Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – czwórka podwójna mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Polska
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
Srebro Drugie miejsce  Australia
Nick Hudson
Jared Bidwell
David Crawshay
Daniel Noonan
Brąz Trzecie miejsce  Niemcy
Tim Grohmann
Karsten Brodowski
Marcel Hacker
Tim Bartels
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Czwórka podwójna mężczyzn (M4x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009 12:30-12:48 Eliminacje
Środa, 26 sierpnia 2009 11:06-11:12 Repasaże
Piątek, 28 sierpnia 2009 14:53-15:09 Półfinały A/B
Sobota, 29 sierpnia 2009 16:18-16:24 Finał B
Niedziela, 30 sierpnia 2009 12:33-12:48 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Polska
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Australia
Nick Hudson
Jared Bidwell
David Crawshay
Daniel Noonan
 Niemcy
Tim Grohmann
Karsten Brodowski
Marcel Hacker
Tim Bartels

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja 6:15,80 PA/B
2 Petr Buzrla
Petr Vitásek
Tomáš Karas
David Jirka
 Czechy 6:16,75 PA/B
3 Luca Ghezzi
Luca Agamennoni
Matteo Stefanini
Simone Raineri
 Włochy 6:16,91 PA/B
4 Elliot Hovey
Glenn Ochal
William Miller
Samuel Stitt
 Stany Zjednoczone 6:17,23 R
5 Atabak Peshyav
Seyedmojtaba Shojaei
Nima Benyaghoub Sani
Meysam Johari
 Iran 7:03,71 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 6:19,68 PA/B
2 Adrien Hardy
Jonathan Coeffic
Jean-Baptiste Macquet
Pierre-Jean Peltier
 Francja 6:19,85 PA/B
3 Janez Zupanc
Gašper Fistravec
Janez Jurše
Iztok Čop
 Słowenia 6:21,35 PA/B
4 Nick Hudson
Jared Bidwell
David Crawshay
Daniel Noonan
 Australia 6:22,08 R
5 Igor Kuzmin
Vladimir Latin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
 Estonia 6:23,27 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Tim Grohmann
Karsten Brodowski
Marcel Hacker
Tim Bartels
 Niemcy 6:25,76 PA/B
2 Wiktor Hrebennykow
Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Hennadij Zacharczenko
 Ukraina 6:27,74 PA/B
3 Władisław Riabcew
Władimir Wołodenkow
Artiom Kosow
Siergiej Fiodorowcew
 Rosja 6:28,33 PA/B
4 Brendan Crean
Marcus Bateman
Charles Cousins
Sam Townsend
 Wielka Brytania 6:34,80 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nick Hudson
Jared Bidwell
David Crawshay
Daniel Noonan
 Australia 5:46,93 PA/B
2 Elliot Hovey
Glenn Ochal
William Miller
Samuel Stitt
 Stany Zjednoczone 5:49,35 PA/B
3 Igor Kuzmin
Vladimir Latin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
 Estonia 5:59,61 PA/B
4 Atabak Peshyav
Seyedmojtaba Shojaei
Nima Benyaghoub Sani
Meysam Johari
 Iran 6:21,50 FC
5 Brendan Crean
Marcus Bateman
Charles Cousins
Sam Townsend
 Wielka Brytania DNS

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:56,04 FA
2 Nick Hudson
Jared Bidwell
David Crawshay
Daniel Noonan
 Australia 5:57,69 FA
3 David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja 5:57,80 FA
4 Wiktor Hrebennykow
Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Hennadij Zacharczenko
 Ukraina 5:58,66 FB
5 Janez Zupanc
Gašper Fistravec
Janez Jurše
Iztok Čop
 Słowenia 6:04,53 FB
6 Igor Kuzmin
Vladimir Latin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
 Estonia 6:06,22 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Tim Grohmann
Karsten Brodowski
Marcel Hacker
Tim Bartels
 Niemcy 5:57,52 FA
2 Luca Ghezzi
Luca Agamennoni
Matteo Stefanini
Simone Raineri
 Włochy 5:58,98 FA
3 Adrien Hardy
Jonathan Coeffic
Jean-Baptiste Macquet
Pierre-Jean Peltier
 Francja 5:59,72 FA
4 Petr Buzrla
Petr Vitásek
Tomáš Karas
David Jirka
 Czechy 5:59,82 FB
5 Elliot Hovey
Glenn Ochal
William Miller
Samuel Stitt
 Stany Zjednoczone 6:02,19 FB
6 Władisław Riabcew
Władimir Wołodenkow
Artiom Kosow
Siergiej Fiodorowcew
 Rosja 6:02,89 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Atabak Peshyav
Seyedmojtaba Shojaei
Nima Benyaghoub Sani
Meysam Johari
 Iran

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Janez Zupanc
Gašper Fistravec
Janez Jurše
Iztok Čop
 Słowenia 5:46,81
2 Wiktor Hrebennykow
Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Hennadij Zacharczenko
 Ukraina 5:47,02
3 Władisław Riabcew
Władimir Wołodenkow
Artiom Kosow
Siergiej Fiodorowcew
 Rosja 5:48,71
4 Igor Kuzmin
Vladimir Latin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
 Estonia 5:49,68
5 Petr Buzrla
Petr Vitásek
Tomáš Karas
David Jirka
 Czechy 5:50,00
6 Elliot Hovey
Glenn Ochal
William Miller
Samuel Stitt
 Stany Zjednoczone 5:51,24

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:38,33
Silver medal world centered-2.svg Nick Hudson
Jared Bidwell
David Crawshay
Daniel Noonan
 Australia 5:39,66
Bronze medal world centered-2.svg Tim Grohmann
Karsten Brodowski
Marcel Hacker
Tim Bartels
 Niemcy 5:39,85
4 David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja 5:41,06
5 Adrien Hardy
Jonathan Coeffic
Jean-Baptiste Macquet
Pierre-Jean Peltier
 Francja 5:45,57
6 Luca Ghezzi
Luca Agamennoni
Matteo Stefanini
Simone Raineri
 Włochy 5:45,76

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]