Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2017/I Dywizja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata do lat 18 w Hokeju na Lodzie Mężczyzn I Dywizji 2017 odbędą się w słoweńskim Bledzie. Zawody rozgrywano w dniach 7–12 kwietnia grupa A oraz 15-21 kwietnia 2017 roku grupa B.

W mistrzostwach pierwszej dywizji uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Rozgrywały one mecze systemem każdy z każdym. Zwycięzca turnieju grupy A awansował do mistrzostw świata elity w 2018 roku, ostatni zespół grupy A spadł do grupy B, zastępując zwycięzcę turnieju grupy B. Najsłabsza drużyna grupy B spadła do drugiej dywizji.

Hale, w których odbywały się zawody to:

  • Ice Arena Bled (Bled)

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Sędziowie główni[1]

  • Włochy Andrea Benvegnu
  • Polska Paweł Meszyński
  • Słowenia Viki Trilar
  • Szwecja Christoffer Holm
Liniowi
  • Białoruś Wiktor Zinczenko
  • Finlandia Tommi Niittyla
  • Łotwa Raivis Jucers
  • Słowenia Matjaz Hribar
  • Słowenia Grega Markizeti
  • Szwecja Ludvig Lundgren
  • Stany Zjednoczone Shaun Morgan

Wyniki
Godziny podane w czasach lokalnych (UTC+02:00)

7 kwietnia 2017  Francja 4:2  Niemcy Ice Arena Bled, Bled
7 kwietnia 2017  Norwegia 2:1  Kazachstan Ice Arena Bled, Bled
7 kwietnia 2017  Węgry 1:4  Dania Ice Arena Bled, Bled

8 kwietnia 2017  Niemcy 13:00  Norwegia Ice Arena Bled, Bled
8 kwietnia 2017  Kazachstan 16:30  Węgry Ice Arena Bled, Bled
8 kwietnia 2017  Dania 20:00  Francja Ice Arena Bled, Bled

10 kwietnia 2017  Węgry 13:00  Francja Ice Arena Bled, Bled
10 kwietnia 2017  Dania 16:30  Norwegia Ice Arena Bled, Bled
10 kwietnia 2017  Niemcy 20:00  Kazachstan Ice Arena Bled, Bled

11 kwietnia 2017  Kazachstan 13:00  Dania Ice Arena Bled, Bled
11 kwietnia 2017  Niemcy 16:30  Węgry Ice Arena Bled, Bled
11 kwietnia 2017  Francja 20:00  Norwegia Ice Arena Bled, Bled

13 kwietnia 2017  Norwegia 13:00  Węgry Ice Arena Bled, Bled
13 kwietnia 2017  Kazachstan 16:30  Francja Ice Arena Bled, Bled
13 kwietnia 2017  Dania 20:00  Niemcy Ice Arena Bled, Bled

Tabela

Lp Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/-
1.  Dania 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2.  Francja 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3.  Kazachstan 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4.  Niemcy 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5.  Norwegia 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6.  Węgry 0 0 0 0 0 0 0 0 0

    = awans do elity     = spadek do I dywizji, grupy B

Statystyki indywidualne
  • Klasyfikacja strzelców:
  • Klasyfikacja asystentów:
  • Klasyfikacja kanadyjska:
  • Klasyfikacja +/-:
  • Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy:
  • Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy:
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:

  • Bramkarz:
  • Obrońca:
  • Napastnik:

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Sędziowie główni[1]

  • Francja Damien Bliek
  • Węgry Miklos Haszonits
  • Kazachstan Siergiej Soboliew
  • Norwegia Stian Halm
Liniowi
  • Chorwacja Marko Saković
  • Dania Andreas Weise Kroyer
  • Węgry Aron Soltesz
  • Norwegia Knut Einar Braten
  • Rosja Dmitrij Sziszlo
  • Słowenia Gregor Miklić
  • Słowenia Damir Raković

Wyniki
Godziny podane w czasach lokalnych (UTC+02:00)

15 kwietnia 2017  Włochy 13:00  Ukraina Ice Arena Bled, Bled
15 kwietnia 2017  Słowenia 16:30  Japonia Ice Arena Bled, Bled
15 kwietnia 2017  Polska 20:00  Austria Ice Arena Bled, Bled

16 kwietnia 2017  Ukraina 13:00  Polska Ice Arena Bled, Bled
16 kwietnia 2017  Austria 16:30  Słowenia Ice Arena Bled, Bled
16 kwietnia 2017  Japonia 20:00  Włochy Ice Arena Bled, Bled

18 kwietnia 2017  Japonia 13:00  Ukraina Ice Arena Bled, Bled
18 kwietnia 2017  Polska 16:30  Słowenia Ice Arena Bled, Bled
18 kwietnia 2017  Austria 20:00  Włochy Ice Arena Bled, Bled

19 kwietnia 2017  Japonia 13:00  Polska Ice Arena Bled, Bled
19 kwietnia 2017  Słowenia 16:30  Włochy Ice Arena Bled, Bled
19 kwietnia 2017  Ukraina 20:00  Austria Ice Arena Bled, Bled

21 kwietnia 2017  Włochy 13:00  Polska Ice Arena Bled, Bled
21 kwietnia 2017  Ukraina 16:30  Słowenia Ice Arena Bled, Bled
21 kwietnia 2017  Austria 20:00  Japonia Ice Arena Bled, Bled

Tabela

Lp Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/-
1.  Austria 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2.  Japonia 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3.  Polska 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4.  Słowenia 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5.  Ukraina 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6.  Włochy 0 0 0 0 0 0 0 0 0

    = awans do I dywizji, grupy A     = spadek do II dywizji, grupy A

Statystyki indywidualne
  • Klasyfikacja strzelców:
  • Klasyfikacja asystentów:
  • Klasyfikacja kanadyjska:
  • Klasyfikacja +/-:
  • Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy:
  • Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy:
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:

  • Bramkarz:
  • Obrońca:
  • Napastnik:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b IIHF: Referee assignments 2016/2017. iihf.com. [dostęp 2016-11-11].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]