Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – dwójka bez sternika mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Nowa Zelandia
Eric Murray
Hamish Bond
Srebro Drugie miejsce  Wielka Brytania
Peter Reed
Andrew Triggs Hodge
Brąz Trzecie miejsce  Grecja
Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Dwójka bez sternika mężczyzn (M2-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 23 sierpnia 2009 11:00-11:18 Eliminacje
Wtorek, 25 sierpnia 2009 11:54-12:00 Repasaże
Czwartek, 27 sierpnia 2009 13:49-14:05 Półfinały A/B
Sobota, 29 sierpnia 2009 14:54-15:00 Finał B
Sobota, 29 sierpnia 2009 11:48-12:03 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Nowa Zelandia
Eric Murray
Hamish Bond
 Wielka Brytania
Peter Reed
Andrew Triggs Hodge
 Grecja
Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Peter Reed
Andrew Triggs Hodge
 Wielka Brytania 6:35,96 PA/B
2 Germain Chardin
Dorian Mortelette
 Francja 6:39,72 PA/B
3 Nils Menke
Felix Drahotta
 Niemcy 6:41,68 PA/B
4 Yenser Basilio Pol
Jorber Avila Esquivel
 Kuba 6:42,85 R
5 Jakub Makovička
Václav Chalupa
 Czechy 7:42,87 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Eric Murray
Hamish Bond
 Nowa Zelandia 6:31,29 PA/B
2 Shaun Keeling
Ramon di Clemente
 Południowa Afryka 6:40,16 PA/B
3 Daniel Casaca
Max Lang
 Kanada 6:42,74 PA/B
4 Łukasz Kardas
Dawid Pacześ
 Polska 6:47,33 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
 Grecja 6:36,99 PA/B
2 David Banks
Charles Cole
 Stany Zjednoczone 6:39,12 PA/B
3 Goran Jagar
Nikola Stojić
 Serbia 6:43,78 PA/B
4 Grigorij Fieklistow
Dmitrij Filmonow
 Kazachstan 7:20,81 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Łukasz Kardas
Dawid Pacześ
 Polska 7:05,49 PA/B
2 Yenser Basilio Pol
Jorber Avila Esquivel
 Kuba 7:11,66 PA/B
3 Jakub Makovička
Václav Chalupa
 Czechy 7:16,68 PA/B
4 Grigorij Fieklistow
Dmitrij Filmonow
 Kazachstan 7:20,98

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Peter Reed
Andrew Triggs Hodge
 Wielka Brytania 6:30,79 FA
2 Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
 Grecja 6:33,10 FA
3 Shaun Keeling
Ramon di Clemente
 Południowa Afryka 6:33,25 FA
4 Goran Jagar
Nikola Stojić
 Serbia 6:34,16 FB
5 Jakub Makovička
Václav Chalupa
 Czechy 6:44,47 FB
6 Łukasz Kardas
Dawid Pacześ
 Polska 6:55,20 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Eric Murray
Hamish Bond
 Nowa Zelandia 6:29,86 FA
2 Germain Chardin
Dorian Mortelette
 Francja 6:34,76 FA
3 David Banks
Charles Cole
 Stany Zjednoczone 6:36,88 FA
4 Daniel Casaca
Max Lang
 Kanada 6:40,46 FB
5 Nils Menke
Felix Drahotta
 Niemcy 6:44,79 FB
6 Yenser Basilio Pol
Jorber Avila Esquivel
 Kuba 6:47,42 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nils Menke
Felix Drahotta
 Niemcy 6:29,21
2 Goran Jagar
Nikola Stojić
 Serbia 6:30,76
3 Yenser Basilio Pol
Jorber Avila Esquivel
 Kuba 6:31,89
4 Jakub Makovička
Václav Chalupa
 Czechy 6:32,19
5 Łukasz Kardas
Dawid Pacześ
 Polska 6:33,28
6 Daniel Casaca
Max Lang
 Kanada 6:40,06

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Eric Murray
Hamish Bond
 Nowa Zelandia 6:15,93
Silver medal world centered-2.svg Peter Reed
Andrew Triggs Hodge
 Wielka Brytania 6:17,45
Bronze medal world centered-2.svg Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
 Grecja 6:23,01
4 Germain Chardin
Dorian Mortelette
 Francja 6:24,69
5 David Banks
Charles Cole
 Stany Zjednoczone 6:33,16
6 Shaun Keeling
Ramon di Clemente
 Południowa Afryka 6:38,06

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]