Mistrzostwa Afryki w Rugby 7 Mężczyzn 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Afryki w Rugby 7 Mężczyzn 2014
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2013 2015 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina rugby 7
Organizator CAR
Szczegóły turnieju
Gospodarz Harare,  Zimbabwe
Otwarcie 29 listopada 2014
Zamknięcie (finał) 30 listopada 2014
Liczba drużyn 12 (z 1 konfederacji)
Liczba aren 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Południowa Afryka
II miejsce  Kenia
III miejsce  Zimbabwe
Statystyki turnieju
Liczba meczów 42

Mistrzostwa Afryki w Rugby 7 Mężczyzn 2014 – szóste mistrzostwa Afryki w rugby 7 mężczyzn, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez CAR mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Afryce, które odbyły się w Harare w dniach 29–30 listopada 2014 roku.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

W rozegranym w Prince Edward School turnieju wzięło udział dwanaście drużyn, w tym zespoły zaplecza z RPA i Kenii[1]. Mecze odbywały się w pierwszej fazie systemem kołowym w ramach dwóch sześciozespołowych grup, po czym nastąpiła faza pucharowa – po dwie czołowe drużyny z każdej grupy walczyły o medale, zespoły z miejsc trzecich i czwartych o Plate, zaś pozostała czwórka o Bowl. W zawodach triumfowali reprezentanci RPA w finale pokonując zawodników z Kenii[2].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Południowa Afryka 5 5 0 0 175 0 +175 15 Cup
2.  Tunezja 5 4 0 1 65 62 +3 13 Cup
3.  Madagaskar 5 2 0 3 89 90 −1 9 Plate
4.  Senegal 5 2 0 3 67 103 −36 9 Plate
5.  Zambia 5 2 0 3 50 115 −65 9 Bowl
6.  Botswana 5 0 0 5 41 117 −76 5 Bowl
29 listopada 2014
08:30
Madagaskar  33:7  Botswana Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
09:10
Tunezja  21:5  Zambia Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
09:50
Południowa Afryka  38:0  Senegal Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
10:30
Zambia  19:12  Botswana Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
11:40
Madagaskar  14:24  Senegal Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
12:20
Południowa Afryka  28:0  Tunezja Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
13:30
Senegal  19:10  Botswana Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
14:10
Południowa Afryka  33:0  Zambia Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
14:50
Tunezja  12:10  Madagaskar Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
16:00
Zambia  26:17  Senegal Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
16:40
Tunezja  17:12  Botswana Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
17:20
Południowa Afryka  47:0  Madagaskar Prince Edward School, Harare


30 listopada 2014
Tunezja  15:7  Senegal Prince Edward School, Harare


30 listopada 2014
Madagaskar  32:0  Zambia Prince Edward School, Harare


30 listopada 2014
Południowa Afryka  29:0  Botswana Prince Edward School, Harare


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Kenia 5 4 0 1 135 43 +92 13 Cup
2.  Zimbabwe 5 4 0 1 129 57 +72 13 Cup
3.  Namibia 5 3 0 2 134 49 +85 11 Plate
4.  Uganda 5 3 0 2 111 74 +37 11 Plate
5.  Nigeria 5 1 0 4 62 141 −79 7 Bowl
6.  Wybrzeże Kości Słoniowej 5 0 0 5 7 214 −207 5 Bowl
29 listopada 2014
08:50
Uganda  36:7  Wybrzeże Kości Słoniowej Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
09:30
Zimbabwe  26:19  Nigeria Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
10:10
Kenia  14:7  Namibia Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
11:20
Nigeria  28:0  Wybrzeże Kości Słoniowej Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
12:00
Uganda  21:26  Namibia Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
12:40
Kenia  19:17  Zimbabwe Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
13:50
Namibia  45:0  Wybrzeże Kości Słoniowej Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
14:30
Kenia  38:5  Nigeria Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
15:10
Zimbabwe  19:12  Uganda Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
16:20
Nigeria  0:49  Namibia Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
17:00
Zimbabwe  53:0  Wybrzeże Kości Słoniowej Prince Edward School, Harare


29 listopada 2014
17:40
Kenia  12:14  Uganda Prince Edward School, Harare


30 listopada 2014
Zimbabwe  14:7  Namibia Prince Edward School, Harare


30 listopada 2014
Uganda  28:10  Nigeria Prince Edward School, Harare


30 listopada 2014
Kenia  52:0  Wybrzeże Kości Słoniowej Prince Edward School, Harare


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
30 listopada 2014
  Zambia 26  
  Wybrzeże Kości Słoniowej 14  
 
30 listopada 2014
      Zambia 21
    Botswana 19
 
 
Mecz o 3. miejsce
30 listopada 2014 30 listopada 2014
  Botswana 17   Wybrzeże Kości Słoniowej  21
  Nigeria 7     Nigeria  24
30 listopada 2014
Zambia  26:14  Wybrzeże Kości Słoniowej Prince Edward School, Harare


30 listopada 2014
Botswana  17:7  Nigeria Prince Edward School, Harare

30 listopada 2014
Zambia  21:19  Botswana Prince Edward School, Harare

30 listopada 2014
Wybrzeże Kości Słoniowej  21:24  Nigeria Prince Edward School, Harare


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
30 listopada 2014
  Madagaskar 12  
  Uganda 19  
 
30 listopada 2014
      Uganda 5
    Namibia 19
 
 
Mecz o 3. miejsce
30 listopada 2014 30 listopada 2014
  Senegal 0   Madagaskar  47
  Namibia 34     Senegal  5
30 listopada 2014
Madagaskar  12:19  Uganda Prince Edward School, Harare


30 listopada 2014
Senegal  0:34  Namibia Prince Edward School, Harare

30 listopada 2014
Uganda  5:19  Namibia Prince Edward School, Harare

30 listopada 2014
Madagaskar  47:5  Senegal Prince Edward School, Harare


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
30 listopada 2014
  Południowa Afryka 19  
  Zimbabwe 12  
 
30 listopada 2014
      Południowa Afryka 38
    Kenia 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
30 listopada 2014 30 listopada 2014
  Tunezja 5   Zimbabwe  41
  Kenia 29     Tunezja  5
30 listopada 2014
Południowa Afryka  19:12  Zimbabwe Prince Edward School, Harare


30 listopada 2014
Tunezja  5:29  Kenia Prince Edward School, Harare

30 listopada 2014
Południowa Afryka  38:5  Kenia Prince Edward School, Harare

30 listopada 2014
Zimbabwe  41:5  Tunezja Prince Edward School, Harare


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Południowa Afryka
2  Kenia
3  Zimbabwe
4  Tunezja
5  Namibia
6  Uganda
7  Madagaskar
8  Senegal
9  Zambia
10  Botswana
11  Nigeria
12  Wybrzeże Kości Słoniowej

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. CAR Africa Cup VIIs (ang.). confederation-africaine-rugby.com. [dostęp 2014-12-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-12-01)].
  2. South Africa win back Africa sevens crown (ang.). worldrugby.org. [dostęp 2014-12-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-04)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]