Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2011 2015 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator NORCECA
Szczegóły turnieju
Gospodarz Langley,  Kanada
Otwarcie 23 września, Langley
Zamknięcie (finał) 28 września, Langley
Liczba drużyn 9 (z 1 konfederacji)
Liczba hal 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Stany Zjednoczone
II miejsce  Kanada
III miejsce  Kuba
Statystyki turnieju
Liczba meczów 18
Liczba bramek 2549 (141,61 na mecz)
Oglądalność 15 685 (871 na mecz)
Najlepszy zawodnik (MVP) Matthew Anderson
Strona internetowa

Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 – 23 edycja mistrzostw rozegrana zostanie w dniach 23 września28 września 2013 roku w kanadyjskiej miejscowości Langley. W rozgrywkach wystartuje 9 reprezentacji narodowych.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa B Grupa C

 Dominikana
 Stany Zjednoczone
 Saint Lucia

 Bahamy
 Kuba
 Portoryko

 Kanada
 Gwatemala
 Meksyk

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

W fazie grupowej został wprowadzony system punktowania, który przedstawia się następująco:

Wynik Punktacja
3–0 6 pkt
3–1 5 pkt
3–2 4 pkt
2–3 3 pkt
1–3 2 pkt
0–3 1 pkt

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1  Stany Zjednoczone 4 2 2 0 6 0 6
2  Dominikana 3 2 1 1 3 3 0
3  Saint Lucia 1 1 0 1 0 6 −6

Źródło: norceca.net
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.09 16:00 Stany Zjednoczone  3:0  Saint Lucia 25:12 25:10 25:11     275 1
24.09 20:00 Stany Zjednoczone  3:0  Dominikana 25:19 25:17 25:9     340 2
25.09 18:00 Dominikana  3:0  Saint Lucia 25:19 25:12 25:23     375 3

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Małe punkty Sety
M
W
P
zdob.
str.
ratio
wyg.
prz.
ratio
1  Kuba 4 2 2 0 172 121 1.421 6 1 6.000
2  Portoryko 3 2 1 1 161 144 1.118 4 3 1.333
3  Bahamy 2 2 0 2 82 150 0.547 0 6 0.000

Źródło: norceca.net
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.09 18:00 Kuba  3:0  Bahamy 25:16 25:12 25:7     350 1
24.09 18:00 Kuba  3:1  Portoryko 25:17 22:25 25:22 25:22   300 2
25.09 16:00 Portoryko  3:0  Bahamy 25:10 25:17 25:20     105 3

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Małe punkty Sety
M
W
P
zdob.
str.
ratio
wyg.
prz.
ratio
1  Kanada 4 2 2 0 150 79 1.899 6 0 MAX
2  Meksyk 3 2 1 1 124 130 0.954 3 3 1.000
3  Gwatemala 2 2 0 2 85 150 0.567 0 3 0.000

Źródło: norceca.net
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.09 20:00 Kanada  3:0  Gwatemala 25:10 25:10 25:10     750 1
24.09 16:00 Meksyk  3:0  Gwatemala 25:18 25:14 25:23     100 2
25.09 20:00 Kanada  3:0  Meksyk 25:22 25:15 25:12     1200 3

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
26.09 18:00 Portoryko  3:0  Meksyk 25:17 25:17 25:22     350 1
20:00 Kuba  3:2  Dominikana 25:21 21:25 23:25 25:16 15:12 300 1

Mecz o 9 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
26.09 16:00 Gwatemala  0:3  Bahamy 18:25 21:25 23:25     150 1

Mecz o 7 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
27.09 16:00 Saint Lucia  0:3  Bahamy 17:25 20:25 20:25     250 1

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
27.09 18:00 Stany Zjednoczone  3:1  Portoryko 25:13 24:26 25:20 25:16   840 1
20:00 Kanada  3:0  Kuba 25:14 25:17 25:21     2200 1

Mecz o 5 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
28.09 16:00 Meksyk  3:0  Dominikana 25:23 25:22 26:24     500 1

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
28.09 18:00 Portoryko  2:3  Kuba 29:27 27:25 20:25 25:27 12:15 2300 1

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
28.09 20:00 Stany Zjednoczone  3:0  Kanada 25:23 25:20 25:14     5000 1

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

MVP Najlepszy
punktujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
broniący
Najlepszy
libero
Stany Zjednoczone
Matthew Anderson
Kuba
Rolando Cepeda
Kanada
Rudy Verhoeff
Gwatemala
Leonardo Alexis
Kanada
Blair Bann
Stany Zjednoczone
Micah Christenson
Stany Zjednoczone
Micah Christenson
Portoryko
Dennis Del Valle
Portoryko
Dennis Del Valle

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
Gold medal with cup.svg  Stany Zjednoczone
Silver medal with cup.svg  Kanada
Bronze medal with cup.svg  Kuba
4  Portoryko
5  Meksyk
6  Dominikana
7  Bahamy
8  Saint Lucia
9  Gwatemala