Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – dwójka bez sternika kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Stany Zjednoczone
Zsuzsanna Francia
Erin Cafaro
Srebro Drugie miejsce  Rumunia
Camelia Lupascu
Nicoleta Albu
Brąz Trzecie miejsce  Nowa Zelandia
Emma-Jane Feathery
Rebecca Scown
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Dwójka bez sternika kobiet (W2-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 23 sierpnia 2009 10:42-11:00 Eliminacje
Wtorek, 25 sierpnia 2009 11:48-11:54 Repasaże
Czwartek, 27 sierpnia 2009 13:33-13:49 Półfinały A/B
Piątek, 28 sierpnia 2009 11:24-11:30 Finał C
Sobota, 29 sierpnia 2009 14:30-14:36 Finał B
Sobota, 29 sierpnia 2009 14:48-14:54 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Stany Zjednoczone
Zsuzsanna Francia
Erin Cafaro
 Rumunia
Camelia Lupascu
Nicoleta Albu
 Nowa Zelandia
Emma-Jane Feathery
Rebecca Scown

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Emma-Jane Feathery
Rebecca Scown
 Nowa Zelandia 7:17,36 PA/B
2 Camelia Lupascu
Nicoleta Albu
 Rumunia 7:19,47 PA/B
3 Laura Abalo
Gabriela Best
 Argentyna 7:26,01 PA/B
4 Wianca Van Dorp
Olivia Van Rooijen
 Holandia 7:33,73 R
5 Tetiana Stekolszczykowa
Wiktorija Wychrist
 Ukraina 7:40,13 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Zsuzsanna Francia
Erin Cafaro
 Stany Zjednoczone 7:20,21 PA/B
2 Olivia Whitlam
Louisa Reeve
 Wielka Brytania 7:24,16 PA/B
3 Kim Crow
Sarah Cook
 Australia 7:26,94 PA/B
4 Zinaida Kluczynska
Nina Bondarawa
 Białoruś 7:35,16 R
5 Liuba Germanova
Antónia Germanova
 Portugalia 8:13,68 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Kerstin Hartmann
Marlene Sinnig
 Niemcy 7:26,36 PA/B
2 Maja Żuczkowa
Alewtina Podwiazkina
 Rosja 7:28,45 PA/B
3 Dai Li
Wang Liang
 Chiny 7:30,94 PA/B
4 Marie Le Nepvou
Stéphanie Dechand
 Francja 7:34,98 R
5 Maja Anić
Sonja Kešerac
 Chorwacja 7:42,87 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Marie Le Nepvou
Stéphanie Dechand
 Francja 7:54,11 PA/B
2 Zinaida Kluczynska
Nina Bondarawa
 Białoruś 7:57,12 PA/B
3 Maja Anić
Sonja Kešerac
 Chorwacja 8:00,93 PA/B
4 Tetiana Stekolszczykowa
Wiktorija Wychrist
 Ukraina 8:02,05 FC
5 Wianca Van Dorp
Olivia Van Rooijen
 Holandia 8:03,96 FC
6 Liuba Germanova
Antónia Germanova
 Portugalia 8:26,60 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Emma-Jane Feathery
Rebecca Scown
 Nowa Zelandia 7:24,63 FA
2 Olivia Whitlam
Louisa Reeve
 Wielka Brytania 7:28,36 FA
3 Kerstin Hartmann
Marlene Sinnig
 Niemcy 7:33,88 FA
4 Marie Le Nepvou
Stéphanie Dechand
 Francja 7:36,89 FB
5 Dai Li
Wang Liang
 Chiny 7:37,42 FB
6 Zinaida Kluczynska
Nina Bondarawa
 Białoruś 7:41,38 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Zsuzsanna Francia
Erin Cafaro
 Stany Zjednoczone 7:19,55 FA
2 Kim Crow
Sarah Cook
 Australia 7:21,82 FA
3 Camelia Lupascu
Nicoleta Albu
 Rumunia 7:23,38 FA
4 Laura Abalo
Gabriela Best
 Argentyna 7:30,75 FB
5 Maja Żuczkowa
Alewtina Podwiazkina
 Rosja 7:30,93 FB
6 Maja Anić
Sonja Kešerac
 Chorwacja 7:41,76 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Tetiana Stekolszczykowa
Wiktorija Wychrist
 Ukraina 8:18,24
2 Wianca Van Dorp
Olivia Van Rooijen
 Holandia 8:19,69
3 Liuba Germanova
Antónia Germanova
 Portugalia 8:45,17

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Marie Le Nepvou
Stéphanie Dechand
 Francja 7:12,14
2 Maja Żuczkowa
Alewtina Podwiazkina
 Rosja 7:12,52
3 Laura Abalo
Gabriela Best
 Argentyna 7:15,58
4 Maja Anić
Sonja Kešerac
 Chorwacja 7:16,48
5 Dai Li
Wang Liang
 Chiny 7:18,19
6 Zinaida Kluczynska
Nina Bondarawa
 Białoruś 7:23,09

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Zsuzsanna Francia
Erin Cafaro
 Stany Zjednoczone 7:06,28
Silver medal world centered-2.svg Camelia Lupascu
Nicoleta Albu
 Rumunia 7:06,64
Bronze medal world centered-2.svg Emma-Jane Feathery
Rebecca Scown
 Nowa Zelandia 7:06,94
4 Kerstin Hartmann
Marlene Sinnig
 Niemcy 7:08,28
5 Kim Crow
Sarah Cook
 Australia 7:09,25
6 Olivia Whitlam
Louisa Reeve
 Wielka Brytania 7:10,47

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]