Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce 2017
2015 2019
Szczegóły turnieju
Miejscowość Paragwaj Asunción
Arena Videna Stadium
Data otwarcia 23 czerwca 2017
Data zamknięcia 25 czerwca 2017

50. Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się od 23 do 25 czerwca 2017 w Asunción.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal southamerica.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal southamerica.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal southamerica.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Kolumbia Diego Palomeque 10,11 NR Brazylia Bruno de Barros 10,22 Brazylia Felipe dos Santos 10,29
Bieg na 200 m Kolumbia Bernardo Baloyes 20,36w Wenezuela Álvaro Cassiani 20,90w Panama Virjilio Griggs 21,11w
Bieg na 400 m Gujana Winston George 45,42 Kolumbia Jhon Perlaza 45,77 Kolumbia Yilmar Andrés Herrera 46,02
Bieg na 800 m Argentyna Leandro Paris 1:49,82 Brazylia Lutimar Paes 1:50,27 Chile Jonathan Bolados 1:50,30
Bieg na 1500 m Argentyna Federico Bruno 3:45,28 Chile Carlos Díaz 3:45,69 Kolumbia Carlos Andrés San Martín 3:49,99
Bieg na 5000 m Chile Víctor Aravena 13:57,45 Brazylia Éderson Pereira 13:59,20 Kolumbia Ivan González 14:15,76
Bieg na 10 000 m Ekwador Byron Piedra 29:03,73 Peru Luis Ostos 29:06,74 Kolumbia Miguel Amador 29:35,17
Bieg na 3000 m z przeszkodami Wenezuela José Gregorio Peña 8:45,93 Kolumbia Gerard Giraldo 8:51,59 Peru Mario Bazán 8:51,97
Bieg na 110 m przez płotki Brazylia Eduardo de Deus 13,42w Brazylia Éder Antônio Souza 13,49w Peru Javier McFarlane 13,76w
Bieg na 400 m przez płotki Argentyna Guillermo Ruggeri 49,72 NR Wenezuela Albert Bravo 50,36 Chile Alfredo Emilio Sepúlveda 50,37
Sztafeta 4 x 100 m  Brazylia
Flavio Gustavo Barbosa
Aldemir da Silva Junior
Bruno de Barros
Felipe dos Santos
39,47  Kolumbia
Deivis Diaz
Diego Palomeque
Bernardo Baloyes
Johnny Rentería
39,67  Wenezuela
Yeiker Mendoza
Arturo Ramírez
Álvaro Cassiani
Jesús Rafael Vásquez
39,74
Sztafeta 4 x 400 m  Kolumbia
Diego Palomeque
John Alexander Solís
Yilmar Andrés Herrera
Jhon Perlaza
3:05,02  Brazylia
Bruno de Barros
Alexander Ruso
Hugo Souza
Lucas Cravalho
3:07,32  Wenezuela
Albert Bravo
Alberto Aguilar
Kelvis Padrino
Omar Longart
3:07,74
Chód na 20 000 m Ekwador Mauricio Arteaga 1:24:40.0h Kolumbia John Alexander Castañeda 1:25:04.5h PB Peru César Augusto Rodríguez 1:25:58.3h
Skok wzwyż Wenezuela Eure Yáñez 2,31 NR Brazylia Talles Frederico Silva 2,28 Brazylia Fernando Ferreira 2,19
Skok o tyczce Argentyna Germán Chiaraviglio 5,60 Chile Walter Viáfara 5,10 Argentyna Rubén Benítez 5,00
Skok w dal Brazylia Paulo Sergio Oliveira 7,93w Urugwaj Emiliano Lasa 7,89 Chile Daniel Pineda 7,87w
Trójskok Surinam Miguel van Assen 16,94 PB Brazylia Mateus Daniel de Sá 16,70w Ekwador Eduardo Andrés Landeta 16,30w
Pchnięcie kulą Brazylia Darlan Romani 21,02 Brazylia Willian Venancio 19,95 Argentyna Germán Lauro 19,91
Rzut dyskiem Kolumbia Mauricio Ortega 63,82 Argentyna Germán Lauro 61,70 Brazylia Douglas dos Reis 58,83 PB
Rzut młotem Brazylia Wagner Domingos 73,79 Chile Humberto Mansilla 73,16 Brazylia Allan Wolski 71,38
Rzut oszczepem Argentyna Braian Toledo 79,93 Kolumbia Arley Ibargüen 75,97 Paragwaj Víctor Fatecha 74,57
Dziesięciobój Brazylia Jefferson dos Santos 8187 pkt. PB Wenezuela Georni Jaramillo 8126 pkt. PB Kolumbia José Gregorio Lemus 7572 pkt. PB

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal southamerica.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal southamerica.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal southamerica.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Ekwador Ángela Tenorio 11,02w Brazylia Ana Cláudia Silva 11,12w Wenezuela Andrea Purica 11,18w
Bieg na 200 m Brazylia Vitoria Cristina Rosa 22,67w Ekwador Ángela Tenorio 22,90w Wenezuela Nediam Vargas 22,95w
Bieg na 400 m Brazylia Geisa Coutinho 52,03 Kolumbia Yennifer Padilla 52,68 Peru Maitte Torres 53,99
Bieg na 800 m Kolumbia Johana Patricia Arrieta 2:06,36 Ekwador Andrea Calderón 2:07,25 PB Urugwaj Déborah Rodríguez 2:07,41
Bieg na 1500 m Kolumbia Muriel Coneo 4:16,46 Kolumbia Rosibel García 4:21,81 Peru Zulema Arenas 4:23,37
Bieg na 5000 m Kolumbia Muriel Coneo 16:16,64 Argentyna Belén Casetta 16:26,32 Kolumbia Ángela Figueroa 16:30,59
Bieg na 10 000 m Paragwaj Carmen Patricia Martínez 34:08,28 Peru Clara Canchanya 35:01,47 Peru Jovana de la Cruz 35:06,24
Bieg na 3000 m z przeszkodami Argentyna Belén Casetta 9:51,40 Peru Zulema Arenas 10:09,20 Brazylia Tatiane Raquel da Silva 10:34,23
Bieg na 100 m przez płotki Brazylia Fabiana dos Santos 12,86w Wenezuela Génesis Romero 13,16w Kolumbia Melissa Gonzalez 13,42w
Bieg na 400 m przez płotki Panama Gianna Woodruff 56,04 Kolumbia Melissa Gonzalez 56,29 Argentyna Fiorella Chiappe 57,02 PB
Sztafeta 4 x 100 m  Brazylia
Franciela Krasucki
Ana Cláudia Silva
Vitoria Cristina Rosa
Rosângela Santos
43,12  Kolumbia
Maderly Alcázar
Yennifer Padilla
Darlenis Obregón
Eliecet Palacios
44,50  Ekwador
Yuliana Angúlo
Narcisa Landázuri
Romina Cifuentes
Ángela Tenorio
44,53
Sztafeta 4 x 400 m  Brazylia
Jailma de Lima
Jéssica Roberti da Silva
Jessica dos Santos
Geisa Coutinho
3:33,00  Kolumbia
Eliana Chávez
Rosangélica Escobar
Astrid Balanta
Yennifer Padilla
3:33,92  Chile
Martina Weil
Carmen Mansilla
Fernanda Mackenna
María José Echeverría
3:40,00
Chód na 20 000 m Ekwador Paola Pérez 1:32:26.0h PB Boliwia Angela Castro 1:32:35.2h PB Ekwador Johana Ordóñez 1:38:13.3h PB
Skok wzwyż Kolumbia María Fernanda Murillo 1,82 Urugwaj Lorena Aires 1,82 PB Brazylia Julia Cristina Silva 1,79
Skok o tyczce Wenezuela Robeilys Peinado 4,50 Brazylia Joana Costa 4,20 Argentyna Valeria Chiaraviglio 4,15
Skok w dal Brazylia Eliane Martins 6,51w Chile Macarena Reyes 6,51w Wenezuela Johanmy Luque 6,47w
Trójskok Brazylia Núbia Soares 14,42w Wenezuela Yulimar Rojas 14,36 Kolumbia Yosiri Urrutia 13,64w
Pchnięcie kulą Brazylia Geísa Arcanjo 18,06 Kolumbia Sandra Lemus 17,30 Brazylia Livia Avancini 16,75
Rzut dyskiem Brazylia Andressa de Morais 64,68 AR Brazylia Fernanda Raquel Martins 60,80 Chile Karen Gallardo 59,73
Rzut młotem Brazylia Mariana Grasielly Marcelino 66,83 Argentyna Jennifer Dahlgren 66,17 Kolumbia Johana Moreno 63,09
Rzut oszczepem Kolumbia Flor Ruíz 61,91 Brazylia Laila e Silva 58,50 Paragwaj Laura Paredes 54,86 PB
Siedmiobój Brazylia Tamara de Sousa 5667 pkt. Chile Javiera Brahm 5168 pkt. PB Argentyna Martina Corra 5026 pkt.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas mistrzostw ustanowiono 6 krajowych rekordów w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Diego Palomeque Male.png  Kolumbia bieg na 100 metrów 10,11
Eure Yáñez Male.png  Wenezuela skok wzwyż 2,31
Yassir Cabrera Male.png  Panama chód na 20 000 metrów 1:31:10.2h
Cecilia Gomez Female.png  Boliwia bieg na 400 metrów 54,37
Fátima Denisse Amarilla Female.png  Paragwaj bieg na 400 metrów przez płotki 61,89
Andressa de Morais Female.png  Brazylia rzut dyskiem 64,68

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]