Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Grecja
Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
Srebro Drugie miejsce  Polska
Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
Brąz Trzecie miejsce  Wielka Brytania
Hester Goodsell
Sophie Hosking
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet (LW2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009 11:12-11:30 Eliminacje
Środa, 26 sierpnia 2009 10:24-10:36 Repasaże
Piątek, 28 sierpnia 2009 14:05-14:21 Półfinały A/B
Piątek, 28 sierpnia 2009 10:48-10:56 Finał C
Sobota, 29 sierpnia 2009 15:54-16:00 Finał B
Niedziela, 30 sierpnia 2009 11:33-11:48 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Grecja
Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
 Polska
Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
 Wielka Brytania
Hester Goodsell
Sophie Hosking

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
 Polska 8:08,29 PA/B
2 Lindsay Jennerich
Sheryl Preston
 Kanada 8:11,26 PA/B
3 Karin Högberg
Cecilia Lilja
 Szwecja 8:20,48 R
4 Anna Alliquander
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 8:21,02 R
5 Sol Ji Kim
Myungshin Kim
 Korea Południowa 8:45,49 R
6 Sri Rahayu Masi
Femmy Yuartini Elia
 Indonezja BUW[1] R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
 Grecja 7:58,37 PA/B
2 Anja Noske
Marie-Louise Dräger
 Niemcy 8:01,97 PA/B
3 Helle Tibian
Mia Espersen
 Dania 8:11,34 R
4 Rianne Sigmond
Maaike Head
 Holandia 8:17,18 R
5 Gabriela Huerta Trillo
Analicia Ramírez
 Meksyk 8:22,65 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Hester Goodsell
Sophie Hosking
 Wielka Brytania 8:02,46 PA/B
2 Bronwen Watson
Alice McNamara
 Australia 8:03,94 PA/B
3 Kristin Hedstrom
Michelle Trannel
 Stany Zjednoczone 8:11,86 R
4 Yaima Velázquez Falcon
Yoslaine Dominguez Cedeño
 Kuba 8:17,41 R
5 Carla Mendes
Janine Coelho
 Portugalia 8:19,68 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Rianne Sigmond
Maaike Head
 Holandia 7:08,71 PA/B
2 Kristin Hedstrom
Michelle Trannel
 Stany Zjednoczone 7:11,94 PA/B
3 Karin Högberg
Cecilia Lilja
 Szwecja 7:13,13 PA/B
4 Carla Mendes
Janine Coelho
 Portugalia 7:20,99 FC
5 Sri Rahayu Masi
Femmy Yuartini Elia
 Indonezja 7:41,70 FC

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Yaima Velázquez Falcon
Yoslaine Dominguez Cedeño
 Kuba 7:09,39 PA/B
2 Helle Tibian
Mia Espersen
 Dania 7:09,40 PA/B
3 Anna Alliquander
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 7:11,59 PA/B
4 Gabriela Huerta Trillo
Analicia Ramírez
 Meksyk 7:12,72 FC
5 Sol Ji Kim
Myungshin Kim
 Korea Południowa 7:27,90 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Anja Noske
Marie-Louise Dräger
 Niemcy 7:27,93 FA
2 Hester Goodsell
Sophie Hosking
 Wielka Brytania 7:28,91 FA
3 Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
 Polska 7:34,38 FA
4 Helle Tibian
Mia Espersen
 Dania 7:36,58 FB
5 Karin Högberg
Cecilia Lilja
 Szwecja 7:52,01 FB
6 Rianne Sigmond
Maaike Head
 Holandia 7:56,28 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
 Grecja 7:29,50 FA
2 Lindsay Jennerich
Sheryl Preston
 Kanada 7:31,57 FA
3 Bronwen Watson
Alice McNamara
 Australia 7:32,13 FA
4 Anna Alliquander
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 7:34,92 FB
5 Yaima Velázquez Falcon
Yoslaine Dominguez Cedeño
 Kuba 7:37,48 FB
6 Kristin Hedstrom
Michelle Trannel
 Stany Zjednoczone 7:46,78 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Gabriela Huerta Trillo
Analicia Ramírez
 Meksyk 8:14,54
2 Carla Mendes
Janine Coelho
 Portugalia 8:17,11
3 Sol Ji Kim
Myungshin Kim
 Korea Południowa 8:34,11
4 Sri Rahayu Masi
Femmy Yuartini Elia
 Indonezja 8:45,31

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Yaima Velázquez Falcon
Yoslaine Dominguez Cedeño
 Kuba 7:03,48
2 Anna Alliquander
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 7:05,02
3 Rianne Sigmond
Maaike Head
 Holandia 7:05,03
4 Helle Tibian
Mia Espersen
 Dania 7:05,85
5 Kristin Hedstrom
Michelle Trannel
 Stany Zjednoczone 7:10,37
6 Karin Högberg
Cecilia Lilja
 Szwecja DNS[2]

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
 Grecja 6:51,46
Silver medal world centered-2.svg Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
 Polska 6:56,65
Bronze medal world centered-2.svg Hester Goodsell
Sophie Hosking
 Wielka Brytania 6:56,67
4 Anja Noske
Marie-Louise Dräger
 Niemcy 6:59,75
5 Bronwen Watson
Alice McNamara
 Australia 7:01,32
6 Lindsay Jennerich
Sheryl Preston
 Kanada 7:04,64

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Łódź powyżej wagi
  2. Dyskwalifikacja

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]