Mistrzostwa Świata w Strzelectwie 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Strzelectwie 2018
2014 2022
Data 2–14 września
Miejscowość Korea Południowa Changwon
Strona internetowa

Mistrzostwa Świata w Strzelectwie 2018 – 52. edycja mistrzostw świata w strzelectwie rozegranych w dniach 2–14 września 2018 roku w Changwon.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Seniorzy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Chiny 9 9 3 21
2.  Rosja 8 8 10 26
3.  Korea Południowa 7 5 8 20
4.  Niemcy 6 6 3 15
5.  Szwecja 4 2 3 9
6.  Stany Zjednoczone 3 3 3 9
7.  Francja 3 1 2 6
8.  Finlandia 3 0 1 4
9.  Indie 2 4 1 7
10.  Włochy 2 2 3 7
11.  Ukraina 2 1 4 7
12.  Słowacja 2 1 2 5
13.  Norwegia 1 2 2 5
14.  Polska 1 3 0 4
15.  Dania 1 2 0 3
16.  Austria 1 1 1 3
17.  Hiszpania 1 1 0 2
18.  Wielka Brytania 1 0 2 3
19.  Kuwejt 1 0 1 2
20.  Brazylia 1 0 0 1
 Grecja 1 0 0 1
 Słowenia 1 0 0 1
23.  Serbia 0 3 0 3
24.  Szwajcaria 0 2 5 7
25.  Chorwacja 0 2 3 5
26.  Korea Północna 0 2 2 4
27.  Węgry 0 1 0 1
28.  Białoruś 0 0 1 1
 Cypr 0 0 1 1
Razem 61 61 61 183

Juniorzy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Chiny 11 6 5 22
2.  Indie 9 5 6 20
3.  Włochy 5 1 3 9
4.  Korea Południowa 4 9 3 16
5.  Norwegia 2 0 1 3
6.  Australia 2 0 0 2
7.  Ukraina 1 3 1 5
8.  Iran 1 3 0 4
9.  Austria 1 2 0 3
10.  Rosja 1 1 9 11
11.  Francja 1 1 0 2
 Niemcy 1 1 0 2
13.  Czechy 1 0 2 3
14.  Turcja 1 0 0 1
15.  Stany Zjednoczone 0 6 4 10
16.  Węgry 0 2 2 4
17.  Mongolia 0 1 0 1
18.  Polska 0 0 2 2
19.  Gruzja 0 0 1 1
 Kazachstan 0 0 1 1
 Szwecja 0 0 1 1
Razem 41 41 41 123

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Seniorzy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
Karabin pneumatyczny, 10 m Rosja Siergiej Kamienski Chorwacja Petar Gorša Chorwacja Miran Maričić [1]
Karabin pneumatyczny, 10 m (druż.)  Chiny
Yang Haoran
Hui Zicheng
Yu Haonan
 Rosja
Siergiej Kamienski
Władimir Maslennikow
Aleksander Driagin
 Korea Południowa
Nam Tae-yun
Kim Hyeon-jun
Song Soo-joo
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m Polska Tomasz Bartnik Chorwacja Petar Gorša Stany Zjednoczone Michael McPhail [2]
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m (druż.)  Rosja
Nazar Ługiniec
Władimir Maslennikow
Siergiej Kamienski
 Chiny
Yang Haoran
Hui Zicheng
Yao Yuncong
 Białoruś
Juri Szczerbacewicz
Illia Czarhejka
Wital Bubnowicz
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m Dania Steffen Olsen Norwegia Stian Bogar Austria Thomas Mathis [3]
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (druż.)  Niemcy
Daniel Brodmeier
Christoph Kaulich
Maximilian Dallinger
 Stany Zjednoczone
Michael McPhail
Matthew Emmons
Lucas Kozeniesky
 Chiny
Zhao Zhonghao
Sun Jian
Liu Gang
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m Finlandia Aleksi Leppä Węgry István Péni Szwajcaria Gilles Dufaux [4]
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m (druż.)  Austria
Gernot Rumpler
Bernhard Pickl
Stefan Rumpler
 Szwajcaria
Gilles Dufaux
Jan Lochbihler
Andrea Rossi
 Francja
Alexis Raynaud
Michael d'Halluin
Valérian Sauveplane
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m Słowenia Rajmond Debevec Polska Daniel Romańczyk Chorwacja Josip Kuna [5]
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m (druż.)  Francja
Remi Moreno Flores
Valérian Sauveplane
Michael d'Halluin
 Szwajcaria
Gilles Dufaux
Jan Lochbihler
Marcel Ackermann
 Norwegia
Ole-Kristian Bryhn
Stian Bogar
Odd Arne Brekne
Karabin standardowy, 300 m Finlandia Aleksi Leppä Szwecja Karl Olsson Norwegia Odd Arne Brekne [6]
Karabin standardowy, 300 m (druż.)  Norwegia
Odd Arne Brekne
Kim Andre Lund
Ole-Kristian Bryhn
 Korea Południowa
Choi Young-jeon
Lee Won-gyu
Cheon Min-ho
 Szwajcaria
Jan Lochbihler
Gilles Dufaux
Andrea Rossi
Pistolet pneumatyczny, 10 m Korea Południowa Jin Jong-oh Rosja Artiom Czeernousow Korea Południowa Lee Dae-myung [7]
Pistolet pneumatyczny, 10 m (druż.)  Korea Południowa
Lee Dae-myung
Jin Jong-oh
Han Seung-woo
 Indie
Abhishek Verma
Om Prakash Mitharwal
Shahzar Rizvi
 Rosja
Artiom Czernousow
Dienis Kułakow
Anton Gurianow
Pistolet szybkostrzelny, 25 m Chińska Republika Ludowa Lin Junmin Chińska Republika Ludowa Zhang Jian Francja Jean Quiquampoix [8]
Pistolet szybkostrzelny, 25 m (druż.)  Chiny
Lin Junmin
Zhang Jian
Yao Zhaonan
 Niemcy
Oliver Geis
Christian Reitz
Christian Freckmann
 Korea Południowa
Kim Jun-hong
Song Jong-ho
Park Jun-woo
Pistolet centralnego zapłonu, 25 m Brazylia Júlio Almeida Niemcy Christian Reitz Ukraina Pawło Korostylow [9]
Pistolet centralnego zapłonu, 25 m (druż.)  Korea Południowa
Kim Young-min
Kim Jin-il
Jang Dae-kyu
 Francja
Clément Bessaguet
Alban Pierson
Boris Artaud
 Chiny
Yang Zhaonan
Jin Yongde
Zhao Xiankun
Pistolet standardowy, 25 m Ukraina Pawło Korostylow Indie Gurpreet Singh Korea Południowa Kim Jun-hong [10]
Pistolet standardowy, 25 m (druż.)  Francja
Clément Bessaguet
Boris Artaud
Alban Pierson
 Korea Południowa
Kim Jun-hong
Kim Young-min
Jang Dae-kyu
 Ukraina
Pawło Korostylow
Wołodymyr Pasternak
Ołeksandr Petriw
Pistolet dowolny, 50 m Indie Om Prakash Mitharwal Serbia Damir Mikec Korea Południowa Lee Dae-myung [11]
Pistolet dowolny, 50 m (druż.)  Korea Południowa
Lee Dae-myung
Park Dae-hun
Han Seung-woo
 Serbia
Damir Mikec
Dusko Petrov
Dimitrije Grgić
 Chiny
Wu Jiayu
Zhang Bingchen
Pu Qifeng
Trap Hiszpania Alberto Fernández Słowacja Erik Varga Kuwejt Abdulrahman Al-Faihan [12]
Trap (druż.)  Kuwejt
Abdulrahman Al-Faihan
Talal Al-Raszidi
Khaled Al-Mudhaf
 Stany Zjednoczone
Walton Eller
Grayson Davey
Casey Wallace
 Włochy
Mauro De Filippis
Giovanni Pellielo
Valerio Grazini
Trap podwójny Indie Ankur Mittal Chińska Republika Ludowa Yang Yiyang Słowacja Hubert Olejnik [13]
Trap podwójny (druż.)  Włochy
Andrea Vescovi
Daniele Di Spigno
Marco Innocenti
 Chiny
Yang Yiyang
Liu Anlong
Qi Ying
 Indie
Ankur Mittal
Mohammed Asab
Shardul Vihan
Skeet Stany Zjednoczone Vincent Hancock Norwegia Erik Watndal Włochy Riccardo Filippelli [14]
Skeet (druż.)  Francja
Emmanuel Petit
Eric Delaunay
Anthony Terras
 Włochy
Riccardo Filippelli
Gabriele Rossetti
Tammaro Cassandro
 Rosja
Anton Astachow
Aleksander Ziemlin
Jarosław Starcow
Ruchoma tarcza, 10 m Szwecja Jesper Nyberg Rosja Maksim Stiepanow Rosja Władisław Prianisznikow [15]
Ruchoma tarcza, 10 m (druż.)  Rosja
Władisław Prianisznikow
Maksim Stiepanow
Władisław Szczepotkin
 Korea Północna
Pak Myong-won
Kwon Kwang-il
Jo Yong-chol
 Szwecja
Jesper Nyberg
Emil Martinsson
Niklas Bergström
Mieszana ruchoma tarcza, 10 m Finlandia Tomi-Pekka Heikkilä Polska Łukasz Czapla Rosja Michaił Azarienko [16]
Mieszana ruchoma tarcza, 10 m (druż.)  Szwecja
Jesper Nyberg
Niklas Bergström
Emil Martinsson
 Rosja
Michaił Azarienko
Maksim Stiepanow
Władisław Prianisznikow
 Korea Północna
Kwon Kwang-il
Jo Yong-chol
Pak Myong-won
Ruchoma tarcza, 50 m Rosja Michaił Azarienko Polska Łukasz Czapla Finlandia Tomi-Pekka Heikkilä [17]
Ruchoma tarcza, 50 m (druż.)  Rosja
Michaił Azarienko
Dmitrij Romanow
Maksim Stiepanow
 Szwecja
Emil Martinsson
Jesper Nyberg
Niklas Bergström
 Korea Południowa
Ha Kwang-chul
Cho Se-jong
Jeong You-jin
Mieszana ruchoma tarcza, 50 m Szwecja Emil Martinsson Rosja Michaił Azarienko Szwecja Jesper Nyberg [18]
Mieszana ruchoma tarcza, 50 m (druż.)  Szwecja
Emil Martinsson
Jesper Nyberg
Niklas Bergström
 Rosja
Michaił Azarienko
Dmitrij Romanow
Maksim Stiepanow
 Korea Północna
Pak Myong-won
Jo Yong-chol
Kwon Kwang-il

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
Karabin pneumatyczny, 10 m Korea Południowa Im Ha-na Indie Anjum Moudgil Korea Południowa Jung Eun-hea [19]
Karabin pneumatyczny, 10 m (druż.)  Korea Południowa
Im Ha-na
Jung Eun-hea
Keum Ji-hyeon
 Indie
Anjum Moudgil
Apurvi Chandela
Mehuli Ghosh
 Niemcy
Isabella Straub
Selina Gschwandtner
Julia Simon
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m Rosja Julija Karimowa Niemcy Isabella Straub Chorwacja Snježana Pejčić [20]
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m (druż.)  Niemcy
Isabella Straub
Jolyn Beer
Jaqueline Orth
 Dania
Rikke Ibsen
Stine Nielsen
Stephanie Grundsøe
 Rosja
Julija Karimowa
Polina Chorosziowa
Julija Zykowa
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m Wielka Brytania Seonaid McIntosh Niemcy Isabella Straub Słowacja Daniela Pešková [21]
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (druż.)  Niemcy
Jaqueline Orth
Isabella Straub
Amelie Kleinmanns
 Dania
Stine Nielsen
Rikke Ibsen
Stephanie Grundsøe
 Wielka Brytania
Seonaid McIntosh
Jennifer McIntosh
Zoe Bruce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m Niemcy Lisa Müller Niemcy Jolyn Beer Szwecja Elin Ahlin [22]
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m (druż.)  Niemcy
Lisa Müller
Jolyn Beer
Eva Rösken
 Austria
Franziska Peer
Olivia Hofmann
Nadine Ungerank
 Szwajcaria
Silvia Guignard
Marina Schnider
Andrea Brühlmann
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m Korea Południowa Bae So-hee Niemcy Eva Rösken Szwajcaria Silvia Guignard [23]
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 300 m (druż.)  Niemcy
Eva Rösken
Lisa Müller
Jolyn Beer
 Korea Południowa
Bae So-hee
Eum Bit-na
Bae Sang-hee
 Szwajcaria
Silvia Guignard
Andrea Brühlmann
Marina Schnider
Pistolet pneumatyczny, 10 m Grecja Anna Korakaki Serbia Zorana Arunović Korea Południowa Kim Bo-mi [24]
Pistolet pneumatyczny, 10 m (druż.)  Chiny
Jiang Ranxin
Wang Qian
Ji Xiaojing
 Korea Południowa
Kim Min-jung
Kim Bo-mi
Kwak Jung-hye
 Rosja
Witalina Bacaraszkina
Margarita Łomowa
Swietłana Miedwiediowa
Pistolet sportowy, 25 m Ukraina Ołena Kostewycz Rosja Witalina Bacaraszkina Niemcy Doreen Vennekamp [25]
Pistolet sportowy, 25 m (druż.)  Chiny
Jiang Ranxin
Lin Yuemei
Yao Yushi
 Korea Południowa
Lee Jung-eun
Kim Min-jung
Kwak Jung-hye
 Niemcy
Monika Karsch
Doreen Vennekamp
Michelle Skeries
Trap Czechy Zuzana Rehák-Štefečeková Chińska Republika Ludowa Wang Xiaojing Włochy Silvana Stanco [26]
Trap (druż.)  Włochy
Silvana Stanco
Jessica Rossi
Alessia Iezzi
 Hiszpania
Beatriz Martínez
Fátima Gálvez
Francisca Muñoz
 Stany Zjednoczone
Kayle Browningh
Ashley Carroll
Aeriel Skinner
Skeet Stany Zjednoczone Caitlin Connor Stany Zjednoczone Kimberly Rhode Stany Zjednoczone Amber English [27]
Skeet (druż.)  Stany Zjednoczone
Amber English
Kimberly Rhode
Caitlin Connor
 Włochy
Katiuscia Spada
Diana Bacosi
Chiara Cainero
 Cypr
Andri Eleftheriou
Konstantia Nikolaou
Panagiota Andreou
Ruchoma tarcza, 10 m Rosja Olga Stiepanowa Chińska Republika Ludowa Li Xueyan Ukraina Galina Awramenko [28]
Ruchoma tarcza, 10 m (druż.)  Chiny
Li Xueyan
Su Li
Huang Qingqing
 Korea Północna
Ri Ji-ye
Han Chol-sim
Paek Ok-sim
 Rosja
Olga Stiepanowa
Irina Izmałkowa
Julija Jedenzon
Mieszana ruchoma tarcza, 10 m Chińska Republika Ludowa Su Li Chińska Republika Ludowa Li Xueyan Rosja Irina Izmałkowa [29]
Mieszana ruchoma tarcza, 10 m (druż.)  Chiny
Su Li
Li Xueyan
Huang Qingqing
 Ukraina
Wiktorija Rybowałowa
Galina Awramenko
Walentyna Gonczarowa
 Rosja
Irina Izmałkowa
Olga Stiepanowa
Julija Jedenzon

Konkurencje mieszane[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
Karabin pneumatyczny, 10 m (mikst)  Chiny 2
Zhao Ruozhu
Yang Haoran
 Chiny 1
Wu Mingyang
Song Buhan
 Rosja 1
Anastasija Gałaszina
Władimir Maslennikow
[30]
Pistolet pneumatyczny, 10 m (mikst)  Rosja 1
Witalina Bacaraszkina
Artiom Czernousow
 Chiny 2
Wang Qian
Wang Mengyi
 Ukraina 2
Ołena Kostewycz
Ołeh Omelczuk
[31]
Trap (mikst)  Słowacja 1
Zuzana Rehák-Štefečeková
Erik Varga
 Rosja 1
Jekatierina Rabaja
Aleksiej Alipow
 Wielka Brytania 1
Kirsty Barr
Aaron Heading
[32]

Juniorzy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
Karabin pneumatyczny, 10 m Indie Hriday Hazarika Iran Amir Nekounam Rosja Grigorij Szamakow [33]
Karabin pneumatyczny, 10 m (druż.)  Chiny
Tian Xiangyu
Wang Yuefeng
Wang Peng
 Iran
Amirsiyavash Zolfagharian
Amir Nekounam
Mohammad Sharifzadeh
 Rosja
Ilja Marsow
Grigorij Szamakow
Dienis Gonczarienko
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m Iran Amir Nekounam Węgry Zalán Pekler Chińska Republika Ludowa Cao Bo [34]
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m (druż.)  Chiny
Cao Bo
Ding Fanglong
Zhang Changhong
 Rosja
Artiom Filippow
Grigorij Szamakow
Ołeg Sienczenkow
 Węgry
Zalán Pekler
Peter Vas
Patrik Prágai
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m Norwegia Benjamin Karlsen Węgry Zalán Pekler Stany Zjednoczone William Shaner [35]
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (druż.)  Norwegia
Benjamin Karlsen
Vegard Nordhagen
Jon-Hermann Hegg
 Austria
Stefan Wadlegger
Patrick Diem
Andreas Thum
 Rosja
Artiom Filippow
Grigorij Szamakow
Ołeg Sienczenkow
Pistolet pneumatyczny, 10 m Indie Saurabh Chaudhary Korea Południowa Lim Ho-jin Indie Arjun Singh Cheema [36]
Pistolet pneumatyczny, 10 m (druż.)  Korea Południowa
Lim Ho-jin
Sung Yun-ho
Shin Ok-cheol
 Indie
Saurabh Chaudhary
Arjun Singh Cheema
Anmol
 Rosja
Aleksander Pietrow
Aleksander Kondraszin
Anton Aristarchow
Pistolet szybkostrzelny, 25 m Chińska Republika Ludowa Zhu Haojie Korea Południowa Lee Jae-kyoon Chińska Republika Ludowa Cheng Zhipeng [37]
Pistolet szybkostrzelny, 25 m (druż.)  Chiny
Zhu Haojie
Cheng Zhipeng
Pan Junchen
 Korea Południowa
Lee Gun-hyeok
Lee Jae-kyoon
Baek Jong-bin
 Polska
Patryk Sakowski
Tomasz Piwowarski
Kacper Jurasz
Pistolet standardowy, 25 m Indie Vijayveer Sidhu Korea Południowa Lee Gun-hyeok Chińska Republika Ludowa Zhu Haojie [38]
Pistolet standardowy, 25 m (druż.)  Indie
Vijayveer Sidhu
Rajkanwar Sandhu
Adarsh Singh
 Korea Południowa
Lee Gun-hyeok
Youn Jae-yeon
Shin Hyeon-jin
 Czechy
Matěj Rampula
Antonín Tupý
Lukáš Skoumal
Pistolet sportowy, 25 m Indie Udhayveer Sidhu Stany Zjednoczone Henry Leverett Korea Południowa Lee Jae-kyoon [39]
Pistolet sportowy, 25 m (druż.)  Indie
Udhayveer Sidhu
Vijayveer Sidhu
Rajkanwar Sandhu
 Chiny
Cheng Zhipeng
Pan Junchen
Zhu Haojie
 Korea Południowa
Lee Jae-kyoon
Youn Jae-yeon
Shin Hyeon-jin
Pistolet dowolny, 50 m Indie Arjun Singh Cheema Korea Południowa Kim Woo-jong Indie Gaurav Rana [40]
Pistolet dowolny, 50 m (druż.)  Indie
Arjun Singh Cheema
Gaurav Rana
Anmol
 Korea Południowa
Kim Woo-jong
Sung Yun-ho
Jeong Ho-young
 Chiny
Xie Yu
Hong Shuqi
Hu Pengqi
Trap Australia Nathan Argiro Stany Zjednoczone Lucas Logan Włochy Lorenzo Ferrari [41]
Trap (druż.)  Australia
Nathan Argiro
Mitchell Iles-Crevatin
Adam Bylsma
 Indie
Ali Aman Elahi
Vivaan Kapoor
Manavaditya Rathore
 Włochy
Lorenzo Ferrari
Matteo Marongiu
Teo Petroni
Trap podwójny Indie Ahvar Rizvi Włochy Marco Carli Indie Shapath Bharadwaj
Trap podwójny (druż.)  Indie
Ahvar Rizvi
Shapath Bharadwaj
Lakshjeet Sindhu
 Włochy
Marco Carli
Eraldo Apolloni
Jacopo Dupré de Foresta
Skeet Włochy Elia Sdruccioli Stany Zjednoczone Nic Moschetti Indie Gurnihal Singh Garcha [42]
Skeet (druż.)  Czechy
Daniel Korčák
Jaroslav Lang
Richard Klika
 Indie
Gurnihal Garcha
Ayush Rudraraju
Anant Naruka
 Włochy
Elia Sdruccioli
Niccolò Sodi
Matteo Chiti
Ruchoma tarcza, 10 m Niemcy Kris Großheim Ukraina Danyło Daniłenko Ukraina Maksym Babuszok [43]
Ruchoma tarcza, 10 m (druż.)  Ukraina
Danyło Daniłenko
Maksym Babuszok
Denys Babliuk
 Rosja
Jegor Spiechow
Jan Eidenzon
Aleksandr Biełtiukow
Mieszana ruchoma tarcza, 10 m Rosja Jegor Spiechow Ukraina Danyło Daniłenko Kazachstan Andriej Chudiakow [44]
Mieszana ruchoma tarcza, 10 m (druż.)  Ukraina
Danyło Daniłenko
Maksym Babuszok
Denys Babliuk
 Rosja
Jegor Spiechow
Jan Eidenzon
Aleksandr Biełtiukow
Ruchoma tarcza, 50 m Francja Nicolas Tranchant Ukraina Danyło Daniłenko Norwegia Espen Nordsveen [45]
Ruchoma tarcza, 50 m (druż.)  Ukraina
Danyło Daniłenko
Maksym Babuszok
Denys Babliuk
 Rosja
Jegor Spiechow
Jan Eidenzon
Aleksandr Biełtiukow
Mieszana ruchoma tarcza, 50 m Ukraina Danyło Daniłenko Niemcy Kris Großheim Szwecja Andreas Bergström [46]
Mieszana ruchoma tarcza, 50 m (druż.)  Ukraina
Danyło Daniłenko
Maksym Babuszok
Denys Babliuk
 Rosja
Jegor Spiechow
Jan Eidenzon
Aleksandr Biełtiukow

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
Karabin pneumatyczny, 10 m Chińska Republika Ludowa Shi Mengyao Indie Elavenil Valarivan Indie Shreya Agrawal [47]
Karabin pneumatyczny, 10 m (druż.)  Indie
Elavenil Valarivan
Shreya Agrawal
Manini Kaushik
 Chiny
Shi Mengyao
Wang Shuyi
Zhang Qiaoying
 Korea Południowa
Kim Ji-yeon
Han Ga-eul
Oh Min-jung
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m Chińska Republika Ludowa Xu Hong Francja Jade Bordet Rosja Marija Iwanowa [48]
Karabin dowolny, trzy pozycje, 50 m (druż.)  Chiny
Xu Hong
Zhang Qiaoying
Chen Fanghui
 Stany Zjednoczone
Morgan Phillips
Elizabeth Marsh
Kristen Hemphill
 Rosja
Marija Iwanowa
Wieronika Pawłowa
Tatiana Charkowa
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m Chińska Republika Ludowa Zhang Qiaoying Austria Rebecca Köck Polska Aleksandra Szutko [49]
Karabin dowolny, pozycja leżąca, 50 m (druż.)  Austria
Rebecca Köck
Sheileen Waibel
Verena Zaisberger
 Chiny
Zhang Qiaoying
Xu Hong
Chen Fanghui
 Stany Zjednoczone
Morgan Phillips
Katie Zaun
Elizabeth Marsh
Pistolet pneumatyczny, 10 m Turcja Şevval Tarhan Korea Południowa Choo Ga-eun Gruzja Liz Kiladze [50]
Pistolet pneumatyczny, 10 m (druż.)  Korea Południowa
Yoo Hyun-young
Choo Ga-eun
Kim Hee-sun
 Mongolia
Chiszigt Urtnasan
Purewdoru Tumenchuslen
Altanchujag Bujandelger
 Rosja
Jana Jenina
Nadieżda Kołoda
Olga Wieretielnikowa
Pistolet sportowy, 25 m Chińska Republika Ludowa Wang Xiaoyu Stany Zjednoczone Katelyn Abeln Czechy Anna Dědová [51]
Pistolet sportowy, 25 m (druż.)  Korea Południowa
Min Jeoung-min
Baek Gyu-nam
Kim Hee-sun
 Chiny
Wang Xiaoyu
Zhou Ying
Chen Lin
 Węgry
Viktória Egri
Krisztina Komáromi
Sára Fábián
Trap Włochy Erica Sessa Indie Manisha Keer Rosja Darja Siemianowa [52]
Trap (druż.)  Włochy
Maria Palmitessa
Erica Sessa
Sofia Littamè
 Chiny
Zhang Ting
Duan Yuwei
Gao Wendi
 Stany Zjednoczone
Emma Williams
Carey Garrison
Madelynn Bernau
Skeet Chińska Republika Ludowa Che Yufei Chińska Republika Ludowa Song Zhengyi Stany Zjednoczone Austen Smith [53]
Skeet (druż.)  Chiny
Che Yufei
Song Zhengyi
Sun Yashu
 Stany Zjednoczone
Samantha Simonton
Austen Smith
Katharina Jacob
 Rosja
Jelizawieta Jewgrafowa
Zilija Batyrszina
Anna Żadnowa

Konkurencje mieszane[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
Karabin pneumatyczny, 10 m (mikst)  Włochy 1
Sofia Benetti
Marco Suppini
 Iran 1
Armina Sadeghian
Amir Nekounam
 Indie 1
Shreya Agrawal
Divyansh Singh Panwar
[54]
Pistolet pneumatyczny, 10 m (mikst)  Korea Południowa 1
Choo Ga-eun
Sung Yun-ho
 Korea Południowa 2
Yoo Hyun-young
Lim Ho-jin
 Indie 1
Abhidnya Ashok Patil
Saurabh Chaudhary
[55]
Trap (mikst)  Włochy 2
Erica Sessa
Lorenzo Ferrari
 Włochy 1
Maria Palmitessa
Matteo Marongiu
 Chiny 2
Gao Wendi
Ouyang Yiliu
[56]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 10m Air Rifle Men Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-03. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  2. 50m Rifle 3 Positions Men Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-07. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  3. 50m Rifle Prone Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-05. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  4. 300m Rifle 3 Positions Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-14. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  5. 300m Rifle Prone Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-10. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  6. 300m Standard Rifle Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-12. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  7. 10m Air Pistol Men Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-06. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  8. 25m Rapid Fire Pistol Men Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-10. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  9. 25m Center Fire Pistol Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-12. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  10. 25m Standard Pistol Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-14. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  11. 50m Pistol Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-04. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  12. Trap Men Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-03. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  13. Double Trap Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-08. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  14. Skeet Men Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-14. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  15. 10m Running Target Men Results Medal Matches (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-09. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  16. 10m Running Target Mixed Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-11. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  17. 50m Running Target Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-04. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  18. 50m Running Target Mixed Men Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-06. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  19. 10m Air Rifle Women Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-03. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  20. 50m Rifle 3 Positions Women Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-08. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  21. 50m Rifle Prone Women Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-05. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  22. 300m Rifle 3 Positions Women Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-12. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  23. 300m Rifle Prone Women Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-10. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  24. 10m Air Pistol Women Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-04. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  25. 25m Pistol Women Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-08. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  26. Trap Women Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-06. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  27. Skeet Women Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-11. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  28. 10m Running Target Women Results Medal Matches (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-09. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  29. 10m Running Target Mixed Women Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-11. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  30. 10m Air Rifle Mixed Team Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-02. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  31. 10m Air Pistol Mixed Team Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-02. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  32. Trap Mixed Team Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-07. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  33. 10m Air Rifle Men Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-07. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  34. 50m Rifle 3 Positions Men Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-10. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  35. 50m Rifle Prone Men Junior Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-09. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  36. 10m Air Pistol Men Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-06. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  37. 25m Rapid Fire Pistol Men Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-10. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  38. 25m Standard Pistol Men Junior Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-14. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  39. 25m Pistol Men Junior Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-12. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  40. 50m Pistol Men Junior Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-02. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  41. Trap Men Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-06. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  42. Skeet Men Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-11. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  43. 10m Running Target Men Junior Results Medal Matches (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-09. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  44. 10m Running Target Mixed Men Junior Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-11. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  45. 50m Running Target Men Junior Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-04. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  46. 50m Running Target Mixed Men Junior Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-06. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  47. 10m Air Rifle Women Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-07. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  48. 50m Rifle 3 Positions Women Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-11. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  49. 50m Rifle Prone Women Junior Results Individual (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-09. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  50. 10m Air Pistol Women Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-05. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  51. 25m Pistol Women Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-08. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  52. Trap Women Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-03. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  53. Skeet Women Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-14. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  54. 10m Air Rifle Mixed Team Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-05. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  55. 10m Air Pistol Mixed Team Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-04. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].
  56. Trap Mixed Team Junior Results Final (ang.). Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego, 2018-09-08. [dostęp 2019-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-08)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]