Mistrzostwa Świata w Strzelaniu do Rzutków 1930

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata w Strzelaniu do Rzutków 1930 – pierwsze odrębne mistrzostwa świata w strzelaniu do rzutków[a]; rozegrano je we włoskim Rzymie.

Rozegrano tylko jedną konkurencję: był to trap (indywidualny), w którym zwyciężył Amerykanin, Mark Arie; dał on tym samym zwycięstwo Amerykanom w klasyfikacji medalowej.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Złoto Srebro Brąz Łącznie
1  Stany Zjednoczone 1 0 0 1
2  Rzesza Niemiecka 0 1 1 2
3  Węgry 0 0 1 1

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Trap Stany Zjednoczone Mark Arie 93 pkt. Republika Weimarska Helmuth Keller 93 pkt. Królestwo Węgier (1920–1946) Sándor von Lumniczer
Republika Weimarska Kurt Schöbel
90 pkt.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Strzelanie do rzutków na mistrzostwach świata zadebiutowało rok wcześniej, tj. rok 1929; do 1929 roku wszystkie konkurencje strzeleckie były rozgrywane na jednym turnieju mś, jednak w późniejszych latach, stopniowo je wyodrębniano. I tak w latach późniejszych organizowano: mistrzostwa świata w strzelaniu do rzutków (pierwsze w 1930), mistrzostwa świata w strzelaniu z wiatrówki (pierwsze w 1979, po 1991 weszły w skład ogólnych mistrzostw świata), czy mistrzostwa świata w strzelaniu do ruchomej tarczy (pierwsze rozegrano w 1961 roku wspólnie ze strzelaniem do rzutków). W pozostałych konkurencjach rozgrywa się jeden turniej pod ogólną nazwą "mistrzostwa świata w strzelectwie".

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]