Mistrzostwa Ameryki Południowej w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Ameryki Południowej w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2019
Campeonato Sudamericano Masculino de Voleibol de 2019
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2017 2021 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator CSV
Szczegóły turnieju
Gospodarze Santiago,  Chile
Temuco,  Chile
Otwarcie 10 września
Zamknięcie (finał) 14 września
Liczba drużyn 8
Liczba hal 2 (w 2 miastach)
I miejsce  Brazylia
II miejsce  Argentyna
III miejsce  Chile
Statystyki turnieju
Liczba meczów 20
Najlepszy zawodnik (MVP) Brazylia Alan Souza
Strona internetowa

XXXIII Mistrzostwa Ameryki Południowej w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbyły się w chilijskich miastach Santiago i Temuco pomiędzy 10 a 14 września 2019 roku.

Tytułu sprzed dwóch lat obroniła reprezentacja Brazylii.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Osiem reprezentacji podzielono na dwie grupy. W fazie grupowej drużyny rozegrały ze sobą po jednym meczu systemem kołowym. Drużyny, które po rozegraniu wszystkich spotkań w grupie zajmą 1. i 2. miejsca, utworzyły pary półfinałowe. Przegrani półfinałów zagrali o 3. miejsce, a zwycięzcy półfinałów awansowali do finału. Na podobnych zasadach odbyła się rywalizacja o miejsca 5 - 8. dla zespołów z 3. i 4. miejsc w grupach

Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty (3:0 lub 3:1) lub 2 punkty (3:2), a za porażkę 1 punkt (2:3) lub 0 punktów (1:3 lub 0:3).

O kolejności w tabeli decydowały kolejno:

  • liczba wygranych meczów,
  • liczba punktów,
  • stosunek setów,
  • stosunek małych punktów
  • wynik meczów bezpośrednich

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Centro Nacional de Entrenamiento Olimpico Gimnasio Olímpico Regional UFRO
Chile Santiago Chile Temuco
Pojemność: 3000 Pojemność: 3200

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do półfinałów

     mecze o miejsca 5-8.

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Chile Temuco

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Brazylia 9 3 3 (0) 0 (0) 9 1 9 243 172 1,413
2  Argentyna 6 3 2 (0) 1 (0) 7 3 2,333 240 172 1,395
3  Kolumbia 3 3 1 (0) 2 (0) 3 6 0,5 159 201 0,791
4  Ekwador 0 3 0 (0) 3 (0) 0 9 0 128 225 0,569

Źródło: voleysur.org
Zasady ustalania kolejności: .
1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
10.09.2019 19:00 Argentyna  3:0  Kolumbia 25:15 25:12 25:15       2
21:00 Brazylia  3:0  Ekwador 25:10 25:16 25:14       4
11.09.2019 19:00 Argentyna  3:0  Ekwador 25:11 25:14 25:12       6
21:00 Brazylia  3:0  Kolumbia 25:15 25:10 25:17       8
12.09.2019 13:00 Kolumbia  3:0  Ekwador 25:20 25:14 25:17       9
15:00 Brazylia  3:1  Argentyna 25:23 25:21 18:25 25:21     10

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Chile Santiago

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Wenezuela 7 3 2 (0) 1 (1) 8 4 2 278 245 1,135
2  Chile 6 3 2 (0) 1 (0) 7 3 2,333 241 180 1,339
3  Peru 5 3 2 (1) 1 (0) 6 5 1,2 225 231 0,974
4  Boliwia 0 3 0 (0) 3 (0) 0 9 0 138 226 0,611

Źródło: voleysur.org
Zasady ustalania kolejności: .
1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
10.09.2019 18:30 Wenezuela  2:3  Peru 25:22 21:25 21:25 25:17 14:16   1
20:30 Chile  3:0  Boliwia 25:9 25:17 25:13       3
11.09.2019 18:30 Wenezuela  3:0  Boliwia 25:13 25:17 25:19       5
20:30 Chile  3:0  Peru 25:14 25:17 25:13       7
12.09.2019 18:30 Peru  3:0  Boliwia 25:12 26:24 25:14       11
20:30 Chile  1:3  Wenezuela 22:25 20:25 25:21 24:26     12

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Rywalizacja o miejsca 5-8. - półfinały[edytuj | edytuj kod]

Chile Temuco

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.09.2019 19:00 Peru  3:0  Ekwador 25:22 25:22 25:15       13
21:00 Kolumbia  3:0  Boliwia 25:19 25:19 25:18       14

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Chile Santiago

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.09.2019 18:30 Wenezuela  0:3  Argentyna 13:25 16:25 13:25       15
20:30 Brazylia  3:0  Chile 25:16 25:17 25:21       16

Mecz o 7. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Chile Temuco

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.09.2019 19:00 Ekwador  3:1  Boliwia 22:25 25:15 25:23 25:21     17

Mecz o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Chile Temuco

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.09.2019 21:00 Peru  3:2  Kolumbia 25:23 13:25 20:25 26:24 15:10   18

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Chile Santiago

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.09.2019 16:00 Wenezuela  0:3  Chile 21:25 18:25 13:25       19

Finał[edytuj | edytuj kod]

Chile Santiago

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.09.2019 18:30 Argentyna  2:3  Brazylia 26:24 25:22 29:31 20:25 13:15   20


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal southamerica.svg  Brazylia
Silver medal southamerica.svg  Argentyna
Bronze medal southamerica.svg  Chile
4.  Wenezuela
5.  Peru
6.  Kolumbia
7.  Ekwador
8.  Boliwia

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

MVP Najlepszy
atakujący
Najlepsi
przyjmujący
Najlepsi
środkowi
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Brazylia Alan Souza Argentyna Bruno Lima Chile Dusan Bonacic
Brazylia Joandry Leal
Chile Gabriel Araya
Brazylia Flávio Gualberto
Argentyna Matías Sánchez Argentyna Santiago Danani

Źródła[edytuj | edytuj kod]