Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – czwórka podwójna wagi lekkiej kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Niemcy
Lena Müller
Helke Nieschlag
Laura Tibitanzl
Julia Kroeger
Srebro Drugie miejsce  Wielka Brytania
Stephanie Cullen
Laura Greenhalgh
Andrea Dennis
Jane Hall
Brąz Trzecie miejsce  Stany Zjednoczone
Hillary Saeger
Lindsey Hochman
Stefanie Sydlik
Abelyn Broughton
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Czwórka podwójna wagi lekkiej kobiet (LW4x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Środa, 26 sierpnia 2009 10:12-10:18 Wyścig pokazowy
Niedziela, 30 sierpnia 2009 10:48-11:03 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Niemcy
Lena Müller
Helke Nieschlag
Laura Tibitanzl
Julia Kroeger
 Wielka Brytania
Stephanie Cullen
Laura Greenhalgh
Andrea Dennis
Jane Hall
 Stany Zjednoczone
Hillary Saeger
Lindsey Hochman
Stefanie Sydlik
Abelyn Broughton

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Wyścig pokazowy[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1.. → FA

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Stephanie Cullen
Laura Greenhalgh
Andrea Dennis
Jane Hall
 Wielka Brytania 6:35,94 FA
2 Kristin Jeffery
Lauren Wells
Tanya Lahdenranta
Katya Herman
 Kanada 6:38,25 FA
3 Lena Müller
Helke Nieschlag
Laura Tibitanzl
Julia Kroeger
 Niemcy 6:38,29 FA
4 Monika Myszk
Natalia Maciukiewicz
Ilona Mokronowska
Weronika Deresz
 Polska 6:40,42 FA
5 Hillary Saeger
Lindsey Hochman
Stefanie Sydlik
Abelyn Broughton
 Stany Zjednoczone 6:40,78 FA

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Lena Müller
Helke Nieschlag
Laura Tibitanzl
Julia Kroeger
 Niemcy 6:32,91
Silver medal world centered-2.svg Stephanie Cullen
Laura Greenhalgh
Andrea Dennis
Jane Hall
 Wielka Brytania 6:35,42
Bronze medal world centered-2.svg Hillary Saeger
Lindsey Hochman
Stefanie Sydlik
Abelyn Broughton
 Stany Zjednoczone 6:36,88
4 Kristin Jeffery
Lauren Wells
Tanya Lahdenranta
Katya Herman
 Kanada 6:37,36
5 Monika Myszk
Natalia Maciukiewicz
Ilona Mokronowska
Weronika Deresz
 Polska 6:37,83

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]