Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – jedynka kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce Białoruś Kaciaryna Karsten
Srebro Drugie miejsce Wielka Brytania Katherine Grainger
Brąz Trzecie miejsce Czechy Miroslava Knapková
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Jedynka kobiet (W1x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 23 sierpnia 2009 12:12-12:30 Eliminacje
Wtorek, 25 sierpnia 2009 12:30-12:42 Repasaże
Czwartek, 27 sierpnia 2009 14:53-15:09 Półfinały A/B
Piątek, 28 sierpnia 2009 11:42-11:48 Finał C
Sobota, 29 sierpnia 2009 14:30-14:36 Finał B
Sobota, 29 sierpnia 2009 15:18-15:24 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
Białoruś Kaciaryna Karsten Wielka Brytania Katherine Grainger Czechy Miroslava Knapková

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Miroslava Knapková  Czechy 7:33,07 PA/B
2 Katherine Grainger  Wielka Brytania 7:36,59 PA/B
3 Agata Gramatyka  Polska 7:40,98 R
4 Kaisa Pajusalu  Estonia 7:45,09 R
5 Tale Gjørtz  Norwegia 7:45,15 R
6 Margot Shumway  Stany Zjednoczone 7:46,69 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Zhang Xiuyun  Chiny 7:42,78 PA/B
2 Emma Twigg  Nowa Zelandia 7:51,04 PA/B
3 Juliane Domscheit  Niemcy 7:54,66 R
4 Annick De Decker  Belgia 7:56,27 R
5 Kateryna Tarasenko  Ukraina 8:06,36 R
6 Shin Yeong-eun  Korea Południowa 8:25,02 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

1 Kaciaryna Karsten  Białoruś 7:29,87 PA/B
2 Julia Lewina  Rosja 7:31,78 PA/B
3 Iva Obradović  Serbia 7:32,83 R
4 Frida Svensson  Szwecja 7:38,67 R
5 Nuria Domínguez Asensio  Hiszpania 7:58,36 R
6 Bahareh Alimoradi Nadrabadi  Iran 8:24,18 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Frida Svensson  Szwecja 8:00,83 PA/B
2 Agata Gramatyka  Polska 8:06,03 PA/B
3 Juliane Domscheit  Niemcy 8:07,84 PA/B
4 Margot Shumway  Stany Zjednoczone 8:17,06 FC
5 Kateryna Tarasenko  Ukraina 8:29,43 FC
6 Bahareh Alimoradi Nadrabadi  Iran 8:54,67 FC

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Iva Obradović  Serbia 8:00,12 PA/B
2 Kaisa Pajusalu  Estonia 8:03,60 PA/B
3 Annick De Decker  Belgia 8:06,34 PA/B
4 Tale Gjørtz  Norwegia 8:11,35 FC
5 Nuria Domínguez Asensio  Hiszpania 8:16,77 FC
6 Shin Yeong-eun  Korea Południowa 8:46,18 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Miroslava Knapková  Czechy 7:32,90 FA
2 Kaciaryna Karsten  Białoruś 7:35,11 FA
3 Emma Twigg  Nowa Zelandia 7:40,00 FA
4 Frida Svensson  Szwecja 7:44,58 FB
5 Juliane Domscheit  Niemcy 7:58,21 FB
6 Kaisa Pajusalu  Estonia 7:59,95 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Zhang Xiuyun  Chiny 7:28,08 FA
2 Katherine Grainger  Wielka Brytania 7:30,15 FA
3 Julia Lewina  Rosja 7:32,95 FA
4 Iva Obradović  Serbia 7:40,79 FB
5 Agata Gramatyka  Polska 7:46,94 FB
6 Annick De Decker  Belgia 7:50,48 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Margot Shumway  Stany Zjednoczone 8:26,17
2 Tale Gjørtz  Norwegia 8:29,94
3 Nuria Domínguez Asensio  Hiszpania 8:41,42
4 Kateryna Tarasenko  Ukraina 8:48,65
5 Shin Yeong-eun  Korea Południowa 9:07,14
6 Bahareh Alimoradi Nadrabadi  Iran 9:16,29

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Iva Obradović  Serbia 7:31,04
2 Juliane Domscheit  Niemcy 7:35,40
3 Frida Svensson  Szwecja 7:37,30
4 Agata Gramatyka  Polska 7:41,91
5 Kaisa Pajusalu  Estonia 7:44,77
6 Annick De Decker  Belgia DNS

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Kaciaryna Karsten  Białoruś 7:11,78
Silver medal world centered-2.svg Katherine Grainger  Wielka Brytania 7:13,57
Bronze medal world centered-2.svg Miroslava Knapková  Czechy 7:16,22
4 Emma Twigg  Nowa Zelandia 7:16,73
5 Zhang Xiuyun  Chiny 7:20,82
6 Julia Lewina  Rosja 7:30,00

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]