Mistrzostwa Ameryki Środkowej i Karaibów w Lekkoatletyce 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

24. Mistrzostwa Ameryki Środkowej
i Karaibów w Lekkoatletyce

Gospodarz Meksyk Morelia
Data otwarcia 5 lipca 2013
Data zamknięcia 7 lipca 2013
Stadion Estadio Venustiano Carranza
1leftarrow.png Mayagüez 2011 2016 1rightarrow-2.png

24. Mistrzostwa Ameryki Środkowej i Karaibów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się od 5 do 7 lipca w Morelii w Meksyku.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal centralamerica.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal centralamerica.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal centralamerica.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Andrew Fisher 10,14 Barbados Andrew Hinds 10,19 Barbados Ramon Gittens 10,19
Bieg na 200 m Saint Kitts i Nevis Antoine Adams 20,13 NR Trynidad i Tobago Lalonde Gordon 20,28 Jamajka Jason Livermore 20,29
Bieg na 400 m Trynidad i Tobago Jarrin Solomon 45,54 Jamajka Omar Johnson 45,67 Dominikana Gustavo Cuesta 46,20
Bieg na 800 m Kuba Andy González 1:49,54 Jamajka Ricardo Cunningham 1:49,97 Jamajka Jo-Wayne Hibbert 1:50,10
Bieg na 1500 m Meksyk Christopher Sandoval 3:52,94 Meksyk Fabian Guerrero 3:53,53 Dominikana Jose Alberto Beras 4:02,61
Bieg na 5000 m Meksyk Juan Luis Barrios 14:08,19 Meksyk Fabian Guerrero 14:48,94 Gwatemala Alfredo Arévalo 15:22,23
Bieg na 10 000 m Meksyk Juan Romero 30:11,84 Meksyk Sergio Pedraza 30:16,76 Gwatemala Alfredo Arévalo 32:23,55
Bieg na 3000 m z przeszkodami Meksyk Javier Quintana 9:17,56 PB Meksyk Luis Ibarra 9:27,92 Dominikana Alvaro Abreu 8:42,51
Bieg na 110 m przez płotki Barbados Shane Brathwaite 13,70 Trynidad i Tobago Wayne Davis 13,75 Kuba Yordan L. O’Farrill 13,82
Bieg na 400 m przez płotki Trynidad i Tobago Emanuel Mayers 49,72 Bahamy Jeffery Gibson 49,94 Kuba Amaurys R. Valle 50,02
Sztafeta 4 × 100 m  Bahamy
Adrian Griffith
Jamial Rolle
Trevorvano Mackey
Shavez Hart
38,77 NR  Jamajka
Oshane Bailey
Andrew Fisher
Jermaine Brown
Jason Livermore
38,86  Trynidad i Tobago
Jamol James
Ayodelle Taffe
Jereem Richards
Emmanuel Callender
39,26
Sztafeta 4 × 400 m  Trynidad i Tobago
Renny Quow
Emmanuel Mayers
Machel Cedenio
Jarrin Solomon
3:02,19  Bahamy
LaToy Williams
O’Jay Ferguson
Jeffery Gibson
Wesley Neymour
3:02,66  Dominikana
Arismendy Peguero
Gustavo Cueasta
Félix Sánchez
Luguelín Santos
3:02,82
Chód na 20 km Meksyk Jorge Alejandro Martínez 1:27:17 PB Meksyk Julio César Salazar 1:29:51 Kostaryka Allan Segura 1:39:14
Skok wzwyż Bahamy Ryan Ingraham 2,25 Jamajka Darrel Garwood 2,22 Bahamy Jamal Wilson 2,22
Skok o tyczce Meksyk Raul Rios 5,10 PB Meksyk Victor Manuel Castillero 4,80 Dominikana Jorge Montes 4,65
Skok w dal Meksyk Alberto Álvarez 7,85 PB Dominikana Eddy Florián 7,80 Trynidad i Tobago Kyron Blaise 7,73
Trójskok Dominika Yordanis Durañona 16,45 Meksyk Alberto Álvarez 16,39 PB Trynidad i Tobago Chris Hercules 16,00
Pchnięcie kulą Jamajka O’Dayne Richards 20,97 PB Meksyk Josué Santana 17,74 Meksyk Mario Cota 17,67
Rzut dyskiem Jamajka Chad Wright 60,79 Meksyk Mario Cota 58,58 Trynidad i Tobago Quincy Wilson 55,83
Rzut młotem Kostaryka Roberto Sawyer 68,92 Meksyk Diego Del Real 65,35 Gwatemala Diego Berrios 61,88
Rzut oszczepem
(szczegóły)
Meksyk Carlos Armenta 72,49 Kajmany (wyspy) Alexander Pascal 71,85 PB Meksyk José Lagunes 69,64
Dziesięciobój Meksyk Rodrigo Armando Sagaon 7011 pkt. Meksyk Jorge Rivera 6773 pkt. Haiti Josue Louis 6619 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal centralamerica.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal centralamerica.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal centralamerica.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Sheri-Ann Brooks 11,21 Dominikana Mariely Sánchez 11,24 NR Jamajka Aleen Bailey 11,34
Bieg na 200 m Saint Vincent i Grenadyny Kineke Alexander 23,00 PB Jamajka Aleen Bailey 23,08 Dominikana Mariely Sánchez 23,15
Bieg na 400 m Gujana Kadecia Baird 51,32 Jamajka Chris-Ann Gordon 52,52 Saint Vincent i Grenadyny Kineke Alexander 52,81
Bieg na 800 m Jamajka Natoya Goule 2:02,02 Jamajka Simoya Campbell 2:03,08 Kuba Rose M. Almanza 2:03,10
Bieg na 1500 m Meksyk Brenda Flores 4:27,55 Kuba Adriana Muñoz 4:23,78 Meksyk Alejandra Silis 4:24,93 SB
Bieg na 5000 m Meksyk Marisol Romero 16:04,93 Meksyk Brenda Flores 17:11,89 Gwatemala Elida Hernández 18:17,55
Bieg na 10 000 m Meksyk Kathya García 35:19,92 Meksyk Marta Vazquez 35:49,23 Meksyk Daniela Alonso 36:05,94
Bieg na 3000 m z przeszkodami Meksyk Azucena Rios 10:56,55 Dominikana Maria Mancebo 11:09,21 Meksyk Elisa Hernández 11:20,28 PB
Bieg na 100 m przez płotki Jamajka Monique Morgan 13,25 Barbados Kierre Beckles 13,37 Dominikana Lavonne Idlette 13,41
Bieg na 400 m przez płotki Jamajka Danielle Dowie 56,39 Kostaryka Sharolyn Scott 57,74 Meksyk Zudikey Rodríguez 58,12
Sztafeta 4 × 100 m  Jamajka
Elaine Thompson
Nadine Palmer
Aleen Bailey
Sheri-Ann Brooks
43,58  Trynidad i Tobago
Kamaria Durant
Kai Selvon
Reyare Thomas
Michelle-Lee Ahye
43,67  Bahamy
Tayla Carter
Cache Armbrister
Debbie Ferguson-McKenzie
Nivea Smith
44,08
Sztafeta 4 × 400 m  Trynidad i Tobago
Shawna Fermin
Sparkle McKnight
Ramona Modeste
Aleena Brooks
3:30,64 NR  Meksyk
Mariel Espinosa
Zudikey Rodríguez
Claudia Soberanes
Gabriela Medina
3:34,52  Bahamy
Shakeitha Henfield
Laniece Clarke
Miriam Byfield
Amara Jones
3:36,41
Chód na 10 km Meksyk María Guadalupe González 47:49 PB Wenezuela Milángela Rosales 49:08 Meksyk Zayra Jáuregui 50:01 PB
Skok wzwyż Saint Lucia Levern Spencer 1,95 Saint Lucia Jeanelle Scheper 1,92 NJR PB WJL Bahamy Saniel Atkinson Grier 1,84
Skok o tyczce Meksyk Carmelita Correa 3,95 Meksyk Tiziana Ruiz 3,90 Portoryko Alexandra González 3,85
Skok w dal Jamajka Francine Simpson 6,49 Bermudy Arantxa King 6,45 Bahamy Bianca Stuart 6,42
Trójskok Bahamy Tamara Myers 13,18 Trynidad i Tobago Ayanna Alexander 13,17 Meksyk Liliana Hernández 12,90 PB
Pchnięcie kulą Trynidad i Tobago Cleopatra Borel 17,56 Meksyk Cecilia Dzul 16,53 Meksyk Laura Pulido 15,69
Rzut dyskiem Jamajka Allison Randall 55,26 Meksyk Paulina Flores 50,16 Meksyk Iraís Estrada 49,84
Rzut młotem Meksyk Samantha Hernández 54,27 PB Meksyk Yolanda González 54,26
Rzut oszczepem Portoryko Coralys Ortiz 57,48 PB Meksyk Betzabet Menéndez 48,90 Meksyk Diana Martínez 47,40

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 9 krajowych rekordów w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Zharnel Hughes Male.png  Anguilla bieg na 100 metrów 10,23
Antoine Adams Male.png  Saint Kitts i Nevis bieg na 200 metrów 20,13
Luguelín Santos Male.png  Dominikana bieg na 200 metrów 20,55
Adrian Griffith Male.png
Jamial Rolle Male.png
Trevorvano Mackey Male.png
Shavez Hart Male.png
 Bahamy sztafeta 4 × 100 metrów 38,77
Nicholas Deshong Male.png
Levi Cadogan Male.png
Shane Brathwaite Male.png
Andrew Hinds Male.png
 Barbados sztafeta 4 × 100 metrów 39,18
Jarlex Lynch Male.png
Gary Robinson Male.png
Gerald Drummond Male.png
Nery Brenes Male.png
 Kostaryka sztafeta 4 × 400 metrów 3:08,77
Mariely Sánchez Female.png  Dominikana bieg na 100 metrów 11,24
Shinelle Proctor Female.png  Anguilla skok wzwyż 1,70
Shawna Fermin Female.png
Sparkle McKnight Female.png
Ramona Modeste Female.png
Aleena Brooks Female.png
 Trynidad i Tobago sztafeta 4 × 400 metrów 3:30,64

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]