Hilde-Katrine Engeli  Norwegia 5 + 1.48s wygrana Q 1/4
10 29 Nadya Ochner  Włochy 5 ... + 0.61s
11 11 Marion Kreiner  Austria 6 ... wygrana Q 1/4
12 17 Sabine Schöffmann  Austria 6 + 0.05s DSQ
13 2 Julia Dujmovits  Austria 7 ... DSQ
14 15 Natalia Sobolewa  Rosja 7 + 0.22s wygrana Q 1/4
15 5 Patrizia Kummer  Szwajcaria 8 ... wygrana Q 1/4
16 16 Claudia Riegler  Austria 8 + 0.30 + 1.33s

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2 Uwagi
1 1 Amelie Kober  Niemcy 1 + 0.90s wygrana Q 1/2
2 10 Isabella Laböck  Niemcy 1 ... + 1.35s
3 9 Jekatierina Tudiegieszewa  Rosja 2 ... wygrana Q 1/2
4 14 Tomoka Takeuchi  Japonia 2 + 0.51s + 3.20s
5 7 Hilde-Katrine Engeli  Norwegia 3 ... wygrana Q 1/2
6 11 Marion Kreiner  Austria 3 + 1.48s DSQ
7 15 Natalia Sobolewa  Rosja 4 + 1.47s + 1.21s
8 5 Patrizia Kummer  Szwajcaria 4 ... wygrana Q 1/2

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Para Zjazd 1 Zjazd 2 Uwagi
1 1 Amelie Kober  Niemcy 1 + 1.48s + 2.58s QSF
2 9 Jekatierina Tudiegieszewa  Rosja 1 ... wygrana QF
3 7 Hilde-Katrine Engeli  Norwegia 2 + 1.02s + 1.01s QSF
4 5 Patrizia Kummer  Szwajcaria 2 ... wygrana QF

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Zjazd 1 Zjazd 2
Gold medal icon.svg 9 Jekatierina Tudiegieszewa  Rosja ... wygrana
Silver medal icon.svg 5 Patrizia Kummer  Szwajcaria + 0.40s + 1.82s
Bronze medal icon.svg 1 Amelie Kober  Niemcy ... wygrana
4 7 Hilde-Katrine Engeli  Norwegia DSQ DSQ

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]