Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – czwórka bez sternika mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Wielka Brytania
Alex Partridge
Richard Egington
Alex Gregory
Matthew Langridge
Srebro Drugie miejsce  Australia
Matthew Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie McHarg
Francis Hegerty
Brąz Trzecie miejsce  Słowenia
Tomaž Pirih
Rok Rozman
Rok Kolander
Miha Pirih
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Czwórka bez sternika mężczyzn (M4-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 23 sierpnia 2009 11:54-12:12 Eliminacje
Wtorek, 25 sierpnia 2009 12:18-12:30 Repasaże
Czwartek, 27 sierpnia 2009 14:37-14:53 Półfinały A/B
Piątek, 28 sierpnia 2009 11:36-11:42 Finał C
Sobota, 29 sierpnia 2009 15:12-15:18 Finał B
Sobota, 29 sierpnia 2009 12:33-12:48 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Wielka Brytania
Alex Partridge
Richard Egington
Alex Gregory
Matthew Langridge
 Australia
Matthew Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie McHarg
Francis Hegerty
 Słowenia
Tomaž Pirih
Rok Rozman
Rok Kolander
Miha Pirih

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Tomaž Pirih
Rok Rozman
Rok Kolander
Miha Pirih
 Słowenia 6:00,77 PA/B
2 Patryk Brzeziński
Jarosław Godek
Sebastian Kosiorek
Piotr Buchalski
 Polska 6:01,73 PA/B
3 Cameron Winklevoss
Steve Coppola
Giuseppe Lanzone
Brett Newlin
 Stany Zjednoczone 6:02,28 R
4 Andrij Kozyr
Andrij Iwanczuk
Iwan Tymko
Artem Moroz
 Ukraina 6:09,76 R
5 Janis Tsamis
Stergios Papachristos
Jeorjos Dzialas
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 6:13,39 R
6 Mostafa Zeidan
Sameh Hassan
Akrm Abdalshafy
El Bakry Yehia
 Egipt 6:14,79 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Alex Partridge
Richard Egington
Alex Gregory
Matthew Langridge
 Wielka Brytania 6:00,69 PA/B
2 Jan Gruber
Milan Doleček
Milan Bruncvík
Karel Neffe
 Czechy 6:02,93 PA/B
3 Alexander Sigurbjörnsson Benet
Pau Vela Maggi
Marcelino García Cortés
Noe Guzman Del Castillo
 Hiszpania 6:07,72 R
4 Julien Desprès
Jean-David Bernard
Benjamin Rondeau
Laurent Cadot
 Francja 6:08,63 R
5 Ante Janjić
Alen Banovac
Josip Stojčević
Marin Bogdan
 Chorwacja 6:18,99 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Matthew Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie McHarg
Francis Hegerty
 Australia 5:57,83 PA/B
2 Hanno Wienhausen
Martin Rückbrodt
Thomas Protze
Falk Müller
 Niemcy 5:59,54 PA/B
3 Jade Uru
Simon Watson
Hamish Burson
Tyson Williams
 Nowa Zelandia 6:00,36 R
4 Wadzim Lalin
Andrej Dziamjanienka
Jauhien Nosau
Alaksandr Kazubouski
 Białoruś 6:12,58 R
5 Dharmesh Sangwan
Inderpal Siwatch
Sukhjeet Singh
Jenil Krishnan
 Indie 6:25,01 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Wadzim Lalin
Andrej Dziamjanienka
Jauhien Nosau
Alaksandr Kazubouski
 Białoruś 6:19,11 PA/B
2 Ante Janjić
Alen Banovac
Josip Stojčević
Marin Bogdan
 Chorwacja 6:19,73 PA/B
3 Alexander Sigurbjörnsson Benet
Pau Vela Maggi
Marcelino García Cortés
Noe Guzman Del Castillo
 Hiszpania 6:19,91 PA/B
4 Cameron Winklevoss
Steve Coppola
Giuseppe Lanzone
Brett Newlin
 Stany Zjednoczone 6:19,95 FC
5 Mostafa Zeidan
Sameh Hassan
Akrm Abdalshafy
El Bakry Yehia
 Egipt 6:29,38 FC

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jade Uru
Simon Watson
Hamish Burson
Tyson Williams
 Nowa Zelandia 6:18,68 PA/B
2 Janis Tsamis
Stergios Papachristos
Jeorjos Dzialas
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 6:19,03 PA/B
3 Julien Desprès
Jean-David Bernard
Benjamin Rondeau
Laurent Cadot
 Francja 6:20,32 PA/B
4 Andrij Kozyr
Andrij Iwanczuk
Iwan Tymko
Artem Moroz
 Ukraina 6:21,15 FC
5 Dharmesh Sangwan
Inderpal Siwatch
Sukhjeet Singh
Jenil Krishnan
 Indie 6:39,74 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Alex Partridge
Richard Egington
Alex Gregory
Matthew Langridge
 Wielka Brytania 6:00,17 FA
2 Julien Desprès
Jean-David Bernard
Benjamin Rondeau
Laurent Cadot
 Francja 6:01,87 FA
3 Tomaž Pirih
Rok Rozman
Rok Kolander
Miha Pirih
 Słowenia 6:02,64 FA
4 Jade Uru
Simon Watson
Hamish Burson
Tyson Williams
 Nowa Zelandia 6:04,37 FB
5 Hanno Wienhausen
Martin Rückbrodt
Thomas Protze
Falk Müller
 Niemcy 6:05,37 FB
6 Ante Janjić
Alen Banovac
Josip Stojčević
Marin Bogdan
 Chorwacja 6:24,77 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Matthew Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie McHarg
Francis Hegerty
 Australia 6:00,94 FA
2 Wadzim Lalin
Andrej Dziamjanienka
Jauhien Nosau
Alaksandr Kazubouski
 Białoruś 6:04,51 FA
3 Jan Gruber
Milan Doleček
Milan Bruncvík
Karel Neffe
 Czechy 6:04,62 FA
4 Alexander Sigurbjörnsson Benet
Pau Vela Maggi
Marcelino García Cortés
Noe Guzman Del Castillo
 Hiszpania 6:09,00 FB
5 Janis Tsamis
Stergios Papachristos
Jeorjos Dzialas
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 6:12,74 FB
6 Patryk Brzeziński
Jarosław Godek
Sebastian Kosiorek
Piotr Buchalski
 Polska 6:14,92 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Cameron Winklevoss
Steve Coppola
Giuseppe Lanzone
Brett Newlin
 Stany Zjednoczone 6:32,85
2 Andrij Kozyr
Andrij Iwanczuk
Iwan Tymko
Artem Moroz
 Ukraina 6:33,37
3 Mostafa Zeidan
Sameh Hassan
Akrm Abdalshafy
El Bakry Yehia
 Egipt 6:43,68
4 Dharmesh Sangwan
Inderpal Siwatch
Sukhjeet Singh
Jenil Krishnan
 Indie 6:47,11

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Hanno Wienhausen
Martin Rückbrodt
Thomas Protze
Falk Müller
 Niemcy 5:50,98
2 Alexander Sigurbjörnsson Benet
Pau Vela Maggi
Marcelino García Cortés
Noe Guzman Del Castillo
 Hiszpania 5:52,55
3 Jade Uru
Simon Watson
Hamish Burson
Tyson Williams
 Nowa Zelandia 5:53,64
4 Janis Tsamis
Stergios Papachristos
Jeorjos Dzialas
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 5:56,32
5 Patryk Brzeziński
Jarosław Godek
Sebastian Kosiorek
Piotr Buchalski
 Polska 5:57,53
6 Ante Janjić
Mario Vekić
Josip Stojčević
Marin Bogdan
 Chorwacja 6:02,43

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Alex Partridge
Richard Egington
Alex Gregory
Matthew Langridge
 Wielka Brytania 5:47,28
Silver medal world centered-2.svg Matthew Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie McHarg
Francis Hegerty
 Australia 5:49,20
Bronze medal world centered-2.svg Tomaž Pirih
Rok Rozman
Rok Kolander
Miha Pirih
 Słowenia 5:51,11
4 Jan Gruber
Milan Doleček
Milan Bruncvík
Michal Horváth
 Czechy 5:52,80
5 Julien Desprès
Jean-David Bernard
Benjamin Rondeau
Laurent Cadot
 Francja 5:57,03
6 Wadzim Lalin
Andrej Dziamjanienka
Jauhien Nosau
Alaksandr Kazubouski
 Białoruś 5:59,34

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]