Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

17. Mistrzostwa Azji Juniorów
w Lekkoatletyce

Gospodarz Wietnam Ho Chi Minh
Otwarcie 3 czerwca 2016
Zamknięcie 6 czerwca 2016
1leftarrow.png Tajpej 2014 2018 1rightarrow-2.png

17. Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce – międzynarodowe zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 20, które odbyły się między 3 i 6 czerwca 2016 w Ho Chi Minh w Wietnamie.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal asia.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal asia.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal asia.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Malezja Khairul Hafiz Jantan 10,36 Japonia Ippei Takeda 10,41 Arabia Saudyjska Abdullah Abkar Mohammed 10,45
Bieg na 200 m Chińskie Tajpej Yang Chun-han 20,73 Malezja Khairul Hafiz Jantan 21,15 Japonia Wataru Inuzuka 21,16
Bieg na 400 m Japonia Mizuki Obuchi 47,52 Irak Taha Hussein Yaseen 47,55 Arabia Saudyjska Abdullah Djimet Souleiman 47,83
Bieg na 800 m Indie P.A. Amoj Jacob 1:51,82 Katar Idriss Mousa Youssouf 1:52,28 Irak Mohammed Raheem Al-Bazaznah 1:52,78
Bieg na 1500 m Indie Ajay Kumar Saroj 3:57,55 Katar Idriss Mousa Youssouf 3:58,28 Iran Ata Assadi 4:03,37
Bieg na 5000 m Japonia Takato Suzuki 14:16,42 Japonia Akira Aizawa 14:32,08 Indie Gavit Murli Kumar 14:49,41
Bieg na 10 000 m Japonia Sota Watanabe 31:23,93 Indie Abhishek Pal 31:24,06 Indie Tadvi Kisan Narshi 32:07,12
Bieg na 110 m przez płotki
(99/100 cm)
Malezja Mohd Rizzua Haizad Muhamad 14,00 Indie May Mon Paulose 14,02 Chińska Republika Ludowa Zhang Tao 14,05
Bieg na 400 m przez płotki Japonia Yoshihiro Watanabe 50,86 Chińska Republika Ludowa Feng Zhiqiang 51,49 Korea Południowa Kim Hyun-bin 52,55
Bieg na 3000 m z przeszkodami Katar Mohamed Khamis Saifeldin 9:26,79 Wietnam Lê Trung Đức 9:27,40 Wietnam Lê Quang Hoà 9:31,86
Chód na 10 000 m Chińska Republika Ludowa Zhang Yao 44:33,00 Japonia Yasushi Morita 44:33,79 Korea Południowa Song Yun-hwa 45:38,45
Sztafeta 4 x 100 m  Chińskie Tajpej 39,75  Malezja 39,91  Tajlandia 40,36
Sztafeta 4 x 400 m  Tajlandia 3:11,59  Indie 3:12,12  Arabia Saudyjska 3:12,37
Skok wzwyż Japonia Keitaro Fujita 2,16 Malezja Muhammad Syazwan Ahmad 2,14 Irak Hussein Al-Ibraheemi 2,14
Skok o tyczce Irak Muntadher Faleh Abdulwahid 5,25 Tajlandia Phassapong Unsum-Ang 5,20 =NJR Irak Ali Mohsen Abed Zid 5,10
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Zhong Peifeng 7,84 Japonia Tomoya Nomura 7,75w Japonia Kazuma Adachi 7,73
Trójskok Korea Południowa Sung Jin-syuk 16,19 Chińska Republika Ludowa Liu Mingxuan 16,05 Indie Sonu Kumar 15,99
Pchnięcie kulą (6 kg) Japonia Shin’ichi Yukinaga 18,41 Iran Amin Lotfollahi 17,57 Iran Mehdi Rostami 17,53
Rzut dyskiem (1,75 kg) Katar Mouad Mohamed Ibrahim 60,49 Japonia Yume Ando 58,80 NJR Japonia Shin’ichi Yukinaga 54,79
Rzut młotem (6 kg) Indie Ashish Jakhar 69,00 Irak Hussein Thamir Abdelwahed 65,71 Uzbekistan Zhalolhon Tilavoldikhuzhayev 63,77
Rzut oszczepem Japonia Jun’ya Sado 77,97 Indie Neeraj Chopra 77,60 Pakistan Arshad Nadeem 73,40 NJR
Dziesięciobój Japonia Yuma Maruyama 6748 pkt. Chińskie Tajpej Wang Chen-yu 6624 pkt. Indie Krishna Kumar 6551 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal asia.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal asia.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal asia.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Chińska Republika Ludowa Liu Qun 11,84 Hongkong Chloe Chan Pui Kei 11,85 NJR Tajlandia On-Uma Chattha 11,88
Bieg na 200 m Wietnam Lê Tú Chinh 23,94 Tajlandia Supanich Poolkerd 24,41 Malezja Noor Eewan Syafiqah Md Sabri 24,50
Bieg na 400 m Indie Jisna Mathew 53,85 Chińska Republika Ludowa Huang Guifen 54,92 Japonia Haruko Ishizuka 55,40
Bieg na 800 m Indie Lili Das 2:06,64 Japonia Airi Ikezaki 2:07,21 Kirgistan Arina Kleszczukowa 2:07,56
Bieg na 1500 m Indie Lili Das 4:29,50 Japonia Mina Ueda 4:30,76 Indie Harmilan 4:33,02
Bieg na 3000 m Japonia Nana Kuraoka 9:31,46 Korea Północna Pak Jin-hyang 9:50,72 Korea Północna Choe Hyon-ju 10:01,94
Bieg na 5000 m Japonia Hana Omori 16:57,39 Japonia Misaki Ogata 17:04,76 Korea Północna Choe Hyon-ju 17:08,79
Bieg na 100 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Yu Jiaru 13,79 Chińskie Tajpej Cheng Tang-hsiu 13,97 Chińskie Tajpej Lin Shih-ting 14,11
Bieg na 400 m przez płotki Japonia Haruko Ishizuka 57,91 Wietnam Khuất Phương Anh 59,78 Chińskie Tajpej Lin Yu-chieh 60,02
Bieg na 3000 m z przeszkodami Japonia Chika Mukai 10:21,04 Korea Północna Ro Hyo-gong 10:31,02 Korea Północna Ju Ok-byol 10:41,91
Chód na 10 000 m Chińska Republika Ludowa Wang Wenjing 50:23,89 Chińska Republika Ludowa Cun Hailu 50:37,03 Indie Ravina 51:09,48
Sztafeta 4 x 100 m  Tajlandia 45,23  Chiny 45,41  Hongkong 45,84 NJR
Sztafeta 4 x 400 m  Indie 3:43,57  Wietnam 3:44,56 NJR  Tajlandia 3:50,79
Skok wzwyż Chińska Republika Ludowa Chai Yanbo 1,74 Kazachstan Nadieżda Dubowicka 1,74 Chińskie Tajpej Tsai Ching-jung 1,71
Skok o tyczce Chińska Republika Ludowa Chen Qiaoling 4,15 Japonia Misaki Morota 3,80 Chińskie Tajpej Wu Chia-ju 3,60
Skok w dal Wietnam Nguyễn Thị Trúc Mai 6,34 NJR Tajlandia Parinya Chuaimaroeng 6,28 NJR Chińska Republika Ludowa Yao Jiayu 6,04
Trójskok Malezja Kirthana Ramasamy 13,20 NJR Kazachstan Marija Owczinnikowa 13,19 Kazachstan Anna Gorodkowa 12,97
Pchnięcie kulą Japonia Nanaka Kori 15,89 NJR Chińska Republika Ludowa Dong Yu 14,23 Chińska Republika Ludowa Liu Ziyue 14,22
Rzut dyskiem Chińska Republika Ludowa Yang Huanhuan 51,47 Japonia Nanaka Kori 48,04 Chińska Republika Ludowa Zhou Zixuan 46,57
Rzut młotem Chińska Republika Ludowa Zhao Fan 61,77 Chińska Republika Ludowa Ji Li 58,11 Tajlandia Mingkamon Koomphon 56,44
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Su Lingdan 57,32 Chińskie Tajpej Chang Chu 53,14 Kazachstan Warwara Nazarowa 52,76 NR
Siedmiobój Chińska Republika Ludowa Du Jiani 5031 pkt. Uzbekistan Aleksandra Yurkevskaya 4859 pkt. Wietnam Nguyễn Linh Na 4564 pkt.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]