Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2008 - dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2008 – dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn
2007 2009
Dyscyplina wioślarstwo
Organizator FISA
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 24 lipca
Linz
Zamknięcie (finał) 27 lipca
Linz
Liczba zawodników 32 zawodników (16 osad)
I miejsce I miejsce Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
 Grecja
II miejsce II miejsce Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Włochy
III miejsce III miejsce Goran Nedeljković
Miloš Tomić
 Serbia

Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn (LM2-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2008 w Linz między 22 a 27 lipca.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Wtorek, 22 lipca 2008 Eliminacje
Środa, 23 lipca 2008 Repasaże
Piątek, 25 lipca 2009 Półfinały A/B
Niedziela, 27 lipca 2009 Finał C
Niedziela, 27 lipca 2009 Finał B
Niedziela, 27 lipca 2009 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Grecja
Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
 Włochy
Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Serbia
Goran Nedeljković
Miloš Tomić

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Goran Nedeljković
Miloš Tomić
 Serbia 6:38,96 PA/B
2 Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Włochy 6:40,15 PA/B
3 Richard Beaumont
Todd Petherick
 Nowa Zelandia 6:44,53 R
4 Christian Scherhag
Björn Steinfurth
 Niemcy 6:46,81 R
5 Juliusz Madecki
Paul Ruttmann
 Austria 6:51,79 R
6 Sergio Perez Moreno
Javier Gonzalez Nieto
 Hiszpania 6:54,87 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Daniel Harte
Chris Bartley
 Wielka Brytania 6:41,07 PA/B
2 John Nichols
Alexander Rothmeier
 Stany Zjednoczone 6:41,17 PA/B
3 Yu Kataoka
Yoshinori Sato
 Japonia 6:43,70 R
4 Vlastimil Čabla
Adam Kapa
 Czechy 6:46,78 R
5 Anders Christensen
Kasper Winther
 Dania 6:47,03 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
 Grecja 6:33,44 PA/B
2 Simon Niepmann
Mario Gyr
 Szwajcaria 6:37,14 PA/B
3 Michaił Bielikow
Siergiej Bukriejew
 Rosja 6:46,21 R
4 Arnoud Greidanus
Roeland Lievens
 Holandia 6:51,73 R
5 Richard Coakley
Eugene Coakley
 Irlandia 7:11,76 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Michaił Bielikow
Siergiej Bukriejew
 Rosja 6:46,47 PA/B
2 Richard Coakley
Eugene Coakley
 Irlandia 6:48,27 PA/B
3 Richard Beaumont
Todd Petherick
 Nowa Zelandia 6:49,24 PA/B
4 Vlastimil Čabla
Adam Kapa
 Czechy 6:53,08 FC
5 Sergio Perez Moreno
Javier Gonzalez Nieto
 Hiszpania 6:57,97 FC

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Arnoud Greidanus
Roeland Lievens
 Holandia 6:43,99 PA/B
2 Anders Christensen
Kasper Winther
 Dania 6:46,58 PA/B
3 Juliusz Madecki
Paul Ruttmann
 Austria 6:46,84 PA/B
4 Christian Scherhag
Björn Steinfurth
 Niemcy 6:48,91 FC
5 Yu Kataoka
Yoshinori Sato
 Japonia 6:53,49 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Goran Nedeljković
Miloš Tomić
 Serbia 6:47,43 FA
2 Arnoud Greidanus
Roeland Lievens
 Holandia 6:48,03 FA
3 Juliusz Madecki
Paul Ruttmann
 Austria 6:51,46 FA
4 Richard Coakley
Eugene Coakley
 Irlandia 6:53,43 FB
5 Daniel Harte
Chris Bartley
 Wielka Brytania 6:58,19 FB
6 Simon Niepmann
Mario Gyr
 Szwajcaria 7:02,66 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
 Grecja 6:44,55 FA
2 Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Włochy 6:45,39 FA
3 Michaił Bielikow
Siergiej Bukriejew
 Rosja 6:47,41 FA
4 Richard Beaumont
Todd Petherick
 Nowa Zelandia 6:49,92 FB
5 Anders Christensen
Kasper Winther
 Dania 6:51,11 FB
6 John Nichols
Alexander Rothmeier
 Stany Zjednoczone 6:56,78 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Christian Scherhag
Björn Steinfurth
 Niemcy 6:49,02
2 Yu Kataoka
Yoshinori Sato
 Japonia 6:55,46
3 Vlastimil Čabla
Adam Kapa
 Czechy 6:56,90
4 Sergio Perez Moreno
Javier Gonzalez Nieto
 Hiszpania 6:57,62

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Simon Niepmann
Mario Gyr
 Szwajcaria 6:46,00
2 Anders Christensen
Kasper Winther
 Dania 6:47,59
3 Richard Coakley
Eugene Coakley
 Irlandia 6:49,11
4 Richard Beaumont
Todd Petherick
 Nowa Zelandia 6:50,92
5 John Nichols
Alexander Rothmeier
 Stany Zjednoczone 6:51,70
6 Daniel Harte
Chris Bartley
 Wielka Brytania 6:55,73

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
 Grecja 6:40,92
Silver medal world centered-2.svg Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Włochy 6:42,88
Bronze medal world centered-2.svg Goran Nedeljković
Miloš Tomić
 Serbia 6:45,25
4 Arnoud Greidanus
Roeland Lievens
 Holandia 6:48,15
5 Michaił Bielikow
Siergiej Bukriejew
 Rosja 6:50,39
6 Juliusz Madecki
Paul Ruttmann
 Austria 6:50,46

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]