Mistrzostwa Australii i Oceanii w Lekkoatletyce 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

10. Mistrzostwa Australii i Oceanii w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w Cairns między 23 i 25 września 2010 roku. W imprezie wystartowali zawodnicy z państw skupionych w Oceania Athletics Association oraz sportowcy z Indonezji.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

WR - rekord świata | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju | AR - rekord kontynentu
SB - najlepszy wynik w sezonie | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | PB - rekord życiowy
NJR - rekord kraju w kategorii juniorów | NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Złoto Wynik Srebro Srebro Wynik Brąz Brąz Wynik
Bieg na 100 m Indonezja Suryo Agung Wibowo 10.52 Australia Liam Gander 10.60 Papua-Nowa Gwinea Nelson Stone 10.61
Bieg na 200 m Papua-Nowa Gwinea Nelson Stone 21.09 CR Australia Liam Gander 21.43 Fidżi Epeli Kavarua 21.83
Bieg na 400 m Australia Sean Wroe 46.62 Papua-Nowa Gwinea Nelson Stone 47.06 Papua-Nowa Gwinea Wala Gime 48.39 PB
Bieg na 800 m Australia Jeremy Roff 1:51.60 Nowa Zelandia Tim Hawkes 1:53.24 Vanuatu Arnold Sorina 1:53.37
Bieg na 1500 m Australia Jeremy Roff 3:41.91 CR Nowa Zelandia Aniel Smith 3:57.20 Australia Michael Roger 3:58.73
Bieg na 5000 m Australia Jeffrey Hunt 14:41.97 CR Papua-Nowa Gwinea Kupsy Bisamo 16:02.71 Polinezja Francuska Francky Maraetaata 16:07.63
Bieg na 10000 m Polinezja Francuska Francky Maraetaata 33:16.22 CR Papua-Nowa Gwinea Kupsy Bisamo 33:21.16 Vanuatu Philipe Nausien 34:35.47
Bieg na 110 m przez płotki Australia Greg Eyears 14.20 CR Australia Daniel Small 15.71 Nowa Kaledonia Xavier Fenuafanote 15.97
Bieg na 400 m przez płotki Nowa Zelandia Daniel O'Shea 51.68 PB Papua-Nowa Gwinea Mowen Boino 51.84 Papua-Nowa Gwinea Wala Gime 52.36
Bieg na 3000 m z przeszkodami Papua-Nowa Gwinea Sapolai Yao 10:00.07 Papua-Nowa Gwinea Skene Kiage 10:16.95
Sztafeta 4 x 100 m  Fidżi 42.02  Nowa Zelandia 42.20  Australia 43.05
Skok wzwyż Australia Josh Hall 2.20 CR Kiribati David Birati 1.93 Papua-Nowa Gwinea Norman Tse 1.93
Skok w dal Nowa Kaledonia Frederic Erin 7.70 Polinezja Francuska Raihau Maiau 7.64 Papua-Nowa Gwinea Norman Tse 6.97
Trójskok Nowa Kaledonia Frederic Erin 15.45 CR SB Papua-Nowa Gwinea Mong Tavol 14.35 Nowa Zelandia Todd Swanson 14.06
Pchnięcie kulą Australia Scott Martin 19.55 CR Australia Dale Stevenson 19.41 Samoa Emanuele Fuamatu 16.54
Rzut dyskiem Nowa Zelandia Marshall Hall 51.53 PB Nowa Zelandia Kerisiano Tongalea 49.48 Nowa Kaledonia Daniel Kilama 46.02
Rzut młotem Australia Tim Driesen 66.59 CR Australia Simon Wardhaugh 66.11 Australia Thomas McGuire 48.45
Rzut oszczepem Fidżi Leslie Copeland 75.08 CR SB Nowa Zelandia Ben Langton-Burnell 60.38

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Złoto Wynik Srebro Srebro Wynik Brąz Brąz Wynik
Bieg na 100 m Papua-Nowa Gwinea Toea Wisil 11.85 Nowa Zelandia Rochelle Coster 11.93 Australia Sarah Busby 12.03 PB
Bieg na 200 m Papua-Nowa Gwinea Toea Wisil 23.63 Australia Kendra Hubbard 24.51 Papua-Nowa Gwinea Helen Philemon 25.12
Bieg na 400 m Australia Pirrenee Steinert 53.63 Papua-Nowa Gwinea Betty Barua 54.33 PB Papua-Nowa Gwinea Salome Dell 54.49
Bieg na 800 m Papua-Nowa Gwinea Salome Dell 2:07.55 CR Australia Alice Platten 2:08.43 Papua-Nowa Gwinea Betty Burua 2:15.09
Bieg na 1500 m Papua-Nowa Gwinea Salome Dell 4:38.58
Bieg na 100 m przez płotki Nowa Zelandia Andrea Miller 13.55 CR SB Indonezja Dedeh Erawati 13.84 Nowa Zelandia Rochelle Coster 14.67
Bieg na 400 m przez płotki Australia Lisa Spencer 60.58 Australia Cara White 66.25 Australia Lauren McAdam 66.85
Bieg na 3000 m z przeszkodami Nowa Zelandia Sarah McSweeney 11:14.44
Sztafeta 4 x 100 m  Papua-Nowa Gwinea
Mae Koime
Toea Wisil
Betty Barua
Helen Philemon
46.86 CR  Australia 47.33  Nowa Zelandia 48.33
Chód na 10 km Australia Nicole Fagan 52:31.00 Nowa Zelandia Roseanne Robinson 53:43.00
Skok wzwyż Nowa Zelandia Elizabeth Lamb 1.80 CR Australia Ellen Pettitt 1.74 Australia Tara Strano 1.71 PB
Skok w dal Nowa Zelandia Marissa Pritchard 5.81 Polinezja Francuska Terani Faremiro 5.62 Papua-Nowa Gwinea Helen Philemon 5.60
Trójskok Australia Katie Cox 12.33 Nowa Zelandia Nneka Okpala 12.21 Polinezja Francuska Terani Faremiro 11.14
Pchnięcie kulą Samoa Margaret Satupai 15.95 NR NUR NJR PB Australia Joanne Mirtschin 15.42 Nauru Nina Grundler 9.59
Rzut dyskiem Nowa Zelandia Beatrice Faumuina 58.32 CR Samoa Margaret Satupai 51.42 NR NUR NJR PB Nowa Zelandia Merewarihi Vaka 47.23
Rzut młotem Australia Bronwyn Eagles 62.99 CR Australia Gabrielle Neighbour 62.10 Australia Karyne Di Marco 61.89
Rzut oszczepem Australia Karen Clarke 48.82

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]