Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Włochy
Franco Sancassani
Daniele Gilardoni
Lorenzo Bertini
Stefano Basalini
Srebro Drugie miejsce  Niemcy
Knud Lange
Lars Wichert
Felix Oevermann
Michael Wieler
Brąz Trzecie miejsce  Dania
Hans Christian Sørensen
Christian Nielsen
Rasmus Quist
Andreas Rambøl
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyzn (LM4x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009 11:00-11:12 Eliminacje
Środa, 26 sierpnia 2009 10:18-10:24 Repasaże
Sobota, 29 sierpnia 2009 15:48-15:54 Finał B
Niedziela, 30 sierpnia 2009 11:03-11:18 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Włochy
Franco Sancassani
Daniele Gilardoni
Lorenzo Bertini
Stefano Basalini
 Niemcy
Knud Lange
Lars Wichert
Felix Oevermann
Michael Wieler
 Dania
Hans Christian Sørensen
Christian Nielsen
Rasmus Quist
Andreas Rambøl

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Knud Lange
Lars Wichert
Felix Oevermann
Michael Wieler
 Niemcy 6:23,17 FA
2 Hans Christian Sørensen
Christian Nielsen
Rasmus Quist
Andreas Rambøl
 Dania 6:24,48 R
3 Maxime Goisset
Stany Delayre
Brice Menet
Pierre-Etienne Pollez
 Francja 6:30,73 R
4 Felipe Taglianut
Ramiro Mazaeda
Agustin Campassi
Miguel Mayol
 Argentyna 6:38,93 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Franco Sancassani
Daniele Gilardoni
Lorenzo Bertini
Stefano Basalini
 Włochy 6:29,18 FA
2 Brian Tryon
Jonathan Winter
Daniel Scholz
Samuel Frycke-Cunningham
 Stany Zjednoczone 6:39,14 R
3 Horacio Rangel Ramírez
Saúl García
Alan Eber Armenta Vega
Juan Jiménez Regules
 Meksyk BUW R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-4 → FA, 5... → FB

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Maxime Goisset
Stany Delayre
Brice Menet
Pierre-Etienne Pollez
 Francja 5:56,27 FA
2 Hans Christian Sørensen
Christian Nielsen
Rasmus Quist
Andreas Rambøl
 Dania 5:57,92 FA
3 Brian Tryon
Jonathan Winter
Daniel Scholz
Samuel Frycke-Cunningham
 Stany Zjednoczone 5:59,53 FA
4 Horacio Rangel Ramírez
Saúl García
Alan Eber Armenta Vega
Juan Jiménez Regules
 Meksyk 6:00,43 FA
5 Felipe Taglianut
Ramiro Mazaeda
Agustin Campassi
Miguel Mayol
 Argentyna 6:00,59 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Felipe Taglianut
Ramiro Mazaeda
Agustin Campassi
Miguel Mayol
 Argentyna

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Franco Sancassani
Daniele Gilardoni
Lorenzo Bertini
Stefano Basalini
 Włochy 5:47,50
Silver medal world centered-2.svg Knud Lange
Lars Wichert
Felix Oevermann
Michael Wieler
 Niemcy 5:49,89
Bronze medal world centered-2.svg Hans Christian Sørensen
Christian Nielsen
Rasmus Quist
Andreas Rambøl
 Dania 5:51,67
4 Maxime Goisset
Stany Delayre
Brice Menet
Pierre-Etienne Pollez
 Francja 5:51,81
5 Horacio Rangel Ramírez
Saúl García
Alan Eber Armenta Vega
Juan Jiménez Regules
 Meksyk 5:55,51
6 Brian Tryon
Jonathan Winter
Daniel Scholz
Samuel Frycke-Cunningham
 Stany Zjednoczone 5:59,65


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]