Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2014 rozegrane zostały między 8 a 16 listopada 2014, w Kariuzawie, na Karuizawa Ice Park Curling Hall – 6-torowym obiekcie przeznaczonym wyłącznie do curlingu, który został otwarty w kwietniu 2013 jako część Karuizawa Kazakoshi Park.

W zawodach wzięło udział 12 drużyn (5 kobiecych i 7 męskich). Do mistrzostw świata 2015 zakwalifikowały się dwa najlepsze męskie zespoły oraz jeden kobiecy, w turnieju uczestnictwo zapewnione miały Japonki, które będą gospodyniami MŚ 2015.

W konkurencji męskiej zastosowano standardowy system kołowy. W przypadku pań, tak jak we wcześniejszych edycjach rozgrywane były dwie rundy każdy z każdym. W półfinałach pary 1-4 i 2-3 grały do 2 (mężczyźni) lub 3 (kobiety) wygranych meczów.

Złote medale zdobyły Chinki (Liu Sijia), które po dogrywce pokonały 7:6 Koreanki (Kim Eun-jung). Na najniższym stopniu podium uplasowały się gospodynie turnieju (Ayumi Ogasawara). W konkurencji panów triumfowali reprezentanci Chin (Zang Jialiang), zwyciężając w finale 5:7 Japończyków (Yusuke Morozumi). 3. miejsce zajęli Koreańczycy (Kim Soo-hyuk).

Spis treści
  Kobiety
  Reprezentacje
  Round Robin
  12345678910  
  Tie-breaker
  Play-off
  1-42-3Mały finałFinał
  Klasyfikacja końcowa
  Mężczyźni
  Reprezentacje
  Round Robin
  1234567
  Tie-breaker
  Play-off
  1-42-3Mały finałFinał
  Klasyfikacja końcowa
  BibliografiaZobacz też
2013 2014 2015

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

Kraj Skip Trzecia Druga Otwierająca Rezerwowa
 Australia Forge Kim Gagnon Sandy Montenay Kate Riordan Jenny
 Chiny Liu Sijia Liu Jinli Yu Xinna Wang Rui Mei Jie
 Japonia Ayumi Ogasawara Sayaka Yoshimura Kaho Onodera Anna Ōmiya Yumie Funayama
 Korea Południowa Kim Eun-jung Kim Kyeong-ae Kim Seon-yeong Kim Yeong-mi Kim Min-jung
 Nowa Zelandia Thivya Jeyaranjan Chelsea Farley Tessa Farley Eleanor Adviento Waverley Taylor

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja po Round Robin
# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1  Korea Południowa 8 0 33 26 15 8 57 27
2  Chiny 5 3 30 31 13 7 54 40
3  Japonia 5 3 34 29 9 12 53 44
4  Australia 1 7 33 32 6 9 44 67
 Nowa Zelandia 1 7 27 39 5 5 39 69

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

9 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Nowa Zelandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 1 0 1 x 4
 Korea Południowa 2 1 0 3 0 1 0 2 0 x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Australia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 2 0 2 1 0 0 1 x 7
 Japonia 2 0 0 4 0 0 2 2 0 x 10

Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

9 listopada 2014; 16:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 0 2 0 0 0 1 6
 Japonia 0 0 0 1 1 0 1 1 0 0 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Nowa Zelandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 1 0 1 0 x x 2
 Chiny 2 1 1 1 0 4 0 3 x x 12

Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 2 0 0 2 0 x 7
 Japonia 0 1 0 1 0 1 1 0 0 x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 2 0 3 1 0 x 10
 Australia 0 1 0 0 0 1 0 0 1 x 3

Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2014; 15:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Australia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 0 1 1 2 0 6
 Chiny 0 0 4 0 1 1 0 0 0 1 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Japonia 1 0 0 1 0 2 0 2 0 2 8
 Nowa Zelandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 1 0 1 0 2 0 6

Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Nowa Zelandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 1 0 0 2 3 0 8
 Australia 2 0 0 3 0 2 2 0 0 1 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 3 1 0 1 0 1 x 7
 Chiny 0 0 2 0 0 1 0 1 0 x 4

Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2014; 15:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 1 0 1 0 0 4 x x x 9
 Nowa Zelandia 0 0 1 0 0 1 0 x x x 2
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 6 0 2 0 1 0 x x x x 9
 Australia 0 1 0 1 0 1 x x x x 3

Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 1 0 0 0 4 2 x 9
 Nowa Zelandia 0 1 0 0 3 0 1 0 0 x 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 1 0 1 0 4
 Korea Południowa 0 0 0 2 0 3 0 1 0 1 7

Sesja 8.[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Australia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 1 0 0 1 0 0 x 4
 Korea Południowa 0 0 3 0 1 0 0 2 0 x 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 1 1 0 3 0 x 7
 Chiny 0 0 0 0 0 0 1 0 3 0 4

Sesja 9.[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Nowa Zelandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 0 0 0 0 1 x 4
 Japonia 1 0 1 0 1 3 0 1 0 x 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 0 0 2 0 4 x 9
 Australia 0 1 0 0 1 2 0 2 0 x 6

Sesja 10.[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2014; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
C  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 2
 Korea Południowa 0 0 0 0 1 0 0 1 0 0 1 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Australia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 1 0 2 0 0 1 x 5
 Nowa Zelandia 1 3 0 0 2 0 1 1 0 x 8

Tie-breaker[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2014; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Nowa Zelandia 0 1 3 3 2 0 0 0 2 x 11
 Australia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 0 2 2 1 0 x 6

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

1-4[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 1 0 0 3 0 2 x 10
 Nowa Zelandia 0 2 0 0 2 0 0 3 0 x 7

2-3[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 2 0 1 0 1 7
 Japonia 0 1 0 1 0 0 2 0 2 0 6

14 listopada 2014; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Chiny 0 0 2 0 2 0 0 2 0 2 8
 Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 4 0 1 0 0 1 0 7

Mały finał[edytuj | edytuj kod]

15 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 3 2 0 0 1 0 x 8
 Nowa Zelandia 1 0 1 0 0 0 1 0 1 x 4

Finał[edytuj | edytuj kod]

15 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
B  Chiny 0 0 2 0 0 2 0 1 0 1 1 7
 Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 1 0 2 0 1 0 0 6

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1  Chiny 8 3 45 44 16 9 76 59
2  Korea Południowa 9 1 43 34 17 10 73 41
3  Japonia 6 5 46 43 12 13 74 63
4  Nowa Zelandia 2 9 39 52 7 9 61 93
5  Australia 1 8 37 37 6 11 50 78

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

Kraj Skip Trzeci Drugi Otwierający Rezerwowy
 Australia Ian Pallangio Jay Merchant Dean Hewitt Steve Johns
 Chiny Zang Jialiang Zou Dejia Ba Dexin Zou Qiang Wang Jinbo
 Chińskie Tajpej Shen Randie Hsu Nicholas Liu Brendon Lin Ting-li Yu Quinn
 Japonia Yusuke Morozumi Tsuyoshi Yamaguchi Tetsuro Shimizu Kosuke Morozumi
 Kazachstan Aleksandr Orłow Wiktor Kim Ilya Kuzniecow Muzdybay Kudaibergenow Abylay Zhuzbay
 Korea Południowa Kim Soo-hyuk Kim Tae-hwan Park Jong-duk Nam Yoon-ho Yoo Min-hyeon
 Nowa Zelandia Scott Becker Kenny Thomson Rupert Jones Warren Dobson Brett Sargon

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja po Round Robin
# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1  Japonia 6 0 26 15 8 10 51 16
2  Korea Południowa 5 1 27 20 6 11 45 28
3  Chiny 4 2 24 17 9 10 50 30
4  Australia 2 4 22 24 8 1 36 38
 Nowa Zelandia 2 4 20 23 10 6 29 43
6  Chińskie Tajpej 2 4 25 22 6 12 33 34
7  Kazachstan 0 6 8 31 7 0 12 67

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Nowa Zelandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 0 0 1 1 0 x 2
 Chińskie Tajpej 0 1 0 1 0 1 0 0 3 x 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Australia 0 1 0 0 2 0 0 2 0 1 6
 Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 1 0 2 0 0 1 0 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 6 1 3 0 2 0 2 x x x 14
 Kazachstan 0 0 0 1 0 1 0 x x x 2

Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2014; 15:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 2 1 0 1 0 x 5
 Korea Południowa 0 1 0 1 0 0 1 0 0 x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 3 0 0 2 0 0 4 x 12
 Nowa Zelandia 0 2 0 2 0 0 0 1 0 x 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
E  Chińskie Tajpej 0 2 0 0 0 1 0 2 0 1 0 6
 Australia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 1 0 0 1 0 1 0 2 8

Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Chiny 0 0 1 1 0 1 0 2 0 x 5
 Australia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 0 0 2 0 1 x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Chińskie Tajpej 0 1 1 0 1 0 0 0 1 x 4
 Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 0 1 0 2 0 x 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Kazachstan Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 0 0 x x x x 0
 Korea Południowa 0 5 0 1 3 2 x x x x 11

Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2014; 15:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Chińskie Tajpej 1 1 2 0 1 1 2 3 x x 11
 Kazachstan Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 0 0 0 0 x x 0
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Australia 0 0 1 0 2 0 1 0 1 x 5
 Nowa Zelandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 2 0 2 0 2 0 x 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Japonia 0 1 3 0 5 0 1 x x x 10
 Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 1 0 x x x 2

Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 4 1 3 1 x x x x 12
 Chińskie Tajpej 0 1 0 0 0 0 x x x x 1
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Kazachstan 0 1 0 2 0 1 0 x x x 4
 Australia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 3 0 1 0 5 x x x 11
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 1 1 0 0 4 0 x x 9
 Nowa Zelandia 0 0 0 0 2 1 0 1 x x 4

Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2014; 15:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Kazachstan 0 0 1 0 0 0 0 1 0 x 2
 Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 4 2 0 3 1 0 1 0 0 x 11
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Nowa Zelandia 0 0 0 1 0 0 0 1 0 x 2
 Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 1 0 2 0 0 0 2 x 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Korea Południowa 0 1 0 0 1 0 1 0 2 1 6
 Chińskie Tajpej Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 1 0 1 0 1 0 0 5

Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Nowa Zelandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 2 2 1 0 1 x 9
 Kazachstan 0 0 1 0 0 0 0 0 0 x 1
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 4 0 0 0 1 0 1 9
 Chiny 0 2 0 0 2 1 0 0 3 0 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Australia 0 0 0 2 0 1 0 0 x x 3
 Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 0 4 0 0 2 x x 9

Tie-breaker[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2014; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Nowa Zelandia 2 0 0 0 1 0 1 0 1 0 5
 Australia 0 1 1 0 0 2 0 2 0 1 7

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

1-4[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Australia 0 2 0 0 1 0 0 0 1 x 4
 Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 3 1 0 1 0 0 0 x 6

2-3[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2014; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 0 0 0 0 3 0 6
 Chiny 0 0 1 0 2 1 1 1 0 2 8

14 listopada 2014; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
B  Korea Południowa 0 1 0 2 0 1 0 0 0 2 0 6
 Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 1 0 2 0 0 0 1 7

Mały finał[edytuj | edytuj kod]

15 listopada 2014; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 3 0 1 0 1 1 0 1 7
 Australia 0 0 0 2 0 1 0 0 1 0 4

Finał[edytuj | edytuj kod]

15 listopada 2014; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 1 0 1 0 0 1 5
 Chiny 0 0 1 1 0 1 0 2 2 0 7

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1  Chiny 7 2 40 28 13 15 72 47
2  Japonia 7 1 34 23 11 11 62 27
3  Korea Południowa 6 3 39 33 11 12 64 47
4  Australia 3 6 33 37 13 2 51 56
5  Nowa Zelandia 2 5 24 28 11 6 34 50
6  Chińskie Tajpej 2 4 25 22 6 12 33 34
7  Kazachstan 0 6 8 31 7 0 12 67

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]