Mistrzostwa Ameryki Południowej Juniorów w Lekkoatletyce 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

40. Mistrzostwa Ameryki Południowej Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbyły się między 18 a 20 października 2013 w argentyńskim mieście Resistencia.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal southamerica.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal southamerica.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal southamerica.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m
Wiatr: +2,1 m/s.
Brazylia Luís Gabriel da Silva 10,34 Brazylia Ricardo Mario de Souza 10,42 Paragwaj Fredy Maidana 10,58
Bieg na 200 m Brazylia Vitor dos Santos 20,74 Panama Arturo Deliser 21,18 Brazylia Ricardo Mario de Souza 21,55
Bieg na 400 m Brazylia Carlos Eduardo Grachet 46,68 Brazylia Alexander Ruso 47,40 Chile Sergio Germain 48,05
Bieg na 800 m Brazylia Lucas Gabriel Rodrigues 1:53,01 Brazylia Luy Mauriki de Limae 1:53,41 Kolumbia Miguel Cifuentes 1:54,90
Bieg na 1500 m Brazylia Thiago André 3:48,42 Brazylia Matheus Pessoa 3:57,45 Argentyna Leonel César 3:58,71
Bieg na 5000 m Brazylia Thiago André 14:46,51 Peru Zendio Daza 15:05,95 Kolumbia Yuber Echeverry 15:10,30
Bieg na 10 000 m Brazylia Victor da Silva 32:49,91 Brazylia Ronald da Silva 33:02,56 Argentyna Eulalio Muñoz 33:56,48
Bieg na 110 m przez płotki
Wiatr: +2,6 m/s.
Kolumbia Juan Carlos Moreno 13,64 Brazylia Eduardo de Deus 13,84 Chile Diego Lyon 13,94
Bieg na 400 m przez płotki Kolumbia Jefferson Valencia 52,59 Brazylia Jucian Rafael Pereira 53,18 Brazylia Eduardo de Deus 53,78
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kolumbia Yuber Echeverry 9:26,39 Kolumbia Nelson Andrés Blanco 9:26,67 Brazylia Miguel Nascimento Douglas 9:28,48
Sztafeta 4 x 100 m  Brazylia
Dyonatan Félix Honorio
Vitor dos Santos
Luiz Gabriel da Silva
Ricardo Mario de Souza
40,32  Argentyna
Jorge Caracassis
Emanuel Alessandrini
Wagner Esteban
Daniel Londero
41,65  Peru
Zensey Onaja Adaniya
Jhonatan Grandez Jimenez
Frank Sanchez Mozanbite
Jorge Luis Rodriguez Rolando
43,02
Sztafeta 4 x 400 m  Brazylia
Alexander Ruso
Jucian Rafael Pereira
Kelvin Tharcis de Oliveira
Carlos Eduardo Grachet
3:13,86  Argentyna
Caracassis Jorge
Wagner Esteban
Marcos Carlomagnp
Jeremias Rodriguez
3:22,72  Urugwaj
Miguel Favilla
Sergio Bautista
Gonzalo Fumont
Ignacio Piquerez
3:25,38
Chód na 10 000 m Kolumbia Manuel Soto 41:55,95 Ekwador Brian Pintado 42:02,20 Boliwia Marco Antonio Rodríguez 42:23,45
Skok wzwyż Kolumbia Camilo Chaverra 2,18 NJR Brazylia Fernando Ferreira 2,15 Kolumbia Daniel Cortez 2,15
Skok o tyczce Chile Daniel Francisco Zupeuc 5,00 Ekwador José Rodolfo Pacho 4,70 Chile Matias Guerrero 4,20
Skok w dal Brazylia Lucas Marcelino dos Santos 7,44w Panama Juan Mosquera 7,40w Brazylia Pablo Pereira 7,28
Trójskok Brazylia Aleksandro Mello 16,24w Brazylia Mateus Daniel de Sá 16,14 Ekwador Angelo Jair Valverde 14,71
Pchnięcie kulą Brazylia Nelson Fernandes 20,93 Brazylia Willian Venancio 18,39 Argentyna Andrés Arce 17,44
Rzut dyskiem Kolumbia Mauricio Ortega 62,78 NJR Brazylia Thiago Adriano Negreiros 58,57 Ekwador Eduardo David Quintero 50,86
Rzut młotem Argentyna Joaquín Gómez 70,90 Chile Hevert Álvarez 67,09 Chile Humberto Mansilla 66,82
Rzut oszczepem Chile Santiago De La Fuente 62,41 Paragwaj Larson Giovanni Diaz Martinez 62,25 Kolumbia Andrés Alexander Valencia 60,02
Dziesięciobój Brazylia Hilario de Souza Brites da Kerinde 6711 pkt. Brazylia Lucas Da Silva Catanhede 6361 pkt. Surinam Abdel Larrinaga 6203 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal america.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal america.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal (Americas).svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m
Wiatr: +2,3 m/s
Ekwador Ángela Tenorio 11,24 Brazylia Tamiris de Liz 11,55 Argentyna Noeli Anahí Martínez 11,72
Bieg na 200 m
Wiatr: +3,1 m/s
Ekwador Ángela Tenorio 23,35 Ekwador Celene Cevallos 23,79 Brazylia Tamiris de Liz 23,85
Bieg na 400 m Ekwador Celene Cevallos 54,52 Kolumbia Janeth Largacha 55,30 Brazylia Sarah Morais 55,98
Bieg na 800 m Brazylia Ana Karolyne De Campos Silva 2:13,69 Urugwaj María Pía Fernández 2:14,61 Ekwador Jennifer Méndez 2:16,07
Bieg na 1500 m Brazylia July Da Silva 4:28,56 Peru Zulema Arenas 4:29,05 Ekwador Katherine Tisalema 4:49,36
Bieg na 3000 m Peru Zulema Arenas 9:51,05 Ekwador Jessica Paguay 10:05,12 Peru Lucy Basilio-Pérez 10:14,53
Bieg na 5000 m Ekwador Jessica Paguay 17:30,36 Peru Lucy Basilio-Pérez 17:40,06 Peru Dina Ramos Cevedo Zaida 17:44,95
Bieg na 100 m przez płotki
Wiatr: +2,1 m/s
Peru Diana Bazalar 13,67 Ekwador Inara Cortez 14,02 Brazylia Gabriela Lima 14,21
Bieg na 400 m przez płotki Kolumbia Tatiana Sánchez 62,00 Brazylia Thainara Oliveira 62,03 Brazylia Bruna Cestrem 62,48
Bieg na 3000 m z przeszkodami Peru Zulema Arenas 10:33,66 Peru Lucy Basilio-Pérezd 10:53,44 Brazylia July Da Silva 11:01,95
Sztafeta 4 x 100 m  Ekwador
Kenia Quiñonez
Celene Cevallos
Inara Cortez
Ángela Tenorio
45,53  Brazylia
Tatiane Pereira
Tamiris de Liz
Andressa Fidelis
Camila de Souza
45,53  Argentyna
Irina Rodríguez
Noelina Madarieta
Valeria Mariana Barón
Noeli Anahí Martínez
46,64
Sztafeta 4 x 400 m  Brazylia
Tabata de Carvalho
Lorayna Lima
Dandadeua da Silva
Sarah Morais
3:46,09  Ekwador
Juliana Angúlo
Jennifer Méndez
Virginia Villalva
Celene Cevallos
3:55,08  Argentyna
Betiana Hernandez
Noeli Anahí Martínez
Noelina Madarieta
Valeria Mariana Barón
3:56,30
Chód na 10 000 m Ekwador Karla Jaramillo 49:05,84 Boliwia Stefany Coronado 49:09,92 Kolumbia Sara Patricia Pulido 49:33,35
Skok wzwyż Brazylia Ana Paula de Oliveira 1,79 Brazylia Marina Querino 1,77 Kolumbia Anyi Paola García 1,68
Skok o tyczce Argentyna Noelina Madarieta 4,05 Kolumbia Gisela Montaño 3,70 Brazylia Juliana Campos 3,60
Skok w dal Brazylia Andressa Fidelis 6,15 Brazylia Janaina Fernandes 5,96 Panama Natalie Arnada 5,90w
Trójskok Brazylia Claudine de Jesús 13,51w Brazylia Gabriele dos Santos 13,37 Ekwador Adriana Chilas 12,70w
Pchnięcie kulą Brazylia Izabela da Silva 15,05 Urugwaj Cecilia Rodríguez 14,14 Argentyna Rocío Aranda 13,85
Rzut dyskiem Brazylia Izabela da Silva 55,88 Argentyna Maia Varela 49,28 Brazylia Anne Caroline da Silva 48,98
Rzut młotem Paragwaj Paola Carolina Miranda 53,82 Ekwador Jenny Mina 53,53 Kolumbia Danna Restrepo 51,90
Rzut oszczepem Urugwaj María Mello 50,27 NR Brazylia Edivania Araujo 50,12 Peru Noelia Paredes 47,61 NR
Siedmiobój Argentyna Fiorella Chiappe 5452 pkt. Argentyna Kimberly Kuprewicz 4887 pkt. Chile Javiera Brahn 4817 pkt.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 3 krajowe rekordy w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Grace Conley Female.png  Boliwia pchnięcie kulą 13,56
María Mello Female.png  Urugwaj rzut oszczepem 50,27
Noelia Paredes Female.png  Peru rzut oszczepem 47,61

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]