Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – jedynka mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce Nowa Zelandia Mahe Drysdale
Srebro Drugie miejsce Wielka Brytania Alan Campbell
Brąz Trzecie miejsce Czechy Ondřej Synek
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Jedynka mężczyzn (M1x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 23 sierpnia 2009 12:30-12:54 Eliminacje
Wtorek, 25 sierpnia 2009 12:42-13:06 Repasaże
Środa, 26 sierpnia 2009 11:36-11:48 Półfinały C/D
Czwartek, 27 sierpnia 2009 15:09-15:26 Półfinały A/B
Czwartek, 27 sierpnia 2009 13:00-11:08 Finał D
Piątek, 28 sierpnia 2009 11:49-11:54 Finał C
Sobota, 29 sierpnia 2009 15:24-15:30 Finał B
Sobota, 29 sierpnia 2009 13:03-13:18 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
Nowa Zelandia Mahe Drysdale Wielka Brytania Alan Campbell Czechy Ondřej Synek

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → PA/B, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Olaf Tufte  Norwegia 6:56,45 PA/B
2 Mindaugas Griškonis  Litwa 6:58,55 R
3 Ariel Suárez  Argentyna 7:07,52 R
4 Maksim Szauczenka  Białoruś 7:20,50 R
5 Oscar Vasquez Ochoa  Chile 7:26,45 R
6 Seyedmojtaba Shojaei  Iran 7:32,43 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Alan Campbell  Wielka Brytania 6:54,15 PA/B
2 Ondřej Synek  Czechy 7:04,66 R
3 Warren Anderson  Stany Zjednoczone 7:07,46 R
4 Serhij Hryń  Ukraina 7:13,40 R
5 Haidar Nozad  Irak 7:31,60 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mahe Drysdale  Nowa Zelandia 6:57,12 PA/B
2 Angel Fournier Rodriguez  Kuba 7:01,80 R
3 Janis Christu  Grecja 7:04,96 R
4 Peter Lambert  Południowa Afryka 7:12,38 R
5 Sean Casey  Irlandia 7:14,27 R
6 Bajrang Lal Takhar  Indie 7:23,06 R

Eliminacje 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Tim Maeyens  Belgia 6:57,78 PA/B
2 Lassi Karonen  Szwecja 7:00,71 R
3 Mathias Rocher  Niemcy 7:06,47 R
4 Jüri Jaanson  Estonia 7:06,91 R
5 Mario Vekić  Chorwacja 7:20,47 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3... → PC/D

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Lassi Karonen  Szwecja 7:25,63 PA/B
2 Janis Christu  Grecja 7:32,02 PA/B
3 Serhij Hryń  Ukraina 7:36,14 PC/D
4 Oscar Vasquez Ochoa  Chile 7:52,04 PC/D

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Angel Fournier Rodriguez  Kuba 7:18,72 PA/B
2 Warren Anderson  Stany Zjednoczone 7:21,53 PA/B
3 Mario Vekić  Chorwacja 7:22,04 PC/D
4 Maksim Szauczenka  Białoruś 7:35,00 PC/D
5 Bajrang Lal Takhar  Indie 7:39,74 PC/D

Repasaże 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Ondřej Synek  Czechy 7:28,05 PA/B
2 Ariel Suárez  Argentyna 7:32,27 PA/B
3 Sean Casey  Irlandia 7:38,98 PC/D
4 Jüri Jaanson  Estonia 7:44,89 PC/D

Repasaże 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mindaugas Griškonis  Litwa 7:19,59 PA/B
2 Mathias Rocher  Niemcy 7:23,48 PA/B
3 Peter Lambert  Południowa Afryka 7:27,11 PC/D
4 Haidar Nozad  Irak 7:43,84 PC/D
5 Seyedmojtaba Shojaei  Iran 7:46,71 PC/D

Półfinały C/D[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FC, 4... → FD

Półfinały C/D 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Serhij Hryń  Ukraina 6:57,25 FC
2 Peter Lambert  Południowa Afryka 6:59,10 FC
3 Maksim Szauczenka  Białoruś 7:05,88 FC
4 Seyedmojtaba Shojaei  Iran 7:21,19 FD
5 Jüri Jaanson  Estonia DNS

Półfinały C/D 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mario Vekić  Chorwacja 6:55,21 FC
2 Sean Casey  Irlandia 6:58,49 FC
3 Oscar Vasquez Ochoa  Chile 7:01,48 FC
4 Bajrang Lal Takhar  Indie 7:02,09 FD
5 Haidar Nozad  Irak 7:16,19 FD

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Alan Campbell  Wielka Brytania 6:48,43 FA
2 Ondřej Synek  Czechy 6:49,90 FA
3 Olaf Tufte  Norwegia 6:52,53 FA
4 Janis Christu  Grecja 6:52,81 FB
5 Warren Anderson  Stany Zjednoczone 7:02,69 FB
6 Mindaugas Griškonis  Litwa 7:18,88 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mahe Drysdale  Nowa Zelandia 6:46,21 FA
2 Tim Maeyens  Belgia 6:48,37 FA
3 Mathias Rocher  Niemcy 6:49,09 FA
4 Lassi Karonen  Szwecja 6:52,01 FB
5 Ariel Suárez  Argentyna 6:56,39 FB
6 Angel Fournier Rodriguez  Kuba 6:57,39 FB

Finał D[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Bajrang Lal Takhar  Indie 7:20,04
2 Haidar Nozad  Irak 7:23,54
3 Seyedmojtaba Shojaei  Iran 7:24,78

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Maksim Szauczenka  Białoruś 7:33,25
2 Peter Lambert  Południowa Afryka 7:37,29
3 Mario Vekić  Chorwacja 7:38,73
4 Sean Casey  Irlandia 7:44,16
5 Serhij Hryń  Ukraina 7:50,85
6 Oscar Vasquez Ochoa  Chile 8:04,11

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mindaugas Griškonis  Litwa 6:47,55
2 Janis Christu  Grecja 6:49,50
3 Lassi Karonen  Szwecja 6:50,75
4 Angel Fournier Rodriguez  Kuba 6:51,09
5 Ariel Suárez  Argentyna 6:51,31
6 Warren Anderson  Stany Zjednoczone 7:06,06

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Mahe Drysdale  Nowa Zelandia 6:33,35
Silver medal world centered-2.svg Alan Campbell  Wielka Brytania 6:34,30
Bronze medal world centered-2.svg Ondřej Synek  Czechy 6:38,53
4 Tim Maeyens  Belgia 6:44,59
5 Mathias Rocher  Niemcy 6:48,09
6 Olaf Tufte  Norwegia 7:02,82

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]