Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

15. Mistrzostwa Azji Juniorów
w Lekkoatletyce

Gospodarz Chińskie Tajpej Tajpej
Otwarcie 12 czerwca 2014
Zamknięcie 15 czerwca 2014
1leftarrow.png Kolombo 2012 2016 1rightarrow-2.png

16. Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce – międzynarodowe zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 20, które odbyły się między 12 i 15 czerwca 2014 w Tajpej w Republice Chińskiej.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal asia.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal asia.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal asia.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Japonia Takuya Kawakami 10,47 Sri Lanka Himasha Eashan 10,49 Iran Mohamed Hussein Abaraghi 10,50
Bieg na 200 m Iran Mohamed Hussein Abaraghi 20,69 Chińska Republika Ludowa Liang Jingsheng 20,96 Japonia Katsumi Hiyoshi 21,05
Bieg na 400 m Katar Mohammad Nasser Abbas 47,31 Arabia Saudyjska Mazen Al-Yassin 47,40 Iran Ali Rohani 47,50
Bieg na 800 m Katar Mohamed El Nour Mohamed 1:52,73 Chińska Republika Ludowa Gao Dongxu 1:53,25 Irak Mustafa El-Elayawi 1:53,31
Bieg na 1500 m Katar Youssef Idriss Moussa 3:53,36 Katar Abubaker Haydar Abdalla 3:54,74 Chińska Republika Ludowa Gao Dongxu 3:56,11
Bieg na 5000 m Katar Musab Alan Ali 14:34,07 Japonia Makoto Mitsunobu 14:38,99 Indie Sharwan Kharb 14:39,41
Bieg na 10 000 m Japonia Hazuma Hattori 31:10,60 Indie Sharwan Kharb 31:52,37 Jemen Yaser Salem Bagharab 32:22,42
Bieg na 110 m przez płotki
(99/100 cm)
Japonia Taio Kanai 13,33 Japonia Masahiro Kagimoto 13,51 Iran Mohammad Amin Barzi Ghamsari 13,56
Bieg na 400 m przez płotki Chińskie Tajpej Yu Chia-hsuan 50,49 Chińska Republika Ludowa Wang Guozhong 50,61 Japonia Yusuke Sakanashi 50,76
Bieg na 3000 m z przeszkodami Katar Musab Alan Ali 9:02,80 Japonia Takumi Murashima 9:03,35 Iran Khalil Naseri 9:03,54 NJR
Chód na 10 000 m Japonia Fumitaka Oikawa 44:08,25 Chińskie Tajpej Lo Po-ying 45:51,62 Chińskie Tajpej Chang Wei-lin 46:14,69
Sztafeta 4 x 100 m  Japonia
Takayuka Kawakami
Masaharu Mori
Katsumi Hiyohi
Rei Tokuyama
39,49  Tajlandia
Teerasak Sunthanon
Kacha Sawangyen
Natthawut Chuchuai
Pooriphat Kaijun
39,74  Chińskie Tajpej
Cheng Po-yu
Li Hsiang
Huang Shu-wei
Yang Chun-han
39,91
Sztafeta 4 x 400 m  Tajlandia
Jaturong Chimruang
Witthawat Thumcha
Treenate Krittanukulwong
Vitsanu Phosri
3:08,89  Iran
Javad Shooryabi
Mohammad Cheshmehzar
Mohammad Sababkar
Sina Rohanimoayed
3:09,61  Katar
Mohammad Nasser Abbas
Abubaker Haydar Abdalla
Khalid Mohammed Al-Shahrani
Mohamed El Nour Mohamed
3:09,89
Skok wzwyż Chińska Republika Ludowa Bai Jiaxu 2,10 Kazachstan Roman Loszkariew 2,08 Iran Aryan Zarekani 2,08
Skok o tyczce Chińska Republika Ludowa Huang Bokai 5,25 Korea Południowa Park Tae-won 4,90 Chińskie Tajpej Chang Rih-hao 4,90
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Lin Qing 7,99 Hongkong Chan Ming Tai 7,70 NR Indie Shontaro Shiroyama 7,70
Trójskok Chińska Republika Ludowa Fang Yaoqing 16,32 Tajlandia Supot Boonnun 15,59 Uzbekistan Timur Khusnulin 15,55
Pchnięcie kulą (6 kg) Indie Shahin Mehrdelan 18,85 Iran Shahin Jafari 18,64 Indie Shakti Solanki 17,09
Rzut dyskiem (1,75 kg) Katar Mustafa Kazem Dagher 59,35 Chińska Republika Ludowa Yang Jingkai 57,49 Malezja Mohd Irfan Shamsuddin 56,07
Rzut młotem (6 kg) Katar Aszraf Amdżad as-Sajfi 79,71 Katar Ahmed Amgad as-Sajfi 68,90 Tadżykistan Abdurauf Musojew 68,35
Rzut oszczepem Chińskie Tajpej Hsu Shui-chang 67,24 Korea Południowa Kim Woo-jung 66,15 Tajlandia Piyasiri Intaprasong 66,08
Dziesięciobój Chińskie Tajpej Wang Chen-yuan 6566 pkt. Chińskie Tajpej Lien Hung-yu 5920 pkt. Hongkong Leung Xavier Anthony 5687 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal asia.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal asia.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal asia.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m
(Wiatr: + 3 m/s)
Chińska Republika Ludowa Liang Xiaojing 11,58 Chińska Republika Ludowa Yuan Qiqi 11,64 Singapur Shanti Veronica Pereira 11,79
Bieg na 200 m Indie Dutee Chand 23,74 Singapur Shanti Veronica Pereira 23,99 NR Uzbekistan Nigina Sharipova 24,24
Bieg na 400 m Malezja Siti Nur Afiqah Abdul Razak 53,93 Uzbekistan Liliya Manasipova 54,11 Wietnam Hoàng Thị Ngọc 55,36
Bieg na 800 m Japonia Ryoko Hirano 2:06,75 Indie Jessy Joseph 2:06,77 Indie Archana Adhav 2:09,11
Bieg na 1500 m Korea Północna O Song-mi 4:28,38 Chińska Republika Ludowa Xu Shuangshuang 4:28,78 Kirgistan Ksienija Fajskanowa 4:28,91
Bieg na 3000 m Kirgistan Daria Masłowa 9:16,23 Japonia Hanami Sekine 9:17,55 Indie Sanjivani Jadhav 9:35,02
Bieg na 5000 m Japonia Maki Izumida
Kirgistan Daria Masłowa
16:18,35
NJR
Korea Północna Kim Ji-hyang 16:28,13
Bieg na 100 m przez płotki Japonia Mako Fukube 13,98 Indie Meghana Shetty 14,09 Indonezja Emilia Nova 14,27
Bieg na 400 m przez płotki Japonia Akiko Ito 58,80 Sri Lanka Kawshalya Madushani Edirippulage 62,31 Indonezja Alvin Tehupeiory 62,39
Bieg na 3000 m z przeszkodami Wietnam Nguyễn Thị Oanh 10:27,29 Korea Północna Ju Ok-byol 10:45,41 Korea Północna Jang Un-hwa 10:55,51
Chód na 10 000 m Japonia Kaori Kawazoe 50:38,05 Kazachstan Diana Ajdosowa 51:39,77 Kazachstan Dana Ajdosowa 52:13,42
Sztafeta 4 x 100 m  Chiny
Wang Rong
Cui Yanan
Liang Xiaojing
Yuan Qiqi
45,34  Tajlandia
Sirilak Palapha
Parichat Charoensuk
Wanwisa Kongthong
On-Uma Chattha
45,89  Chińskie Tajpej
Chuang Hsin-yu
Lin Yi-Ting
Wang Yu-hsuan
Hu Chia-chen
45,94
Sztafeta 4 x 400 m  Indie
Jisha V.V.
Jessy Joseph
Vijaya Kumara
Dutee Chand
3:40,53  Tajlandia
Supanich Poolkerd
Nawaporn Saekhow
Chamaiphon Thongsuk
Thanphimon Kaeodi
3:42,27  Chińskie Tajpej
Pan Pei-yu
Lin Yen-tong
Lu Yi-hsuan
Lin Yu-chieh
3:43,00
Skok wzwyż Chińska Republika Ludowa Wang Lin 1,88 Chińskie Tajpej Lee Ching-ching 1,75 Indonezja Nadia Anggraini 1,72
Skok o tyczce Chińska Republika Ludowa Li Chaoqun 4,05 Chińska Republika Ludowa Yang Yang 4,00 Japonia Megumi Mizushima 3,80
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Li Xiaohong 6,27 Chińska Republika Ludowa Wang Rong 6,15 Chińskie Tajpej Wen Wan-ju 5,89
Trójskok Chińska Republika Ludowa Wang Rong 13,64 Chińska Republika Ludowa Li Xiaohong 13,62 Sri Lanka H.D.V. Lakshani 12,87
Pchnięcie kulą Chińska Republika Ludowa Xu Jiaqi 16,50 Chińska Republika Ludowa Wang Ningyue 15,05 Indie Navjeet Kaur Dhillon 14,99
Rzut dyskiem Chińska Republika Ludowa Xie Yuchen 55,65 Indie Navjeet Kaur Dhillon 53,66 Japonia Natsumi Fujimori 46,16
Rzut młotem Chińskie Tajpej Hung Hsiu-wen 56,81 Tajlandia Panwat Kimsrang 54,66 Kazachstan Diana Nusupbekowa 53,81
Rzut oszczepem Japonia Shiori Toma 55,75 Chińska Republika Ludowa Kang Qiyan 51,97 Chińskie Tajpej Chang Chu 50,45
Siedmiobój Tajlandia Kotchakorn Khamrueangsri 5290 pkt. Indie Swapna Barman 4962 pkt. Chińskie Tajpej Tsao Ya-han 4806 pkt.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]