Mistrzostwa Australii i Oceanii Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

10. Mistrzostwa Australii i Oceanii Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców w wieku poniżej 18 lat, które odbyły się od 11 do 14 marca 2010 roku w Sydney. Organizatorem imprezy była Oceania Athletics Association.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Złoto Wynik Srebro Srebro Wynik Brąz Brąz Wynik
Bieg na 100 m Australia Nicholas Hough 10.83 Australia Derek Mai 11.09 Nowa Zelandia Yarride Rosario 11.10
Bieg na 200 m Australia Nicholas Hough 21.79 Australia Ben Jaworski 21.91 Australia Michael Brusnahan 22.13
Bieg na 400 m Australia Luke Greco 49.13 Australia Ian Halpin 49.33 Australia Hayden Yates 49.34
Bieg na 800 m Nowa Zelandia Brad Mathas 1:52.19 Australia Joel Hogarth 1:52.97 Australia Ozner Abdullah 1:53.29
Bieg na 1000 m Australia Rick Whitehead 2:30.39 Australia Tim Richards 2:31.48 Australia Rorey Hunter 2:31.79
Bieg na 1500 m Australia Shaun Geraghty 3:55.93 Australia Jack Curran 3:56.60 Australia Jesse Beadman 3:56.80
Bieg na 3000 m Nowa Zelandia Mohamed Ali 8:40.23 Australia Milaan Lottering 8:42.87 Australia Jesse Ramirez 8:43.66
Chód na 5000 m Australia Blake Steele 21:49.66 Australia Brad Simpson 24:00.19 Nowa Zelandia Matthew Holcroft 24:21.24
Bieg na 110 m przez płotki Australia Nicholas Hough 13.87 Nowa Zelandia Joshua Hawkins 14.20 Australia James Woodgate 14.41
Bieg na 400 m przez płotki Australia Raheen Williams 52.74 Australia Jack Harvey 53.31 Nowa Zelandia Campbell Wu 53.39
Bieg na 2000 m z przeszkodami Australia Grant Gwynne 6:09.19 Australia Andrew Selosse 6:11.34 Australia Seamus Murphy 6:12.59
Sztafeta 4 x 100 m  Australia 41.36  Australia 42.24  Australia 42,51
Sztafeta 4 x 400 m  Australia 3:20.10  Australia 3:20.66  Nowa Zelandia 3:21.51
Skok wzwyż Australia Brandon Starc 2.06 Australia Bradley Hebbard 1.99 Australia Miles Cole-Clark 1.99
Skok o tyczce Australia Brodie Cross 4.65 Australia Keith Wrzuszczak 4.15 Australia Lewis Seccombe 3.70
Skok w dal Australia Kurt Jenner 7.18 Australia Tom Soliman 7.07 Nowa Zelandia Jesse Bryant 6.91
Trójskok Australia Frank Brisevac 14.22 Papua-Nowa Gwinea Reginald Monagi 14.06 Australia Alex Ypinazar 13.91
Pchnięcie kulą Nowa Zelandia Jacko Gill 20.62 Australia Damien Birkenhead 20.17 Australia Connor Sherlock 17.69
Rzut dyskiem Nowa Zelandia Jacko Gill 56.64 Australia Aiden Anderson 51.99 Australia Damien Birkenhead 51.97
Rzut młotem Australia Damien Birkenhead 67.88 Australia Robert Johnston 60.88 Australia David Rakoci 55.80
Rzut oszczepem Australia Elliott Lang 67.47 Australia Dylan Risk 67.33 Australia Luke Cann 66.98

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Złoto Wynik Srebro Srebro Wynik Brąz Brąz Wynik
Bieg na 100 m Australia Ashleigh Whittaker 12.04 Australia Ellia Green 12.12 Australia Monica Brennan 12.15
Bieg na 200 m Australia Monica Brennan 24.75 Nowa Zelandia Hazel Bowering Scott 25.05 Australia Rebecca Watts 25.16
Bieg na 400 m Australia Louise Maybury 55.69 Australia Phoebe Davies 55.74 Nowa Zelandia Madison Gipson 56.61
Bieg na 800 m Australia Eliza Barton 2:11.02 Australia Jess Rowe 2:11.07 Australia Odelle Wolfenden 2:11.69
Bieg na 1000 m Australia Jenny Blundell 2:45.68 Nowa Zelandia Rebekah Greene 2:45.99 Australia Sophie Greig 2:53.38
Bieg na 1500 m Australia Eleanor Wardlewort 4:38.26 Australia Sophie Perry 4:39.23 Australia Hannah Menday 4:39.33
Bieg na 3000 m Nowa Zelandia Rebekah Greene 9:53.14 Nowa Zelandia Anna-Lisa Uttley 9:55.30 Australia Melanie Townsend 10:05.17
Chód na 5000 m Australia Kristie Goznik 25:26.73 Australia Jmara Hockley Samon 25:52.92 Australia Alana Hewish 25:55.69
Bieg na 100 m przez płotki Australia Michelle Jenneke 14.12 Australia Natalie Ferris 14.43 Australia Lisa Celi 14.44
Bieg na 400 m przez płotki Australia Lisa Celi 61.23 Australia Tatum Shaw 62.04 Australia Ellie Macdonald 62.47
Bieg na 2000 m z przeszkodami Australia Eleanor Wardlewort 6:53.83 Nowa Zelandia Jenna Hansen 7:23.89 Australia Isis Flynn-Pittar 7:30.27
Sztafeta 4 x 100 m  Australia 45.75  Australia 45.83  Australia 47.27
Sztafeta 4 x 400 m  Australia 3:47.36  Australia 3:47.43  Australia 3:53,98
Skok wzwyż Australia Amy Pejkovic 1.86 Australia Kaitlin Morgan 1.78 Australia Demii Maher-Smith 1.78
Skok o tyczce Australia Elizabeth Parnov 3.95 Australia Rebecca Marchant 3.85 Australia Paris McCathrion 3.70
Skok w dal Australia Demii Maher-Smith 5.90 Nowa Zelandia Portia Bing 5.81 Australia Courtney Cross 5.76
Trójskok Australia Demii Maher-Smith 12.61 Australia Brooke Stratton 12.60 Australia Kaitlin Morgan 12.23
Pchnięcie kulą Australia Rai Prabhjot 13.58 Nowa Zelandia Siositina Hakeai 13.43 Australia Chelsea Sutherton-Valeni 12.78
Rzut dyskiem Nowa Zelandia Merewarahi Vaka 49.18 Nowa Zelandia Leesa Lealaisalanoa 47.80 Nowa Zelandia Siositina Hakeai 47.61
Rzut młotem Nowa Zelandia Julia Ratcliffe 53.31 Australia Danielle McConnell 49.69 Australia Mikayla Genge 46.87
Rzut oszczepem Australia Chelsea Dyer 41.39 Australia Sophie Lichoudaris 39.21 Wyspy Cooka Patricia Taea 38.07

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]