Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – dwójka podwójna kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Polska
Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
Srebro Drugie miejsce  Wielka Brytania
Anna Bebington
Annabel Vernon
Brąz Trzecie miejsce  Bułgaria
Rumjana Nejkowa
Miglena Markowa
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Dwójka podwójna kobiet (W2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 23 sierpnia 2009 11:18-11:36 Eliminacje
Wtorek, 25 sierpnia 2009 12:00-12:06 Repasaże
Czwartek, 27 sierpnia 2009 14:05-14:21 Półfinały A/B
Sobota, 29 sierpnia 2009 15:00-15:06 Finał B
Sobota, 29 sierpnia 2009 12:03-12:09 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Polska
Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
 Wielka Brytania
Anna Bebington
Annabel Vernon
 Bułgaria
Rumjana Nejkowa
Miglena Markowa

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Anna Bebington
Annabel Vernon
 Wielka Brytania 7:07,52 PA/B
2 Rumjana Nejkowa
Miglena Markowa
 Bułgaria 7:12,74 PA/B
3 Sanna Stén
Minna Nieminen
 Finlandia 7:14,22 PA/B
4 Kaciaryna Szlupska
Nastaśsia Fadziejenka
 Białoruś 7:24,19 R
5 Lina Šaltytė
Gabrielė Albertavičiūtė
 Litwa 7:27,61 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Sally Kehoe
Philippa Savage
 Australia 7:04,71 PA/B
2 Megan Kalmoe
Ellen Tomek
 Stany Zjednoczone 7:07,18 PA/B
3 Sophie Dunsing
Tina Manker
 Niemcy 7:11,43 PA/B
4 Natalija Ryżkowa
Natalija Lalczuk
 Ukraina 7:19,87 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
 Polska 7:05,24 PA/B
2 Jitka Antošová
Lenka Antošová
 Czechy 7:09,88 PA/B
3 Anna Reymer
Paula Twining
 Nowa Zelandia 7:13,97 PA/B
4 Fie Graugaard-Udby
Lea Jakobsen
 Dania 7:20,43 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Natalija Ryżkowa
Natalija Lalczuk
 Ukraina 7:33,55 PA/B
2 Fie Graugaard-Udby
Lea Jakobsen
 Dania 7:35,53 PA/B
3 Kaciaryna Szlupska
Nastaśsia Fadziejenka
 Białoruś 7:38,08 PA/B
4 Lina Šaltytė
Gabrielė Albertavičiūtė
 Litwa 7:46,44

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Anna Bebington
Annabel Vernon
 Wielka Brytania 6:55,08 FA
2 Sally Kehoe
Philippa Savage
 Australia 6:56,09 FA
3 Jitka Antošová
Lenka Antošová
 Czechy 6:56,98 FA
4 Sophie Dunsing
Tina Manker
 Niemcy 6:57,17 FB
5 Natalija Ryżkowa
Natalija Lalczuk
 Ukraina 7:10,18 FB
6 Kaciaryna Szlupska
Nastaśsia Fadziejenka
 Białoruś 7:15,70 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
 Polska 6:57,76 FA
2 Megan Kalmoe
Ellen Tomek
 Stany Zjednoczone 7:00,81 FA
3 Rumjana Nejkowa
Miglena Markowa
 Bułgaria 7:03,73 FA
4 Anna Reymer
Paula Twining
 Nowa Zelandia 7:07,18 FB
5 Sanna Stén
Minna Nieminen
 Finlandia 7:08,22 FB
6 Fie Graugaard-Udby
Lea Jakobsen
 Dania 7:13,52 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Anna Reymer
Paula Twining
 Nowa Zelandia 6:58,70
2 Sophie Dunsing
Tina Manker
 Niemcy 6:58,82
3 Sanna Stén
Minna Nieminen
 Finlandia 6:59,51
4 Fie Graugaard-Udby
Lea Jakobsen
 Dania 7:03,49
5 Natalija Ryżkowa
Natalija Lalczuk
 Ukraina 7:04,17
6 Kaciaryna Szlupska
Nastaśsia Fadziejenka
 Białoruś 7:08,11

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
 Polska 6:47,18
Silver medal world centered-2.svg Anna Bebington
Annabel Vernon
 Wielka Brytania 6:48,82
Bronze medal world centered-2.svg Rumjana Nejkowa
Miglena Markowa
 Bułgaria 6:50,16
4 Sally Kehoe
Philippa Savage
 Australia 6:52,18
5 Jitka Antošová
Lenka Antošová
 Czechy 6:53,48
6 Megan Kalmoe
Ellen Tomek
 Stany Zjednoczone 6:54,16

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]