Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2008 - ósemka wagi lekkiej mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2008 – ósemka wagi lekkiej mężczyzn
2007 2009
Dyscyplina wioślarstwo
Organizator FISA
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 24 lipca
Linz
Zamknięcie (finał) 27 lipca
Linz
Liczba zawodników 81 zawodników (9 osad)
I miejsce I miejsce Simon Carcagno
Andrew Bolton
Colin Farrell
Michael Altman
Patrick Todd
William Daly
Thomas Paradiso
Matthew Muffelman
Edmund Del Guercio
 Stany Zjednoczone
II miejsce II miejsce Matthias Veit
Marc Rippel
Johann-Sebastian Diemann
Jonas Schützeberg
Matthias Schömann-Finck
Adrian Bretting
Olaf Beckmann
Axel Schuster
Martin Sauer
 Niemcy
III miejsce III miejsce Pieter Rom Colthoff
Diederick Van Den Bouwhuijsen
Reinoud De Groot
Dennis Beemsterboer
Rutger Bruil
Maarten Tromp
Maarten De Boer
Ryan Den Drijver
 Holandia

Ósemka wagi lekkiej mężczyzn (LM8+) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2008 w Linz między 22 a 27 lipca.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Wtorek, 22 lipca 2008 Eliminacje
Środa, 23 lipca 2008 Repasaże
Niedziela, 27 lipca 2009 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Stany Zjednoczone
Simon Carcagno
Andrew Bolton
Colin Farrell
Michael Altman
Patrick Todd
William Daly
Thomas Paradiso
Matthew Muffelman
Edmund Del Guercio
 Niemcy
Matthias Veit
Marc Rippel
Johann-Sebastian Diemann
Jonas Schützeberg
Matthias Schömann-Finck
Adrian Bretting
Olaf Beckmann
Axel Schuster
Martin Sauer
 Holandia
Pieter Rom Colthoff
Diederick Van Den Bouwhuijsen
Reinoud De Groot
Dennis Beemsterboer
Rutger Bruil
Maarten Tromp
Maarten De Boer
Ryan Den Drijver

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Simon Carcagno
Andrew Bolton
Colin Farrell
Michael Altman
Patrick Todd
William Daly
Thomas Paradiso
Matthew Muffelman
Edmund Del Guercio
 Stany Zjednoczone 5:43,77 FA
2 Luigi Scala
Dario Cerasola
Livio La Padula
Salvatore Di Somma
Emiliano Ceccatelli
Fabrizio Gabriele
Michele Savrie
Giorgio Tuccinardi
Vincenzo Di Palma
 Włochy 5:50,21 R
3 Paul Amesbury
Kurtis Boyd
Brandon Boyd
Rares Crisan
Guthrie Hurd
Terence McKall
Nicholas Pratt
Timothy Myers
Mark Laidlaw
 Kanada 5:50,42 R
4 Matthias Veit
Marc Rippel
Johann-Sebastian Diemann
Jonas Schützeberg
Matthias Schömann-Finck
Adrian Bretting
Olaf Beckmann
Axel Schuster
Martin Sauer
 Niemcy 5:51,41 R
5 Robert Hoyes
Shaun Finlayson
Maxwell Sondermeyer
Oliver Zuk
Blair Tunevitsch
Darryn Purcell
Nicholas Baker
Perry Ward
David McGrath
 Australia 5:53,70 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Pieter Rom Colthoff
Diederick Van Den Bouwhuijsen
Reinoud De Groot
Dennis Beemsterboer
Rutger Bruil
Maarten Tromp
Maarten De Boer
Ryan Den Drijver
 Holandia 5:49,21 FA
2 Tomasz Mrozowicz
Michał Rychlicki
Robert Urbański
Jerzy Kowalski
Szymon Wiśniewski
Cezary Mrozowicz
Mariusz Stańczuk
Łukasz Siemion
Rafał Woźniak
 Polska 5:53,42 R
3 Jens Reindl
Alexander Rath
Christoph Schwarzl
Alexander Chernikov
Michael Stichauner
Stefan-Alexander Kratzer
Oliver Komaromy
Christian Rabel
Klaus Jaeger
 Austria 5:54,17 R
4 Tamás Horváth
Csongor Gál-Tóth
Antal Nagy-Pál
Zsolt Varga
Zoltán Bartha
Csaba Dénes
András Hakkel
Miklós Beck
István Székely
 Węgry 6:00,69 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Luigi Scala
Dario Cerasola
Livio La Padula
Salvatore Di Somma
Emiliano Ceccatelli
Fabrizio Gabriele
Michele Savrie
Giorgio Tuccinardi
Vincenzo Di Palma
 Włochy 5:52,16 FA
2 Matthias Veit
Marc Rippel
Johann-Sebastian Diemann
Jonas Schützeberg
Matthias Schömann-Finck
Adrian Bretting
Olaf Beckmann
Axel Schuster
Martin Sauer
 Niemcy 5:54,01 FA
3 Jens Reindl
Alexander Rath
Christoph Schwarzl
Alexander Chernikov
Michael Stichauner
Stefan-Alexander Kratzer
Oliver Komaromy
Christian Rabel
Klaus Jaeger
 Austria 5:58,04 FB

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Tomasz Mrozowicz
Michał Rychlicki
Robert Urbański
Jerzy Kowalski
Szymon Wiśniewski
Cezary Mrozowicz
Mariusz Stańczuk
Łukasz Siemion
Rafał Woźniak
 Polska 5:53,94 FA
2 Paul Amesbury
Kurtis Boyd
Brandon Boyd
Rares Crisan
Guthrie Hurd
Terence McKall
Robert Pratt
Timothy Myers
Mark Laidlaw
 Kanada 5:55,32 FA
3 Robert Hoyes
Shaun Finlayson
Maxwell Sondermeyer
Oliver Zuk
Blair Tunevitsch
Darryn Purcell
Nicholas Baker
Perry Ward
David McGrath
 Australia 5:57,37 FB
4 Tamás Horváth
Csongor Gál-Tóth
Antal Nagy-Pál
Zsolt Varga
Zoltán Bartha
Csaba Dénes
András Hakkel
Miklós Beck
István Székely
 Węgry 6:01,39 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jens Reindl
Alexander Rath
Christoph Schwarzl
Alexander Chernikov
Michael Stichauner
Stefan-Alexander Kratzer
Oliver Komaromy
Christian Rabel
Klaus Jaeger
 Austria 5:56,46
2 Robert Hoyes
Shaun Finlayson
Maxwell Sondermeyer
Oliver Zuk
Blair Tunevitsch
Darryn Purcell
Nicholas Baker
Perry Ward
David McGrath
 Australia 5:56,61
3 Tamás Horváth
Csongor Gál-Tóth
Antal Nagy-Pál
Zsolt Varga
Zoltán Bartha
Csaba Dénes
András Hakkel
Miklós Beck
István Székely
 Węgry 5:59,89

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Simon Carcagno
Andrew Bolton
Colin Farrell
Michael Altman
Patrick Todd
William Daly
Thomas Paradiso
Matthew Muffelman
Edmund Del Guercio
 Stany Zjednoczone 5:50,29
Silver medal europe.svg Matthias Veit
Marc Rippel
Johann-Sebastian Diemann
Jonas Schützeberg
Matthias Schömann-Finck
Adrian Bretting
Olaf Beckmann
Axel Schuster
Martin Sauer
 Niemcy 5:51,69
Bronze medal europe.svg Pieter Rom Colthoff
Diederick Van Den Bouwhuijsen
Reinoud De Groot
Dennis Beemsterboer
Rutger Bruil
Maarten Tromp
Maarten De Boer
Ryan Den Drijver
 Holandia 5:52,37
4 Luigi Scala
Dario Cerasola
Livio La Padula
Salvatore Di Somma
Emiliano Ceccatelli
Fabrizio Gabriele
Michele Savrie
Giorgio Tuccinardi
Vincenzo Di Palma
 Włochy 5:53,46
5 Tomasz Mrozowicz
Michał Rychlicki
Robert Urbański
Jerzy Kowalski
Szymon Wiśniewski
Cezary Mrozowicz
Mariusz Stańczuk
Łukasz Siemion
Rafał Woźniak
 Polska 5:55,11
6 Paul Amesbury
Kurtis Boyd
Brandon Boyd
Rares Crisan
Guthrie Hurd
Terence McKall
Robert Pratt
Timothy Myers
Mark Laidlaw
 Kanada 5:56,55

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]