Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 2013 - slopestyle mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slopestyle mężczyzn na MŚ 2013
Złoty medal Złoty medal Finlandia Roope Tonteri
Srebrny medal Srebrny medal Kanada Mark McMorris
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Janne Korpi

Mężczyźni w konkurencji – slopestyle, walczyli o medale mistrzostw świata 18 stycznia w Stoneham na trasie zwanej Stoneham #4. Tytułu sprzed dwóch lat nie obronił Belg Seppe Smits który nie zakwalifikował się do finału. Nowym mistrzem świata został Finn Roope Tonteri, srebro wywalczył reprezentant gospodarzy Mark McMorris. Natomiast brązowy krążek MŚ wywalczył kolejny zawodnik z Finlandii Janne Korpi.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Grupa Nr Zawodnik Państwo Zjazd 1 Zjazd 2 Najlepszy Uwagi
1 1 16 Mark McMorris  Kanada 83.66 70.66 83.66 QF
2 1 1 Billy Morgan  Wielka Brytania 16.00 80.00 80.00 QF
3 1 18 Stef Zeestraten  Nowa Zelandia 79.33 54.00 79.33 QS
4 1 10 Joris Ouwerkerk  Holandia 78.66 21.33 78.66 QS
5 1 8 Petja Piiroinen  Finlandia 77.00 5.66 77.00 QS
6 1 3 Alexej Sobołew  Rosja 69.66 69.66 69.66
7 1 4 Peetu Piiroinen  Finlandia DNS 69.33 69.33
8 1 7 Tim-Kevin Ravnjak  Słowenia 47.66 68.33 68.33
9 1 2 Dimi de Jong  Holandia 52.66 64.33 64.33
10 1 13 Dušan Kriz  Czechy 38.33 60.00 60.00
11 1 6 Michael Macho  Austria 13.66 55.66 55.66
12 1 5 Tor Lundstrom  Szwecja 41.33 46.00 46.00
13 1 9 Jan Necas  Czechy 32.66 14.33 32.66
14 1 15 Declan Vogel-Paul  Australia 17.66 26.33 26.33
15 1 17 Anton Lawrentjew  Rosja 23.66 16.33 23.66
16 1 14 Leandro Eigensatz  Szwajcaria 7.00 20.00 20.00
17 1 12 David Hablützel  Szwajcaria 13.00 5.33 13.00
18 1 11 Wen Yan­-bor  Chińskie Tajpej DNS
1 2 22 Charles Guldemond  Stany Zjednoczone 75.33 61.66 75.33 QF
2 2 19 Robby Balharry  Kanada 50.66 71.33 71.33 QF
3 2 30 Clemens Schattschneider  Austria 69.66 40.00 69.66 QS
4 2 34 James Scott  Australia 53.33 66.66 66.66 QS
5 2 27 Jamie Nicholls  Wielka Brytania 66.33 38.66 66.33 QS
6 2 33 Marco Donzelli  Włochy 22.33 63.33 63.33
7 2 24 Teddy Koo  Korea Południowa 61.00 12.66 61.00
8 2 25 Lucien Koch  Szwajcaria 60.33 17.33 60.33
9 2 21 Seppe Smits  Belgia 38.33 57.00 57.00
10 2 35 Kevin Kok  Włochy 25.66 44.66 44.66
11 2 20 Craig McMorris  Kanada 20.00 29.00 29.00
12 2 23 Nate Kern  Wielka Brytania 27.00 8.00 27.00
13 2 26 Mario Visnap  Estonia 26.33 21.33 26.33
14 2 29 Carles Torner  Hiszpania 21.00 25.00 25.00
15 2 31 Lozio Dimitrow  Bułgaria 22.66 15.66 22.66
16 2 28 Inaqui Irarrazabal  Chile 15.66 20.00 20.00
17 2 36 Fu Yu­-chin  Chińskie Tajpej 8.00 DNS 8.00
18 2 32 Georgi Pełtekow  Bułgaria DNS
1 3 37 Sven Thorgren  Szwecja 89.33 85.33 89.33 QF
2 3 40 Roope Tonteri  Finlandia 80.66 84.33 84.33 QF
3 3 42 Sage Kotsenburg Stany Zjednoczone USA 76.00 53.66 76.00 QS
4 3 53 Matts Kulisek  Kanada 28.00 75.33 75.33 QS
5 3 45 Martin Mikyska  Czechy 28.66 74.66 74.66 QS
6 3 44 Seamus O Connor  Irlandia 40.00 72.66 72.66
7 3 48 Robbie Walker  Australia 52.00 20.66 52.00
8 3 51 Filip Kavcic  Słowenia 15.33 51.33 51.33
9 3 47 Rocco van Straten  Holandia 14.00 51.00 51.00
10 3 43 Mikhail Matweew  Rosja 18.00 50.66 50.66
11 3 54 Gruber Simon  Włochy 50.33 20.33 50.33
12 3 49 Viktor Szigeti  Węgry 35.33 37.33 37.33
13 3 39 Andre Christian Escobar  Chile 34.66 30.66 34.66
14 3 38 Marcos Vinicius Batista  Brazylia 17.00 34.33 34.33
15 3 50 Eric Willett Stany Zjednoczone USA 23.00 23.33 23.33
16 3 46 Niklas Mattsson  Szwecja 18.33 17.33 18.33
17 3 41 Santiago Gamen  Argentyna 15.66 15.66 15.66
18 3 52 Aljosa Krivec  Słowenia DNS
1 4 57 Janne Korpi  Finlandia 85.00 DNS 85.00 QF
2 4 59 Ryan Stassel Stany Zjednoczone USA 77.66 35.33 77.66 QF
3 4 61 Sebbe De Buck  Belgia 52.66 74.00 74.00 QF
4 4 68 Adrian Krainer  Austria 31.00 66.66 66.66 QF
5 4 66 Benjamin Comber  Nowa Zelandia 25.33 61.00 61.00 QF
6 4 70 Sam Turnbull  Wielka Brytania 15.66 57.66 57.66
7 4 69 Cameron Staveley  Australia 43.00 53.66 53.66
8 4 63 Petr Horák  Czechy 12.33 53.00 53.00
9 4 62 Tomasz Wolak  Polska 26.66 43.33 43.33
10 4 55 Jesper Kicken  Holandia 42.33 21.33 42.33
11 4 65 Michaił Iljin  Rosja 13.00 38.00 38.00
12 4 60 Carlos Manich  Hiszpania 35.00 30.00 35.00
13 4 67 Sulev Paalo  Estonia 27.00 17.66 27.00
14 4 64 Joel Staub  Szwajcaria 24.33 23.33 24.33
15 4 56 Marco Grigis  Włochy 18.33 DNS 18.33
16 4 72 Marko Grilc  Słowenia 5.66 DNS 5.66
17 4 58 Matias Schmitt  Argentyna DNS
18 4 71 Mathias Weissenbacher  Austria DNS
DNF – nie ukończył      DNS – nie wystartował      DSQ – zdyskwalifikowany      QF – awans do finału      QS – awans do półfinału

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Z racji złych warunków atmosferycznych półfinał nie odbył się. W związku z tym zawodnicy którzy zakwalifikowali się do półfinału automatycznie będą startować w ścisłym finale.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Zjazd 1 Zjazd 2 Najlepszy
wynik
Gold medal icon.svg 40 Roope Tonteri  Finlandia 80.50 93.75 93.75
Silver medal icon.svg 16 Mark McMorris  Kanada 92.50 87.75 92.50
Bronze medal icon.svg 57 Janne Korpi  Finlandia 71.25 90.75 90.75
4 1 Billy Morgan  Wielka Brytania 4.00 85.25 85.25
5 30 Clemens Schattschneider  Austria 38.50 84.50 84.50
6 19 Robby Balharry  Kanada 40.75 77.50 77.50
7 59 Ryan Stassel Stany Zjednoczone USA 74.25 17.75 74.25
8 68 Adrian Krainer  Austria 30.50 71.50 71.50
9 8 Petja Piiroinen  Finlandia 71.00 14.75 71.00
10 53 Matts Kulisek  Kanada 67.50 19.75 67.50
11 22 Charles Guldemond Stany Zjednoczone USA 21.75 66.25 66.25
12 61 Sebbe De Buck  Belgia 44.75 64.00 64.00
13 10 Joris Ouwerkerk  Holandia 54.25 14.00 54.25
14 27 Jamie Nicholls  Wielka Brytania 52.50 53.00 53.00
15 18 Stef Zeestraten  Nowa Zelandia 41.00 50.50 50.50
16 34 James Scott  Australia 18.25 38.25 38.25
17 45 Martin Mikyska  Czechy 26.75 34.50 34.50
18 37 Sven Thorgren  Szwecja 13.50 25.75 25.75
19 66 Benjamin Comber  Nowa Zelandia 21.50 14.75 21.50
20 42 Sage Kotsenburg Stany Zjednoczone USA 20.50 12.25 20.50

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]