Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata do lat 18 w Hokeju na Lodzie
2019 2021
Miejsce finału Plymouth
Ann Arbor (Stany Zjednoczone)
Podium
Pierwsze miejsce Gold medal with cup.svg
Drugie miejsce Silver medal with cup.svg
Trzecie miejsce Bronze medal with cup.svg

22. Mistrzostwa Świata do lat 18 w Hokeju na Lodzie 2020 organizowane przez IIHF odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Miastami goszczącymi najlepsze młodzieżowe reprezentacje świata będą Plymouth i Ann Arbor. Turniej elity rozegrany zostanie w dniach 16 – 26 kwietnia 2020 roku. Zawody będą jednocześnie kwalifikacją do następnego turnieju.

Elita[edytuj | edytuj kod]

Turniej zostanie rozegrany w dniach od 16 do 26 kwietnia 2020 roku w Plymouth i Ann Arbor w Stanach Zjednoczonych. Weźmie w nim udział 10 najlepszych młodzieżowych drużyn świata.

W tej części mistrzostw uczestniczy 10 najlepszych drużyn na świecie. System rozgrywania meczów jest inny niż w niższych dywizjach. Najpierw drużyny rozgrywają mecze w fazie grupowej (2 grupy po 5 zespołów), systemem każdy z każdym. Do fazy pucharowej, czyli ćwierćfinałów awansuje po 4 drużyny z obu grup. Najsłabsza drużyna z każdej z grup zagra w fazie play-off do dwóch zwycięstw. Drużyna, która przegrała dwukrotnie spadła do niższej dywizji.

W Mistrzostwach Świata Elity Młodzieżowców 2020 zagrają następujące reprezentacje:

Dywizja I[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Dywizji I jest drugą klasą mistrzowską, z której najlepsza drużyna uzyska awans do Elity, a ostatni zespół jest degradowany do Grupy B Dywizji I. Grupa B Dywizji I stanowi trzecią klasę mistrzowską. Jej zwycięzca awansuje do Dywizji I Grupy A, zaś ostatnia drużyny spada do Dywizji II Grupy A.

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Świata Dywizji I Grupy A zostaną rozegrane w dniach od 13 do 19 kwietnia 2020 roku w Nowej Wsi Spiskiej, na Słowacji. Zagrają w nich następujące drużyny:

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Świata Dywizji I Grupy B zostaną rozegrane w dniach od 12 do 18 kwietnia 2020 roku w Asiago, we Włoszech. Zagrają w nich następujące drużyny:

Dywizja II[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Dywizji II jest czwartą klasą mistrzowską, z której pierwsza drużyna uzyskują awans do Dywizji I Grupy B, a ostatni zespół jest degradowany do Grupy B Dywizji II. Grupa B Dywizji II stanowi piątą klasę mistrzowską. Jej zwycięzca awansuje do Dywizji II Grupy A, zaś ostatnia drużyny spada do Dywizji III.

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Świata Dywizji II Grupy A zostaną rozegrane w dniach od 22 do 28 marca 2020 roku w Tallinnie, stolicy Estonii. Zagrają w nich następujące drużyny:

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Świata Dywizji II Grupy B zostaną rozegrane w dniach od 21 do 27 marca 2020 roku w Tiencinie, w Chinach. Zagrają w nich następujące drużyny:

Dywizja III[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Dywizji III jest szóstą klasą mistrzowską, z której pierwsza drużyna uzyskują awans do Dywizji II Grupy B, a ostatni zespół jest degradowany do Grupy B Dywizji III. Grupa B Dywizji III stanowi siódmą klasę mistrzowską. Jej zwycięzca awansuje do Dywizji III Grupy A.

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Świata Dywizji III Grupy A zostaną rozegrane w dniach od 16 do 22 marca 2020 roku w Stambule, w Turcji. Zagrają w nich następujące drużyny:

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Świata Dywizji III Grupy B zostaną rozegrane w dniach od 29 marca do 4 kwietnia 2020 roku w Kockelscheuer, w Luksemburgu. Zagrają w nich następujące drużyny:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]