Mistrzostwa Ameryki Północnej w Biathlonie Letnim 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Ameryki Północnej w Biathlonie Letnim 2013
2012 2014
Data 9 – 11 sierpnia 2013
Gospodarz Stany Zjednoczone Jericho
Zwycięzcy
Sprint Stany Zjednoczone Lowell Bailey

Stany Zjednoczone Hannah Dreissigacker
Bieg na dochodzenie Stany Zjednoczone Lowell Bailey

Kanada Rosanna Crawford

Mistrzostwa Ameryki Północnej w Biathlonie Letnim odbyły się w dniach 9 - 11 sierpnia 2013 r. w Jericho, w USA. Rozegrane zostały dwie konkurencje, sprint i bieg na dochodzenie.

Wśród kobiet w sprincie triumfowała reprezentantka gospodarzy Hannah Dreissigacker, natomiast bieg na dochodzenie wygrała Kanadyjka Rosanna Crawford. Wśród mężczyzn zarówno w sprincie, jak i w biegu na dochodzenie zwyciężył Amerykanin Lowell Bailey.

Wyniki seniorów[edytuj | edytuj kod]

Sprint – 4 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Stany Zjednoczone Lowell Bailey 1+0 24:24,0 -
Silver medal with cup.svg Stany Zjednoczone Russell Currier 2+1 25:33,0 +1:10,0
Bronze medal with cup.svg Kanada Brendan Green 1+0 25:43,0 +1:19,0
4. Stany Zjednoczone Tim Burke 2+3 26:09,0 +1:46,0
5. Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 1+1 26:29,0 +2:06,0
6. Kanada Jean-Philippe Leguellec 2+1 26:32,0 +2:08,0
7. Stany Zjednoczone Wynn Roberts 1+2 26:35,0 +2:11,0
8. Stany Zjednoczone Leif Nordgren 2+2 26:38,0 +2:14,0
9. Kanada Marc-André Bédard 1+1 26:41,0 +2:17,0
10. Kanada Nathan Smith 2+1 26:51,0 +2:27,0
11. Stany Zjednoczone Jeremy Teela 2+3 27:02,0 +2:39,0
12. Kanada Scott Perras 2+1 27:03,0 +2:40,0
13. Kanada Scott Gow 1+1 27:11,0 +2:48,0
14. Stany Zjednoczone Raleigh Gössling 1+3 27:38,0 +3:14,0
15. Stany Zjednoczone Vincent Blais 1+1 27:46,0 +3:23,0
16. Kanada Bill Bowler 2+3 27:49,0 +3:26,0
17. Kanada Christian Gow 2+1 27:52,0 +3:28,0
18. Kanada Macx Davies 1+1 28:25,0 +4:02,0
19. Stany Zjednoczone Casey Smith 2+3 28:57,0 +4:33,0
20. Stany Zjednoczone Ethan Dreissigacker 2+2 30:31,0 +6:08,0
21. Stany Zjednoczone Guillaume Bertrand 2+4 30:39,0 +6:16,0
22. Stany Zjednoczone Conrad Roberts 3+3 30:53,0 +6:30,0
23. Stany Zjednoczone Samuel Dougherty 5+1 31:31,0 +7:08,0
DNF. Stany Zjednoczone Robert Meland
DNS. Stany Zjednoczone Michael Gibson
DNS. Stany Zjednoczone David Gregoire

Bieg pościgowy – 6 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Stany Zjednoczone Lowell Bailey 0+1+1+1 32:10,0 -
Silver medal with cup.svg Kanada Brendan Green 1+0+2+0 35:20,0 +3:10,0
Bronze medal with cup.svg Stany Zjednoczone Tim Burke 1+1+3+2 35:51,0 +3:40,0
4. Stany Zjednoczone Leif Nordgren 0+3+1+2 36:37,0 +4:27,0
5. Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 1+1+1+2 36:39,0 +4:29,0
6. Kanada Scott Gow 0+1+0+2 37:09,0 +4:58,0
7. Kanada Nathan Smith 0+2+2+1 37:18,0 +5:08,0
8. Stany Zjednoczone Jeremy Teela 1+0+3+2 37:48,0 +5:38,0
9. Stany Zjednoczone Russell Currier 4+4+2+1 38:04,0 +5:54,0
10. Kanada Scott Perras 1+1+1+1 38:14,0 +6:04,0
11. Kanada Marc-André Bédard 2+1+2+1 38:39,0 +6:29,0
12. Stany Zjednoczone Wynn Roberts 3+0+3+3 39:03,0 +6:53,0
13. Kanada Bill Bowler 2+2+0+3 39:07,0 +6:57,0
14. Kanada Macx Davies 0+0+1+0 40:32,0 +8:22,0
15. Kanada Jean-Philippe Leguellec 3+1+4+2 40:49,0 +8:39,0
16. Stany Zjednoczone Vincent Blais 1+3+3+3 41:03,0 +8:53,0
17. Kanada Christian Gow 3+1+1+1 41:08,0 +8:58,0
18. Stany Zjednoczone Raleigh Gössling 2+3+3+2 41:33,0 +9:23,0
19. Stany Zjednoczone Casey Smith 0+2+2+2 41:35,0 +9:25,0
20. Stany Zjednoczone Guillaume Bertrand 1+1+1+1 43:15,0 +11:05,0
21. Stany Zjednoczone Conrad Roberts 1+2+2+2 44:29,0 +12:19,0
22. Stany Zjednoczone Ethan Dreissigacker 4+1+1+1 45:05,0 +12:55,0
23. Stany Zjednoczone Samuel Dougherty 1+0+1+4 46:07,0 +13:57,0
DNF. Stany Zjednoczone Robert Meland
DNS. Stany Zjednoczone Michael Gibson
DNS. Stany Zjednoczone David Gregoire

Wyniki seniorek[edytuj | edytuj kod]

Sprint – 3 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Stany Zjednoczone Hannah Dreissigacker 1+2 21:22,0 -
Silver medal with cup.svg Kanada Rosanna Crawford 3+0 21:53,0 +30,0
Bronze medal with cup.svg Stany Zjednoczone Susan Dunklee 1+3 21:19,0 +37,0
4. Stany Zjednoczone Annelies Cook 2+2 22:10,0 +47,0
5. Stany Zjednoczone Sara Studebaker 3+0 22:19,0 +56,0
6. Stany Zjednoczone Katrina Howe 0+1 22:35,0 +1:12,0
7. Stany Zjednoczone Tracy Barnes 3+0 22:46,0 +1:24,0
8. Kanada Megan Imrie 0+3 22:51,0 +1:29,0
9. Kanada Claude Godbout 2+2 23:00,0 +1:37,0
10. Kanada Audrey Vaillancourt 1+2 23:09,0 +1:47,0
11. Stany Zjednoczone Lanny Barnes 1+3 23:17,0 +1:55,0
12. Stany Zjednoczone Tara Gerahty-Moats 3+2 23:48,0 +2:26,0
13. Brazylia Jaqueline Mourão 1+3 23:58,0 +2:35,0
14. Kanada Rose-Marie Côté 2+0 24:07,0 +2:44,0
15. Stany Zjednoczone Anna Kubek 5+1 24:14,0 +2:52,0
16. Stany Zjednoczone Corrine Malcom 4+3 24:37,0 +3:14,0
17. Stany Zjednoczone Crystal Pitney 3+4 25:45,0 +4:23,0
18. Stany Zjednoczone Hanne Guthrie 3+2 26:30,0 +5:07,0
19. Stany Zjednoczone Amanda del Frate 3+2 30:42,0 +9:20,0
DNF. Stany Zjednoczone Clare Egan

Bieg pościgowy – 5 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Kanada Rosanna Crawford 0+1+0+0 31:45,0 -
Silver medal with cup.svg Stany Zjednoczone Hannah Dreissigacker 1+2+2+2 32:56,0 +1:12,0
Bronze medal with cup.svg Stany Zjednoczone Tracy Barnes 2+0+1+0 33:16,0 +1:31,0
4. Kanada Audrey Vaillancourt 0+0+1+0 33:38,0 +1:54,0
5. Stany Zjednoczone Susan Dunklee 2+0+4+2 33:57,0 +2:12,0
6. Stany Zjednoczone Sara Studebaker 2+2+1+0 33:59,0 +2:14,0
7. Stany Zjednoczone Lanny Barnes 1+0+2+1 34:01,0 +2:16,0
8. Stany Zjednoczone Annelies Cook 2+2+2+2 34:10,0 +2:25,0
9. Kanada Claude Godbout 2+2+1+1 36:05,0 +4:21,0
10. Kanada Megan Imrie 1+2+2+2 37:01,0 +5:17,0
11. Kanada Rose-Marie Côté 0+0+1+0 37:29,0 +5:44,0
12. Stany Zjednoczone Katrina Howe 1+3+1+2 37:34,0 +5:50,0
13. Brazylia Jaqueline Mourão 2+2+0+0 37:50,0 +6:06,0
14. Stany Zjednoczone Corrine Malcom 2+0+0+0 38:06,0 +6:21,0
15. Stany Zjednoczone Anna Kubek 2+2+3+0 39:18,0 +7:34,0
16. Stany Zjednoczone Tara Gerahty-Moats 2+3+2+5 40:50,0 +9:05,0
17. Stany Zjednoczone Hanne Guthrie 2+3+3+3 45:06,0 +13:21,0
18. Stany Zjednoczone Crystal Pitney 3+4+2+3 45:20,0 +13:35,0
19. Stany Zjednoczone Amanda del Frate 4+2+3+2 52:58,0 +21:13,0
DNF. Stany Zjednoczone Clare Egan

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]