Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2020/Elita

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie Elity 2020 odbędą się w dniach 16 - 26 kwietnia 2020 w Stanach Zjednoczonych. Jako miasta goszczące najlepsze reprezentacje świata U18 zostały wybrane Plymouth i Ann Arbor. Do 22. turnieju o złoty medal mistrzostw świata młodzików zakwalifikowano 10 narodowych reprezentacji.

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Białoruś 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Kanada 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Łotwa 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Szwecja 0 0 0 0 0 0 0 0 0

    = awans do ćwierćfinałów     = baraż o utrzymanie

Wyniki

16 kwietnia 2020 Szwajcaria  15:00  Łotwa Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor
16 kwietnia 2020 Szwecja  19:00  Białoruś Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor

17 kwietnia 2020 Białoruś  15:00  Szwajcaria Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor
17 kwietnia 2020 Szwecja  19:00  Kanada Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor

18 kwietnia 2020 Kanada  19:00  Łotwa Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor

19 kwietnia 2020 Szwajcaria  15:00  Szwecja Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor
19 kwietnia 2020 Łotwa  19:00  Białoruś Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor

20 kwietnia 2020 Kanada  19:00  Szwajcaria Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor

21 kwietnia 2020 Łotwa  15:00  Szwecja Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor
21 kwietnia 2020 Białoruś  19:00  Kanada Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Czechy 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Finlandia 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Niemcy 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Rosja 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Stany Zjednoczone 0 0 0 0 0 0 0 0 0

    = awans do ćwierćfinałów     = baraż o utrzymanie

Wyniki

16 kwietnia 2020 Czechy  15:00  Niemcy USA Hockey Arena, Plymouth
16 kwietnia 2020 Rosja  19:00  Stany Zjednoczone USA Hockey Arena, Plymouth

17 kwietnia 2020 Rosja  15:00  Finlandia USA Hockey Arena, Plymouth
17 kwietnia 2020 Niemcy  19:00  Stany Zjednoczone USA Hockey Arena, Plymouth

18 kwietnia 2020 Finlandia  19:00  Czechy USA Hockey Arena, Plymouth

19 kwietnia 2020 Stany Zjednoczone  15:00  Czechy USA Hockey Arena, Plymouth
19 kwietnia 2020 Niemcy  19:00  Rosja USA Hockey Arena, Plymouth

20 kwietnia 2020 Finlandia  19:00  Niemcy USA Hockey Arena, Plymouth

21 kwietnia 2020 Czechy  15:00  Rosja USA Hockey Arena, Plymouth
21 kwietnia 2020 Stany Zjednoczone  19:00  Finlandia USA Hockey Arena, Plymouth


Turniej play-out[edytuj | edytuj kod]

23 kwietnia 2020 Ostatnie miejsce grupy A 11:30 Ostatnie miejsce grupy B Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor
25 kwietnia 2020 Ostatnie miejsce grupy B 12:00 Ostatnie miejsce grupy A Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały

23 kwietnia 2020 Zwycięzca grupy A 15:00 Czwarty zespół grupy B USA Hockey Arena, Plymouth
23 kwietnia 2020 Drugi zespół grupy B 15:00 Trzeci zespół grupy A Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor
23 kwietnia 2020 Zwycięzca grupy B 19:00 Czwarty zespół grupy A USA Hockey Arena, Plymouth
23 kwietnia 2020 Drugi zespół grupy A 19:00 Trzeci zespół grupy B Ann Arbor Ice Cube, Ann Arbor


Półfinały

25 kwietnia 2020 Zwycięzca pierwszego ćwierćfinału 12:00 Zwycięzca drugiego ćwierćfinału USA Hockey Arena, Plymouth
25 kwietnia 2020 Zwycięzca trzeciego ćwierćfinału 16:00 Zwycięzca czwartego ćwierćfinału USA Hockey Arena, Plymouth


Mecz o trzecie miejsce

26 kwietnia 2020 Przegrany pierwszego półfinału 12:00 Przegrany drugiego półfinału USA Hockey Arena, Plymouth


Finał

26 kwietnia 2020 Zwycięzca pierwszego półfinału 16:00 Zwycięzca drugiego półfinału USA Hockey Arena, Plymouth


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Msc. Reprezentacja
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4
5
6
7
8
9
10
Spadek do I Dywizji Grupy A w 2021:
Awans do turnieju MŚ Elity w 2021:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]