Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2018/II Dywizja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Świata do lat 18 w Hokeju na Lodzie Mężczyzn II Dywizji 2018 odbyły się w dwóch państwach: w estońskim Tallinnie oraz w chorwackim Zagrzebiu. Zawody rozegrano:

  • dla grupy A: 1–7 kwietnia 2018
  • dla grupy B: 24–30 marca 2018.

W mistrzostwach drugiej dywizji uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Rozegrały one mecze systemem każdy z każdym. Zwycięzca turnieju grupy A awansował do mistrzostw świata I dywizji gr. B w 2019 roku, ostatni zespół grupy A spadł do grupy B, zastępując zwycięzcę turnieju grupy B. Najsłabsza drużyna grupy B spadła do trzeciej dywizji.

Hale, w których odbyły się zawody to:

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
Godziny podane w czasach lokalnych (UTC+03:00)

1 kwietnia 2018  Australia 1:4  Korea Południowa Tondiraba Jäähall, Tallinn
1 kwietnia 2018  Litwa 4:3  Polska Tondiraba Jäähall, Tallinn
1 kwietnia 2018  Estonia 3:6  Wielka Brytania Tondiraba Jäähall, Tallinn

2 kwietnia 2018  Polska 4:0  Korea Południowa Tondiraba Jäähall, Tallinn
2 kwietnia 2018  Wielka Brytania 9:2  Australia Tondiraba Jäähall, Tallinn
2 kwietnia 2018  Estonia 0:7  Litwa Tondiraba Jäähall, Tallinn

4 kwietnia 2018  Polska 5:4  Wielka Brytania Tondiraba Jäähall, Tallinn
4 kwietnia 2018  Litwa 2:1  Korea Południowa Tondiraba Jäähall, Tallinn
4 kwietnia 2018  Estonia 8:0  Australia Tondiraba Jäähall, Tallinn

6 kwietnia 2018  Wielka Brytania 3:2  Litwa Tondiraba Jäähall, Tallinn
6 kwietnia 2018  Australia 0:16  Polska Tondiraba Jäähall, Tallinn
6 kwietnia 2018  Korea Południowa 4:3  Estonia Tondiraba Jäähall, Tallinn

7 kwietnia 2018  Litwa 7:1  Australia Tondiraba Jäähall, Tallinn
7 kwietnia 2018  Korea Południowa 3:4  Wielka Brytania Tondiraba Jäähall, Tallinn
7 kwietnia 2018  Polska 4:3 pd.  Estonia Tondiraba Jäähall, Tallinn

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1.  Wielka Brytania 5 12 4 0 0 1 26 15 +11
2.  Litwa 5 11 4 0 0 1 22 8 +14
3.  Polska 5 11 3 1 0 1 32 11 +21
4.  Korea Południowa 5 6 2 0 0 3 12 14 -2
5.  Estonia 5 4 1 0 1 3 17 21 -4
6.  Australia 5 0 0 0 0 5 4 44 -40

    = awans do I dywizji, grupy B     = spadek do II dywizji, grupy B

Statystyki indywidualne
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
Godziny podane w czasach lokalnych (UTC+01:00)

24 marca 2018  Hiszpania 8:3  Islandia Dom Sportova, Zagrzeb
24 marca 2018  Chiny 5:6 pk.  Holandia Dom Sportova, Zagrzeb
24 marca 2018  Serbia 1:2  Chorwacja Dom Sportova, Zagrzeb

25 marca 2018  Islandia 0:5  Chiny Dom Sportova, Zagrzeb
25 marca 2018  Hiszpania 3:2 pk.  Serbia Dom Sportova, Zagrzeb
25 marca 2018  Chorwacja 3:0  Holandia Dom Sportova, Zagrzeb

27 marca 2018  Serbia 4:5 pd.  Holandia Dom Sportova, Zagrzeb
27 marca 2018  Hiszpania 7:3  Chiny Dom Sportova, Zagrzeb
27 marca 2018  Chorwacja 5:4 pk.  Islandia Dom Sportova, Zagrzeb

28 marca 2018  Holandia 4:5  Hiszpania Dom Sportova, Zagrzeb
28 marca 2018  Islandia 1:5  Serbia Dom Sportova, Zagrzeb
28 marca 2018  Chiny 3:2  Chorwacja Dom Sportova, Zagrzeb

30 marca 2018  Serbia 4:0  Chiny Dom Sportova, Zagrzeb
30 marca 2018  Holandia 3:1  Islandia Dom Sportova, Zagrzeb
30 marca 2018  Chorwacja 1:4  Hiszpania Dom Sportova, Zagrzeb

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1.  Hiszpania 5 14 4 1 0 0 27 13 +14
2.  Chorwacja 5 8 2 1 0 2 13 12 +1
3.  Serbia 5 8 2 0 2 1 16 11 +5
4.  Holandia 5 7 1 2 0 2 18 18 0
5.  Chiny 5 7 2 0 1 2 16 19 -3
6.  Islandia 5 1 0 0 1 4 9 26 -17

    = awans do II dywizji, grupy A     = spadek do III dywizji, grupy A

Statystyki indywidualne
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]