Mistrzostwa Świata w Zapasach 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

46. mistrzostwa świata w zapasach w stylu klasycznym odbyły się w mieście Gävle (Szwecja), a w stylu wolnym w mieście Teheran (Iran). Kobiety rywalizowały w mieście Poznań (Polska).

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1  Rosja 5 0 5 10
2  Iran 3 2 1 6
3  Stany Zjednoczone 2 2 3 7
4  Korea Południowa 2 1 2 5
5  Japonia 2 1 0 3
6  Kazachstan 2 0 0 2
7  Kuba 1 1 1 3
8  Norwegia 1 1 0 2
9  Bułgaria 1 0 1 2
 Kanada 1 0 1 2
11  Armenia 1 0 0 1
 Austria 1 0 0 1
13  Turcja 0 2 1 3
14  Węgry 0 2 0 2
15  Szwecja 0 1 2 3
16  Niemcy 0 1 1 2
 Polska 0 1 1 2
 Ukraina 0 1 1 2
19  Azerbejdżan 0 1 0 1
 Chiny 0 1 0 1
 Czechy 0 1 0 1
 Francja 0 1 0 1
 Macedonia Północna 0 1 0 1
 Rumunia 0 1 0 1
25  Izrael 0 0 1 1
 Syria 0 0 1 1

Medale[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
54 kg Stany Zjednoczone Sammie Henson Azerbejdżan Namiq Abdullayev Iran Gholam Reza Mohammadi
58 kg Iran Alireza Dabir Turcja Harun Doğan Kanada Gia Sissaouri
63 kg Bułgaria Serafim Byrzakow Iran Abbas Hadżdż Kenari Stany Zjednoczone Cary Kolat
69 kg Armenia Arajik Geworkian Ukraina Zaza Zazirow Stany Zjednoczone Lincoln McIlravy
76 kg Rosja Buwajsar Sajtijew Korea Południowa Mun Ui-je Niemcy Alexander Leipold
85 kg Iran Ali Reza Hejdari Macedonia Północna Mogamed Ibragimow Kuba Yoel Romero
97 kg Iran Abbas Dżadidi Polska Marek Garmulewicz Rosja Kuramagomied Kuramagomiedow
130 kg Kuba Alexis Rodríguez Iran Rasul Chadem Rosja Andriej Szumilin

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
54 kg Korea Południowa Sim Gwon-ho Rumunia Marian Sandu Syria Chalid al-Faradż
58 kg Korea Południowa Kim In-seop Chińska Republika Ludowa Sheng Zetian Bułgaria Armen Nazarian
63 kg Kazachstan Mychitar Manukian Turcja Şeref Eroğlu Korea Południowa Choi Sang-seon
69 kg Rosja Aleksandr Trietjakow Węgry Csaba Hirbik Korea Południowa Son Sang-pil
76 kg Kazachstan Baktijar Bajsejytow Kuba Filiberto Ascuy Turcja Nazmi Avluca
85 kg Rosja Aleksandr Mieńszczikow Węgry János Kismoni Szwecja Martin Lidberg
97 kg Rosja Gogi Koguaszwili Czechy Marek Švec Ukraina Dawyd Sałdadze
130 kg Rosja Aleksandr Karielin Stany Zjednoczone Matt Ghaffari Izrael Jurij Jewsejczyk

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
46 kg Stany Zjednoczone Patricia Saunders Japonia Miyu Yamamoto-Ikeda Rosja Inga Karamczakowa
51 kg Japonia Atsuko Shinomura Szwecja Ida Hellström Rosja Jelena Jegoczina
56 kg Norwegia Gudrun Annette Høie Francja Anna Gomis Szwecja Sara Eriksson
62 kg Austria Nikola Hartmann-Dünser Norwegia Lene Aanes Rosja Natalja Winogradowa
68 kg Kanada Christine Vierling Niemcy Stéphanie Gross Stany Zjednoczone Sandra Bacher
75 kg Japonia Kyōko Hamaguchi Stany Zjednoczone Kristie Marano Polska Edyta Witkowska

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]