Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – jedynka wagi lekkiej mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce Nowa Zelandia Duncan Grant
Srebro Drugie miejsce Grecja Wasilis Polimeros
Brąz Trzecie miejsce Dania Mads Rasmussen
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Jedynka wagi lekkiej mężczyzn (LM1x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 23 sierpnia 2009 10:18-10:42 Eliminacje
Wtorek, 25 sierpnia 2009 11:12-11:24 Repasaże
Środa, 26 sierpnia 2009 11:24-11:36 Półfinały C/D
Czwartek, 27 sierpnia 2009 15:09-15:26 Półfinały A/B
Piątek, 28 sierpnia 2009 13:49-14:05 Finał D
Piątek, 28 sierpnia 2009 11:18-11:24 Finał C
Sobota, 29 sierpnia 2009 14:36-14:42 Finał B
Niedziela, 30 sierpnia 2009 10:18-10:33 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
Nowa Zelandia Duncan Grant Grecja Wasilis Polimeros Dania Mads Rasmussen

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → PA/B, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jaap Schouten  Holandia 7:06,72 PA/B
2 Adam Freeman-Pask  Wielka Brytania 7:13,14 R
3 Fabrizio Gabriele  Włochy 7:14,10 R
4 Ołeksandr Serdiuk  Ukraina 7:23,30 R
5 Matti Jääskeläinen  Finlandia 7:27,66 R
6 Jebur Al-Hilfi  Irak 7:31,31 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mads Rasmussen  Dania 7:10,72 PA/B
2 Tamás Varga  Węgry 7:14,99 R
3 Frederic Hanselmann  Szwajcaria 7:15,70 R
4 Lawrence Ndlovu  Południowa Afryka 7:15,89 R
5 Cody Lowry  Stany Zjednoczone 7:19,85 R
6 Ingo Voigt  Niemcy 7:24,76 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Wasilis Polimeros  Grecja 7:08,26 PA/B
2 Daisaku Takeda  Japonia 7:13,28 R
3 Lukáš Babač  Słowacja 7:17,19 R
4 Jesús Álvarez González  Hiszpania 7:18,37 R
5 Bartłomiej Leśniak  Polska 7:20,23 R
6 Ailson Silva  Brazylia 7:28,29 R

Eliminacje 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Duncan Grant  Nowa Zelandia 7:05,72 PA/B
2 Felipe Leal Atero  Chile 7:14,90 R
3 Mohsen Shadi Naghadeh  Iran 7:19,91 R
4 So Sau Wah  Hongkong 7:25,78 R
5 Chand Singh  Indie 7:33,03 R
6 Artyom Kudryashov  Uzbekistan 7:38,76 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3... → PC/D

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Lawrence Ndlovu  Południowa Afryka 7:33,47 PA/B
2 Felipe Leal Atero  Chile 7:34,72 PA/B
3 Lukáš Babač  Słowacja 7:47,86 PC/D
4 Artyom Kudryashov  Uzbekistan 7:58,64 PC/D
5 Matti Jääskeläinen  Finlandia 8:06,96 PC/D

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Daisaku Takeda  Japonia 7:36,14 PA/B
2 Ailson Silva  Brazylia 7:40,00 PA/B
3 Ołeksandr Serdiuk  Ukraina 7:47,27 PC/D
4 Frederic Hanselmann  Szwajcaria 7:55,97 PC/D
5 Chand Singh  Indie 8:02,28 PC/D

Repasaże 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Tamás Varga  Węgry 7:40,58 PA/B
2 Fabrizio Gabriele  Włochy 7:42,48 PA/B
3 Bartłomiej Leśniak  Polska 7:45,79 PC/D
4 Ingo Voigt  Niemcy 7:52,75 PC/D
5 So Sau Wah  Hongkong 7:58,47 PC/D

Repasaże 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mohsen Shadi Naghadeh  Iran 7:34,17 PA/B
2 Adam Freeman-Pask  Wielka Brytania 7:36,23 PA/B
3 Cody Lowry  Stany Zjednoczone 7:39,42 PC/D
4 Jesús Álvarez González  Hiszpania 7:46,97 PC/D
5 Jebur Al-Hilfi  Irak 7:54,26 PC/D

Półfinały C/D[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FC, 4... → FD

Półfinały C/D 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Lukáš Babač  Słowacja 7:00,69 FC
2 Ingo Voigt  Niemcy 7:03,44 FC
3 Cody Lowry  Stany Zjednoczone 7:04,21 FC
4 Frederic Hanselmann  Szwajcaria 7:09,38 FD
5 Matti Jääskeläinen  Finlandia 7:15,02 FD
6 Jebur Al-Hilfi  Irak 7:15,10 FD

Półfinały C/D 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Bartłomiej Leśniak  Polska 7:03,66 FC
2 So Sau Wah  Hongkong 7:03,79 FC
3 Jesús Álvarez González  Hiszpania 7:04,03 FC
4 Ołeksandr Serdiuk  Ukraina 7:11,24 FD
5 Artyom Kudryashov  Uzbekistan 7:14,51 FD
6 Chand Singh  Indie 7:19,41 FD

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mads Rasmussen  Dania 7:18,97 FA
2 Tamás Varga  Węgry 7:22,18 FA
3 Ailson Silva  Brazylia 7:24,35 FA
4 Mohsen Shadi Naghadeh  Iran 7:24,44 FB
5 Jaap Schouten  Holandia 7:33,10 FB
6 Felipe Leal Atero  Chile 7:36,77 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Wasilis Polimeros  Grecja 7:23,12 FA
2 Daisaku Takeda  Japonia 7:25,07 FA
3 Duncan Grant  Nowa Zelandia 7:27,05 FA
4 Lawrence Ndlovu  Południowa Afryka 7:34,61 FB
5 Fabrizio Gabriele  Włochy 7:35,60 FB
6 Adam Freeman-Pask  Wielka Brytania 7:40,02 FB

Finał D[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Frederic Hanselmann  Szwajcaria 7:23,90
2 Ołeksandr Serdiuk  Ukraina 7:24,54
3 Artyom Kudryashov  Uzbekistan 7:30,84
4 Matti Jääskeläinen  Finlandia 7:31,42
5 Chand Singh  Indie 7:37,21
6 Jebur Al-Hilfi  Irak 9:13,54

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Lukáš Babač  Słowacja 7:52,24
2 Cody Lowry  Stany Zjednoczone 7:54,98
3 Jesús Álvarez González  Hiszpania 7:58,87
4 Bartłomiej Leśniak  Polska 8:02,57
5 So Sau Wah  Hongkong 8:05,63
6 Ingo Voigt  Niemcy 8:11,27

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jaap Schouten  Holandia 6:57,02
2 Adam Freeman-Pask  Wielka Brytania 7:04,25
3 Lawrence Ndlovu  Południowa Afryka 7:04,94
4 Fabrizio Gabriele  Włochy 7:05,39
5 Felipe Leal Atero  Chile 7:08,95
6 Mohsen Shadi Naghadeh  Iran 7:16,57

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Duncan Grant  Nowa Zelandia 6:50,78
Silver medal world centered-2.svg Wasilis Polimeros  Grecja 6:52,33
Bronze medal world centered-2.svg Mads Rasmussen  Dania 6:56,25
4 Daisaku Takeda  Japonia 6:59,25
5 Tamás Varga  Węgry 7:01,85
6 Ailson Silva  Brazylia 7:03,67

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]