Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2020/III Dywizja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn III Dywizji 2020 rozegrane zostaną w dniach 16 – 22 marca 2020 (Grupa A) oraz 29 marca - 4 kwietnia 2020 (Grupa B).

Do mistrzostw III Dywizji przystąpi 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie sześciozespołowe grupy. Zgodnie z formatem zawody III Dywizji odbędą się w dwóch grupach: Grupa A w Turcji (Stambuł), zaś grupa B w Luksemburgu (Kockelscheuer). Reprezentacje rywalizować będą systemem każdy z każdym.

Hale, w których przeprowadzone zostaną zawody:

Turnieje zostały odwołane z powodu Pandemii wirusa SARS-CoV-2[1].

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Do mistrzostw świata drugiej dywizji w 2021 z Grupy A awansuje najlepsza reprezentacje. Ostatni zespół Grupy A zostanie zdegradowany i w 2021 zagra w Grupie B.

16 marca 2020 Izrael  13:00  Meksyk Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
16 marca 2020 Islandia  16:30  Belgia Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
16 marca 2020 Chińskie Tajpej  20:00  Turcja Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
17 marca 2020 Izrael  13:00  Islandia Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
17 marca 2020 Meksyk  16:30  Chińskie Tajpej Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
17 marca 2020 Belgia  20:00  Turcja Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
19 marca 2020 Belgia  13:00  Meksyk Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
19 marca 2020 Izrael  16:30  Chińskie Tajpej Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
19 marca 2020 Islandia  20:00  Turcja Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
20 marca 2020 Chińskie Tajpej  13:00  Belgia Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
20 marca 2020 Meksyk  16:30  Islandia Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
20 marca 2020 Turcja  20:00  Izrael Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
22 marca 2020 Islandia  13:00  Chińskie Tajpej Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
22 marca 2020 Belgia  16:30  Izrael Silivrikapı Ice Rink, Stambuł
22 marca 2020 Turcja  20:00  Meksyk Silivrikapı Ice Rink, Stambuł

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Belgia
2  Chińskie Tajpej
3  Islandia
4  Izrael
5  Meksyk
6  Turcja

    = awans do II dywizji grupy B     = utrzymanie w III dywizji grupy A     = spadek do III dywizji grupy B

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Do mistrzostw świata III Dywizji Grupy A w 2021 z Grupy B awansuje pierwsza drużyna.

29 marca 2020 Hongkong  12:30  Bośnia i Hercegowina Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
29 marca 2020 Południowa Afryka  16:00  Nowa Zelandia Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
29 marca 2020 Kirgistan  19:30  Luksemburg Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
30 marca 2020 Hongkong  12:30  Południowa Afryka Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
30 marca 2020 Bośnia i Hercegowina  16:00  Kirgistan Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
30 marca 2020 Nowa Zelandia  19:30  Luksemburg Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
1 kwietnia 2020 Nowa Zelandia  12:30  Bośnia i Hercegowina Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
1 kwietnia 2020 Hongkong  16:00  Kirgistan Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
1 kwietnia 2020 Południowa Afryka  19:30  Luksemburg Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
3 kwietnia 2020 Kirgistan  12:30  Nowa Zelandia Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
3 kwietnia 2020 Bośnia i Hercegowina  16:00  Południowa Afryka Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
3 kwietnia 2020 Luksemburg  19:30  Hongkong Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
4 kwietnia 2020 Południowa Afryka  12:30  Kirgistan Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
4 kwietnia 2020 Nowa Zelandia  16:00  Hongkong Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer
4 kwietnia 2020 Luksemburg  19:30  Bośnia i Hercegowina Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1  Bośnia i Hercegowina
2  Hongkong
3  Kirgistan
4  Luksemburg
5  Nowa Zelandia
6  Południowa Afryka

    = awans do III dywizji grupy A     = utrzymanie w III dywizji grupy B

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. IIHF cancels March tournaments (ang.). iihf.com. [dostęp 2020-03-02].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]