Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Francja
Fabien Tilliet
Jean-Christophe Bette
Srebro Drugie miejsce  Włochy
Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
Brąz Trzecie miejsce  Serbia
Nenad Babović
Miloš Tomić
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn (LM2-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009 10:48-11:00 Eliminacje
Środa, 26 sierpnia 2009 10:00-10:12 Repasaże
Sobota, 29 sierpnia 2009 15:36-15:42 Finał B
Niedziela, 30 sierpnia 2009 10:33-10:48 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Francja
Fabien Tilliet
Jean-Christophe Bette
 Włochy
Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Serbia
Nenad Babović
Miloš Tomić

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Włochy 7:15,62 FA
2 Jacob Barsøe
Lasse Dittmann
 Dania 7:20,35 R
3 Ross Hunter
Oliver Mahony
 Wielka Brytania 7:23,19 R
4 Michael Reckzeh
Max Röger
 Niemcy 7:27,62 R
5 Kenta Tadachi
Hidenori Daido
 Japonia 7:31,88 R
6 Vojtěch Bejblík
Vlastimil Čabla
 Czechy 7:42,37 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Fabien Tilliet
Jean-Christophe Bette
 Francja 7:07,99 FA
2 Nenad Babović
Miloš Tomić
 Serbia 7:14,74 R
3 John Smith
Matthew Brittain
 Południowa Afryka 7:15,34 R
4 Simon Niepmann
Oliver Angehrn
 Szwajcaria 7:31,90 R
5 Alexander Rothmeier
John Wainwright
 Stany Zjednoczone 7:48,33 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 John Smith
Matthew Brittain
 Południowa Afryka 6:38,21 FA
2 Jacob Barsøe
Lasse Dittmann
 Dania 6:40,97 FA
3 Vojtěch Bejblík
Vlastimil Čabla
 Czechy 6:45,49 FA
4 Michael Reckzeh
Max Röger
 Niemcy 6:47,36 FA
5 Alexander Rothmeier
John Wainwright
 Stany Zjednoczone 7:03,75 FB

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nenad Babović
Miloš Tomić
 Serbia 6:37,65 FA
2 Ross Hunter
Oliver Mahony
 Wielka Brytania 6:39,53 FA
3 Simon Niepmann
Oliver Angehrn
 Szwajcaria 6:39,96 FA
4 Kenta Tadachi
Hidenori Daido
 Japonia 6:49,33 FA

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Vojtěch Bejblík
Vlastimil Čabla
 Czechy 6:42,43
2 Michael Reckzeh
Max Röger
 Niemcy 6:43,86
3 Simon Niepmann
Oliver Angehrn
 Szwajcaria 6:44,65
4 Kenta Tadachi
Hidenori Daido
 Japonia 6:45,56
5 Alexander Rothmeier
John Wainwright
 Stany Zjednoczone 7:03,69

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Fabien Tilliet
Jean-Christophe Bette
 Francja 6:29,63
Silver medal world centered-2.svg Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Włochy 6:31,40
Bronze medal world centered-2.svg Nenad Babović
Miloš Tomić
 Serbia 6:31,58
4 John Smith
Matthew Brittain
 Południowa Afryka 6:34,72
5 Ross Hunter
Oliver Mahony
 Wielka Brytania 6:41,21
6 Jacob Barsøe
Lasse Dittmann
 Dania 6:44,04

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]